Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

katy7
11. júl 2009

ahoj wolfi, tak som objavila tvoju novu temicku a rada sa pridam, tiez planujem tretiu stimulku od septembra, zatial som sa dala na cvicenie a zacala som uzivat chilli
dufam, ze sa nas tu nazbiera co najviac 😉

dahra
11. júl 2009

Wolfi a Katy 🙂
pripajam sa- tiez idem pravdepodobne v septembri na prve IVF. Ziadost podana, ale este neschvalena.

katy7
11. júl 2009

draha tak som rada, budeme si pomahat, tiez mam podanu ziadost a cakam na schvalenie, len musim cakat tri mesiace po neuspesnom 2.IVF takze mi vychydza pohovor na koniec augusta
verim, ze tato temicka man prinesie stastie 😉

dahra
11. júl 2009

Katy,
ja este beriem injeckie na endometriozu, takze cas vyplnam aj vysetreniami. Bola som si dat spravit krvne testy, este skusim priamo hematologiu, imunologiu, manzelovi tiez hormonalne profily a vysetrenie protilatok. O dva tyzdne ideme do KE kvoli nim.

adapa
11. júl 2009

Ahojte.Aj ja idem na 4IVF v septembri.Teraz užívam lieky na trombofíliu a inzulínovú rezistenciu.

katy7
11. júl 2009

draha aj ja mam endometriozu, ale neriesia mi to, lebo by to vraj nemalo vadit, mam ju pri vchode do krcka maternice a ty? A je u vas aj nejaky iny problem, ked ides na IVF?

dahra
12. júl 2009

Ahojte,
no ja som vdaka endo prisla o jeden cely vajecnik a vajcovod.
Manzel ma 100% teratozoospermii a oligospermie (nizky pocet)

Katy, odkedy mas endo? Je to dost mrcha choroba, mame tu osobitnu temu a su baby, co sa snazia dlho.
Stimulka stimuluje aj rast endo, takze idem do IVF s vedomim, ze mozu porast aj cysty. Ja mam ovarialnu endo a mame v teme Evinu, ktora ma asi cosi podobne ako ty.
Manzel je ok? Preco idete vy?

Adapa,
mas cukrovku a trombofilie? Vidim, ze mas jedno dietatko, prve ste mali prirodzene?

wolfskinka
autor
12. júl 2009

katy ahoj ... no super tak ideme do toho zase spolu ... no uz sa tesim bude sranda

dahra no vitaj v klube

adapa aj teba vitam , s tebou sa este nepoznam ale ostatne babenky tu uz poznam ....

takze baby teraz pozitivne myslenie, minuly rok som zalozila temicku "Stimulka od oktobra 2008" a zo 7 kociek 4 tehulky a 5 potratila .... takze silna motivacia"

drzim nam palce

adapa ja teraz uzivam zase lieky na boreliozu a douzivam to 14.8. a potom by som chcela hned od dalsieho cyklu zacat ... ci to vyjde na zaciatok alebo na koniec septembra to uz je jedno ... vsetko zavisi od tych mojich rozlietanych kramov 😀 😀 😀 😀

zuuuzana7
12. júl 2009

ahojte, mozem sa aj pridat?
my ideme v auguste na konzultaciu a v septembri by sme uz mali podstupit ivf.

mali sme dva krat mimomaternicove tehu a teraz sme sa snazili rok a nic z toho tak sa uz tesim na ivf.

wolfskinka
autor
12. júl 2009

zuuzana jasne vitaj v klube ... to je dobre ze sa tesis .. pozitivne myslenie je zaklad uspechu 😵

dahra
12. júl 2009

Ahojte, vsetky cochvila spolustimulantky 🙂
Wolfi,
ako ti prisli na boreliozu? Si schytala kliesta nedavno?

Inak 14.8. je aj pre mna posledny datum polrocnej injekcnej liecby. Ja mozem zacat stimulovat hocikedy, lebo mrcha by mi mala prist najskor v oktobri/novembri. Ked sa tak nad tym zamyslam, 14.1. ma operovali, 14.8. posledna injekcia. Prva 27.3. na narodky mojho byvaleho, tak to musim vsadit na tie cisla 😀 😀 😀 . Zacnem stimulovat na meniny mojho stareho ocka a ak sa vydari a bude syn, tak bude Michal na jeho pocest 😀 😵

zuuuzana7
12. júl 2009

wolfskinka mohla by si mi povedat podla coho sa urcuje dlhy a kratky protokol?

katy7
12. júl 2009

ahojte vsetky spolubojovnicky 😉

draha ja som sa o svojom lozisku endo dozvedela az ked som zmenila gynekologa, a to mi len povedal, ze tam mam drobne lozisko, skor sa zaujimal o polyp, ktory mi objavil v maternici a ked som isla na laparku - vysetrenie priechodnosti vajickovodov, mal mi ho davat prec, ale nakoniec tak neurobil, ze nebude do toho zbytocne vrtat, jedine ak by to potom bolo treba. Uz som to mohla mat za sebou. Pre IVF sme sa rozhodli koli tomu, ze sa uz 7 rokov snazime o mimi a nic, ani raz som este neotehotnela. MM ma spermiogram ukazkovy, mne podla vsetkych vysetreni vcetko funguje normalne, vajickovody priechodne, pravy trosku horsie, genetika OK ... a napriek tomu nic. Boli sme uz 2x na IVF a tiez nic ... tak teraz pred tretim som si povedala, ze zacnem cvicit Mojzisovej cviky, papam chilli a pijem aloe, alkohol totalne obmedzujem, ved sned do tretice sa to uz podari 😒

wolfskinka
autor
12. júl 2009

katy tak ja som uplne v poriadku a uz sa 4 roky trapime a nic z toho .. no ale co uz hadam to tretie IVF bude uspesne .. ja som si tiez objednala knizku od mojzisovej ale moc som s tym zvicenim nevydrzala ..

ved uvidime

katy ty si zilinkcanka, zilincanky heliosacky mavaju stretko v ziline cca raz za dva tyzdne mohla by si sa pridat ... kamka, dunda, tinkaza ... a mozno pribudne aj brmbolcek a ty tak to uz bude pekna tlupa, stretka su spica, pokecame nasmejeme sa ... dufam, ze na dalsom ta uvidim ..

a samozrejme aj ostatne ktore maju zaujem 😵

dahra
12. júl 2009

Katy,
bola si na imunologii a hematologii? Ty mas len podozrenie na endo, ta sa potvrdi len operativne. Onkomarker CA125 byva zvyseny pri endo. Zistovali ti? Laparku ti robili v ZA?
Je to zvlastne, ze nevedia najst pricinu. 😒

katy7
12. júl 2009

draha, ja som nebola ani na imunologii ani hematologii, takze asi je to len podozrenie, ale pri druhom IUI mi to moje lozisko Krajko ukazoval na monitore, je to normalne viditelne ale nastastie male, mozno preto mi to neriesia, snad sa to nerozvinie dalej 😝 😝 😝 atie markery ... boze, ja neviem, asi pri najblizsej navsteve na gynde sa na to spytam, ved mi som uz teraz niekedy mala ist na rocnu prehliadku ... Laparku mi robili v Dolnom Kubine, tam ma operoval priamo moj gynekolog, napriek tomu, ze ambulanciu ma v Ziline, ale svoje pacietky si operuje v DK. Inak je tam super zenske oddelenie, velka pochvala.

dahra
12. júl 2009

Mna operovali v januari a povedali mi, ze pravy vajecnik cisty, lavy mi cely vzali.

Krajko mi uz vo februari videl 6mm nalez, povedal, ze to je endo cysta. Tak som sa zlakla a zacala som s liecbou, co mi odporucili v nemocnici. Pri endo pocas kazdej menstruacie rastu loziska maternicovej sliznice hocikde v brusnej dutine, kde nemaju co hladat. Kedze na IVF sa caka dlho a prirodzene nam nejde otehotniet, nemozem si dovolit,aby mi nieco zasa narastlo. Teraz od marca mam hormonalne zastaveny cyklus. CAR-y to neschvaluju. Ani Krajko.

Odbornik na endo v KE mi robil v juni sono a potvrdil, ze mam 9mm nalez a este jeden 3mm. Znamena to,ze sa pocas 3 cyklov, co som mala od operacie vytvorili nove utvary, ale ten lekar povedal, ze su to folikuly a nevyzeraju ako endo cysty. Chcem verit, ze ma ten lekar pravdu a Krajko sa v tomto myli.

katy7
12. júl 2009

draha, tak to mas tiez pestre 😒 😒 😒 drzim ti velmi palce, aby to vsetko bolo ciste, aby uz ziadne utvary nerastli

dahra
12. júl 2009

Katy,
skus este teda imuno a hematologiu. Pytaj sa na CA125 - onkomarker. Ja sa tam tento tyzden objednam. Imuno budeme mat v KE.

katy7
12. júl 2009

dahra a musi ma tam odporucit moj gynekolog alebo to mozem priamo sama?

dahra
12. júl 2009

Ja tam pojdem bez odoprucania, dam ti vediet ci ich presvedcim. Minuly tyzden mi urobili krvne testy u vseobecnej, nie su najlepsie,ale vraj nevyzeraju na hemato. Aj tak tam pojdem 😎

katy7
12. júl 2009

dahra prosim ta, este mi vysvetli, koli comu na hematologiu a koli comu na imunologiu? Teraz si pripadam ako pako, lebo fakt o tom nic neviem a rada si necham poradit. Ten onkomarker zistuju kde?

dahra
12. júl 2009

Hematologia - sem-tam mavam anemie, takze kvoli tomu, aby som nebola chudokrvna, co je zle pre dieta. Chcem si dat spravit testy na trombofilie, lebo viem, ze kvoli tomu zvyknu zeny potratit a ja sa tomu chcem vyhnut.

Imunologia- mam dve diagnozy, ktore maju imunologicky podklad (endometriozu a tiez reumatoidnu polyatritidu). Na imunologii sa zistuju protilatky napr. proti spermiam, proti vlastnym bunkam, atd. Sem idem aj s manzelom, lebo on moze mat to iste.

Tiez toho neviem vela, ale urcite chcem, spravit vsetko pre to, aby som vedela, na com som. To mi neporadili v centre, ale sama som sa rozhodla, ked si citam.

Onkomarker ti zistia z krvi - da sa u vseobecneho alebo u gynosky. Tie testy nechcu velmi robit, ale povedz, ze lekar videl nalez a ze to vyzera na endo.

wolfskinka
autor
13. júl 2009

zuuzana .. dlhy protokol trva 2 mesiace a nstimuluju ti viac vajicok, kratky protokol trva 2 tyzdne a byva vacsinou menej vajicok

katy aj ja som bola na laprke v kubine ... super to tam bolo az na jednu vec .. po potrate som lezala v porodnici, kde boli stastne mamicky lebo na gynde nebolo miesta ... dost krute, tak som tam prrevala 3 dni v kuse .. ale inac oddelenie, strava a aj personal supeeeeeeeeeeeeeerrr

wolfskinka
autor
13. júl 2009

dahra aj ty si zilincanka .. no pekne .. dufam, ze aj ty sa zucastnis nejakeho toho stretka tak ako aj katy

dahra
13. júl 2009

Wolfi 🙂

Katy,
zistila som, ze na hematologii chcu aj odporucanie, ale nasackovala som sa aj bez. Povedala som, ze mam krvne testy spred dvoch tyzdnov od obvodnej, ale ze ona skonstatovala, ze vysledky su celkom dobre, tak ma neposlala. Vymenovala som jej, co mi je, ze ideme na IVF a chcem mat podrobne vysetrenie, hlavne na trombofilie, atd.
Tak ma objednala na koniec augusta.

zuuuzana7
13. júl 2009

baby aj vy ste potrebovali mamografiu? 😕

zuuuzana7
13. júl 2009

wolfskinka dakujem za odpoved. hmmm a to si mozem sama povedat aky protokol teda chcem?

wolfskinka
autor
13. júl 2009

mne robili komplet geneticke vysetrenie ... takze tam urcite robili aj hemofiliu

zuuuzana ja som bola na sono prsnikov koncom juna .... pre istotu, nastastie vsetko v poriadku mamografiu robia az po 40

katy7
13. júl 2009

zuuuzana, mamografiu sme nepotrebovali, ale ja chodím v rámci prehliadok každé 2 roky zatiaľ na sono prsníkov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre