Striedavka pre dieťa do roka a starostlivosť oboch rodičov

alexia27
21. jún 2014

S manželom sa budeme rozvádzať a chcem s informovat ake mate skusenosti.Manžel od nas odišiel,a chce striedavu starostlivost avšak dieta ma 11 mesiacov odmalička lipne namna staram sa onho vyhradne ja,som s nim cele dni,varim mu,kupem ho,uspavam,hram sa s nim vyhradne všetko robim ja ,zabezpečujem mu všetko čo potrebuje,trvaly pobyt ma u mojich rodičov ako aj ja.Najnovšie ma on silne reči že si maleho vezme a podobne....vyhražky a mam strach že si hocičo aj povymyšla na súde.Zo synom chcem ist byvat k rodičom neviete ako sa upravuje styk otca s dietatom v takomto pripade ?malemu niečo aj kupi ked potrebuje no nie vždy a to sa musim prosit.Som bezradna pretože mam strach o svoje dieťa a bojim sa aby mi ho nevzal.

sonice
21. jún 2014

@alexia27 neverím tomu, že by sa na Slovensku našiel sudca, ktorý by 11 mes. dieťa hodil do striedavej starostlivosti!! Podaj žiadosť ako PRVÁ TY! A podaj si do vlastnej starostlivosti, potom sa vlastne bude na súde jednať o Tvojej podanej žiadosti, nie jeho výmysloch. Myslím si, že s len vyhráža a keď príde na lámanie chleba, tak zdupká.
Ale snažila by som sa s ním vyjsť v tom zmysle, že o dieťa istotne nepríde ani on, ani jeho rodičia, naopak, že budeš veľmi rada, ak ich vzájomné vzťahy ostanú super. Lebo Tvoj syn ich bude potrebovať.
Snaž sa celú diskuziu ukľudniť a viesť v normálnom tóne.
A zbieraj si všetky dôkazy, ktoré pomôžu Tebe 🙂. Držím Ti palec!

sisaha
21. jún 2014

@alexia27 podaj si ziadost o predbezne zverenie dietata do vychovy a urcenie vyzivneho.. Argumenty si nechaj na potom na sude.. tiez si nemyslim, ze sud zveri dieta do striedavky.. Mozes ziadat dokonca styk s otcom v tvojej pritomnosti az do troch rokov veku dietata

alexia27
autor
21. jún 2014

@sisaha neviem neverim že by dovolil sud styk len za mojej pritomnosti,sud to bude skumat,syn sice lipne len na mne ale s nim vydrži tak hodinu dve ,takže ktovie ako to dopadne každopadne viem že bude mat nanho zly vplyv aj on aj ta svina svokra a budu maleho nahovarat časom proti mne čo urobim potom ?ak bude stale niečo proti mne podnikat ?

sisaha
21. jún 2014

@alexia27 ty neveris..tu je zas dost zien, ze sud im urcil prave takto...vezmi si advokatku a uvidis.

alexia27
autor
21. jún 2014

@sisaha a nevieš v akých pripadoch a ako sa to preukazalo ?popripade nejaky link prosi mak možeš velmi dakujem

demo
21. jún 2014

@alexia27 nekojis? to by mohol byt jasny dovod odmietnutia striedavky.

sisaha
21. jún 2014

@alexia27 najlepsie bude ak sa porozpravas s rozvodovou pravnickou. ja osobnu skusenost nemam, takze ta nemozem niekam odkazovat.. max. ti mozu napisat tie baby, ktore tu osobnu skusenost maju

alexia27
autor
21. jún 2014

@demo nie nekojim :(

demo
21. jún 2014

@alexia27 skoda. ale aj tak, podla vyvinovych psychologov je dieta do troch rokov citovo viazane na jednu matersku osobu (tou moze byt matka, otec, stara mama a pod.). Ved preto mame trojrocnu matersku dovolenku. Myslim, ze dieta minimalne do troch rokov teda nie je psychicky pripravene na pendlovanie medzi domacnostami. Najdi si sikovnu pravnicku a budes mat aspon do casu poriesene. Keby bol problem, hladala by som riesenie v spolupraci s detskym psychologom. drzim palce. mne osobne striedava starostlivost pride chora, ale co uz, uz je uzakonena.

alexia27
autor
21. jún 2014

@demo no ano maš pravdu no no taku pravničku by som potrebovala mailand asi....

demo
21. jún 2014

@alexia27 neexistuje aj nejaka bezplatna pravna pomoc? myslim ze ano, skus pogooglit. je urcena pre ludi v nudzi. a ty v nudzi si, mamicka na materskej atd.

alexia27
autor
21. jún 2014

@demo dakujem zistím si to urobím čo sa dá vdaka🙂

demo
21. jún 2014

@alexia27 verim, ze hned na prvej konzultacii ti povedia, ze dat taketo male dieta na striedavku je nemozne. SK sudy su este stale vacsmi naklonene rieseniu ponechat deti matke. Nieto este take male. Ale necudovala by som sa, keby tvoj muz robil iba ramena, male percento muzov by striedavu starostlivost naozaj chcelo 😉

alexia27
autor
21. jún 2014

@demo tiež si myslim pretože pracuje a jeho mater by s nim nemohla byt pretože maly ma nato matku ktora sa onho poriadne stara a je na materskej

demo
21. jún 2014

@alexia27 iba ta dusi..., toto ustojis 🙂

alexia27
autor
21. jún 2014

@demo dufam ved to je na psychiku,už som aj schudla malo spanku ...stresy strach..

cobhan
21. jún 2014

@demo striedava starostlivost je podla mna fajn, ale u starsich deti, povedzme 2.stupen ZS, ked uz maju vo veciach jasno. U mladsich by to mohlo fungovat ked maju milujucich rodicov, co im to ulahcia ako sa da...ale u dietata do 6 rokov by nad tym nemal nikto ani uvazovat, aspon podla mna

christina123456
21. jún 2014

Striedavka na Slovensku funguje od 3rokov veku dieťaťa. Pokiaľ nie ste alkoholička, drogovo závislá, nejaká delikventka, alebo liečená na psychiatrii, /a podobne, tak dieťa prisúdia Vám a ak ešte kojíte, tak jemu súd určí pre začiatok len návštevy na pár hodín.

babatkoling
21. jún 2014

Preboha, len nie striedavka... To bola najvacsia blbost aku kedy v rozvodovom sudnictve vymysleli... Nehovoriac o tom, ze babo je prilis malicke aby bolo viac ako par hodin bez matky.
Skor nez ma tu zrusite, ze preco som tak strasne proti striedavke... Ja som dieta z rozvedenej rodiny s vikendami u otca. Sama vychovavam dve nevlastne deti, ktore su na striedavke (11 a 13 rokov) a ti dvaja nevedia odkial kam, je to totalny chaos ☹ Ja som mala podstatne jednoduhsie detstvo.
Nebranim stretnutiam dietata s otcom, ale striedavka malokedy funguje, cest vynimkam.

havana_frost
21. jún 2014

do 3 rokov u nás striedavka nehrozí, pokiaľ ja viem. A nemáš sa čoho báť, nie je dôvod, prečo by si ho nemala dostať do starostlivosti ty, nenechaj sa zastrašiť.

alexia27
autor
22. jún 2014

@havana_frost je pravda že som v strese a vo velkom vypätí bojím sa pretože ešte prednedavnom sme si menili emailovu komunikaciu a tam som písala čo bola chyba ja jemu aj v zlom aj v dobrom:ked sa to začalo že nech sa vrati že čo robi a tak potom v zmysle že ho nenavidim a že ako nam ubližil a podobne....no nič až take zle som tam nepisala,avšak sud si sam zisti že dieta je namna naviazane a aky ma kumne vztah a k mojej rodine a aky ma k nemu a k jeho rodine,premyšlam nad tym že budem žiadat aby mal dieta len na par hodin s mojou pritomnostou neviem sama je to ťažke

alexia27
autor
22. jún 2014

@christina123456 nič z toho niesom 🙂nepijem nedrogujem neflakam sa o dieta sa vzorne staram čo si myslim že aj psycholog a kolízna toto potvrdí

kaktusik007
22. jún 2014

@babatkoling nik ta za tento nazor rusit nebude ;) ja mam rovnaky - striedavka bude len cez moju mrtvolu.

alexia27
autor
24. jún 2014

DNES MI ZVERILI DIETA DO STAROSTLIVOSTI AJ S PREDBEZNYM OPATRENIM A STYK S OTCOM SCHVALILI MI TO CELE AKO SOM UVIEDLA UTOROK PIATOK OD 17TEJ DO 19TEJ.KYM BUDE SUD POJEDNAVANIE ROZVOD.....AVSAK ZATIAL MINIMALNE VYZIVNE ZE 27 EUR,ASI ZACNEM NOVY ZIVOT 🙂AVSAK SOM STASTNA ZE DIETA MAM ZVERENE A NECH SI VYMYSLA NA SUDE KOLKO CHCE ,BOLA SOM SA RADIT AJ NA UPSVAR A SUD JE ZVYKNUTI ZE LUDIA NA SEBA VYTAHUJU SPINAVOSTI ,,,,O TO MU TERAZ LEN POJDE POSPINIT MA A ZOBRAT MALEHO ALE TOHO SA NEBOJIM,A NAVYSE TO VYZIVNE SA HADAM UPRAVI POTOM A DOPLATI NAM TO....

martinaperinoa
24. jún 2014

@alexia27 ahoj,možem sa ťa opýtať?ja som si tiež 3.júna podávala o zverenie do osobnej starostlivosti a do dnes mi nič neprišlo!To za tak krátku dobu ti prišlo vyrozumenie??či kde si si to vybavovala?ďakujem

alexia27
autor
24. jún 2014

JA SOM TO PODALA 16 JUNA A UZ TO MAM ...V TRNAVE SOM TO VYBAVOVALA BEHALA NAJPRV PO URADOCH POTOM NA SUD ATD...

tilda
25. jún 2014

@martinaperinoa sudy zvyknu tieto eci riesit velmi rychlo - podla mna kazdy den ocakavaj...

tilda
25. jún 2014

@alexia27 gratulujem 🙂
na tie maily kasli, sud to podla mna ani nebude zaujimat, je predsa jasne a vysoko normalne, ze ked sa ludia rozchadzaju, su tam aj emocie - napisat partnerovi ktori ta opustil aj s dietatom, ze ho nenavidis - no boze, nic strasne podla mna! presne ako pisali baby, pokial nie si fetacka/slapka a pod. a staras sa o dieta, v tomto veku neprichadza do uvahy ziadna striedavka. dlhodobo vsak sledujem, ze je to velmi casto pouzivany manever mnohych expartnerov, ktorym uspesne nicia matky svojich deti... nedaj sa! 🙂

alexia27
autor
25. jún 2014

ja ho už kašlem vyhraža sa že zomna spravi alkoholičku a zavola namna socialku,no aj no upsvar mi povedali že su na takych chlapov zvyknuti,že nech zavola že oni mi ešte aj predtým zavolaju že prídu🙂ide mi na nervy čo je to za hajzla nenavidim ho jeho mater aj z jeho sestrou nam rozbili celu rodinu a manželstvo,no može zato aj on sam,do konca života ho budem nenavidiet,ach tie pocity čo ja teraz preživam....je to psychicky naročne nieje to jednoduche ani finančne navyše vyživne v tomto rozhodnuti zatial že 27 eur to neviem teda ako vyžijeme...čoskoro sa mam z malym stahovat k našim ,je to ešte dlha cesta rozvod atd,čo si tam henten povymyšla....

tilda
25. jún 2014

@alexia27 jasne, ze by si si to vedela predstavit aj inak, chcela si pre seba aj dieta iny zivot. ale niekedy je plan B lepsi ako ten povodny, len teda nie je to jednoduche. ale cas ti pomoze, hadam aj rodicia. ja som bola s malou sama od takmer jej narodenia. uprimne, som naozaj citlivka, takze ked som toto zvladla ja, urcite to das aj ty 🙂 vyhrazkami a presne kecmi typu, ze ti vezme dieta, urobi z teba neviemco sa ti len msti. ono sa to tazko chape normalnej zene, ze muz ktoreho milovala a ma s nim to krasne dieta, je take hovado. ale niektore veci (musim to napisat na obranu vsetkych bab, do ktorych sa ludia pustaju recami typu, ze ved sama si si ho vybrala) sa prejavia az v konkretnych situaciach. nedaj sa nim hlavne zastrasit, zabezpec aby ste mali s dietatkom aku taku pohodu. ako si pisala, spravne odhadujes, ze bude nieco proti tebe stale nieco podnikat. u nas napriklad to trva styri roky, stupnuje sa to po tom ako som vydala a otehotnela. s tymito typmi to je zarucene psycho aj na 18 rokov, ale casom to uz clovek celkom inak berie ako na zaciatku :P drz sa, keby si potebovala podporu, napis IP 🙂 (ozaj, emocie a aj velmi silne su teraz namieste, ale ventiluj to mimo neho, nicim ho nepotesis viac ako ked uvidi, ze si nervozna, nastvana, hotova....)