Ako riešite prázdniny?

kmysiakova
12. jún 2023

Ahojte, ako riešite prázdniny? Škôlka je len prve dva júlové týždne a co potom? 10 dní mam dovolenku v práci ale ako to riešite ďalej?

katulienkax
12. jún 2023

a muz dovolenku nema? My to riesime este babkami, ale kedze su uz skolacky, tak platime aj tabory - denne pre kazdu v rozsahu 3 tyzdne, ide to do penazi ale co narobime

belllinka
12. jún 2023

sú aj denné tábory od 5 rokov

mila23
12. jún 2023

denne tabory...babky su uz stare - nemozme im deti dat, takze denne tabory pre obe deti...kazde tak 3 tyzdne. Je to drahe,ale co narobime?

kmysiakova
autor
12. jún 2023

Muž nastupuje do novej prace takže dovolenka nehrozí 🤷‍♀️
Maly ma 4r takže ani denný tábor, no starka sa bude musieť pripraviť 😀

rebrambora
12. jún 2023

Kedze su prazdniny pre vsetkych tak je ooooovela jednoduchsie zohnat niekoho na opatrovanie. Takto to robime.

lilinka88
12. jún 2023

Dovolenka, babka, denný tábor a keď bolo ešte treba, tak aj do náhradnej škôlky chodil

simsalabim
12. jún 2023

@kmysiakova nahradnu skolku nemate?

kmysiakova
autor
12. jún 2023

@simsalabim mame len prve dva týždne júlové, bývame na dedine takže je to bieda 🤷‍♀️

saxana000
12. jún 2023

Babka jedna potom druha denny tabor dovolenka poobedna smena na striedacku s muzom a v najhorsom pripade este sa da zobrat ocr ak mas trochu sucitnu doktorku .

nikijezikova
12. jún 2023

@kmysiakova máš nárok na ocrku keď je škôlka zavreta

sisaka
12. jún 2023

@kmysiakova ja som bývala na dedine, škôlku sme mali prvé 2 týždne normálne otvorenú a potom sa chodilo do náhradných do mesta. Si si istá, že nie je náhradná? Myslela som si, že to je ich povinnosťou poskytnúť alternatívu, keď zavrú cez prázdniny.
Mladšie dieťa našťastie vyrastalo v zahraničí, škôlky sú tu otvorené celoročne.
Keď boli deti staršie chodili do denných táborov, tiež som nikdy nemala s mužom voľno celé leto, maximálne 2 týždne dovolenky.

katka708
12. jún 2023

Týždeň u babky, týždeň spoločná dovolenka, týždeň u druhej babky, týždeň u druhej babky, týždeň spoločná dovolenka, týždeň babka

vulka
12. jún 2023

@kmysiakova Tu raz písala jedna mamička, že sa dali dokopy niekoľké a na striedačku si brali dovolenku. Tá, ktorá mala dovolenku, mala všetky ich deti u seba.

simca06022011
12. jún 2023

babka, dedko, nahradna skolka, dovolenka... OCRkou by som si taka ista nebola (kopirujem z netu: „Pokiaľ je voľno určené rozhodnutím orgánu, čiže aj riaditeľom školy, a nie zo zákona, ako je to napríklad pri letných prázdninách, môžu si požiadať o ošetrovné,“)

jana_eyre_2
12. jún 2023

Júl - týždeň budú mať denný tábor, dva týždne mám dovolenku ja, týždeň budú čakať doma kým sa vrátim (robim len na ranné zmeny tak keďže budú spať dlhšie ani si to nevšimnú)
August - jeden denný tábor, jeden týždeň k babke, jeden týždeň doma a jeden týždeň mám opat dovolenku.. deti majú vek 11, skoro 10 a skoro 7..

mon895
12. jún 2023

Moj ma 6r 3 tyzdne bude v skolke, 2 tyzdne budem mat ja dovolenku, tyzden denny tabor (u nas robia od 3r tiez dedina) a 2 tyzdne u mojej mamy. Buduci rok to bude horsie kedze uz ani tie prve tri julove ho nebudem mat kam dat 🙈

valena01
17. jún 2023

Prve 2 tyzdne skolka, potom ma manzel dovolenku týžden, dalsi tyzden mame spolocny, potom zostávam na dovolenke tyzden ja, potom jeden denny tabor, dalsi tyzden druhy tabor, (600€ len za tabori)potom opat týždeň škôlka, posledny tyzden mam dovolenku 2 dni a začne skola, strasi je druhak ten bude v case kedy bude mladsi v skolke s niektorou babkou,jeden den budu obaja u babky,horsie to uz bude buduce leto kedy uz budu obaja skolaci