12 den po ovu, je tam druhá čiarka?

sivana09
15. sep 2018

Ahojte, s manzelom sme sa rozhodli ze sa začneme snazit o babatko a prvykrat sme to zacali skusat tento mesiac. Bola som sklamana ked som necítila absolutne žiadny rozdiel oproti beznym mesiacom a hlavne ked ma prsia 4 dni po ovulacii zacali boliet presne ako pred kazdou menštruáciou.. no rozhodla som sa urobit si mamatest 10 v 10.den po ovulacii... A vysledok bol jasne negatívny. Dnes je to 12.den po ovulacii a dva dni do menstruacie a vidim slabucku druhu ciarku, mozem takyto test povazovat za pozitivny? Prikladam v prilohe aj 10dpo aj 12dpo

sivana09
autor
18. sep 2018

Tak dnes je to prvy den meskajucej menstruacie a 15. Den po ovulacii. Dufala som uz v jasnu čiarku. Mamatest 10 ukázal stale iba slabucku. O malo silnejšiu od prveho. Vid foto pre porovnanie. Co myslite, je to ok ze ciarka silnie tak pomaly?

hennyinnsbruck
18. sep 2018

@sivana09 ved to je pekny rozdiel..... 👌👌

ivec16
18. sep 2018

@sivana09 uz netestuj ;) cakaj, si tehu a spravaj sa tak... zbytocne skoro k dr nechot lebo aj takta len vyplasi ak prides moc skoro, staci okolo 8-9 tt drzim palce, si stastna zena ze vam to vyslo tak rychlo

hennyinnsbruck
18. sep 2018

@sivana09 zavolaj lekarovi on ti povie kedy mas prist 😉😉☺️gratulka drzim palce aby vsetko hladko islo

stratenanajdena
18. sep 2018

@sivana09 odfoť ak tak oba testy, až keď bude aj ten druhý uschnutý. Ale veď ti za tri dni dosť zosilnela druhá čiarka. Hodnota hcg stúpa každé dva dni, podľa mňa Ti pekne zosilnela! Zavolaj dr a dohodni si termín, ako ti radili vyššie 🙂

sivana09
autor
19. sep 2018

Volala som gynekologovi a ten ma dovolenku az do 25.9. takze... Pojdem k nemu az potom. Som nedockava, ale aj tak by tam nic este nebolo vidieť

sivana09
autor
20. sep 2018

Mala som doma ešte posledné dva testy, nedalo mi to, jeden som pouzila este dnes, cca 17dpo a 4. den meskajucej menstruacie aby som skontrolovala rast hcg.. a ciarka stale nie je taka silna ale uz vyrazne silnejsia

jankazpd
20. sep 2018

Si tehotna gratulujem🙂 ale netreba to prehanat s tymi testami...pockaj kym ti bude druhy mesiac meskat menstruacia a chod k lekarovi... Ja som mala tiez krasne dve ciarky a na druhy mesiac sa mi spustil menzes, bolo to biochemicke tehotenstvo... To nechcem plasit len by som bola opatrna, tesit sa mozes ak sa menzes nedostavi ani potom...moc drzim palce;)

sivana09
autor
20. sep 2018

@jankazpd to vazne ti prišla menstruacia po dvoch mesiacoch? Nepride k vyplaveniu plodu pri biochemickom tehotenstve okolo 5.-6. tyzdna?

dudos
20. sep 2018

@sivana09 gratulujem z celého srdca. Ja sa len chcem zapojiť do diskusie a povedať svoj príbeh. S manželom sme sa snažili niečo cez dva roky o dieťa. Keď som ešte nevedela, že som tehotná, tak mi v práci bolo stále neskutočne zle. Tým že mám genetickú vadu, tvorí sa mi na žalúdočnej stene žlč, tak som si myslela, že to mám z toho,že som si zabudla dať lieky a pod. No nedalo mi to, boleli ma veľmi prsia, do toho silná migréna spojená s vracaním. V sobotu som si urobila test a bol negatívny. Volala som kamoške, že sa už asi na to s mužom vyprdeneme, prepáčte za výraz, a že si zariadime život inak, bez detí. Budeme cestovať na motorke, venovať sa našim deťuchom čo majú naši súrodenci. Nestresovala som, už dávno som to mala v sebe upratané. Následne sa sestre v utorok spustil pôrod, čakala dvojčatá, museli jej robiť sekciu, o 7. 30 ráno. Neviem co ma to napadlo, ale urobila som si druhý test. No a tam boli dve čiarky. Jedna úplne úplne slabunká. Test som hodila do kabelky a ukázala ráno v práci kamoške mojej nadriadenej. Tá má objala povedala, že konečne. Poznáme sa cez 10 rokov tak vedela o všetkom. Volala som svojmu gynekologovi a hneď na druhý deň mi dal termín. Bolo to tam. Síce ešte nepočul srdiečko ale o dva týždne to už bolo zjavné, že nás Pán Boh poctil tým, že nám zoslal malú žijúcu bunku,ktorá len rástla a rástla. Bolo to úžasné, tá čiarka bola tak slabučká až priesvitná. Sestre som to povedala až na druhý deň, aj rodičom, nechcela som im zobrať radosť z narodenia dvojčiat. Sestra mi povedala že som trubka 🙂, sme narodené do roka, je staršia, je pre mňa inšpiráciou, útechou, všetkým čo mám. Pán Boh to krásne načasoval.
Preto nedúfajte, keď sú čiarky slabučké, môžu z nich vyrásť silní zdraví ľudia, ktorí budú naše genetické dedičstvo posúvať ďalej a tým sa mi staneme večnými.

jankazpd
20. sep 2018

@sivana09 naozaj.... Ja už som to brala ako hotovú vec....Chcela som to pomaly začať oznamovať najbližším a tak...A zrazu krvácanie...V siedmom/ôsmom týždni....Verdikt lekára biochemické tehu, sliznica nezhrubnuta, ani ma nebolo treba čistiť....Aj to sa stáva, preto odporúčam počkať aspon do toho 7tt a ísť k lekárovi na potvrdenie...Vtedy už by mala byť aj zjavná akcia srdiečka...

kvecinka321
21. sep 2018

Baby prosim som 10 dpo vidíte tam niečo? Mne sa tam čosi zdá ale nechcem robiť zbytočne paniku 🙂 dosť som dnes cely deň pila a až večer ma napadlo urobiť test

stratenanajdena
21. sep 2018

@kvecinka321 tak už nepi 😉 Aspoň najbližšie dva dni, kým si spravíš ďalší test.
Nemáš fotku aj po vyschnutí?

sivana09
autor
22. sep 2018

@kvecinka321 nie som si ista, mozno tiez trosku nieco vidim, skus o dva dni

sivana09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre