Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

gabikkas
15. apr 2016

@bammbi aj vy ste mali step by step? aku ste potom kupili?

mayusik
15. apr 2016

Ja som vcera objednala z Bati tasku Belmil. Rozmyslali sme nad nou uz dlhsie a mali ju zlavnenu na 37€ tak dufam, ze bude dobra

silvatko
15. apr 2016

@bammbi no uz ju mame. Co ste potom kupili? Lebo co som pozerala boli tie nastavitelne s vreckami vsetky okolo 1,1-1,2kg. Pod 1kg boli iba take zakl. modely od herlitzu, kde ani bocne vrecko nemalo zips, alebo nam predavacka nukala tasky za 200eur. Mne by ten zakl. model ani tak nevadil, ale maly si nevybral notiv. Pacila sa mu Ninja od tusim 123 ci ako to bolo, ale ta bola nieco nad 200eur. A mal povedane, ze 200eut je limit taska+nar. darcek a aj oslava. Tak uz 100bolo ako tak. Pozerali sme herlitzky, mali rozne, ale nechcel ani jednu. Ale aj ta co bola nastavitelna s bedrakom mala cca. rovnaku hmotnost.
Tuto si vybral, lebo sa mu pacil motiv a ja som doma surfovala. Boli sme pozerat vo Viedni, kde mali milion tasiek. Ja som rada, ze nejaku ma a paci sa. Ale daj tip, poslat ju viem este nazad....

bammbi
15. apr 2016

@silvatko @gabikkas Dcerke sme hladali naozaj lahku tasku, a nakoniec sme vybrali tuto:
http://www.hamaeshop.sk/LEGO-Easy-Friends-Powerful
a kedze sme spokojni, tak som ju kupila aj synovi, v septembri bude prvacik, vybral si tuto, lebo miluje Lego Chima:
http://www.hamaeshop.sk/skolska-taska-LEGO-Easy...

Mali sme Step by Step, ale bola fakt dost tazka, tak som sa nastvala a kupila lahsiu...

hornyak
15. apr 2016

@janina25 nam sa po roku tiez rozpadla na boku, pri siti, mame vojensku, ale rychlo nam ju opravili, za tyzden sme ju mali. tiez sa divim ze sa rozpadla

maruska261
30. apr 2016

@klongova ahoj kupovala si ti tasku step by step?ak ano aka je?

21
16. jún 2016

@bammbi tá taška pre dcérku sa mi páči, no je aj pre drobné deti?

mamoka4
21. jún 2016

Ahojte maminky, ak hľadáte ako vybrať naj školskú tašku dávam tip http://www.skolsketasky.sk/ako-vybrat-skolsku-t... taška musí byť ľahká a polstrovaná na chrbátiku, neivestovať do nej veľa, lebo je max na 3 roky. 🙂 Topgalky neodporúčam pre menšie detičky, skôr pre 3. a vyšší ročník.

eliska07
21. jún 2016

@21 Aj keď možno neskôr, ale aj my máme Hama tašku Lego - síce pre chlapca. Taška ako taká je super, je ľahučká, ale je fakt obrovská oproti iným taškám. V synovej triede, čo sú menšie deti majú tašky zn. Herlitz. Sú fakt šikovné, malé, úzke, žiadne veľké hebedá... to je ale len môj postreh. Topgal tašky sú krásne, dizajnovo super - ale naozaj možno pre staršie deti, resp. kľudne aj pre mladšie, ale napr. čo som si všimla, keď si prvák túto tašku zavesil na bok lavice, tak bola na zemi,pretože bola pridlhá... to naša zase napr. nebola, len tá hama je široká príliš veľa - zbytočne z môjho pohľadu.

jovana100
21. jún 2016

ahojte, my sme dnes išli pozrieť do papiernictva tašku. Pôvodne som chcela Herlitz-mali set za 67€ alebo iba tašku v akcii asi za 39 a 45 €. Nakoniec nám ukázala ergobag a do tej sa syn hned zamiloval. Je síce drahšia, ale verím, že budeme spokojní 🙂 Už len to je veľké plus, že perfektne drží chrbátik, ako hovorila predavačka váha nezaťažuje krčnú chrbticu.Má bedrový pás a dá sa nastaviť podľa výšky 🙂

lucula73
21. jún 2016

@jovana100 ahoj..a v akom papiernictve ich majú?nemáš foto tej vašej?a dá sa dať flaša na bok,či len dovnutra?dakujem
ja sa neviem rozhodnúť..

gabikkas
21. jún 2016

@lucula73 co som pozerala video, tak len do predneho vrecka, tam je taka priehradka na flasku...my sme kupili bagmaster polo 6, a mozem povedat, ze to fixovanie na bedrach bedernym pasom je dobra vec 🙂

lucula73
21. jún 2016

@gabikkas ta polo sa mi ako taška veľmi páči,ale nepáči sa mi ten dizajn...obrázok..

gabikkas
21. jún 2016

@lucula73 ver mi, ze ani ja som neni dva krat nadsena, ale dcere sa velmi paci....tak som zavrela oci nad tym jednorozcom....pisala som aj vyrobcovi, no momentalne nemaju v plane navrhnut tento typ, ale s inym motivom, teda nie tento skolsky rok....

jovana100
21. jún 2016

@lucula73 ahoj v papiernictve v ZV v Európe 😊 flaska sa dáva dovnútra (mne sa to práveže páči) je tam jedna priehradka na desiatu a v ton je aj otvor na flasu.Ta priehradka je z takého materiálu že keď sa aj fľaša vyleje alebo banan rozpuci tak to nepretečie ku knihám 😊

quetinka28
19. júl 2016

@zuzkaemmka Možem sa prosím opýtat na kvalitu tašky ergobag?Stoji za tu cenu,nosením sa bejako poškodila?

gabikkas
23. júl 2016

@lucula73 ahoj, kupili ste cosi? nahodou som natrafia, ze herlitz ma novinku-batohy, maju pekne obrazky, pozri
http://www.detskyeshop.cz/skolni-batoh-herlitz-...
alebo
http://www.skolske-tasky.sk/skolsky-batoh-herli...

lucula73
25. júl 2016

@gabikkas ahojky...kupili sme nakoniec tuto..najviac sa mi pozdavala...okrem ceny samozrejme....ale viac prvakov uz nebudeme mat a babky prispeli..je to nemecka taska a vyzera skutocne super

nika1106
25. júl 2016

My máme takúto

sisamato
16. aug 2016

Ahojte, no co pozeram tie aktovky, tak ste asi vsetky stavili na take normalne motivy so zvieratkami. Budeme velmi vytrcat z davu ak sa dcere strasne paci Anna a Elsa a vybrala si aj taky batoh?

kuriatko84
17. aug 2016

@sisamato myslim ze nebude jedina s kabelou Frozen 😀 keby sme nedali nasej odklad aj my by sme museli kupovat jedine Frozen 🙂

j93375
17. aug 2016

@sisamato aj my sme nakoniec tak dopadli,sme rok rozmyslali nad vychyrenou Topgal,nech ponosi co najdlhsie, no ale nakoniec sme stavili na beznu aktovku /belmil/,vysla do 50 e,dieta nech sa vytesi kym je dieta,1-2 roky ponosi,za tu cenu akurat/ a potom pride rad aj na kvality batoh.

alab12
17. aug 2016

Maminky táto je tiež veľmi kvalitná,dostali sme taketo 2 rovnaké...tak túto jednu posuvam,je ešte s visačkou.Kto by mal záujem môže napísať ip.A k niekomu vadí,tak zmazem príspevok.

sakura77
17. aug 2016

My tiež už máme. Teoreticky som ani neriešila že či bude veľká mala ľahká ťažká keďže ju budem vozit tam aj späť. Ale vybrala si dobre😊jE tiež od Hama

1177
17. aug 2016

@lucula73 ahoj, co je to prosim ta za tasku? Velmi je pekna...

sisamato
17. aug 2016

ahojte, tu je ta nasa, dcera si vybrala: z dracika za 25e...

lucula73
17. aug 2016

@1177 ahoj...je to nemecká značka mc neill kukni tu ak chceš
http://www.tigger.sk/skolske-sety-pre-1-stupen/

lili777
23. aug 2016

Môj malý mal tie Hama tašku - Lego. asi pol roka ma rozčuľovala, potom som neváhala a kúpila druhú. Bola neuveriteľné veľká, mala v podstate len jednu komoru, chýbali mi tam vrecká na rôzne veci, vreckovky, kartu do automatu a tak. A v neposlednom rade bola veľmi veľmi široká a jemu ako chudému chalanovi stále akosi čudesne plantala na chrbtici. Bol k nej ruksak, ktorý sa dal hore pripnúť, ale akurát tak na obrázku, lebo by ho to prehodilo na zem🙂 Celkovo by som nekúpila už takú "pevnú" tašku s pevným dnom. Mala okolo 1,3 kg podľa popisu a to bolo dosť. Keď sme tam dali veci, tak až moc. Koncom školského roka som mu kúpila Topgal. Neuveriteľný rozdiel v kvalite, je skôr pozdĺžna. Skutočne perfektne urobený chrbát, viac úložného priestoru, ľahšia. Vyzerá ozaj veľmi dobre prešitá, kvalitná. Máme túto. http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas.... Dcére kupujem budúci rok rovno Topgal.

silvatko
23. aug 2016

Nasa....

silvatko
23. aug 2016