Bazálna teplota 37,2

angel_m221
7. okt 2017

Ahojte. Som tu nova co sa tyka merania bazalnej teploty. Zacala som ju merat pred 6 dnami a stale sa drzi na jednej urovni 37,2. Merana je v rovnakom case a za rovnakych podmienok. Menzes by mal prist o 5 dni. Co si myslite o takejto stalej zvysenej teplote? Zacala som ju merat kvoli zisteniu plodnych dni, kedze hormonalna antikoncepcia mi nevyhovuje. Dakujem za odpoved

gayano
7. okt 2017

Potrebujes merat aspon jeden cyklus minimalne, aby si vedela, ake mas predovulacne a poovulacne teploty - 6 dni je malo. Ale tvoja teplota vyzera ako poovulacna - podla "vseobecnych meritok". Viac sa podla mna povedat neda.

angel_m221
autor
7. okt 2017

Ano mam po ovulacii,kedze teraz som 5 dni pred menstruaciou. Skoda,ze som nezacala merat skor😐 len sa mi nezda,ze sa drzi stale na rovnakej urovni a tak vysoko..

gayano
7. okt 2017

@angel_m221 joooj.. su aj cykly bez ovulacie, ale nie u kazdeho a stale, jasne. Kedze nevies ake su tvoje preodvulacne, fakt nic nezistis - teda neda sa usudit nic, vsetko by to boli len teorie a predpoklady na zaklade vseznamych info a nie pozorovania tvojho cyklu. U mna by teplota 37,2 znamenala bud chorobu, malo spanku, tehotenstvo...mavam poovulacne okolo36,8-36, 9. Tiez som mala obdobia, kedy mi teplomer ukazoval par dni po sebe rovnako a rozmyslala som, ci je pokazeny , ale nakoniec sa nastastie krivka pokazila 😊. Meraj dalej a uvidis co z toho, vela stastia 😊

meggyinka
7. okt 2017

Bazalnu teplotu je najlepsie merat teplomerom s dvoma desat.miestami. ja som mala knihu Liga par paru a tam je vsrtko super vysvetlene a min.3 mesiace to musis merat pravidelne po 8hod spanku v tu istu hodinu

angel_m221
autor
7. okt 2017

Dievcata dakujem za odpovede. Budem dalej sledovat a uvidim co z toho bude. Tento mesiac sme si nedavali pozor,uz jedneho certa doma mame a takemu dievcatku by som sa nebranila. Uvidim co teplomer ukaze v dalsich dnoch 🙂

angel_m221
autor
11. okt 2017

@gayano
Ahoj. Takze ta teplota sa stale drzi, uz treti den na bode 37,3. Zajtra by mala prist menstruacia. Mysliela som, ze pred ms ma o nieco klesnut 😐 mas s tym skusenost?

gayano
11. okt 2017

Moze, aj nemusi pred - niekomu klesne pocas. No som velice zvedava, ako to dopadne u teba 😊

angel_m221
autor
11. okt 2017

@gayano
Aj ja som zvedava, ze ci ma zajtra rano teplomer prekvapi a ze ci pri takej teplote pride ms. Inak uz dva dni mi byva trosku nevolno,ale nechcem si to akosi pripustat. Aj preto som radsej netestovala. Juuj nech prejde tento tyzden co najrychlejsie 😊

gayano
11. okt 2017

@angel_m221 tak daj vediet potom 😊

angel_m221
autor
21. okt 2017

@gayano ahoj. Tak som tu znova 😊 teplota na 25DC klesla na 37.00 a 26DC na 36,8 a v ten den sa mi zacal vlastne novy cyklus. Takze tento cyklus :
1DC - 36,8
6DC - 36,7
7DC - 36,9
8DC - 37,00
9DC - 37,1
Znova ide teplota hore. Ovúacia uz prebehla, alebo uz nic z toho?

gayano
21. okt 2017

Ahoj este to tak nevyzera - ten teplotny rozdiel by mal byt vyraznejsi - tak 0,3 stupna aspon tri dni po sebe. Cez ms si mala tych 36,8 - 36,7 ? Vyzera, ze ty mas tie teploty celkovo vyssie. Ovulaciu citievas? Je malo pravdepodobne, ze by si ju mala 6 dc, ked mas cyklus cca 26 dni +-.

angel_m221
autor
21. okt 2017

@gayano hmm citala som, ze teplotny rozdiel o 2 stupne je v pohode. A ako po sebe? Ano cez ms bolo rych 36,8-36,7. Mala som pocit podla hlienu,ze je ovu 7DC. Mam pocit, ze uz tieto teploty od 37,1 su u mna poovulacne. Minuly mesiac som meeala od 15DC a vsetky boli nad 37,1. Moze byt, ze by bola ovulacia 7DC a teplotny rozdiel dva stupne?

gayano
21. okt 2017

Moze. 7 dc je sice skoro, ale mozno to tak mas a je to ok . Tiez som tak mala ovulu posunutu ale len jednorazovo, ale ked hovoris ze aj hlien bol...no uvidis co prinesu dalsie merania , drzim prsty 😊

angel_m221
autor
21. okt 2017

@gayano dakujem moc. Takze ak sa bude drzat, znamena to, ze ovulacia bola 7DC. Som zvedava,co cas ukaze ☺ ale je to zaujimave sledovanie o procesoch v tele 😉

angel_m221
autor
23. okt 2017

@gayano myslis,ze prebehla, alebo este len pride?

berta30
8. nov 2017

@angel_m221 no čo ako si dopadla?

angel_m221
autor
18. nov 2017

@berta30 v ten merany cyklus prikladam foto. Ale bolo to nieco ,,vynimocne" pretoze MS prisla na 21DC

luckanr
19. nov 2017

Ahojte,co myslite? Kramy nechodia,treti den ma pobolieva brucho ako pred menstr. ... dakujem za reakcie peknu nedelu

angel_m221
autor
19. nov 2017

@luckanr ahoj ☺ to je krasny graf 😃 este si neskusala test? Drzim palce

berta30
19. nov 2017

@luckanr zatiaľ to vyzerá dobre, po 14 DPO prichádza MS ak nepríde tak šance sú veľké

luckanr
19. nov 2017

@angel_m221
Ahoj,ďakujem,no zatiaľ nie,zvycajne mam 29-30dňový cyklus, tak aby som zas nebola sklamaná, zajtra ak neprídu kramy asi skusim🙂

angel_m221
autor
19. nov 2017

@luckanr ja by som uz nevydrzala☺ ved ked sa to nepodari tento mesiac,buduci je novy zaciatok😊 ako dlho sa snazite?

luckanr
20. nov 2017

@angel_m221
Vies co,vzdy som sa ponahlala a nic z toho,tento mesiac si prvy krat meriam teplotu tak som si povedala ze az ked bude meskat ma to zmysel,dnes mam meskanie prvy den, inak mi nemeskava,takze dnes len beham v praci na wc a pozeram ci sa nieco deje😀
Toto je 5 mesiac nášho snazenie🙂

angel_m221
autor
20. nov 2017

@luckanr drzim palce nech to uz nepride ☺ mne dva dni pred ms zacina teplota klesat.. Nech mas pre otecka ten najkrajsi darcek pod stromcekom 😊

xxxxxnnnnn
20. nov 2017

Ahoj, prosím vlož príspevok do už existujúcej diskusie https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/som-tehotna-52/

luckanr
20. nov 2017

@angel_m221 vysli mi tri testy pozitívne,ale uverim az ked mi to doktor potvrdi najskor za 2-3tyzdne
Ďakujem😘

angel_m221
autor
20. nov 2017

@luckanr jeeej tesim sa s tebou 😘 dnes som na teba myslela a silno ti drzala palce 😍 nech je vsetko v poriadku a maly zazrak krasne rastie☺

luckanr
20. nov 2017

@angel_m221 ďakujem,si zlatá😘😘
Verím ze vsetko bude v poriadku

angel_m221
autor
20. nov 2017

@luckanr nemas zac a daj vediet co bolo u lekara☺ vsetko dobre Vam obom😘

luckanr
20. nov 2017

@angel_m221 dam ked budem vediet!
Zatiaľ sa maj pekne😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre