Otec nechce priznať otcovstvo

jana1712
19. sep 2022

Ahojte žienky. Nikdy by som nepovedala, ze sa dostanem do takejto situacie, nadych,vydych podme na to.Koncim 8.mesiac tehotenstva a moj zlaty priatel sa rozhodol, ze to somnou konci. Zufalo som sa mu prosila, ale nepomohlo. Na otazku kedy pojdeme na matriku podpisat list otcovstva mi odpovedal , ze on nema cas tam ist a ze si mam dat priezvisko po sebe. Ze aj tak sa mi nikdy nepacilo aby sme mali kazdy ine priezvisko… prosim vas pekne. Ako to funguje ked ho tam naozaj nedostanem a nepodpíše mi list otcovstva ? Porod sa mi uz blizi , kedze psychika hra velku rolu a maly sa uz pomaly pyta von a ja stale neviem co mam dalej robit aby mi ten hajzel aspon výživné platil. 😞 ako mam dalej postupovať? Dakujem 😑

pribinak
20. sep 2022

@zemiakovysalat nemala ale aj tak

dilino
20. sep 2022

A ešte mu dajú zaplatiť to že pre pána veľkomožného prišli policajti. Tak že nie je to len tak že nepríde. Ved nech nepríde. Im je to jedno kde je i v robote vonku na pive kdekoľvek si preňho prídu a dajú mu vyjazd zaplatiť.

kika147
20. sep 2022

bud rada ze si sa ho zbavila teraz , pre dieta by nebolo dobre vyrastat v takej rodine kde ho otec vlastne ani nechce 😡 drzim palce nech ste silny♥️♥️♥️ verim ze sa najde muz ktori bude vdacni za vas oboch 😊a uz sa mu nepros prosim ta takemu hajzlovi hnusnemu, ved jeho si karma najde neboj 😊teraz hlavne mysli na babo nech je v poriadku a nebud v strese 😊

malinoismum
20. sep 2022

Zažila som rovnaké, ale do RL som ho nedala….
Ak ti ide o výživné, držím teda palce so súdom.
Mne to za to nestalo, pretože - pamataj, že ako otec bude mat nielen povinnosti, ale aj práva…
(Ja osobne si neviem predstaviť dať idiotovi po napr. 3 rokoch keď príde k rozumu napríklad na víkend dieťa 🤙🏼🫠 mysli aj a to…..)

cacianka
20. sep 2022

@dilino aký výjazd ?
On nechcel ísť na matriku podpísať , tam ho nikto nemôže nútiť ísť, a už dupľom nie policajti.
Iba keby neprišiel opakovane na súdne pojednavanie, vtedy ho môžu eskortovat policajti .
Tak trošku si to poplietla.

zemiakovysalat
20. sep 2022

Podla mna sa ukludni, do porodnice otca nepotrebujes, dieta bude mat tvoje priezvisko a kolonku otca prazdne. Po sestonedelii a emociach precitaj diskusiu co je tu a potom sa rozhodni ako dalej... 🙂 lachky porod.

dilino
20. sep 2022

@cacianka na matriku áno nechce ísť to je jasné čítala som to. A však bude mať ešte možnosti ako aby uznal otcovstvo. Ja som písala o tom že ked nebude chcieť uznať má ešte možnosti jasné že ked nechce ísť na matriku ho tam nikto nedotiahne. Ja som jej napísala mimo matriky má ešte nejaké možnosti. Pokiaľ viem o matrike som nepísala nič. Iba o tom že ho môže dať na testy DNA na určenie otcovstva. Tam ked ho súd predvolá a nepríde prídu pre neho policajti tak nepleť hrušky a jablka Tak mi nepíš o matrike. Ja o inom TY tiež.

katuskamala1
20. sep 2022

Niekedy sa nam zda, ze sa nam deje to najhorsie v živote ale neskor sa moze stat, ze sa to zmeni a vnimame to uz ako to najlepsie co sa nam mohlo stat..

Drzim ti palce, aby sa ti podarilo zdvihnut hlavu, zatat zuby a aby si si stala sebestacnou hrdou matkou a nikdy nevyronila slzu ani stipku smutku za svojim ex...

foodoorka
20. sep 2022

Prosím vás žena môže len tak zapísať do rodného listu otca alebo musí byť priznané otcovstvo matrikou?
A otázka c.2 Prosím vás priezvisko (ak je priznané otcovstvo)určuje matka dieťaťa či ako to je?Dakujem

letfenixa
20. sep 2022

@foodoorka obaja rodičia sa dostavia na matriku a súhlasné sa vyslovia o priezvisku dieťaťa a muž o otcovstve.

cacianka
20. sep 2022

@dilino ty si o súde nepísala nič, tak nepleť 🍐🍎

cacianka
20. sep 2022

@foodoorka matrika nepriznáva otcovstvo, ale obaja rodičia musia prísť na matriku a podpisat súhlasné vyhlásenie.
Ak biootec nechce ísť, vtedy môže matka podať návrh na súd a súd rozhodne.
Aj o priezvisku sa musia dohodnúť.ak nie, znova rozhodne súd a určí .
Preto je lepšie riešiť až po pôrode nezodpovedných oteckov, teda pri narodení dať priezvisko matky, a otcovstvo , výživné a pod. až potom.

dilino
20. sep 2022

@cacianka 1 strana z 2 strán 9 príspevok 19:39 čítaj všetko a buzeruj si doma svoje deti a muža a daj mi svätý pokoj.

anetta85
21. sep 2022

@jana1712 Súcitim s vami, viem čo prežívate.. zažila som to isté a navyše sa odsťahoval preč úplne až na druhý koniec sveta,, čiže s ním som nebola v kontakte.ani tel.číslo nenechal.... Takže najlepšie bude, keď cez právnika budete riešiť a to čím skôr... Ja som čakala skoro 12 rokov .... Smutné na tom je, že otec dieťaťa nemá vôbec žiadny záujem o ňu.....

lenkaminka
21. sep 2022

Všetko sa vyrieši súdne ale jednoznačne daj svoje priezvisko. Lebo otcovstvo a výživné je jedna vec ale zmena priezviska dieťaťa je už veľký problém.

mircalla
21. sep 2022

@jana1712 A preco to tak strasne chces? Ked nechce uznat, tak nechce...Ja by som to nechala tak. Kvoli vyzivnemu? Kaslala by som na to, este si zacne po rokoch narokovat styk s dietatom a robit problemy. Aj taki uz boli....Proste za dementom urobit hrubu ciaru je najlepsie
Mala som podobnu situaciu, dokonca to bolo IVF. Ale cele tehotenstvo sa tvaril, ze som mnou skoncil. Potom som zistila, ze mal niekoho ineho. Takze som sa k tomu postavila tak, ze som ho zacala ignorovat a prerusila s nim komunikaciu. Nakoniec uznal a priplazil sa....

jana1712
autor
21. sep 2022

Preco? Lebo potrebujem aspon nejaku tu korunu na výživné od neho. Nemam ani fixnú pracu do ktorej sa mozem vratit, kedze som dala vypoved este pred tym , ako som zistila, ze som tehotna. Takze kazda koruna pomoze baby verte 😞 inak by som sa samozrejme na to vykaslala. Nepodpíše mi to, vcera mi oznámil ze to mam dat na sud uz len z principu. I ked nechapem fakt z akeho principu. Ten clovek sa uplne otocil proti mne, dost co mi ublizil, ze ma nechal na toto vsetko samu, este ma chce aj po sudoch tahat aby mi vedome este viac ublizil. Diagnóza narcista ako vyšitá. Ale co uz. Z tohto sa dostanem, lebo takyto clovek uz nema co v mojom zivote hladat. Ale ja to finančne naozaj nezvladnem. Mam jedine maminu ani rodinu okolo ani starych rodicov ktori by mi vobec maleho postrazili. Lenze zase mam velke otázniky ze ked to dam na sud, potom mi bude zámerne robit problemy ako napr ze mi nepodpíše, aby som mohla s malym vycestovat atd. Proste zámerne mi bude chciet robit peklo. Lenze zase ked zisti , ze som nic na sud nepodala tak zase z ,,principu” on da mna na sud ze chce priznat otcovstvo. Rozmyslam uz nad vsetkymi možnými možnosťami fakt. Co by bolo uplne najlepsie. Myslite, ze keby zájdem na socialku mi poradia? Alebo rovno právnika treba osloviť. Proste zákerný clovek bude robit cokolvek len aby to nebolo podla mna. Som rada, ze uz je fuk, ale fakt neviem co dalej🙄

zemiakovysalat
21. sep 2022

@jana1712 porod dieta, a potom nadtym rozmyslaj... si plna emocii, a aj ked podas na sud tak to bude na pol roka minimalne...

mircalla
21. sep 2022

@jana1712 Necitala som celu diskusiu, ale co sa vlastne medzi Vami stalo, ze zo dna na den otocil o 180 stupnov? Daco tomu muselo asi predchadzat, nebolo to len tak...To ste predtym mali vazny vztah, ci ste spolo boli par mesiacov? U mna bol dovod niekto iny, taketo rozhodnutia koncom tehotenstva sa nedeju len tak....pises priatel, nebola to chvilkova znamost....? On si chcel dieta akoze nechat a teraz toto? Cele cudne

Otazka je, ze ake vyzivne od neho dostanes...uhra to na 50-100 eur....Ci ti to stoji za to. J aby som s nim nespinila ruky, skoda nervov a energie.

00kvetinka00
21. sep 2022

Necitala som konverzaciu celu ...... Ale napadlo niekoho ze ked ho priznas aby platil bude mat pravo dieta si brat .... vies ty chces odneho platit a on potom naschval si koze narokovat na cas s dietatom ? A cim bude vecsie tym je to viac casu ... potom aj na vikend ...... ono to ma vzdy 2 strany

Ak by bol taky hajzlik ze chce ist takouto cestou

anickabasnicka
21. sep 2022

@jana1712 tady opravdu nikdo nerozhodne,co mas delat. to si musis ty sama v sobe ujasnit.dej si na papir pro a proti, a dej si chvilku cas na rozmyslenou a snaz se to vyresit s chladnou hlavou a bez emoci.....myslis,ze by te on sam dal k soudu ohledne uznani otcovstvi?vzdyt by si tim sam nadelal jen problemy a hlavne i povinnosti.ale nasledne by pak mel i ty rodicovske prava na tve vase dite. stoji ti to zato? tvoje financni situace se muze casem zmenit, 7 muzes potkat nekoho lepsiho,a otec zapsany v rl ti muze zacit delat problemy,ten se pak potahne za vami jako stin.mozna bude lepsi zajit jak na socialku tak i za advokatem.zjistit,jake mas moznosti ziskat davky a penezitou pomoc od statu.najdi si nejaky azylovy dum nebo domov pro matky a bud tam,dokud budes moci.a nerikej partnerovi kde jsi.proste at mas cas si vse promyslet.tam ti take muzou pomoci.i za cenu ze budes chvili mimo svoji rodinu,ale ty ted hlavne potrebujes klid,nepotkavat expritele ,nemit nikoho vedle sebe,kdo by te tlacim doneceho proti tve vuli,protoze to pak budes jen ty kdo se s pripadnymi problemy s ex bude potykat.

anetta85
22. sep 2022

@jana1712 neboj, dáš to 💪🏼 najlepšie cez právnika ísť, aby si vedela čomu sa vyhnúť alebo resp.na čo nezabudnúť.. poradí ti... Aspoň ja mám dobrého právnika....

lenkaminka
23. sep 2022

@jana1712 pozrite. S veľkou pravdepodobnosťou si ako slobodná matka v pohode nájdete partnera ktorý sa s radosťou postará o dieťa. Aj keď vám súd určí výživné verte mi platiť sa mu nebude chcieť a zbytočne sa budete naťahovať po sudoch roky. Nieje to take jednoduché ako to tu opisujú ženy. Na vašom mieste keďže som na takom bola by som tam nezdala žiadneho otca. Na matrike by som povedala že je otec neznámy. Ak sa aj v budúcnosti s niekym zoznamite nebudete riešiť iné kraviny. Ak raz nechce to dieťa tak vám nebude nič prispievať a vy sa budete roky iba trápiť. A peniaze neuvidíte verte mi. Xy zien poznám co sa ťahajú po sudoch kvoli roky nevyplatenemu výživnému. Stačí ak raz za čas pošle 10 eur a nebudú to riešiť. To je slovenský systém. Ako matka bez otca si požiadajte o výživné od štátu. A budete to latat platat nejako bude to ťažké ale určite vám tie ťahanice s debilom nebudú stať za žiadne peniaze.

lenkaminka
23. sep 2022

@lenkaminka ja som sa vydala za muža, ktory si moju dcéru osvojil a 1,5 roka sa to ťahali na súde lebo debilko nespolupracoval. Na všetko trebalo jeho povolenie. On bol niekde v zahraničí kde som si ho musela nájsť poslať mu papiere pol roka ho prosila aby mi ich podpísal. Ani zatykač nepomohol nič. Neviete si predstaviť aká som bola vytočená a koľko peňazí má stal pravnik. Nehovoriac o tom že debilko mal ďalšie dve deti ktoré nakoniec skončili s maminou v azylovom dome a to iste rieši teraz aj iná s tým istým chlapom. Len ona ozaj nemala ani rodinu iba tie dve malé deti. Po sudoch sa ťahá už 3 rok a nedostala ani cent.

topanocka15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betulinka1
25. sep 2022

@jana1712 daj svoje priezvisko. A sama sa rozhodni, ci sa s nim budes sudit o otcovstvo alebo proste dieta bude mat v rodnom liste pri kolonke otec neuvádza sa. Nebude mat ziadne prava ale ani povinnosti , cize ziadne vyzivne. Tiez som takto ostala sama ako tehotna. Hlavne klud, vsetko sa da zvladnut. Chod sa rodicmi a verim, ze ti pomôžu. Ak chces kludne mi napis sukromne.

betulinka1
25. sep 2022

@topanocka15 ake peniaze? Dostane iba materskú a potom rodicovsky. Ziadne peniaz na viac nedostane.

topanocka15
25. sep 2022

@betulinka1 Ak nebude zapísaný otec v rodnom liste,bude dostávať nejaké peniaze

malinoismum
25. sep 2022

@topanocka15 Nešír bludy. Ja som otca do RL nezapísala a ver mi, že som si riadne overila všetky možnosti…
Nedostane od štátu nič!
(Btw. Nemyslíš, že keby áno, tak by to vo veľkom využívala jedna naša tmavšia sociálna skupina…???😂😂😂)

topanocka15
25. sep 2022

@malinoismum Poznám takú co tak urobila a dostáva niečo. Ale to je jedno. Inak sama viem ako to chodí.