Syn trávi víkendy u otca a mám strach, aby ma neopustil

0zuzinka0
19. máj 2012

Ahojte mamičky. Som rozvedená a mám syna ktorý každý druhý víkend chodí k tatkovi. Syna nadovšetko ľúbim, stále sa mu venujem, vymýšľam rôzne činnosti, snažím sa aby mu nič nechýbalo ale bojím sa , že jedného dňa mi povie že chce ísť bývať k otcovi. Predsa len chlapci sa viac tisnú k chlapom. Ex má priateľku s ktorou čaká malé neviem či to synov vzťah s otcom utuží alebo oslabí ale čo robiť preto aby mi syn neodišiel, aby som sa toľko nebála. Ex-ova priateľka má vraj nášho syna rada venuje sa mu (na moju zlosť), u nich by žil v kompletnej rodinke, ja partnera nemám ani žiaden nie je na obzore. Myslíte že bude u nich stále syn tak vrelo vítaný keď sa im to decko narodí alebo už nebudú mať naňho toľko času čo doteraz?

alice107
21. máj 2012

@sue to je od teba konstatovanie ?alebo mi to oznamujes?nechapem k comu smerujes.

laila22
21. máj 2012

@alice107 dakujem za rady.. je mi jasne, ze navrh podava jeden z rodicov... Jeden sud som uz zazila, velmi ,,spravodlivy,, a tak isto aj kolíznu opatrovatelku, čo bola 3x na pojednávaní a nakoniec ked sa jej sudca pýtal na názor, tak sa tvárila ako slepica a povedala, ze vseto nechá na rozhodnutie sudcu.. Mojmu exovi dala na seba kontakt a poucila ho o pravach a ze nedaj boh aby som mu nedla dieta , hned ju ma kontaktovat.. Cím sa mi aj moj ex vyhrázal zo zaciatku pri chorobách atd.. Tak som mu povedala, nech si len chodí po kolíznych uradníckach a nech ma udáva za nic... Mne kontakt nedala a ani na dieta sa neopýtala... Hlavne, ze tam bola hajit zaujmy dietata.. asi ich ochráni lepsie ako matka co sa 24 hodín denne stara o dieta a ked zavolá exovi, ci si nemoze zobrat dieta, na 2 hodky mimo sudom urcených hodín tak nikdy nemoze.. Preco by mal sud takemu cloveku odkleput striedavu starostlivost, co sa cele tyzdne nezaujima a pride iba vo vyhradeny cas? co dieta nezoberie na vylet, nic navyse mu nekupi, lakomý je dat dietatu pizzu v sobotu ked je u neho a o matke sa vyjadruje, ze tvoja mama je zla, lebo ti nekupila trampolínu... Pritom ja ako mama som pre svoje dieta zabezpecila nadstandardny byvanie, chodím do prace, nahanam sa, robím vsetko preto, aby dcere nic nechýbalo ked sa jedneho dna nejaky chrapun rozhodne, ze chce dieta do striedavky, tak sudca, bude cely happy, lebo ten chrapun ma vysoke postavenie, nadstandardny plat, dva tytuly a tiez nachystanu izbu pre dieta.. sudcu nezaujíma, ze o nebol schopný ist kupit masticku na zapalene ocko, alebo nebol zabezpecit prevarenu vodu pre dojca, ked nebola elektina a xy dalsich vecí... Ale to zo mna hovorí len krivda a zatrpknutost, treba ockovi dat, co si ziada... Lebo ma zaujem... 🙂 Dakujem pekene za nase sudníctvo... Nedavno som cítala ako chlapík zobral uplatok 5kg jazmínovej ryze a dostal 5 rokov basy natvrdo... A sudca co zobral uplatok nikolko milionov 2,5 roka... 🙂 ... Pekný vecer

alice107
21. máj 2012

@laila22 sudnictvo na sk samozrejme nie je bezchybne.ako v kazdom poskomunistickom state aj na sk je zial vysoka korupcia.
ak kolizna opatrovnicka nehajila zaujem dietata a ty si videla jej korupcne chovanie alebo hoci len naznak ze by mohlo ist o stred zaujmu,mala si konat.len tak sa vymieti korupcia.a v kazdom pripade si si mala najat dobreho pravnika.tak mozes hait svoje zaujmy a hlavne zaujmy svojho dietata.ine ti nezostava.
ved nikto netvrdi,ze sud striedavu starostlivost povoli.to zalezi aj na tebe.ako budes na sude a vo vyjadreni sa k navrhu otca argumentovat.preto ti radim,aby si mala sikovneho pravnika.sud samozrejme zohladni materialne podmienky rodicov.ale aj to,ako su schopni sa o dieta postarat aj inak.tak musis namietat,ze otec je sice schopny po materialnej stranke zabezpecit dieta.ale nevie sa o neho postarat inak.napriklad aj v case choroby a podobne.ver mi,ze vsetko je v tvojich rukach.ak mas alebo budes mat podozrenie ,ze sudca zneuziva svoje postavenie v prospech tvojho ex manzela tak musis tiez konat.musis byt aktivna .nadavat na system ti nepomoze.ver mi,viem o com pisem.
a existuje druha instancia odvolavcieho sudu v pripade nepriazniveho rozsudku.ver mi,radim ti dobre.zaobstaraj si sikovneho pravnika.to,ci nejaky sudca bol za korupcny delikt odsudeny tolko a tolko je vedlajsie pre tvoj pripad.hlavne dbaj,aby sudca tvojho pripadu bol ten,co je nestranny.a to sa mozes pricinit aj sama.ak mas podozrenie,treba podat namietku zaujatosti.

rodinapre
29. nov 2015

@anjelicek26 takto by to mal niekto vysvetliť mojej ex