Hrozné správanie 7-ročného syna

14. júl 2023

Milé maminky,

chcela by som sa na vás obrátiť s mojim problémom so synom. Má 7 rokov, ukončil prvú triedu a jeho správanie je hrozné, vždy bol náročný no nástupom do školy sa to ešte zhoršilo. Má dvoch spolužiakov, ktorí sa nevedia zmestiť do kože, sú neustále riešení aj v riaditeľni a môj syn ich priam žerie, ale v škole našťastie nevyvádza, no doma je to hrozné. Stále vykrikuje, rôzne slová, či iba všelijaké zvuky, či pesničky, naozaj hrozne nahlas, stále iba počúvam holé cecky, chlpaté vajca, samé ho.ná a sr.čky, stále sa chytá medzi nohy a tancuje, sťahuje trenky a otvára zadok a podobné nechutnosti. Ja už neviem čo robiť, vysvetľovanie nepomáha, zákazy nepomáhajú, tresty nepomáhajú. Nemôžem už s ním ani nikde chodiť, hanbím sa, nechať ho s inými deťmi tiež nie. Minule sme boli na oslave a bolo tam plno deti a to co predvádzal bolo otrasné, stále sa fackal, stále mal otvorenú pusu a robil hrozné zvuky, no fakt ako z ústavu vypustený. Zobrala som ho preč od detí, znadala som mu, musel sedieť pri nás dlho za trest, pekne vydržal, ospravedlnil sa, že už nebude, pustila som ho a keď som išla za chvíľu nenapadne skontrolovať tak zase tam hovoril o vajciach a pod. Co robiť? Mne s ním už nie je ani doma príjemne

beatrixx1525
14. júl 2023

Ženy tu rady posielajú kadekoho po psychológoch, s každou blbosťou fakt sa niekedy až pozastavím...z pedagogického uhla pohľadu ale toto určite je minimálne na psychologické doporučenie, naozaj. Mne to príde ako vynucovanie si pozornosti tým najnevhodnejším spôsobom a aj keď sa môže zdať že booože veď "len" si vynucuje pozornosť, v jeho hlave je nastavený že musí ísť do takýchto extrémov aby tú pozornosť dostal a to ok nie je. On si veľmi dobre uvedomuje čo robí a prečo to robí a treba odborne zasiahnuť kým sa to neprevrhne do násilia. Držím palce

pribinak
14. júl 2023

Zopár dobrých varechou na zadok by ho rýchlo upratalo
Ale tak aby si aj 2-3 dni nesadol

Som proti bitiu deti, ale tu by som k tomuto prikročila

A zvazila by som zmenu školy

jaskolka
14. júl 2023

Tiež myslím, že toto potrebuješ riešiť s odbornikom.

luccija
14. júl 2023

Upozorňuje na seba.Ale tiež by som mu dala trest to sa opici po spolužiakoch ostatné deti sa tomu smeju a sú zaujímaví.Povedz mu, že si ho natočis aj to sprav a ukážeš to učiteľke, lekarke možno sa zľakne.Tak bude sedieť doma a nech to ukazuje zrkadlu, keď sa nevie správať.Nema ADHD?

victoriab
14. júl 2023

skontroluj aj obsah youtube somarín, čo pozerá... evidentne sa inspiruje na vsetkych frontoch... vzdy to ma ale dovod... odporucam psychologa, kludne si mala zacat skolkskym psychologom, ten ho ma aj inak v ociach, uz si mohla byt mudrejsia

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. júl 2023

Ženy ani neviete ako mi to je ľúto, je to moje vymodlene dieťa, dlho sme sa snažili a aj napriek tomu sme ho nerozmaznavali. U psychológa sme boli, vraj je normálne, živé dieťa, len to vtedy nerobil a nehovoril to co teraz. Ja plačem, mne je zle z toho, ja s nim ani doma sama nechcem byť, som nešťastná keď som s nim doma a vidím ako sa správa a keď ho zoberiem na výlet alebo na ihrisko, že užijeme si deň tak mi je ešte horšie a vždy si poviem, že už s ním nikam nejdem. Čiže ani doma s ním, ani vonku s ním. Keď je s nami manžel tak je to lepšie trochu, ale to manžel po ňom musí stále kričať a brzdiť ho vo všetkom, potom vyzerá manžel jak tyran.
-Po zadku dostal veľakrát, už aj facku som mu vlepila co som sa neovláda, ja mam pocit, že on si to neuvedomuje vôbec.
-youtube nepozerá, nehrá žiadne PC hry, nesedí na telefóne, on vôbec nepýta ani telefón, asi ani nevie, že sa dá na telefóne pozerať. Zvykne rozprávky na voyo, ale on moc tv nepozerava, on sa stále rád hrá s hračkami pokiaľ nevystraja
-u školského psychológa sme neboli, ja som sa aj učiteľky pýtala, lebo on mi aj učenie bojkotuje, ale pani ucitelka povedala, že v škole nie je s ním vôbec problém, že ako je živšie dieťa, ale vôbec nie problémové, že to čo robí doma tak v škole nie, že úplne ako iné dieťa keby som jej popisovala

michu_
14. júl 2023

hovna a vajca budu vtipne este dlho :D my sme domskolaci, syn prvak robil komiksy -podla seba, a tam"macka kaka"-"haha"-"sranda" :D -ked sme to doniesli do skoly, ucitelka sa na tom len zasmiala, ze tento humor proste deti bavi:D ./stvrtaka , co sa na tom uzasne bavil som tiez uz stretla:D/. ja by som ho napriklad bravala viac niekam, kde by sa mohol poriadne vyblaznit, aby nemal energiu na somariny. .. robi to pre pozornost? nema jej dostatok? robite spolu nieco este doma pos kole? idete von? nieco tvorive? kde by mohol tu energiu vlozit. kde sa citi byt plne vnimany? hmmm...alebo len proste opakuje po spoluziakoch lebo sa mu to zda vtipne a spoluziaci su v triede "frajeri"? tak sa s nim porozpravat, vysvetlit preco ti to vadi,-inak - preco ti to vadi? je to len obdobie. aj moji mali kadejake. .je dost mozne , ze ak tomu nebudes venovat pozornost, samo to vymizne. venovala dietatu pozornost inokedy-robila spolu viac veci.. a toto si mozno menej vsimala...mozno sa zamerala aj na to,preco opakuje po spoluziakoch, normalne sa s nim porozpravat a pochopit ho, mozno podporit veci, v kt.je dobry a nejak ho nasmerovat aby robil veci podla seba,nei podla inych a pod.. . vysvetlit preco to v urcitych situaciach nie je vhodne a preco niektore veci nie su vhodne a nech sa blazni tam kde to vhodne je. prvak to uz musi vediet pochopit. tresty?-bude to robit vsade len nie pred vami.
pozri-v skole musia sediet pol dna. co s tou nazbieranou energiou maju robit potom? tak jasne ,ze aj somariny vymyslaju :D
ja nie som vobec za tresty, lebo- pokial sa az budu stupnovat,potom dieta straca doveru k rodicom,nebude ti casom hovorit veci,.prejavovat sam seba,lebo sa bude bat.

vamajka
14. júl 2023

Nerozmyslala si nad nejakym sportovym kruzkom, kde vybije svoju nahromadenu energiu? Volila by som judo, karate nauci sa aj discipline

victoriab
14. júl 2023

zas nebud naivna, ze by nevedel v roku 2023, ze na telefone sa pozerat neda 😁 vratme sa ale k pointe - niekde to muselo zacat. urcite by sommsa nedala odbit ucitelkou, k skolskemu psychologovi si mala zajtst, ja som naopak lutovala ze sme nesli uz skor, bola som tak prva ja, je dolezite, aby navnimal psycholog aj teba/vas, ako to u vas funguje... facky nedavaj, to nepomoze, naopak, podla mna to v nom vzbudi agresivitu, keby to bolo raz, ked to spravil, budis, ale vidis, ze to robi furt, takze podstata problemu je inde, urcite ho zapis na faky kruzok, sport, kde vybije energiu a kde bude trener, ktoreho bude musiet respektovat, treba patrat hlbsie, co sa s nim deje a o co mu ide 😁 to je zial proces vydlazdeny tvojimi zeleznymi nervami 😐

lentilka23
14. júl 2023

Skus poprosit riaditelku skoly nech si ho predola na kobercek aj so spoluziakmi co to robia, nech im vycistia zaludok. A ty mu nehovor nic, aby nevedel ze si to zariadila ty.... Mozno tretia strana pomoze. Je to na hambu. Ale nie na tvoju ale na jeho. Ja mam doma nieco podobne, drzeho 9 rocneho, ktory vykrikujeeeee a zacal aj oflusavat vsetkych ked s nim nesuhlasia. Ma Adhd. Vynucuje si pozornost, nerobi to len ked sa mu venujem, drzim ho za rucicku apod.... Tiez sa trapim, ucitelka vravi ze z toho vyrastie ale ona netusi co robi doma... niekedy provokuje ze sa spara v zatku, nici kelimky rozotiera jogurt po okne a este mi pozera do oci ze ako zareagujem, muz mu da na rit, ja tiez ale jemu je jedno, hlavne ze si ho vsimneme... Mas to tazke urcite, skus niekoho kto mu dohovori, mozno stary otec, riaditelka.... proste tretia strana. Drz sa, chce to pevne fakt nervy ❤️

autor
14. júl 2023

@michu_ vieš možno aj toto potrebujem počuť, že aj iné deti sa tak správajú a ze nie je len môj jak utrhnuty z reťaze, teda resp viem, že sa tak aj iné deti správajú keďže to má zo školy. No ja som taka zvláštna osoba, strašne chcem všetko dokonale, aj keď viem, že to od dieťaťa nemôžem očakávať a ani to od neho nechcem, on ma veľa naučil neriešiť hlúposti, ale cez toto sa neviem preniesť. Zle sa mi pozerá na neho keď s otvorenou pusou na mba pozerá a vydáva zvuky akoby bol chorý. Nemyslím si, že je zlý, že s ním hneď k psychiatrovi alebo co, on keď je v pohode a hra sa a ja sa k nemu pridám tak je fakt dobrý, milý, vie byť pozorný, ale potom tu je to jeho druhé ja a teda ja neviem ako pri tom reagovať a teda to predvádzanie sa pred inými deťmi nezvládam

pribinak
14. júl 2023

Mizes ísť aj sama za psychologickou do CPPaP a rozobrat s ňou jednotlivé situacie a ako reagovať a ako nie

Sedieť doma a izolovať ho nie je riešenie.

autor
14. júl 2023

@vamajka chodí a futbal a plavecký, nemajú tam s nim problém

lentilka23
14. júl 2023
autor
14. júl 2023

@victoriab možno vie, netuším, ale nepýta telefón od nás na videá, nepozerava youtube, občas pozeráme videa ako bol maličký a fotky. Chodí na futbal a plávanie, trénerov poslúcha, absolútne nemajú s ním žiadny problém. Na futbale tréner keď zakričí tak sú všetci v pozore a plavecký zbožňuje, tam nemá kedy mat zlý slovník

autor
14. júl 2023

@lentilka23 len on nemá ísť za čo do riaditeľne, on sa v škole k nim nepridáva, ani sa s nimi nekamarati. On len keď doma niečo robí a sa ho opýtam, že to kde videl, tak povie ze v škole ten a ten chlapec, učiteľka o tom vie, ti chalani sú nonstop v riaditeľni. Ja syna nemám ako dat do inej školy, on ani nechce, má v škole kamarátov slušných, dobrých chlapcov, týchto druhých vníma a doma o nich rozpráva ako sú super a smiešni ale nehráva sa s nimi v škole, no doma ich kopíruje a teda aj v spoločnosti iných detí. On akokeby vidí, že sú smiešni a deti sa im smejú, tak v inom kolektíve chce byť on za toho smiešneho, alebo neviem, ale nechápem, že prečo to robí doma ešte aj

cherrystone
14. júl 2023

skusila by som presne opak tvojej rekacie, nez aku on ocakava. teda zmenit reakciu na tuto jeho akciu. jednoducho skus sa mu venovat a bavit sa s nim len ked sa sprava normalne. akonahle zacne nevhodne, bez reakcie potichu odist, co najmenej si ho vsimat a vopred dohodnute zakazy na nieco, co ma naozaj rad. akonahle to zacne, iba mu kludnym hlasom pripomen, ze napriklad za to nepojde zajtra na trening a odid. hned ako nieco spravi vonku, tak otocka na pate a bez reakcie domov. uvidis, ci ho to bude bavit bez obecenstva. a za dobre spravanie odmeny a dovolene nieco, co ma rad pripadne aj nad ramec (napriklad vylety, kino, zmrzlina, kupalisko..). skus dobre premysliet, co je prenho najvacsia odmena a co ma naozaj rad od oblubeneho jedla az po ponozky, hracky, ludi.. hocico, co vnima ako dolezite a zasiahnut na tieto citlive miesta formou trestu a odmeny.

taminka1986
14. júl 2023

@pribinak presne,nevie sa vpratat do kože,varecha vzdy pomoze. Aby som ja lietala po psychologoch s nespratnym deckom,no taku este nehrali🙄 Kopiruje to,co vidi v skole. A ked dohovor nepomaha,tak bohuzial,zakrocila by som raznejsie. Nevravim ze sme boli doma biti ako zito,ale ked pruser,tak varecha a hned sme vedeli kolka bije🤣🤣🙈

pribinak
14. júl 2023

@taminka1986 tak takto zas. Jedna bitka aby vedel že toto fakt nie.
Ale určite nie pravidelne dostavať výprask, to zas narobí viac škody ako osohu

Tu je psychológ na mieste. Niečo sa musí diať, v škole ok, na krúžku ok, len doma je problém? Asi chalanko niečo rieši….ale veľmi zlu metódu zvolil

pribinak
14. júl 2023

@lentilka23 riaditeľka nebude v škole rieisit že doma sa správa nevhodne….v škole je ok.

Riaditeľka predsa nemôže suplovať funkciu rodiča

vamajka
14. júl 2023

Este mi napadlo nie fyzicky trestat, ale hned rano oznamit, Jurko/to som si vymyslela/ ak sa dnes budes pekne spravat vecer pojdeme na zmrzlinu no ak ta chytia tvoje moresy tak budes hodinu klacat, u nas to v tomto veku funagovalo. Ma 6 podchyt to hned, lebo som tu citala ako si nevedia dat rady so 14r. dcerou.

autor
14. júl 2023

Dievčatá, písala som, že ani bitka nepomôže, proste skúsila som aj to, že dostával denne a nepomohlo, ešte to bolo horšie, bol výbušný. Ja ho nechcem denne mlátiť, on nie je zlý, vie sa aj normálne správať, ale teraz sa to tak strašne vystupnovalo, lebo som s nim druhý týždeň doma, tak mi už lezie všetko na nervy. Od pondelka robím HO, ja neviem co bude ak už sa mu toľko venovať nebudem. Pôjde aj do tábora, týždeň ideme na dovolenku, ale zbytok som na HO a musím to nejak poriešiť aby s tým prestal. Ja to proste neviem ignorovať. Zakázať tréningy mu teraz nemám aké, cez leto nemá, neísť cez víkend na výlet, či na ihrisko? To je trest pre mňa, že mám byť zase s nim doma. Bývame v byte, musíme ísť von, zbožňuje zmrzlinu, tak ma každý deň zákaz, tento týždeň nemal ani raz, už som spravila včera tak, že na mňa pozeral ako ja mam zmrzku, veľmi plakal, prosikal, nedala som mu a co sa dialo? Na ihrisku zase otrasné správanie, išli sme hneď domov, zase reval

bzovik
14. júl 2023

Ak by si skúsila nenápadne natočit, ako sa správa, ked ste sami a potom íst za psychologom, tak by to mohol zanalyzovat - jeho reakcie, Tvoje ... v klude z odstupu. možno ho bavi ako sa mama tvari, ked vydava zvuky. Dufaj, ze je to len faza a ked tým nezíska, čo chce, tak prestane.

iwesska
14. júl 2023

Mas normalne dieta akurat extroverta. Hovna,sracky a fekalny humor je v tejto kategorii uplne IN. Vidim to u mojich deti,aj ich rovesnikov,spoluziakov. Dcerin spoluziak uz v 1.triede vynadal spoluziacke do p... Moj syn je uplne ako tvoj,za kazdu cenu musi robit stale nejake opicky,grimasy,tanecky a to je uz na 2 stupni davno. Od malicka je taky extrovert a saso. Ked som sa ho pytala,preco to robi,povedal,ze on chce ,aby sa spoluziaci/kamarati smiali,ze on ma rad,ked ma pozornost, chce byt videny. Preboha ale nebijem ho preto "tak aby si nesadol 3 dni", alebo dostal dobru po papuli. Za to,ze tuzi po pozornosti ho treba zbit?!? 😮Myslis,ze potom si ju bude pytat menej? Naopak.
Vidis sama,ze ked si mu povedala,ze sa nevhodne sprava,tak bude sediet pri tebe,tak sedel. Chyba je,ze si tento trest nezopakovala znovu,ako si videla,ze zacal zas. A po kazde ako je v spolocnosti a chova sa nepripustne,mu povedz,ze sa teda nebude hrat,ale bude stale s tebou alebo tam ani nepojdete,lebo sa hanbis za to,ako sa sprava.
A zaroven,ak to robi doma,skusala si odviest pozornost? Nie stylom "nerob to,tresk-plesk facka", ale len zaregistruj co robi,neprejav ziadne emocie a povedz mu napr. Co keby si mi teraz nakreslil vlastny vymysleny nanuk? Ako by vyzeral? Ake by mal prichute?
Chapes,ze to robi,lebo si pyta pozornost a je mu jedno,ako ju dosiahne?

stanislavicenka
14. júl 2023

Po zadku dostat, to mu nepomoze, ale chapem aj vas, ze stracate nervy. Urcite so vynucuje pozornost. Travis s nim niekedy cas, ze si s nim sadnes, citas, hras sa s nim? Pochvalis ho niekedy za nieco? Ja chapem, ze asi blbe otazky, ale ak sa citi stale hreseny, a vy o tom hovorite aj pred nim, a aj inym ludom, a on je pritomny, tak proste chce "naplnit" vsetko, co o nom hovorite.

iwesska
14. júl 2023

A co keby si zmrzlinovy trest vymenila za zmrzlinovu motivaciu? Ked dnes nebudes skaredo rozpravat,po praci ta vezmem na zmrzku,co ty na to?

autor
14. júl 2023

@stanislavicenka áno, hráme sa spoločenské hry, hrám sa s ním aj s autíčkami, vytvárame dráhy, robím s ním aj pracovné zošity, čítame knihy, vonku robíme rôzne prekazkove dráhy, chodíme na výlety, okrem iného mi vie asistovať aj pri varení, či upratovaní. Chvíľu sa mu nevenujem, že potrebujem niečo spraviť a už vystraja

pribinak
14. júl 2023

Nejaký Denny tabor mesto kde žijete nerobí?

autor
14. júl 2023

@iwesska aj motivácie dávam, aj kúpim niečo dobré, že dame si večer alebo cez deň, ale on nevydrží. Aj teraz si tu píšem s vami, lebo už ho mám plné zuby a strašne vystraja, ja ho ignorujem momentálne, lebo mi je fakt hrozne