10-ročná dcéra nevníma

26. máj 2023

Ahojte, mali sme rodičovské a učiteľka sa mi sťažuje na moju dcéru, že keď sa jej niečo opýta, tak pozerá na ňu a nepovie absolútne nič alebo zacne rozprávať úplne odveci...proste nevníma svoje okolie a máme ten istý problém aj doma...už sme objednaní ku psychológovi, ani neviem čo sa chcem spýtať l, ale mali ste to podobné? Podotýkam, že nie je to úplne bežne, ráno jej musím napr. 10x povedať, či má ísť za obedom zo školy domov alebo ku babke a aj tak mi zavolá po škole, že kam má ísť....to som uviedla len jeden príklad.. som z toho nešťastná:(

luxus10
26. máj 2023

uplne normalne u niektorych deti...maju viac myslienok, co sa im prehana hlavou, a podnety zvonka su nezaujimave...uplne ina situacia nastane, ked sa bavite o niecom co ich prudko zaujima...🙂

patus_2
26. máj 2023

Začalo sa to prejavovať náhle alebo ste už videli dlhší čas, že je niečo inak?

autor
26. máj 2023

@patus_2 už dlhšie :(

luxus10
26. máj 2023

a ake ma dcera zaujmy?

pjosa
26. máj 2023

má dobrý sluch? počuje dobre?

autor
26. máj 2023

@luxus10 áno je to tak ako píšete, ale u nej je to už na nervy....napr. kvôli tomu majú aj iné učiteľky na ňu pripomienky, potom sa naštvú a kričia po nej, že čo nevnima

autor
26. máj 2023

@pjosa boli sme na ORL, všetko v poriadku

autor
26. máj 2023

@luxus10 ak mám povedať pravdu tak žiadne....ju nič nejako nenadchne...chodí na yogu a gitaru....ale sama od seba nič...

luxus10
26. máj 2023

a skusili ste sa jej opytat, preco nevnima, ze na co prave mysli? ci to vie sama vyspecifikovat...

luxus10
26. máj 2023

a je lavacka ci pravacka? a ked nieco robi , napr , sa uci , vie sa na to sustredit?

autor
26. máj 2023

@luxus10 áno pri učení vie sa sústrediť....akonáhle niekto iný jej niečo hovorí tak ona úplne jak autorská vyzerá ale určite nie je :D

autor
26. máj 2023

Autistka tam malo byt

autor
26. máj 2023

@luxus10 jasné že áno, ona povie, že nepočuje....ale na ORL jej merali sluch...

elviku11
26. máj 2023

ked sa rozpravate o niečom, čo ju veľmi zaujíma alebo malo by (napríklad vreckové, kam pôjdete do cukrárne, či na dovolenku...alebo koho pozvete z jej kamarátok na oslavu atď) - vtedy vníma a počuje?

autor
26. máj 2023

@elviku11 áno vtedy ano

galganka
26. máj 2023

V cpppap ste neboli? Kľudne to môže byť aj VIN dieťa a v bežnej triede jej to proste nejde.

autor
26. máj 2023

@galganka prepáčte, nerozumiem tým skratkam 😀

elviku11
26. máj 2023

no keď vtedy vníma keď sa bavíte o zaujímavých veciach (pre ňu zaujímavých), tak si myslím, že je len proste zasnívaná a automaticky vypne keď ju niečo nezaujíma. Môj muž to má. Niečo mu vykladám, pozerá na mňa, pritaká, ale keď sa o chvíľu na niečo z toho spýtam, tak mi odprisahá, že o tom v živote nepočul.
Má na háku, ak je to podľa neho blbosť. Takisto asi aj vaša dcéra vníma tie učiteľkine reči ako blbosti, tak vypne odposluch. Známky má dobré? Vie sa naučiť doma z písaného textu?

galganka
26. máj 2023

Centrum pedagogicko - psychologického poradenstva. A všeobecne intelektovo nadané deti. Naša najstaršia chodí do vin triedy. Predpokladám, že v klasickej triede by na ňu boli podobné ponosy. Im tá hlava maká inak, viac a s viac problemami naraz. Podľa mňa ak je teda sluch ok, ucenie jej celkom ide, stálo za pokus zbehnúť na testy.

kvetinka75
26. máj 2023

mne sa občas stáva, že sa s niekým rozprávam, vnímam a keď skončíme, neviem si spomenúť na detaily čo hovoril . Alebo mi volá šéf, povie jednu vec čo treba spraviť, vnímam ho, odpovedám mu, zložím telefon a v tom rozmýšlam, že čo a ako. Ale to sa mi stáva občas. Inak som normálna. 😅. Neviem prečo, zrazu mám výpadok
Ja sa inak dosť často zasnívam a začnem o hocičom rozmýšlať a nevnímam realitu.

nikol_marek
26. máj 2023

ako keby ste hovorili o mojej dcere, absolutne nevie co preberali v skole, velax ani nema spravene cvicenia a aj ked sa s nou doma ucit pozera do blba, absolutne ma nevnima. Ale zacalo nam to az tento rok. Ale teda zo skoly kto co povedal vsetky klepy ovlada, len to co bolo na hodine nevie 😂

autor
26. máj 2023

@nikol_marek a čo s tým prosím pekne? Ja sa idem zblázniť už 😀

luxus10
26. máj 2023

🙂to je len selektivna hluchota, to prejde...🙂 skus jej dohovorit, aby sa v skole viac sustredila, a doma...ked mas pocit ze po4x nepocuje -zmen hlas...🙂...mne moj syn hovori, ze mam taky uspavaci hlas,😍 ja mam pocit za ako kobra😍...ale ked posepkam slovo-vec ktora ho zaujima, hned vie, co pocul....😍

senta_sofia
26. máj 2023

Selektivna hluchota. Filtruje, skus, ked jej chces oznamit nieco dolezite, napisat jej to na listok, aj to, ci ma ist ku babke, nech si to zvizualizuje. Chapem, ze v skole to moze byt problem, ak nevnima, ze ju nebavi vyklad, je apaticka, ak sa jej nieco opytaju… Ked si jej povedala, ze pojdete kvoli tomu lekarovi, ako reagovala?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
galganka
26. máj 2023

@elizabet173 máme dačo podobné doma, preto mi to napadlo. 🤷‍♀️ poviem jej, nech ide vyložiť obedár z tašky napr. Ide k taške, po ceste zbadá ceruzku, zdvihne, vezme papier a ide si kresliť. Pripomeniem obedár, tak vraj hneď. O hodinu je Lea vonku, hrá sa a obedár v taške. Ohlásim ju, ide poň, po ceste zase rozptýlenie... 🤣

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
26. máj 2023

@galganka no nemusí byť nadpriemerne nadaná, sú také zasnivane deti aj s priemernou inteligenciou, to len tak na okraj

gabika0825
26. máj 2023

Mna napadlo… nechcem sa tá autorka dotknúť touto otázkou, ale doma je u vás všetko Ok? Neprežila v minulosti niečo čo by ju mohlo takto ovplyvniť ? V škole neprežíva šikanu? Popr. Či jej neubližuje niekto iný. Tieto veci by som najprv pozistovala od nej, samozrejme si to treba overiť a potom riesila psychológa. Lebo ak niečo take prežíva tak psychologovi to nepovie určite.

mira0611
26. máj 2023

Moj syn bol toto iste, a mnohe dnesne deti su take, spytala som sa ho, aku znamku dostal...co bolo na obed...on nic, co je DÚ nevie, nepamata sa.
70%triedy podobny problem.
Uz je 9.tak tak od minuleho roka vidim zlepsenie.
Uz aj to znima, co by nemal :D