Rozvedené mamičky

maca793
14. okt 2006

ahojte baby, ako sa máte? Aj vy patríte do tejto skupiny? Ja som rozvedená mamina 5,5ročných dvojičiek Maťky a Simonky. Momentálne som na MD so svojím zlatíčkom, 5 mesačnou Karolínkou, o ktorej jej otec neprejavuje záujem. Mám ju s bývalým priateľom. Ten ma opustil, keď som bola v 3 mesiaci a doposiaľ komuikujem s ním len prostredníctvom súdu. A čo vy? Aj vy ste na rovnakej lodi ako ja? Macka

bibula
15. okt 2006

😉 ahoj,asi to nemas najlahsie sama s tromi detmi.
ja som tiez rozvedena,ale uz 8 rokov,mam 10 rocnu dcerku a teraz cakam s priatelom babatko.o svadbe zatial neuvazujeme,nie je dovod. 🙂

loss
15. okt 2006

ahoj baby je velmi tazke sama vychovavat deti a od muzov je to velmi nezodpovedne ze kaslu na svoje ratolesti ved oni za to nemozu.Vsetkym vam drzim palce aby ste v zivote nasli svoje stastie 🙂

maca793
autor
18. okt 2006

Baby ďakujem Vám za váš názor a povzbudenie. Budem rada, deď sa mi niekedy ozvete. Viem, mám to ťažké a ešte ťahšie to budem mať po MD, kedy by som chcela nastúpiť do nejakého zamestnania. Neviem, či to bude aktuálne, pretože nie vždy sa vyhovie požiadavkam matky zo strany prac. doby. Už to mám vyskúšané. Takže sa tým teraz ani nezaberám. A musím sa vám pochváliť, našla som si brigádu, kde si celkom dobre privyrobím, keďže nedostávam na maličkú nijaké peniažky. Detičky mám cez víkend u rodičov a sestry. Ešte že ich mám. Tak sa majte a ozvite sa. Budem rada. Macka

maca793
autor
18. okt 2006

Baby, to som rada, že aspoň vy ste našli to, po čom tak túžim. Mať pri sebe niekoho, kto vás má rád. Ja som to šťasie nemala. Tebe losss, prajem len to najlepšie, a neboj sa, určite skoro otehotnieš so svojim priateľom a tebe bibula veľa šťastia.

tweety22
18. okt 2006

maca, mas krasne deticky , prajem ti hlavne vela sil a urcite si coskoro najdes cloveka, ktory bude pri tebe stat za kazdych okolnosti. Mas 3 nadherne deti, ktore ti musia dodavat vieru, ze vsetko bude v poriadku. Esteze si mala stastie s tou brigadou, kedze ja som vyrastala vo Zvolene, viem ake je to v nasom kraji tazke zohnat tam nejaku dobru pracu 😠

anuska74
14. feb 2011

macka ved aj detičky vyrastú tak vždy je nádej že nájdeš niekoho čo bude pri tebe stáť, ale máš aj tak vela krásne zdravé detičky.drž sa.

martinka254
22. feb 2013

Dobrý deň, veľmi sa ospravedlňujem, že Vás otravujem, ale mám na Vás obrovskú prosbu s takým malým srdiečkom, že mi pomôžete. Som študentkou na vysokej škole Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v odbore sociálna práca. Som v poslednom ročníku, takže pracujem na svojej diplomovej práci (dotaznik je určený pre rozvedených). Viem, že Vás s tým pravdepodobne obťažujem, no ak by ste boli ochotní mi vyplniť dotazník veľmi by ste mi tým pomohli. Dotazník je anonymný. https://docs.google.com/forms/d/1zBtxoq4BzrrnOu...

ejco
8. mar 2013

kocky potrebujem poradit.Kamarat ma dieta s byvalou priatelkou,ktora u neho a jeho rodicov byva.Rozisli sa,teda spolu intimne aj neziju a ona ma priatela.Problem je v tom,ze ona nema kde byvat.Matersku mina pre svoje potreby a jeho rodicom nedava ani na byvanie a ani na stravu.Chce ju vystahovat,ale boji sa,ze maleho uz nikdy neuvidi.Ona zbryla aj na viac dni bez syna.Chcel by si ist poziadat o urcenie,ktore dni v mesiaci ma mat syna.Problem je,ze nevie kde a akym sposobom.Poradte.Moze ju vyhodit bez dietata?

kukobenik
9. mar 2013

@ejco Treba sa porozprávať s rodičmi, aby od nej vyžadovali aspoň minimálnu sumu za bývanie. A tiež je vhodné ísť sa poradiť na UPSVa R, ako sa dá riešiť táto situácia. Ak sa Tvoj kamarát rozhodol, že sa chce o syna starať, je možné požiadať o zverenie dieťaťa do vlastnej starostlivosti. Ak sa na to necíti a chce byť so synom len v určité dni, treba podať návrh priamo na súd, alebo prostredníctvom soc. pracovníčok na UPSVa R. V ňom uvedie, presne v ktoré dni a ako sa chce starať o syna, v prípade ak sa nedohodne s matkou dieťaťa. Všetko toto potvrdzuje súd.

ejco
9. mar 2013

@kukobenik Dakujem za radu.Matka sa na nu vykaslala hned ako sa narodila a otec je rad,ze sa jej zbavil.Frajerky a tak.

zuzulka3333
18. mar 2013

Ahojte mamičky/oteckovia, oslovujem Vás - ROZVEDENÝCH s prosbou o vyplnenie tohto dotazníka. Dopomôžete mi tým k vypracovaniu diplomovej práce. Všetkým ochotným veľmi pekne Ďakujem. Zuzana

https://docs.google.com/forms/d/1c0L987rymXVio0...

poprosím Vás o celé a pravdivé vyplnenie! dotazník je anonymný a slúži len na účely vypracovania mojej DP!

michaelarobko
8. dec 2013

Ahoj ja som mlada 23r mamicka a rok vydata ale s manzelom nezijem :( ostal mi po nom len 8 mesacny syncek. otec je mlady a asik si predstavoval iny zivot.manzelstve sa ma preskakat vsetko no ale nas vztah to nevydrzal,lepsie povedane on.. a tak som ostala sama s malym u mojej maminy.Neviem si predstavit zivot dalej,kedze som na materskej,financie nikde,do prace sa neda ist a citim sa totalne sama.Neviem ako nanho zabudnut,itotne nas bude cakata rozvod buduci rok a potom zacat novy zivot? to sa aj da? Ja si zodpovednost a manzelstvo uvedomujem,ale predstava ze to vsetko po roku skoncilo a cil zit sama,postavit sa na vlastne a neskor prijat nejakeho noveho partnera.pride mi to jak smutne tak pre mna nepripustne :(

maribell
8. dec 2013

mna vzdy tak strasne nahneva ten pristup chlapv 😠 vie ma to vytocit do nepricetna...maju to v zivote az privelmi lahke... spravia zene dieta a potom sa na nu "vykaslu" alebo neprejavuju zaujem ,..a teraz chuda zena je na vsetko sama ako keby on s tym dietatom nemal nic spolocne .. :-/ ..maju zivot velmi lahky uz ani na vojnu nemusia chodit.. a ohladom rodiny to iste.. tehotenstvo porod a starostlivost cela na zene.. a chlap jednoducho povie nemam zaujem a najde si inu 🙄 .. takeho chlapa by som rovno nechala vykastrovat ako psa

luba28
8. dec 2013

@michaelarobko ahoj,neboj vsetko preboli,esteze mas maminu,ktora ti pomoze,...ja som ostala s 10 rocnou dcerou sama bez pomoci,kedze moja mamina uz nezije,...kvoli dlhom,ktore narobil ex som musela predat rodicovsky byt a ist do podnajmu,...ale zivot isiel dalej a pred rokom som stretla uzasne ho cloveka s ktorym mam 18 mesacneho synceka a som najstastnejsia zena na svete,.....nezufaj si,mas babo,ktore ta potrebuje a isto ked sa na teba usmeje je ti lepsie,....aj na teba kdesi caka laska a porozumenie,....prajem ti,aby si bola stastna po boku muza,ktory si ta zasluzi a bude lubit,.....a ako sa hovori pro jedno kviti-slunce nesviti,... 🙂

michaelarobko
8. dec 2013

@luba28 ja tomu neverim :( ja viem ze ked takto zena ostane ani jedna to nema lahke ale ja to mam o to tazsie ze som na materskej,doma 8 mesacne,nemozem ist do prace a musi ma ziti a citim sa ako chudera.citim sa sama lebo som len doma,odkazana zase na maminu, nemam skym kam,nemam zaco,nemam nic len syna a to ma ubija.v tejto situacii ma iubijaju financie a to ze som na vsetko sama. nezvladam to :(

luba28
8. dec 2013

comu neveris???ani ja som neverila,ze bude dobre,....nesmies mysliet tak negativne,neboj,aj ked rozvod neni nic asi pre teba pekne,ale ja som bola rada ze sa zbavim takeho akeho som mala,....to len teraz tak vyzera,ze je vsetko cierne,....viem o com hovorim,.....a odkial si????

luba28
8. dec 2013

@michaelarobko comu neveris???ani ja som neverila,ze bude dobre,....nesmies mysliet tak negativne,neboj,aj ked rozvod neni nic asi pre teba pekne,ale ja som bola rada ze sa zbavim takeho akeho som mala,....to len teraz tak vyzera,ze je vsetko cierne,....viem o com hovorim,.....a odkial si????

machovalucka
8. dec 2013

@maribell výstižné,ja len dodám,že aj na súde sú zákonom chránení,lebo má otcovské práva.....

michaelarobko
8. dec 2013

@luba28 no ja viem ja vzd vidim vsetko cierne a hlavne v takejto situacii.ja som s nitrianskeho kraja okolo TO

michaelarobko
8. dec 2013

@machovalucka hej ma len sa bojim ako dopadne sud :(

michaelarobko
8. dec 2013

zeny dnes som zistila ze moj muz pouziva pokec :( ma tam nick cez ktory sa v septembru kurvil,.ma ho zalozeny 7 rokov,zatajil mi ho tie jeho mota : muz a zena sa musia spolu najskor vyspat aby mohli byt dobry kamarati,zaluby : sex,hlada dobreho milenca, a cokoro sa rozvadza... ja by osm to dala vykastrovat :( kazdeho jedneho

luba28
9. dec 2013

@michaelarobko aj na sude su len ludia,ale viem o com rozpravas,..aj ja som mala zly pocit,ale vsetko bude ok,neni si prva ani poslednaaa,hore hlavu a ked bude po vsetkom,tak si vydychnes,...neboj a mysli na svoje babo,ze ta potrebuje a velmi ta lubi,.....

apoloma
30. dec 2013

@michaelarobko ahoj ja rada stebpo vybehnem von ved som ti pisala mozme kldne pokecat deticky vezmeme do chicca ak budes chciet po novom roku mozme dat stretko)

gazella
31. dec 2013

@maca793 Ahoj Maca..Odkial pochadzas? Budem sa stahovať sama s 2 malymi detmi z CR do BA, kde v podstate nikoho nemam ani nepoznam..Kedysi, ked som pracovala v Prahe, sme s muzom zvazovali najprv usadit sa v Phe, co nakoniec zamietol a tak sme rozhodli BA..Casom sme tam kupili byt, ktory sa ide konecne dat do obyvatelnej podoby..Muz ale vlastne nikdy nechcel odijst z CR, v podstate ma klamal mimo ineho ..a tak som sa rozhodla, ze skusim nemozne..Napnem sily a po takmer 7 rokoch na RD si hladam pracu..Mam celkom slusnu profesiu nastastie..i ked moje sebavedomie je v minuse..Najviac ma ale trapi, ze v podstate som sa uviazala s notor.klamarom, ktory ma az STB-cke praktiky ..to nebudem rozvadzat..som zo vsetkeho znechutena, unavena...potrebujem restart..Preto hladam nejaku samostatnu maminu z BA, ci aj nejaku znamu, mozno casom kamaratku, aby som si postupne rozsirovala okruh znamych na celkom novom mieste..nacerpala inspiraciu a skusenosti, ako riesit problemy, ktore mi vyvstanu s detmi a pracou v mieste bez zazemia..Dnes su ludia tak presaturovani starostami a bolestami, ze nemaju ani chut stretavat sa ci pomahat zenam ako ja..ktore slapli v zivote vedla a ostali sami s detmi..Co chapem, len konstatujem, ze sa to tazko preziva a znasa..

dajna11
31. dec 2013

@michaelarobko neboj sa ,všetko sa nejako vyklbi a vyrieši,teraz je to ťažké lebo si doma a penazí je málo,ale aspon máš mamu ,trošku snád pomože nie?aj finančne a aj s malým,ved bue už len väčší a väčši a potom aj skor niekam zájdeš s kamoškou nakafe trošku vypnuť.....začiazky su ťažké,kým sa to nejako rozhýbe,kým si zvykneš na to že žial to skončilo,ale život ide dalej a čo je holavné dieťa je šťastné vtedy ked je šťastná matka...alebo ten s kým žije,takže úsmev na tvár a večer ked bude ti cho a klud a všetci budú spať si kludne do vankúša poplač...aj ja som to tak robila 😀 😀

michaelarobko
31. dec 2013

@apoloma jasne mozme 🙂

apoloma
31. dec 2013

@michaelarobko super ozvem sa🙂

flower2
1. jan 2014

Ahojte, tak pripajam sa ku skupine, rozvedena sice nie som, ale keby sme sa stihli vziat bola by som.....
Som sama od zaciatku druheho tehotenstva, mam 2 deti, chlacov...starsi ma 3 roky, mladsi 9 mesiacov....
Obcas sa vytesujem z deti, obcas precitnem , jemi smutno a tak...predsa len je to ine, ked clovek zdiela svoj zivot s niekym, kao ked ja stale len na vsetko sam :/ dufam, ze to tak nebude navzdy, no sama si neviem predstavit ze by sa nasiel naozaj serieozny dobry muz a otec, co by sa dokazal postarat o rodinu..... a nezdupkal by pri prvom probleme... asi to chce cas....
sama som zvedava co mi zivot prinesie.....
Zienky ako to zvladate vy?

cema
4. jan 2014

@flower2 som po odchode od ex rok a pol od rozvodu pol roka ,,,,no stale mam pocit ze vsetko co sa deje je mimo mna.....

flower2
5. jan 2014

@cema Ahoj, je to este cerstve..... poviem Ti len to co vraveli aj mne i ked vtedy mi to prislo nepredstavitelne a myslela som ze zotrvam v letargickom stave dokonca zivota.... pravdou vsak je ze cas zahoji vsetky rany... o rok sa budes na celu situaciu pozerat uplne inak, ja som zostala sama s jednym dietatom a druhe som cakala, cele tehotenstvo sama..... na nakupy sama, na vsetko sama,..... neviem ani zratat tei preplakane noci..... ale s odstupom casu vidim, ze chlapi za take trapenie nestoja a dieta je dar, ten najkrajsi a najuzasnejsi, ktory da Tvojmu zivotu uplne iny zmysel...teda nevim ci mas deti...ak mas budu Ti robit radost a ak nemas, mozes zacat predsa osznova uplne iny zivot.....
Viem ze kazda ked vstupuje do manzelstva dufa ze to bude na cely zivot..... ale realita nas casto sklame....
Nastastie sme zeny a u mna osobne plati ze co ma nezabije to ma posilni ! Prajem TI skore prekonanie tohto tazkeho obdobia a potom novu radost zo zivota!