Prvák a jeho problémy v škole

9. feb 2024

Ahojte 🙂 idem si pre radu. Mám syna, v septembri nastúpil do školy. Prvé 2 mesiace boli super no po dvoch mesiacoch v škole sa úplne zmenil. Vyvrcholilo to do toho že v decembri 1.x zobral spolužiakovi peňaženku a tvrdil aj spolužiakom a triednej učiteľke že tá peňaženka je jeho a že som mu ju ja kúpila. No akonáhle som prišla do školy a vyvrátila jeho tvrdenie tak začal znovu klamať že on to takto pani učiteľke nepovedal a že to inak úplne myslel. Nakoniec sa priznal že to on zobral a nechcel mu ju vrátiť lebo mu ten spolužiak robí zle. (Čo sa aj ukázalo že robí)
No neprešli ani dva dni a bol s ním zase problém že vzal spoluziacke kartičku na Brejky (automat na mlieko) a kupil 2 mliečka. Pani učiteľka samozrejme na to prostredníctvom kamier prišla a všetko bolo dievčatku vrátené a syn sa priznal ale dlho sme sa rozprávali aj s pani učiteľkou a dohodli sme sa že počas sviatkov mu budeme s mužom venovať viac pozornosti a skúsime vyzistit že prečo to práve robí. Zistili sme a odkedy sme začali robiť všetko pre to aby on bol spokojný a aby sa podobná situácia neopakovala je úplne rovnaký ako na začiatku. No dnes ma pani učiteľka zastavila a vyslovene žiadala aby som kvôli tým problémom ktoré spravil v decembri s ním zašla za psychologičkou s ktorou ona potom chce komunikovat ohľadom môjho syna.
Neviem, má na to učiteľka právo, riešiť psychicky stav môjho syna bez môjho súhlasu pripadne ma žiadať o jeho vyšetrenie aj keď žiadny problém odvtedy nebol a stále ho chváli? Poraďte mi prosím som z toho celkom na nervy.

autor
9. feb 2024

@lonely66 ďakujem, každopádne nech to trvá akokoľvek dlho, radšej teraz ako potom v horšom štádiu.

derdia
9. feb 2024

@lonely66 ty nevies citat? Ja som napisala, ze som spravodliva a poctiva. A ty ma tu oznacujes ze som vychovavana ku klamstvu. Tak sa preber.
To ze dieta, 6 rocne dieta nieco spravi, nie je este na ukamenovanie. Pani dokonala. Pozor uzasne vychovana!!!? Urcite aj tcoje deti su takto uzasne vychovane a dokonale. Ako kopec takych matiek napodovnych tebe. A ked sa dieta nikdy nestretlo s klamanim a kradnutim odkial ma vediet, ze sa to nerobi? On si mohol zobrat tu vec, len uplne tak detsky ze ju chcel. Nerozmysla ako dospely. Ci aha tvone deti, nespravili nikdy chybu, ved maju dokonalu mamicku.

derdia
9. feb 2024

@lonely66 a mimochodom ozyvaj sa k seberovnym. Ja som komunikovala s autorkou. Nie s tebou. PANI DOKONALA👍 mala som napisat, ze tisickrat za zivot ludia klamu svojim detom. A pozor ja nie. Lebo ja neklamem. Ale za to, ze zaklame 6 rocne dieta tak ho neposlem hned k psychologicke.

derdia
9. feb 2024

Pozri normalne ti tie zeny nahovorili, ze tvojemu synovi nieco je a pozor lebo to s nim pojde tak dalej. Ale to vobec nemusi byt pravda. Nenechaj sa az tak ovplyvnovat. Mnohe maji doma decka, o ktorych ani nic nevedia... A ani sa nezaujimaju o ich svet a tu ti radia potom.sprav tak ako ti srdce kaze. A hlavne pocuvaj aj synceka co on o tom hovori.

autor
9. feb 2024

@derdia to je na tom najhoršie že tým že sa to vtedy tak riešilo on mi už nechce nič povedať. Preto som riešila psychologičku, lebo ona už vie takou hravou formou nejak zistiť viac čo ja ale neviem.
Zrejme je to na jeho hlavu veľa. Uvidíme, za sedenie nič nedám a hlavne možno ho naozaj niečo trápi a nám o tom nepovedal aj keď sa pýtame. Uvidíme. Každopádne ďakujem. Niekedy sa človek potrebuje vykecat a dobre mu padnú milé slová od nezainteresovaného človeka. Tak ďakujem ešte raz. Pekný deň prajem.

derdia
9. feb 2024

Jasne za to nic nedas, len sa nedaj velmi negativne ovplyvnit😊drzim palce, a hlavne, nech ste ako rodina v pohode.

lonely66
9. feb 2024

@derdia hlavne sa upokoj. škodíš sama sebe.

derdia
9. feb 2024

@lonely66 ano upokojim pokial ty nebudes urazat. Vdaka.

jakubrianka
9. feb 2024

Je to dosť čudné stanovisko a celkovo riešenie podľa mňa. Že ho chlapček šikanoval už pani učiteľka vyriešila? Lebo to kľudne mohlo spustiť synove správanie. Určite by som nesúhlasila aby nejaká učiteľka komunikovala s psychologickou a rozpitvávavala s ňou moje dieťa. To nie je jej náplň práce. Nech ti rovno povie čo sa jej nepozdáva a ty to sprostredkuješ psychologičke.

autor
9. feb 2024

@jakubrianka ďakujem za tento pohľad, budem s učiteľkou v pondelok rozprávať

jaass
9. feb 2024

Autorka, nenapadlo ti, či nie je problém v učiteľke? Mne to celé príde z opisu, či ona nejako nevytvára problém medzi deťmi. Popremyslaj nad tým. Možno ublížila nejako tvojmu synovi/ povedala naschval niečo pred ním inym deťom…. Skús sa opýtať syna ako ju vníma

jakubrianka
9. feb 2024

@jaass mne tiež presne tak kadejak vyšla z toho tá učiteľka. Celkovo sa mi zdá jej správanie neštandardné, vyhrotené a neprimerané.

jaass
9. feb 2024

@jakubrianka veru, som veľmi zvedavá ako sa vyjadrí syn autorky, čo o učiteľke povie…

autor
9. feb 2024

@jaass
@jakubrianka to mi popravde nenapadlo. Porozprávam zajtra so synom, dnes ho už nechám oddýchnuť