Ako vyzerá krčok pred menzesom a na začiatku tehu?

mia21188
11. jún 2020

Ahojte.. chcem sa vas opytat ci ma niektora z vas skusenost.. ako vyzera krcok pred ms a na zaciatku tehu? Snazime sa o dietatko.. a krcok mam dole tvrdy a dlhsi.. lahko nahmatelny.. zajtra ma prist ms a ziadne bolesti ani brucho ani nic.. a vzdy ma bolieva tyzden/tyzden a pol pred ms uz.. vase skusenosti?🙂

sunny8
11. jún 2020

Ja ani netuším kde krčok mám nie to ešte aký je 🤦😂😂 uvidíš zajtra 🙂 ja som si robila test hneď keď mi ms meškala tuším na druhý deň a už mi ukázalo 🙂 držím palce 🍀🍀🍀

nikapuggioni
11. jún 2020

Presne tak. Netreba sledovať krčok maternice. Riskuješ stym len nejakú infekciu. Je veľa spôsobov ako zistiť tehotenstvo. Testy, Meranie BT, krvné testy.
Čo sa týka krčku maternice takéto veci radšej nechať na profesionala(doktora) 😊

jarkam721
12. jún 2020

Ja som mala taký istý krcok ako opisuje deň pred ms. A ms som aj dostala.

millky
18. jún 2020

@mia21188 ahoj mia ☺️ krčok je veľmi individuálny u každej ženy aj keď sa podľa neho mnoho lekárov riadi. Najlepšie je, ak už sa chceš dokonale poznať sledovať ho aspoň 2-3 cykly. Potom budes vedieť ako reaguje. Každá fáza a teda cca každé 3-5 dní môže byť krčok úplne iný. Niektoré ženy ho počas menzesu majú taký istý ako tehotné ženy a tak isto mnohi tehotných žien má na začiatkoch krčok ako počas ovulácie, čo by malo platiť cca na 90% žien. Čiže.... Ťažko povedať.

kattky
19. jún 2020

Ahojte. Ja mam mat zajtra (sobotu) menzes a v stredu som bola u gynekologa a ten mi povedal ze na vajecniku mam 18mm folikul ktory uvolni vajicko. To mam chapat, ze este tesne pred ms mam plodne dni? Pred prvym tehotenstvom som ich mala v strede cyklu. Teraz mam cyklus pravidelny kazdych 29 dni. Ani ma nenapadlo sa ho to spytat,lebo ked som unho,tak zabudnem vsetko, lebo vzdy mam akoby z niecoho strach 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre