Učiteľka vzala synovi mobil

maria112
28. nov 2011

ahojde kočky.dnes sa nám stala vzláštna vec a vobec neviem ako mám na to reagovať--moj syn je žiakom 3.triedy na Zš.dnes robyli na prirodovede projekt.učitelka im povedala .kto má hodiny nech stopuje čas kolko nám ten projekt trvá.moj sy a dalších 6.chlapcov vytiahlo mobili,že idu stopovať kolko to teda trvá.no a pani učitelka sa prešla po triede a všetkým im ich vzala....tak neviem?no a po2--mobil vytiahlo aj jedno dievča a jej ho nevzaa--a po3.pokušala som sa ko vždy synovy o 14,55 dovolať že čo a ako poobede(mobyl si inak zapína až v družine)najskor zvonila potom bol vypnutý.no a ja som mala byť dlhšie v práci ale ked som nevedela čo sa deje ,že prečo je vyp.tak som utekala domov.tak ako sa mám teraz zachovať voči pani učitelke.no keby som syna nezastihka pred panelákom ,kto vie kde by bludil po meste....alebo aj čosi sa mohla stať.

mamabiba
20. dec 2011

/plne súhlasím s @yanni a @macamac. Deti nemajú čo v škole mať mobily. všetko, čo potrebujú je sústrediť sa na vyučovanie. Ke´d rodič dačo potrebuje od dieťaťa, tak zavolá do školy a oznámi to vychovávateľovi, ktorý je za neho zodpovedný a nie synovi/dcére. Ja mám zrovna 8 ročnú školáčku, ktorá chodí z družiny sama domov a to autobusom s prestupom. Je naučená kde má moje tel. číslo a keby sa dačo stalo má ísť do obchodu, poprípade dakoho poprosiť aby mi zavolal. Je naučená samostatnosti a a zvláda to aj bez mobilu. pre deti je to iba hračka a nie nutná vec k životu.
nezávidím teraz učiteľom na školách. My sme tiež boli dobré "kvítka", ale sme si aj pekne odskákali, ak nám na niečo prišli. Stále chceme od učiteľov aby aj deti vychovávali, ale ako, keď podrývame ich autoritu už iba týmito príspevkami? Nám učiteľka dala aj pohlavok, hodila po nás dobre ťažký zväzok kľúčov a keby sme sa doma sťažovali, tak nám ešte rodičia pridajú, že čo sme si to dovolili k učiteľkám. Teraz akurát tak môžu dať poznámku, ktorú rodič s radosťou odignoruje, alebo vziať vec, na čo sa okamžite sťažujeme, že ako si to dovoľujú. Niekto tu písal, že učitelia nemajú čo veci brať deťom, pretože oni musia chodiť do práce a nie do školy. Preboha mamičky...zobuďte sa!!! Pre Vás je prvoradá práca, alebo deti? A keď už dačo vyparatia, je samozrejmé, že do tej školy pôjdeme s ospravedlnením a aj s dieťaťom, ktoré sa musí učiteľke ospravedlniť za to, čo vyviedlo. Aj učiteľ je iba človek. Ak nás deti doma nahnevajú, zvýšime hlas, poriadne zakričíme a poprípade nám aj ruka uletí. Ale čo učitelia??? Ako si oni majú vybudovať rešpekt, ke´d ešte aj my rodičia ich znevažujeme pred našimi deťmi? Skôr než na mňa zaútočíte, skúste sa nad tým trošku zamyslieť, kde robíme chybu, že to takto dopadlo, pretože chyba je vždy na oboch stranách.

yanni
20. dec 2011

@mamabiba pekne si to napisala. Presne moja rec. Zacina sa vychovou v rodine. Ked disciplina a respekt uz z rodinnehoi prostredia chyba, zial ten ucitel si uz tazko da s tym rady. Aj po mne ucitel hodil kriedou, lebo sme sa rozpravali a nedavali pozor. Ale doma som sa nestazovala. ved naco, ved som vedela, za co to bolo a keby som doma co len cekla a povedala na ucitela nieco zle, tak by som vyfasovala este aj druhy krat. A nech mi teraz nik nepride s tym, ze to je tyranie deti. To je vymysel dnesnej doby. Ked som si zasluzila, dostala som doma riadny vyprask. Ale vzdy to bolo zasluzene. Nikdy by ma, ani teraz v dospelosti, nenapadlo to rodicom vycitat alebo ich dokonca so spiatocnou platnostou ist dat udat, ze ma "tyrali". Pred 20-30 rokmi boli take vychovne metody a ja to vobec nepovazujem za zle. Ked si decko zasluzi, dostane aj nakladacku. Mam s rodicmi perfekny vztah a viem, ze ta vychova bola na nieco dobra. Mam respekt nie len pred starsimi a autoritami ale aj pred mladsimi, ved vsetci sme len ludia. Je mi jedno ako ma bolia nohy ci idem odpadnut, ale vzdy uvolnim miesto v autobuse ci uz starsej osobe, tehotnej alebo choremu cloveku. Bez mrmlania. Ale dnesna mladez sa roztiahne na 5 sedadiel a ani ich nenapadne vstat. Jednoducho to nevidia, ci nechcu vidiet. Je mi jasne, ze je to zrkadlo rodica. samozrejme cest vynimkam 😉

mamabiba
20. dec 2011

@yanni ja by som si nedovolila pred malou povedať o učiteľovi dačo zlé. U nás je učiteľ 1. nedovolila by som si ju napr. učiť odčítanie iným spôsobom, ako to učí ona, poprípade ešte s poznámkou, že je blbec. Keď si malá berie do školy dačo, čo tam nepatrí, vždy sa opýtam, či to nebude vadiť a snažím sa jej vysvetliť, že to do školy nepatrí a čo sa môže stať. Či je to dajaká hračka, alebo kniha. Mobil nemá a ani ho tak skoro mať nebude. ešte som ja učiteľku na začiatku upozornila na svoju dcéru...je trošku hyperaktívna, že musí byť na ňu prísnejšia a stáť si za svojím, pretože ju zo začiatku bude skúšať, pokiaľ si môže dovoliť. Teraz majú výborný vzťah a do školy chodí veľmi rada.

macamac
20. dec 2011

@yanni ďakujem za úprimné prianie-aj za všetky učiteľky 🙂
ako vidíš-sme v dnešnej dobe niekde na konci chvosta spoločnosti
všetci poznajú svoje práva-ale nie povinnosti
a učiteľ zostáva len ako nejaká "bezprávna bytosť", do ktorej si treba "kopnúť" pri každom probléme, zvaliť vinu na neho-a basta, vybavené
rodič si skrátka nikdy neprizná, že nezvláda výchovu svojho vlastného dieťaťa
problém? = neschopný učiteľ 😔
útočiť, útočiť, útočiť
filozofia dnešnej doby

maris75
20. dec 2011

@mamabiba Prave preto, aby moj syn nemusel prosit cudzich ludi na ulici o pomoc, ten telefon ma. Je tiez zvyknuty si poradit sam a telefon-mobil berie ako telefon, nie hracku. Neviem ci ste si vsimli, ale dnes uz pomaly neexistuju telefonne budky, ked som ja bola dieta, len pred nasou branou boli dve, za nasim panelakom dalsie dve a tak dalej, uz ako male dieta som vedela, ze tam treba hodit mincu a ako sa vytaca cislo. Dnes je proste uplne ina doba. Ale nech kazdy robi co uzna za vhodne.

sisaha
20. dec 2011

@maris75 to niektorým nevysvetlíš...automaticky dieťa, ktore ma telefon, ktore ma pouzivat po vyucovani rovna sa zle dieta, ktore sa nevie spravat k ucitelom...Suhlasim s tebou, kazdy nech si robi ako uzna za vhodne.

kaja73
20. dec 2011

Inak "paci sa mi" ako sa tu dnesne deti ociernuju-co na to povedat-hadam len to, že už Sokrates povedal, že dnesna mladež je skazena 😝 😎 - a to ani tie cetrovske mobile nemali.
Tak preco si to myslel.....

macamac
20. dec 2011

@sisaha toto nik nenapísal- "dieťa,ktoré má telefón,ktoré má používať po vyučovaní,rovná sa zlé dieťa, ktoré sa nevie správať k učiteľom"...to si napísala ty
a inak-nemá to logiku-lebo spájaš dva fakty,ktoré nijako nesúvisia
lebo v tvojom opise je to tak-ako by to malo byť,používať po vyučovaní-a tým pádom to nie je zlé dieťa /žiadne dieťa nie je zlé/ a vie sa správať k učiteľom, nie?
ale to je jedno 😉
sme mimo tému dosť, zakladateľka to má poriešené.... 🙂

erikasadek
20. dec 2011

@mamabiba
@yanni
@macamac za seba moje deti pred vstupom do skolky skoly ako rodicia sme museli podpisat chartu slusneho spravania ze stym suhlasime zakldne veci deti musia zdravit povedat pardon, prepacte dakujem prosim ziadne elektronicke hracky + mobil do skoly jedine klasicke stare hracky , ani nic co pripomina mec, alebo pistol!! deti su kludne dokazu sa super hrat pocas prestavok, ping pong vymena kariet a ine ziadna brutalita blbe sa nahravnie na mobil!!!!
@maris75 co je na tom zle ze neake dieta krici na ulici o pomoc ludia sa hned zastavia a pomozu zavolaju nepotrebuje pomoc..... ak by sa stalo nieoc uplne vazne udrie si hlavu strati ja neviem vedomie tak mu je na prd. tym len chcem povedat mile mamicky, generacie prezili bez mobilov, bez pretexu ze dieta potrebuje ja si skor myslim ze niektore matky potrebuju sa odrezat pupocne od svojich deti a presta ich stal ekontyrolovat styl kde si ?, co robis , o tej nech si doma!!!!!

telefon ked uz vypnuty v skole a zapnut az po skole to vysvetlis kazdemùu
@sisaha len problem je tu sa davju mobili detom uz skoro do perinky ked to takto dalej pojde.... 😀

este jedna vec ano plny suhlas dnesna doba je plna seba videnia a vsetci su zli anikto nikoho nepocuva... deti su nechane na vlastnu starost a tym padom cim menje casu pre nich supnut dieta do skoly a mysliet si ze sa vsetko tam nauci je absolutna rodicovska hlupost , ucit sa ucia od rodiny a skola len doplna ale co ked rodina zabuda zakladne vychovne zlozky povedat dietatu !! skola vela nenarobi v tomto . alebo len stale ucitelia su hlupi a aty si najmudrejsi moj syn .. dcera... v dnbesnej dobe bohuzial je to tak ruku na srdce kopke s vas mali hned nervy na ucitelku// ale vlatsne dieta ste nedali absolutne do uvodzoviek ze????!! 🙄

ani3012
20. dec 2011

Hehe...tu sa to zacina tocit o tom,ci ten kto dietatu neda mobil je lepsi rodic ako ten, co mu ten mobil dal... ale o tom to nie je..... a to by si rodicia mali uvedomit.... tym,ze dieta mobil ma pri sebe neznamena, ze ten dotycny rodic je starostlivejsi..... Patrik telefon ma od 1. triedy a priznam sa,ze mne to len dodava pocit istoty....je bez fotaku, radia,ani mms nemoze posielat

emily_666
20. dec 2011

hehe, ako každá téma, aj táto sa zvrtla na osočovanie a útoky a že kto je lepší rodič a bla bla bla, normálne sa mi už nikam ani nechce prispievať svojím názorom, lebo či povieš to, alebo ono, zvozia ťa pod čiernu zem

ani3012
20. dec 2011

Chcela som este len napisat,ze v zaujme bezpecnosti tu uz nebudem pisat,lebo clovek povie aj to, co by nemal...rad zaradom sa tu pise,ako chodia nase deti do skoly (a ci maju mobil pri sebe)
Si to clovek ani neuvedomuje.......

maznacik007
20. dec 2011

ja si znovu neodpustim jednu paralelu....

kedysi nasi rodicia ani nechyrovali a neslychali co je to autosedacka .... a priznavam uprimne ze ani ja som svoje starsie dieta neviezla z porodnice v autosedacke... a dnes je to na pokutu ak veziete dieta bez autosedacky a kazdy inteligentny clovek chape preco a kto nie tak tomu staci pozriet par crasch testov na youtube
rovnako sme nechyrovali ani o prilbe na hlave pri bicyklovani a dnes musim prilbu doniest aj do skolky kde jazdia po dvore na odrazadlach...

to ci je dieta vychovane a vazi si ucitelov absolutne nezavisi od toho ci ma alebo nema mobil... ale uplne od niecoho ineho ja som kupila mobil dcere nie preto aby sa s nim hrala /nema ani nahravanie inak/ ale preto aby som ja bola pokojnejsia a vedela jej oznamit ak je nejaka zmena v plane, zrusil sa kruzok /a ucitel zo zus vola mne/ a prip. vedela overit ci je tam kde ma byt... a zasa mi to dava moznost jej dat viacej slobody... mobil som kupila taky ze aj v pripade ze sa mu nieco stane tak to nie je tragedia...
a ano oficialne sa priznavam ze v tomto svete sa veru bojim o svoje dieta a s tym ze zavola o pomoc a vsetci sa zbehnu mu pomoct ako tak sorry ja som zazila na vlastnej kozi... potkla som sa na vymole na chodniku spadla zranila si nohu... volala o pomoc a veru preslo viacero ludi kym mi niekto bol ochotny pomoct... na to sa ja spoliehat u svojho dietata nebudem

estterka
20. dec 2011

@maznacik007 volakedy nebola taka premavka a take auta ako su dnes 😉

maznacik007
20. dec 2011

@estterka a volakedy mali nasi rodicia stabilne pracovne doby a zivly /ako narkomany pedofily a pod/ boli pod zamkou a kontrolovani

kaja73
20. dec 2011

@maznacik007 A boli aj telefonne budky na kazdom rohu. 😉
Ale to je fuk-moje dieta proste mobil ma a bude mat.
Je mi jedno co si kto o tom mysli.
A take iste pravo ma rodic dietatu mobil nedat. 😉
Nechapem preco sa z tohto robi veda. 😕

maris75
20. dec 2011

Inak s tymi budkami to je fakt, my ked sme boli deti, ucili sme sa cisla na policii, hasicov a zachranku, boli myslim aj v budke napisane a dalo sa na ne volat aj zadarmo. Dnes mozme deti naucit ze v pripade pomoci maju volat 112, ked nebudu mat mobil, je im to nanic. Na ulici ich moze niekto obtazovat, no a ja by som sa fakt nespoliehala na nejaku pomoc druhych, mozno prave v tej jedinej chvili tam nikto na ulici nebude. Urcite nechcem hodnotit kto je lepsi rodic, mne napr. islo len o to, ze niektore nechapali, ze naco dietatu mobil a ze je to zbytocnost, tak to su len nejake argumenty, ze preco to az taka zbytocnost nie je.

stardust
21. dec 2011

Moje deti budu nosit mobily aj do skoly uz len z bezpecnostnych dovodov. Je na ucitelke, ako si zabezpeci poriadok v triede, moze tie telefony zavesit kludne aj na plafon, len vyzadujem, aby to dieta pri odchode domov ten telefon aj dostalo naspat.

macamac
28. dec 2011

@kaja73 ono-nerobí sa z toho veda-na začiatku bol problém o inom /zakladateľka/, potom sme odbočili trochu 😉
ako v zásade ja osobne nie som proti mobilom, len tu sa to riešilo v súvislosti so zneužívaním počas vyučka /u starších detí/ a právach učiteľa /môže-nemôže zobrať/,atď.
inak je jasné,že dnešná doba ponúka možnosti iné /technika/, tak kto chce,prečo ju nepoužívať 🙂
len naučiť sa pár pravidiel a rešpektovať ich /teda-konkrétne sa tu riešilo v škole/

dianka2374
7. dec 2012

U nás sú takisto mobili zakázané môžu ich mať zapnuté iba cez prestávky mala na to právo mala ti zavolať zo svojho aby si si prišla mobil vyzdvihnúť

atinka22
12. dec 2012

zuzana76 - super názor.
Ja nechápem niektorých rodičov, myslia si, že učitelia nemajú inej starosti ako "týrať" chudákov rodičov. Za mojich čias 🙂 , keď niečo učiteľ povedal, tak to platilo - myslím smerom k rodičom. Žiaden rodič sa neštorcoval, prečo má niečo rešpektovať. Dnešní rodičia sú takí úzkostliví, len aby sa im detičkám neukrivdilo alebo čo. V našej škole je tiež mobil zakázaný, ak sa chceš spojiť s dieťaťom, tak len cez učiteľku alebo vychovávateľku.

the_cupcake
5. jún 2013

Učitelka však nemá právo zadržiavať jeho osobný majetok... Pokial ho nedá jemu,keďže nie je plnoletý, tak vám by ho mala dať... Rozhodne

lussy211
13. jún 2013

@viera27 presne toto som chcela ja napísať ale som si nevedela na tú aplikáciu spomenúť 😀

hfgguujt
27. nov 2014

mobil by malmat v skole kazdy

anuska74
27. nov 2014

@maria112
jaj nevieme a ani ty ešte poriadne prečo tak konala, tak najskor zisti.
a prečo hneď ideš s tým čo by sa mohlo stať, podľa mňa nič, normálne by ťa počkal. a keď by si zabudol doma, tak čo by sa len mohlo stať. najskor to poriadne zisti prečo tak konala

velkacica
27. nov 2014

@maria112 nerieš synov "mobyl", ale skoč do tej školy sa ešte podučiť...

maria112
autor
27. nov 2014

@anuska74 dala som to tu pekne davno a co by sa mohlo stat...viem len ja ake ma zdravotne problemy,tak nesud

maria112
autor
27. nov 2014

@velkacica no vies moja ludia ktory neovladaju pravois nie su horsi rodicia ako ty..ba mozno i lepsi..

anuska74
27. nov 2014

@maria112
Hold stalo sa aj mne dátum som si ozaj nevšimla 😠 ale, ja nesúdim len reagujem na to čo bolo napísané.

maria112
autor
27. nov 2014

@anuska74 no mam pocit, ze skor sudis..no na to je niekto iny aby sudil a tomu je jedno ako ovladas pravopis