Ako rátať plodné dni?

gabca295
25. aug 2018

Dobrý deň zienky. Mám otázku. Mám 26 DC a MS trvá 7 dni. Prosím vas kedy mam plodne dni?? A tiež ked som bola s priatelom na 12 DC myslíte ze to uz je neskoro aby som otehotnela. Samozrejme budene skúšať ďalej. A prosím vás baby co maju tirz taky cyklus aj ms ako mam ja na kolky DC sa vám podarilo otehotnieť a kedy vám vyšiel test pozitívny?, dakujem

nika898
25. aug 2018

@gabca295 ked mas pravidelny cyklus stiahni si do mobilu aplikaciu menstruacny kalendar. Mne to sedelo na den presne aj sa mi podla neho podarilo 2x otehotniet na prvy krat. Ale sanca tam je ze sa zadarilo 😉 drzim palce.

gabca295
autor
25. aug 2018

@nika898 ktoru aku presne používaš?? Lebo ich je kopec

nika898
25. aug 2018

@gabca295 ikonku ma taku ruzovu knizku s kvietkom ☺

gabca295
autor
25. aug 2018

@nika898 podľa toho kalendára mi plodne dni vychádzajú od 27.8 do 1.9. A všade inde ak na iných apkach aj na nete od 20.8 po 26.8 takze hned ked mi skončila MS. A človek sa tomu nerozumie

hennyinnsbruck
25. aug 2018

Urob si jeden mesiac ovulacne testy a budes vediet kedy mas zhruba ovulaciu

nika898
25. aug 2018

@gabca295 ovulaciu by si mala mat priblizne v strede cyklu. Teda od zaciatku ms. Mne tusim vychadzala na nejaky 15-16 den aj podla kalendara aj podla hlienu. Nicim inym som sa neriadila. Aj mne na nete vychadzali rozne. Treba skusat kazdy druhy den a urcite to vyjde 😉

macko1007
26. aug 2018

@gabca295 mala som 26dnovy cyklus a nakoniec sa zistilo že mám anovulačné cykly tak byt tebou aj ak ich máš pravidelne moc tomu neverím že musíš mat za každým ovu

habibibb
26. aug 2018

pridam aj ja: ovulaciu som citila kazdy mesiac od pododu.pri 28 daňovom cykle som ju mala presne 13 deň.vzdy!9 mesiacov sme sa pokúšali presne na ovulaciu a nič.kupila som lubrikant v dm na otehotnenie a s ním sme to dali už 11den cyklu a hneď dve čiarky.ak máte dobre spermie, lepšie je urobiť to pred ovulaciou, lebo ak to nevieš presne, spermie prežijú v dobrom prostredí niekoľko dní, zato vajíčko ód ovulaciu len niekoľko hodín.takze odporúčam s lubrikantom, ktorý ich tam udrží 10 den,12 a 14...to máš istotu že trafis aj ak máš oči na 15ty😁(ak si zdravá a všetko je ako ma byt)

gabca295
autor
27. aug 2018

@habibibb píšete ze sa to podari aj do 15 DC.?

charlie1980
27. aug 2018

@gabca295 Pri 26 dnovom cykle (za predpokladu žiadnej hormonálnej nerovnováhy) je otehotnieť takmer nemožné. Ak máš krátky cyklus, potom vajíčka dozrievajú skôr. Ja 26.dnovy cyklus mám a otehotnela som 3 krát vždy tesne po MS, cca 9.den.

charlie1980
27. aug 2018

@gabca295 Myslela som na 15 DC otehotnieť. Dajte si týždeň absenciu cez MS a potom skúste 8., 9., 10 DC.

janula12345
27. aug 2018

@gabca295 toto ti predsa nikto presne nepovie, okrem teba samej a gynekologa. ja mam napr ovu az 18 den pri 29 dnovom cykle. podla tabuliek by som mala mat 15ty den cca. svagrina mava ovu hned po ms, teda keby sa riadila tabulkami, nikdy by nebola tehotna. Pokila nie si ucebnicovy priklad, najlepsie je sa spytat gynekologa, nech ta jeden mesiac odsleduje alebo potom ovu testy jeden mesiac cely nastavit, a budes vidiet. Este aj teplota sa da merat. Vsetko ostatne su len teorie a reci.

nika898
27. aug 2018

@charlie1980 ja som pred tehu tiez mavala 26 dnovy cyklus a otehotnela 2x na 13 den. Ovu som mavala na 12 den cyklu.

habibibb
28. aug 2018

@gabca295 tak určite je lepšie skúšať skôr ako presne v deň ovulacie.spermie prežijú v pošve ale vajíčko nebude čakať.cakat musia spermie naň.vyskusaj ten lubrikant, udržiava presne to prostredie ktoré potrebujú aby tam vydržali.😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre