Bojím sa sklamania

gigus
7. mar 2015

Ahojte baby zakladám túto diskusiu s tým že som už asi blázon... ☹ Snažíme sa o bábo vyše 2,5 roka a nedarí sa..... Ja mám momentálne takmer všetky príznaky....bolia ma prsia,zdúrené bradavky pichá mi v pod brušku, chodím častejšie na WC len mám týždeň ešte pred MS. Pred 3 týždňami som mala ovulku potvrdenú lekárom......príznaky mi začali cca pred 2 týždňami mám trochu cyklus rozhádzaný.... ☹.....mala by som si asi urobiť TT len bojím sa ☹ Ste v takej istej situácii? Poraďte mi hrozne sa bojím sklamania.... ☹

mamulka211
7. mar 2015

Test si rob az ked ti menstruacia vynecha, vysledky tyzden ped menstruaciou mozu byt negativne, aj ked tehotna budes. Je to velmi skoro.

mamulka211
7. mar 2015

Inac tyzden po pocati este nemozes mat tehotenske priznaky, to vajicko ledva biedou dorazilo do maternice, este sa ani neprichytilo na stenu maternice, tvoje telo este nevylucuje tehotenske hormony, vsetko si to namyslas...

mamulka211
7. mar 2015

Tehotenske priznaky, mam 4 deti, tak si to dovolim tvrdit, sa zacnu prejavovat priblizne okolo 6 tyzdna po oplodneni, toto pichanie v podpbrusku a bolestive prsia ja mam pred kazdou menstruaciou a s tehotenstvom to nema nic spolocne, prsia v tehotenstve bolia uplne inac...

pilinka1
7. mar 2015

trošku nerozumiem...týžden pred MS alebo tri týždne po ovulácii?..ak by si bola tri týždne po ovulácii, tak by ti mal menzes meškať už cca týžden, nie? to už by na teste mohlo byť niečo vidieť...

mamulka211
7. mar 2015

ja som to pochopila, ze ovulaciu mala uz tyzden po poslednej menstruacii, lebo ma rozhadzany cyklus, ale priznaky ovulacie mala riadne v polovici cyklu, tu ovulaciu jej potvrdil lekar, jej telo naznacovalo, ze ju ma riadne v termine...preto ma akoze tri tyzdne od ovulacie a tyzden este do menstruacie

gigus
autor
7. mar 2015

@pilinka1 nie pretože ja to mam trochu posunute mam 34 denni cyklus....☹

gigus
autor
7. mar 2015

@mamulka211 ja si zase nemislím to čo ty sú aj baby čo to cítia po týždni oplodnenia ....a PMS to byť nemôže lebo to mám už skoro 2,5 týždňa tak neviem

gigus
autor
7. mar 2015

@mamulka211. Áno celkom presne....🙂

pilinka1
7. mar 2015

@gigus no štandardne býva poovulačná fáza 11-16 dní, ak mávaš dlhšie cykly, obyčajne to býva tým, že máš neskôr ovuláciu

pilinka1
7. mar 2015

@gigus alebo ti lekár potvrdil ovuláciu a ty si mala menzes až po štyroch týždňoch?

gigus
autor
7. mar 2015

Ja mám posunutú ovulku potvr. lekárom hneď po MS a menzes mám teraz o týždeň....lepšie to vysvetliť neviem..... 😖 😔

mircalla
7. mar 2015

Nuz ak sa snazite 2,5 roka uz by som davno isla vysetrit seba aj manzela....

mirkave
7. mar 2015

Po oplodneni niektore zeny citia usadzanie vajicka. Ked sme zarobili synatora,tak som par dni po oplodneni citila bolest v podbrusku,neskutocne som mala citlive prsia,cuch som mala ako policajny pes,v ustach kovovu pachut...... test som robila ,ked neprisla menstruacia

gigus
autor
7. mar 2015

@mircalla ale veď sme.....ževraj sme úplne zdravý..... ☹ 😔

pilinka1
7. mar 2015

@gigus len som sa chcela spýtať, či už si to takto niekedy mala, že ovulka potvrdená gynekológom a MS až o 4 týždne

gigus
autor
7. mar 2015

@mirkave aj ja som volačo cítila asi 6dní po OP mala som aj hnedkastý výtok asi dni ta neviem 😔

gigus
autor
7. mar 2015

@pilinka1 áno trvá to asi cca pol roka....prečo?

pilinka1
7. mar 2015

@gigus neviem, lebo to nejako nedáva zmysel...poovulačnú fázu drží progesterón a ten za štandardných okolností "neudrží" sliznicu dlhšie ako tých max. 16 dní..takže 4 týždňová poovulačná fáza moc nedáva zmysel...

gigus
autor
7. mar 2015

@mirkave a ozaj zabudla som dodať mám jeden najoblubenejší krém taký čokoládový ešte pred mesiacom som sa nechcela ničím iním nakrémovať teraz keď cítim tú vôňu toho krému tak ma okamžite napne.... tak neviem....

gigus
autor
7. mar 2015

@pilinka1. Ja viem ale môj gynekolog povedal že je to Ok že sú aj prípady čo napr. 3 mesiace nemajú MS a že potom maju celý mesiac tak neviem

mimka11111
7. mar 2015

@gigus tiež som to mala minulý cyklus, 3-dňové špinenie asi týždeň po ovu a potom nič, mms mi meškala 16 dní, test raz pozitívny a raz negatívny.....všetko sú len dohady....tehotná pokojne môžeš byť,ale aj nemusíš a všetky tie príznaky,čo máš, môžu byť aj z hormonálnej poruchy......test by som si robila až ked bude meškať mms.....niektorým babám test ukáže pozitivitu velmi skoro,ale niektoré majú aj po 2 týždňoch meškania testy negatívne a tehotné sú

pilinka1
7. mar 2015

@gigus a robil ti hormonálny profil? ono kludne môžeš mat 34 dnové cykly, to je uplne v pohode..otázka je, kedy je v cykle ovulácia a koľko má ktorá fáza dní...

gigus
autor
7. mar 2015

@mimka11111 presne toto isté mi povedala mama asi na tom niečo bude díki

pilinka1
7. mar 2015

@gigus ale nemať 3 mesiace menzes a potom ho mať mesiac už určite normálne nie je...

gigus
autor
7. mar 2015

@pilinka1 áno robil ovulku mám od posledného dňa MS cca 5 dní .... a teraz cca 7-8 dní do MS....posledná MS mi začala 17.2. A trvala 6 dní .....Tak ja neviem...

lavinis
7. mar 2015

@gigus to, že to cítia už pomaly deň po možnom oplodnení neznamená, že sú to tehotenské príznaky.... 😉 aj keď sa z toho vykľuje tehotenstvo, ako písali baby, je to skôr to, že sa prehnane pozorujú.
Držím palce každopádne, ja som sa tiež bála ocikať test a to mi to už meškalo týždeň....proste nechcela som vidieť biely test, ale povedala som si, že už sa potrebujem v noci vyspať.

gigus
autor
7. mar 2015

@pilinka1 tak to ja neviem ja len hovorím čo mi gyn. povedal....

lavinis
7. mar 2015

ja som mala kedysi tiež 30-34 dňové cykly, posledný rok som mala priemerne 29 dňové....proste mne sa to mení každý rok asi

mircalla
7. mar 2015

@gigus zistovali ti aj napriklad priechodnost vajcovodov?

pilinka1
7. mar 2015

hm.. tak ak mávaš takú dlhú fázu po ovulácii tak s testom počkaj, kým ti nebude MS meškať...a aké vyšetrenia vám robili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre