Syn trávi víkendy u otca a mám strach, aby ma neopustil

0zuzinka0
19. máj 2012

Ahojte mamičky. Som rozvedená a mám syna ktorý každý druhý víkend chodí k tatkovi. Syna nadovšetko ľúbim, stále sa mu venujem, vymýšľam rôzne činnosti, snažím sa aby mu nič nechýbalo ale bojím sa , že jedného dňa mi povie že chce ísť bývať k otcovi. Predsa len chlapci sa viac tisnú k chlapom. Ex má priateľku s ktorou čaká malé neviem či to synov vzťah s otcom utuží alebo oslabí ale čo robiť preto aby mi syn neodišiel, aby som sa toľko nebála. Ex-ova priateľka má vraj nášho syna rada venuje sa mu (na moju zlosť), u nich by žil v kompletnej rodinke, ja partnera nemám ani žiaden nie je na obzore. Myslíte že bude u nich stále syn tak vrelo vítaný keď sa im to decko narodí alebo už nebudú mať naňho toľko času čo doteraz?

sisaha
19. máj 2012

@0zuzinka0 mylim, ze sa nemas coho obavat. Mama je vzdy len jedna a nikto ju nenahradi. Bud rada, ze sa u otca citi dobre a nic mu tam nechyba. Alebo by si bola radsej, keby sa otca bal, nerad by k nemu chodil?

anieli_1
19. máj 2012

@0zuzinka0 ahoj napisem ti ako dcera z rozbvedenej rodiny ..............matka je matka a to nikdy a nikto nezmeni bud rada ze maju dobry vztah horsie by bolo keby ti vyplakaval ze ta priatelka ho nema rada ze mu robi zle atd......viac mu ublizis ked sa budes bat musis ukazat ze si rada ze maju dobre vztahy a netrapit sa tym 🙂

0zuzinka0
autor
19. máj 2012

Občas je tu ten problém, že syn odmieta ísť ale ex býva na dedine kde majú kopec zvierať čo sa malému páči na tie ho spoľahlivo nahucká ísť s ním. Pred pár mesiacmi si u neho zlomil nohu odvtedy tŕpnem a nosím mobil všade so sebou pre prípad že sa by mu znova niečo stalo

sisaha
19. máj 2012

@0zuzinka0 ale ved to je prirodzene, ze dieta taha viac do prirody, neboj, pride do puberty a budes ho hladat po meste v puboch a na dedinu pojde iba aby sa nepovedalo. Co sa tyka urazov...tomu nezabranis a stat sa mu to moze aj doma..

tilly
19. máj 2012

@0zuzinka0 moj muz je z rozvedenej rodiny, jeho otec sa ozenil, mal potom kompletnu rodinu, jeho matka nie, ale aj tak lipol na matke a zostal s nou... na otca dokonca casom zanevrel (ale v tom boli aj dotahovacky o vyzivne...) a nevidel ho uz dobrych 25r

anieli_1
19. máj 2012

@0zuzinka0 toto vsetko sa moze stat aj u teba........ja ta chapem ale moji rodicia sa rozviedli ked som mala 4 roky a ked som j akokolvek nepocuvala mamu(mali tazky rozvod) a stretavala som sa kedy nemala a jedno s druhym je to dlhy pribeh NIKDY by ma ani nenapadlo ist k otcovi byvat dokonca ani teraz keby sa napr mam rozviest alebo co by som sla radsej k mame do dvojizboveho domu kde byva este sestra brat ako k otcovi co ma sam pre seba 4izbovy dom....usis sa prestat bat bo on to z teba bude citit a tak ho budes odhanat....

lenka311
19. máj 2012

@0zuzinka0 Neber to tak tragicky.. Ja mám tiež dieťa - mám dcérku a tiež sa mi ťahá k otcovi a nebudem jej nikdy vešať na nos, že mi dal na výber buď ona alebo on a ani to ako veľmi ju nechcel... ☹ ☹ ☹
Buď rada, že sa u nich syn cíti dobre, nerieš to, je to omnoho lepšie ako keby plakal a príde obdobie puberty, osamostatňovania, času keď si ani vlastný rodičia v kompletnej rodine dobre s deťmi nevychádzajú - no mama je vždy len mama, ako Ti napísala
@sisaha
Keď sa mu súrodenec narodí skôr viac prilipne k Tebe ako k otcovi.. Podľa môjho názoru, ale nerieš to a fakt buď rada že mu je tam dobre.. Ty zostaneš jeho mamou vždy!!!!!!!!!!!! A ak aj príde obdobie že sa bude viac ťahať k otcovi, tak si opäť nájde časom cestu k Tebe.. MAMA je len jedna!
Aj môj ex býva na dedine, tiež ju tam ťahá aj tých XY zvierat, novodobo malé ovečky.. A úrazy sa stávajú. To sa mu môže stať aj pri Tebe.. Kľud a netráp sa..

0zuzinka0
autor
19. máj 2012

ďakujem vám všetky za odpovede. No máte pravdu, mamu deťom nikto nikdy nevynahradí a ako sa vraví čo sa má stať stane sa

baklik
19. máj 2012

@0zuzinka0 moj partner je z rozvedenej rodiny, zo 4 deti a je pravda, ze jedneho krasneho dna sa pobalil a odisiel od mamy a surodencov k otcovi. ale to preto, lebo s mamou odisli byvat na uplne ine miesto a on na tom povodnom, kde ostal otec, mal kamaratov, bol tam nafixovany... a mama nebola ziadna extra zodpovedna a spolahliva osoba. takze to bolo jedno s druhym. do buducnosti to zavisi teda len a len od vasich vztahov, takze sa neboj. 😉

sisaha
19. máj 2012

@0zuzinka0 nepises kolko ma syn rokov. Vies, zatial si to neuvedomuje, ale ked sa otcovi narodi dalsie dieta a on bude z neho "uneseny", bude to pocitovat mozno ako zradu a bude sa tam citit ako piate koleso u voza. Vtedy by si zase mala zasiahnut ty a vysvetlit mu, ze stale je vasim synom a milujete ho obaja najviac na svete. Takze môže sa stat, že to bude aj naopak.. 😉

anjelicek26
19. máj 2012

@0zuzinka0 - drahy ma dve dcery z prveho manzelstva a tahat ich k na nikdy netahalo, aj ked si skvele rozumieme, ved maju vlastnu mamu 🙂 Bud fakt rada, ze je ta tvoj syn vitany, ze sa mu venuju a ze bude mat surodenca, ktoreho doma zatial nema, ze sa pohra zo zvieratkami. Su to pozitiva - ber to aj ty tak! A zlomena noha - nehody sa mozu stat pod akymkolvek prisny dohladom... bud rada, ze vychadzate, nehadate sa, nerob si stresy a nervy ta, kde netreba. Uzivaj si vikendy, ked je syn s otcom, vyraz si von, s kamoskami, zi aj pre seba, nielen pre dieta. Je to treba!

0zuzinka0
autor
19. máj 2012

Syn má 4 roky. Len keď tie nehody si mu u neho stávajú stále. Či príde mokrý, špinavý, doškrabaný fajn to chápem ale nech ho aspoň umyje nemusí ho nosiť domov špinavého ako prasiatko. Ešte mi aj hovorí aby som malému dávala botasky pekne ho obliekala lebo keby náhodou s ním niekam išiel. Keby sa s ex dalo aspoň normálne porozprávať ale stále robí napriek a za každý kravinu ma udáva na polícii. A radšej by som bola stále s malým, aj cez víkendy len aby som vedela či sa čo synovi nestalo

janka_pn
19. máj 2012

@0zuzinka0 😕 😕 😕 😕 😕 🙄 🙄 🙄 🙄 to nemyslis vazne, co pises, ci???

0zuzinka0
autor
19. máj 2012

čo s tým aký mi od neho chodí? Ja som povinná dieťa mu odovzdávať pripraveného on nie? Však nech mu nakúpi oblečenie a nech ho prezlieka. Peniaze na to má.

gabig555
19. máj 2012

@0zuzinka0 Ja by som bola rada keby moj maly (6 rokov)mal aspon nejaký vztah s otcom,pretoze ho vidi raz za 3 mesiace,zozaciatku ma to zralo a cirkusovala som,ze ked ho nemieni navstevovat pravidelne tak nebude vobec,po case som to vzdala.Malý sa tesi ked pride tatko a to je pre neho dolezite,Ked je s nim a nemam ho na ociach teiz prezivam velky strach a tiez pride ako prasiatko,ale dolezite je ze malý ma z toho radost.Si jeho matka ktora sa o neho stara dava mu lasku a to dieta to citi,nikdy ta nenahradi iná zena,nikdy.A to že má s nim dobrý vztah je velke pozitivum,inak by tým trpel len malý.

anjelicek26
19. máj 2012

@0zuzinka0 - hladas si zadrapky, hovadiny, ako teraz vazne, nevazis si, co v byvalom manzelovi mas 😖 Jeden zodpovedny normalny chlap - a aj to je zle. Boze prijde spinavy, lebo sa hral a? Keby sa hra u teba vonku, tak je cisty? To mu maju za tie dva dni, co je tam vsetko aj oprat, aby si ty nahodou nemusela? Ved to ani nevyschne... Isteze u daj botasky aj normalne oblecenie, ved nebude mat celu garderobu dvojmo, ved je to hlupost. Jedine, co musi mat je vlastna autosedacka.

.... radsej by som bola cely cas zo synom, len aby sa mu nieco nestalo... Vies ono je taky termin "opicia laska"... kedy zena po rozchode upriamuje vsetky svoje city na dieta, nedovoli mu ani "dychat". To sa ti fakt v puberte moze paradne obratit a ten maly ti utecie k otcovi. Cim viac ho budes zväzovat, tym viac bude chciet utiect. Kopes sama sebe jamu. Akceptuj ako to je a zacni zit aj ty, nielen pre dieta, ale aj pre seba! UZI si ten cas, co as len pre seba, syn je v dobrych rukach.

0zuzinka0
autor
19. máj 2012

@anjelicek26 No tak môj ex má ďaleko k normálnemu zodpovednému otcovi. Keď bol syn malý ledva si ho všímal poriadne ani nevedel že ho máme teraz si syna bráva iba preto, že je samostatnejší a netreba mu utierať ritku.V živote s ním nebol u doktorky, netuší poriadne ani len aké má syn zdravotné problémy. Zoberie si ho k sebe dá ho svojej chorej starej mamke a on si ide po svojom či už sa vyvalí pred telkou alebo s chlapmi do krčmi. Dokonca pár krát tam zobral aj malého

anjelicek26
19. máj 2012

@0zuzinka0 - no a? Jaj boze :( Asi si skor netrufol, k lekarovi sorry chodi osoba, co ho ma v starostlivosti, co tam s nim ma ist cez vikend? Dala si mu duplikat karty poistenca, ziadala si ho, aby ta siel? To, ze si maleho vezme raz za cas babka, je zle? Ty ho mame nedas?

Vravi, kto sa chce hadat, bude sa hadat. Len chudak tvoj syn kvoli takymto moresom 😝

0zuzinka0
autor
19. máj 2012

Práveže ani jeden jediný krát nebol s nami hoci som ho o to x krát prosila aby nás zaviezol ale nie on nemôže lebo si to jeho pííííp neželá aby sme takto kdesi spolu išli hoci ide o zdravie nášho syna. Stále žiarli a myslí si že jej ho zrejme preberiem späť. Keby mohla tak by radšej jeho mater alebo dakoho iného posielala aby chodil po syna na víkend. A tá jeho mater? Mrcha ktorá robí každému zo života peklo.

lili_mia
19. máj 2012

@0zuzinka0 s tým lekárom ti môžem poradiť spraviť mu kartičku, zoznam všetkých chorôb, ktoré prekonal, alebo má, alergie, čo mu nechutí, čísla na jeho doktorov a kópiu zdravotnej kartičky .. aspoň preto, aby si mohla na neho nakričať, že si mu tam napísala, že po jahodách dostane hnačku a on mu ich napriek tomu dal

staronova
19. máj 2012

A keby si sa naladila aj ty pozitívnejšie, nebolo by ti lepšie? Rozhodla si sa s ním rozísť, tak to stráv a nekaz si každý den náladu nadávaním na jeho pártnerku či matku.

sisaha
19. máj 2012

@0zuzinka0 tak potom tomu nerozumiem, pises, ze maly tam rad chodi, jeho zena sa mu venuje, potom napises, ze ho strci jeho matke a on ide do krcmy, alebo si ho nevsima.
co sa tyka oblecenia, navrhni mu, nech mu kupi jedny teplaky, tenisky na dvor a zopar triciek. Povedz mu, ze ty mu odovzdas pekne oblecene - cize sa za neho hanbit nemusi. ak sa bude hrat vonku, nech ho prezlecie do domaceho. A vyriesene. viac by som neriešila.
A pri tych poznamkach, ze sa mu az tak nevenuje si nemyslim, ze by tvojho syna niekedy napadlo chciet ist k otcovi. bud rada, ze sa ho zbavila ako partnera, syna vychovavaj tak, aby nebol ako jeho otec a hotovo 😉

e_l_e_n_k_a
19. máj 2012

@0zuzinka0 ty normalne ziarlis!!! asi sama sebe mas dovod neverit ,ked sa bojis ,ze syn zuteka za otcom.... a ver mi,ja si myslim,ze ked budes mat takyy postoj tak zuteka...spravas sa ako moja sesternica... robila presne to iste co ty,,,, a vies co sa stalo? ked jej dvojicky dostali obcianku,tak jednoducho jej zahlasili,ze chcu byvat s otcom....jej opicia laska ich dusila.... a to som jej velakrat dohovarala,aby deti nechala trocha dychat ...ona im bola schopna volat aj 6x za vikend ,kym boli u otca...
mas problem ,ze maly je spinavy? sak ty sama si tu pisala,ze je to na dedine? co tak mu dat veci na prezlecenie... ja mala starkych na dedine a mama nam tiez nosila veci na prezlecenie... a z ruk jej neodpadlo....prezlieka aj vnucatka teraz,teda ked boli mensie....
a ze si zlomil nohu? a co keby sa to stalo pri tebe? tak by si bola nezodpovedna matka ci co? moj maly si rozbil hlavu a stala som od neho meter!!! som horsia matka ako ty????
a ze maly dobre vychadza s exmanzelovou partnerkou? no a ? sak bud rada!!! ze ho od otca neoddeluje ,ze mu nerobi zle apod....vsak ty normalne dufas,ze ked sa im narodi babo,tak to tvojho syna od jeho otca oddeli....
aj moji rodicia sa rozisli,ale take reakcie som od mojej mamy v zivote nezazila!!! k otcovi sme nechodili kazdy druhy tyzden ,ale aj na cely mesiac cez prazdniny,a co myslis ,ze sme chodili domov ako zo skatulky.?mama aj sama s nami chodila ku svojej svokre,nasej babicke zlatej, a my teraz tiez chodime ku nej .je to najlepsia prababicka na svete pre nase deti...
takze ja ti pisem z pozicie nie mamicky,ale toho dietata rozidenych rodicov... zazila som to,a dnes mi taha na 40 a som svojej matke vdacna za to ,ze sa mna a surodencov nikdy nesnazila od otca oddelit,aj ked jej velmi ,velmi ublizil.... moj otec sa po rokoch zmenil,uznal chybu,a aj ked moji rodicia uz nikdy nebudu zit spolu,moje deti neprisli o dedka...
tak skus troska nad sebou porozmyslat....lebo podla mna ,ty len hladas vyhovorky ,preco tam maleho nedavat....a to je zle

tea333
20. máj 2012

@0zuzinka0 na toto ti napisem len moju vlastnu skusenost a moj vlastny pocit. moji rodicia sa rozviedli, ked uz som mala cca 18 a moji bratia 15, asi este 2 roky predtym to bolo u nich vo vztahu fakt zle.
Moja mama neriesila nic ine len ako je ona sama a ako ma moj oco urcite frajerku (nemal vtedy). Vkuse nas tahala do svojich paranoi a depiek, doteraz pocuvame pri kazdej prilezitosti ako mame radsej otca, bratom hovori aby si pytali peniaze od svojho "draheho otecka".Samozrejme nevie najst slusne slovo prenho, ani pre jeho priatelku.
Mama na nas vztah s otcom neskutocne ziarli. Paradoxne je, ze sa rozchodom rodicov na vztah s mamou iba ZHORSIL, zatial co s otcom upevnil. vysvetlim ti preco - otec nikdy v zivote na mamu nenadava, neriesi ich vztah, len nam vzdy hovoril ako mu zalezi na nas, staral sa o nase blaho, nikdy na mamu neziarlil, jednoducho sa snazil, aby mal kvalitny vztah s detmi, dokonca nebol ani na hostine na mojej svadbe, len preto, aby mama nerobila problemy.Mama vkuse vsetko zhadzovala na otca, davala nam vyzrat kazdu grilovacku unho, vytahovala nanho vsetku spinu sveta a velmi skaredo sa o nom vyjadruje.
Psychologicky ti to vysvetlim asi takto - dieta ma rado oboch rodicov, nech su akykolvek.ked jeden rodic utoci na druheho, dieta ma podvedomy pocit, ze sa utoci aj nanho, ma tendenciu si rdruheho rodica "zastavat".
nech je tvoj ex akykolvek, nikdy v zivote malemu nedaj pocitit tu zavist a ten hnev ktory zjavne mas voci ex.Bud len rada ze maju dobry vztah a podporuj ich v tom. nic lepsie pre syna nespravis a to je to naj, co mozes urobit pre to, aby ta syn nezacal "nemat rad" tak ako my nasu mamu.

maminuska
20. máj 2012

tak tento strach mám aj ja, neviem kde sa vo mne berie neviem to vysvetlit ale s tým rozdielom , že môj exmanžel sa o deti vôbec nezaujíma, nestará sa ako sa maju , nepoznaju od neho darčeky na narodeniny, meniny, Vianoce, starých rodičov z exmanželovej strany videli naposledy pred 5 rokmi, nemaju záujem.
To že sa s nimi nestretáva som prestala už riešit, prestala som ho prosit,nechala som to tak , pred detmi sa snažím na otca nepovedat nič zlého ( aj ked si niekedy riadne musím zahryznut do jazyka ). Napriek tomu on vyhlásil že rodičovské puto obnoví s detmi neskôr ked budu staršie 😒 .
Je to u mna zmes zlosti , nespravodlivosti , že po čase príde otec a tu ma máte, teraz som tu a teraz sa chcem s vami stretávat ked ste dospelí a samostatní . 😒 . Ten čas starostí si musela dovtedy vyžrať vaša mama.
Príde čas stužkových , promocii , svadieb a zrazu sa tam zjaví a zrazu bude hrdý otec.
Som tiež len človek , a myslím že na takéto pocity mám právo 😒.

gabig555
20. máj 2012

@0zuzinka0 Mozem vediet kedy ste sa rozviedli a ci bol dovod ina zena?lebo nic v zlom a mozno sa mylim ale mi to pride tak ze ty citis voci nemu strasny hnev.Tvoj syn netrpí je stastný aj stebou aj so svojim otcom,pacilo by sa ti keby chodil k otcovi s placom a strachom?a to ze chodis s malým po doktoroch sama a tieto veci je viac menej udel matky,chlapi su jednoducho taký .Ja mam z priatelom 3 mesacnu dcerku a vie sa o nu postarat dokonale to znamena ze ju vie nachovat a obcas sa mu podari obliect jej nieco nie naopak aby s nou vedel ist na prechadzku,ale viem ze sa snazi a postara sa aj ked viem ze ked sa vratim domov bude byt hore nohami ale oni sa budu usmievat....to su chlapi,a fakt si ho neviem predstavit ze by s nou isiel sam do poradne,kde ju treba vazit,vyzliect atd...vsak by tam bol do vecera,ale zato ze v tomto ma trosku lave ruky neznamena to ze je zly otec a ze ked nejde k doktorovi ze jeho zdravotný stav ho nezaujima.Skus prekonat ten strasny hnev.

gabig555
20. máj 2012

@maminuska Lenze jeho otec sa chce starat ale matke sa to nepaci,keby sa nestaral tiez sa jej to nepaci,tak co chce?

dada1212
20. máj 2012

@gabig555 presne. ja to nechápem, že sa matky nevedia preniesť cez rozchod a ubližujú hlavne dieťaťu. koľko matiek zakazuje otcom styk s deťmi len preto, že sa oni dvaja rozišli.
mám aj z toho tu pocit, že zatrpknutosť matky vyhráva nad záujmami syna, aby sa stýkal aj s otcom, s ktorým majú zjavne dobrý vzťah.
že si ho nebral ked bol úplne malý? úplne malé dieťa má byť hlavne s matkou ako ho mal napríklad za teba kojiť?
a či od teba odíde, to záleží len od teba, ak budem v tomto pokračovať, že ho budeš mať chcieť len pre seba, nedáš mu viac voľnosti a budeš na neho chorobne naviazaná, tak je možné, že veľmi rád z toho tvojho "väzenia" pôjde k otcovi.
ak budeš starostlivá matka, čo bude "zdravo" ľúbiť svojho syna a dáš mu trochu voľnosti, tak sa obávať nemusíš. syn je s tebou viac, tak bude mať k tebe väčšie puto.

gabig555
20. máj 2012

@dada1212 Presne tak...ja som bola po rozvode tiez ako zmyslov zbavena len ja som chcela dosiahnut pravý opak...aby sa otec venoval viac...A mozno by ti pomohla aj nová laska,nehovorim ze si ms hned niekoho nasackovat do bytu a predstavit ho synovi,to samozrejme potrebuje cas.ale bola by si myslienkami inde a nemala by si cas sa zaoberat tvojim ex a urcite by si ocenila aj volne víkendy.Vsak ten cas kým je maly pri otcovi skus neako vyuzit...damska jazda,kino,neaký vylet.....ja ked mam volný vikend tak neviem od radosti kam sa podiet..

happy8051
20. máj 2012

vies kolko zien ti zavidi, ze ma tvoje dieta korektny vztah s otcom aj po rozvode? ze sa onho zaujima a venuje sa mu... co by vela zien za to dalo, aby mali taku situaciu ako ty....
nebud sebecka a dopraj dietatu cas s otcom. potrebuje to rovnako, ako byt s tebou