3 mesiace mám nafúknuté brucho a testy sú negatívne

janca998
26. jún 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť ... už 3 mesiace mam nafuknute brucho od pŕs až úplne dole menštruáciu mam slabšiu max 3 dní... bola som pri lekárovi no tvrdil ze tam nič nieje aj keď ja som tam videla čiernu malu smuhu .... na začiatku pred tými troma mesiacmi som zvracala zo všetkého mi bolo zle co zostalo doteraz ... brucho sa stále zväčšuje tehotenske testy negatívne a uz som zúfalá.. mala niektorá z vás podobnú situáciu? Ako to dopadlo ?

deti95060810
26. jún 2021

lekár na sone nič nevidel, ale ty áno? tak vymeň lekára resp. choď k inému odborníkovi...
Ja som nemala žiadne príznaky tehu a lekárka mi oznámila že som v 15 tt....

maccmacc
26. jún 2021

Co tak skúsiť testy alebo iného doktora?

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
26. jún 2021

Moze to byt aj pseudotehotenstvo.

1jk1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1jk1
26. jún 2021

@janca998 a čo ti tvoj lekár povedal, keď si mu povedala o tvojich ťažkostiach?

janca998
autor
26. jún 2021

@1jk1 ja idem pondelok no dúfam že mi už niečo povie

janca998
autor
26. jún 2021

@1jk1 no všeobecná hneď na gynekológiu ma poslala a gynekolog nič nevidel a na tu smuhu čiernu mi povedal ze to tak ma byt ...

janca998
autor
26. jún 2021

@dskjhfdlkdjhl neviem lebo nesnažili sme sa ani naplánovali malinke

domka222
27. jún 2021

Myslím, že keď máš také ťažkosti 3 mesiace, nebola by tam už len "smuha".

monka105
27. jún 2021

Ak by si bola tri mesiace tehotná, na testoch by si mala koľajnice a na sone by už doktor rozhodne niečo videl. Myslím, že gynekológ za x rokov praxe dokáže na sone rozoznať ,,čmuhy” lepšie ako ty a keby tam naozaj niečo videl, tak by ti to povedal.

1jk1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1jk1
28. jún 2021

@janca998 tak čo dnes?

janca998
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janca998
autor
28. jún 2021

@1jk1 15 tt ... aj tak mi to nezistil môj lekár ale šla som k druhému ... môj ma hneď odfajcil ze mam dôjsť keď mi bude meškať menštruácia

danielina30
28. jún 2021

@janca998 Gratulujem 😍 Ale ako to mohol nezistit??? Ved to by ti uz aj zubar zistil 😂😂

monka105
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1jk1
29. jún 2021

@janca998 to testy museli vyjsť pozitívne, sak omg v 15 TT, to ako je potom možné

1jk1
29. jún 2021

@janca998 hocijaký gyne by určil teho v 15tt, aj absolvent,

janca998
autor
29. jún 2021

@monka105 no zistil by aj nádor na maternici normálny lekár on žiaľ nie ako som včera zistila ze je na neho podané oznámenie... a testy ukázať nemusia keď je menštruácia počas tehu aspoň tak mi to povedal ze sa s tým už stretol

1jk1
29. jún 2021

@janca998 načo by potom tie testy boli? Keby neukazovali teho

monka105
29. jún 2021

@janca998 to nemá s menštruáciou nič spoločné. Tehotenské testy reagujú na vylúčené hcg v moči. Hcg je tehotenský hormón, v 15 tt by ti testy svietili, či by si mala MS alebo nie a to viem z vlastnej skúsenosti, MS na vylučovanie hcg nemá vôbec vplyv. Ako prvé ti lekár odoberie krv, aby aj podľa hladiny hcg vedel určiť v koľkom týždni si. Nikde nespomínaš, že by ti vôbec niekto bral krv. V 15 tt má plod cca 11 cm. To už nie je ,,čmuha” ako ty píšeš a všimol by si ho na sone aj človek s desiatkami dioptriami. Nemám toto obviňovanie tu na MK rada, ale ty si evidentne vymýšľaš. Nechápem na čo je to vôbec dobré, trestom ti je, že sedíš za displejom/monitorom sklamaná, že tehotná nie si.

domka222
29. jún 2021

@monka105 veď jasné, že Dr by niečo videl, jedine, že by mal pri sebe slepeckú paličku. "šmuha" by sa už dávno aj hýbala a bilo by jej srdce

monka105
29. jún 2021

@domka222 ja nechápem na čo je dobré takto klamať.

1jk1
30. jún 2021

@monka105 ja dnes u gyne s podobnými príznakmi a žiadna smuha nič, pani si namýšla tutok, proste sa to môže stať, že cykly sa menia, mňa len poslala na gastro

andreatytler
3. júl 2021

@janca998 wow... to vazne si tehotna? V 15 tyzdni??? wow... o tomto clovek pocuje velmi zriedka. Uz som citala par pripadov, kedy zena dostala svoj prvy pozitivny test az v tretom mesiaci. Kedy si naposledy skusala ty?
Zrejme mas velmi nizke tehotenske hormony a koli tomu ich domace testy nezachytili a tiez mas koli tomu menstruaciu... aj ked slabsiu.
Urobili ti aj krvny test? Aj ked v 15 tyzdni by uz Hcg mal byt zase na nizkych hodnotach (aj ked stale dost vysoky na to ay ho zachytil domaci test). To by ma fakt zaujimalo, co ti namerali v krvi.
Dufam ze dietatko je v poriadku ked to mas taketo divne.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
4. júl 2021

@taskataska Mylis si to s progesternom/estrogenom. Hcg je najvyzsi na konci prveho trimestra. Ale nie som odbornik, ak mi posles link na nejaku stranku, kde sa docitam ze Hcg je na vrchole na konci tehotenstva, necham sa poucit
Jasne ze ti vyjde pozitivny test aj v 40tom tyzdni. Presne to iste som povedala aj ja, ze Hcg sice klesne ale nie natolko aby ho nezachytil test.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monka105
4. júl 2021

@taskataska a ešte, že si doktor nevšimol plod v 15 tt, ktorý už môže mať tak 10-13 cm 🤦🏻‍♀️😄 ale ona tam videla ,,šmuhu”. Na čo je dobré takto klamať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre