Bazálna teplota pred ovu

monbra
6. sep 2014

Ahojte kočky, chcem sa vás spýtať či máte niektorá podobnú skúsenosť. Snažíme sa o mimčo. Minulý mesiac dosť aktívne, no nakoniec prišla mrcha, nebola výrazne iná ako zvyčajne, meriam si BT a tento cyklus mám stále pomerne vysokú okolo 36,7, dnes dokonca 36,9. teplotu pred ovu mávam medzi 36,3-36,5 (meriam už viac ako rok) ovu je zvyčajne 16DC, dnes mám 14DC. Nemám ani žiadne príznaky, sem tam sa mi zatočí hlava, hlavne po káve a je mi tak čudne od žalúdka, ale to len tak tri dni, to už si možno aj nahováram 🙂 Ide o tú vyššiu teplotu, mali ste niekedy podobnú situáciu??? Dnes som si spravila aj test, no negatívny :/

trgypadl
6. sep 2014

@monbra kde si merias bazalnu teplotu a akym teplomerom,a a ako dlho?

monbra
autor
6. sep 2014

@trgypadl no ako spominam meriam si viac ako rok. Pouzivam sice klasicky teplomer.teda jedno desatine cislo.ale stale rovnaky teplomer a meriam v posve

trgypadl
7. sep 2014

A ako dlho merias?

trgypadl
7. sep 2014

@monbra a ako dlho merias?myslim kolko minut??klasicky teplomer myslis digitalny?

trgypadl
7. sep 2014

@monbra robit test na 14 dc nema vyznam,a to,ze si si namerala vyssiu teplotu je priznako ovulacie...avsak tiez zavisi,ci si ju merias vzdy v rovnaku hodinu.a ak nie ci davas +0,1 st kazdu hodinu co sa neskor zobudis

monbra
autor
7. sep 2014

@trgypadl Meriam digitalnym.neviem ako dlho.kym nepipne....meriam vzdy v rovnaku hodinu....no takto asi som sa nejako zle vyjadrila zvysenu teplotu mam od skoncenia MS az do teraz.tak to je nejakych 9 dni co meriam tento cklus.cize asi nie ovulacia...zaklady cyklu a merania BT ovladam.ale aj tak vdaka za ochotu

monbra
autor
7. sep 2014

@trgypadl preto som sa obratila na diskusne forum.pretoze som sa s touto situaciou este nestretla. Poznam svoj cyklus je pomerne ustaleny. Nie som nedockava snazilka 😉

trgypadl
7. sep 2014

@monbra no digitalne teploty su na prd,nepresne..
odporuca sa merat priblizne ako s ortutovym...ak by si vyskusala merat s tromi roznymi dig.teplomerami vyndu tri rozne hodnoty...ja netvrdim,ze si nedockava snazilka,len je uplne zbytocne robit testy v strede cyklu 😉 .skus podrzat dig.teplomer v posve 5 min,a potom ako zvycajne,ked merias,ze zapipa a porovnaj hodnoty

monbra
autor
7. sep 2014

@trgypadl robila som test preto lebo som mala vysoke teploty pred ms a hned po ms. Trocha som si myslela ze by to moblo vyjst ked mi bolo tak 'soufl' aj napriek tomu ze som mala ms.cize by to nebolo hned po ovu.ale uz druhy cyklus 🙂 tod vse 🙂 viem ze tento teplomer nie je uplne presny.ale pekne vidim narast teploty a hlavne den kedy bola ovu.pretoze som mala nepravidelne cykly este pred liecbou stitnej zl.

trgypadl
7. sep 2014

@monbra tak drzim palce,aby sa podarilo 😉

cristi
7. sep 2014

ahoj,vela zien bolo tehotnych aj pri pravidelnej ms ,ktora bola sice slabsia, ale bola a potom az 4 ci 5 mesiaci dosli na to, ze su tehulky 🙂 ak mas nadalej zvysenu BT po ms,tak by som ratala aj s tehu 😉
aj ked je tu moznost ,ze dlhodoba zvysena BT moze znamenat aj skryty zapal v tele....
pockaj do dalsej predpokladanej ms a potom si sprav test...drzim palce... 🙂

monbra
autor
7. sep 2014

@cristi budem cakat..som zvedava 🙂

@trgypadl dakujem

zuzicek88
8. sep 2014

Ahojte babulky,chcela by som sa spytat,musi sa vzdy pri otehotneni BT drzat hore,nemoze klesnut?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre