Cyklus bez ovulácie. Je možné, že by som bola tehotná?

petka811
1. mar 2013

Ahojte chcela by som sa popýtať. Je možné, že by som bola tehotná? Problém bol taký, že mi bolo zistené, že mám cyklus bez ovulácie, jednoducho vajíčko nikdy nedozrelo do požadovanej veľkosti. Chodila som pravidelne na folikulimetriu, kde bola sledovaná veľkosť folikulov, prvé dva mesiace bola nedostačujúca, teraz tretí mesiac po podaní tabletiek na stimulovanie rastu dorástli pekne, na poslednej folikulimetrii som bola teraz v stredu (27.2.) a pichli mi injekciu ešte na podporu prasknutia folikulu a uvoľnenie vajíčka s tým, že do 24. hod príde k ovulácii a máme sa posnažiť o bábo presne v ten deň(vo štvrtok). Lenže mňa sprevádzajú také divné pocity, mám trochu nafúknuté brucho, okolo tej stredy (27.2.) som pociťovala pichanie dole v podbrušku, dosť na pravej strane. Neviem bližšie popísať tie pocity. Pohlavný styk máme pravidelne nechránený a poslednú menštruáciu som mala 15.2. Dnes ráno mi to nedalo a spravila som si test a vyšiel pozitívne. Je teda možné, že by som otehotnela skôr ako mi povedala lekárka, napriek tomu, že som chodila pravidelne na folikulimetriu a predtým mi bolo povedané, že sa ani nemusíme snažiť, že mám nedostatočne narastené folikuly, a mala som menštruáciu, lebo myslím si - otehotnieť v deň, keď mi doktorka povie, kedy budem mať presne ovuláciu (po injekcii) - mala byť vo štvrtok a je piatok - a test je pozitívny - je nereálne.
Ďakujem 🙂

soldi
1. mar 2013

@petka811 na prasknutie folikulu Ti bol pravdepodobne pichnuty pregnyl- to je HCG- cize tehotensky hormon, moze sposobovat aj tehotenske priznaky. kym sa vstrebe trva to 7-15 dni, dovtedy budu testy pozitivne

xlucia
1. mar 2013

@petka811 zamysli sa nad tym co si napisala. bud ovulaciu mas a mozes otehotniet, alebo ovulaciu nemas a otehotniet nemozes.
bez ovulacie dieta nebude... takze co ti z toho vychadza? 😉

majula25
1. mar 2013

@petka811 ja som mala tento isty problem, chodila som k dr. ako na hodiny klavira a nepomohlo, ani s podanim injekcie a ano po tabletkach mi nepraskali vajička, čiže otehotnieť nerealne..dr. už viac pre mna nemohol spraviť a tak ma odporučil do gyn centra.tam som odmietla isť, už kvoli peniazom a aj bližili sa vianoce a hlavne som mala 24rokov..brala som to tak ved ešte mam čas..až po vypisaní jonašovho kalendara sa to podarilo na prvykrat..a bolo to uplne mimo či menzesu alebo ovulacnych dní 🙂držím palce..

majula25
1. mar 2013

@xlucia ja som otehotnele bez ovulacie!!!

petka811
autor
1. mar 2013

@soldi ďakujem za odpoveď, nepamätám si presne, čo mi bolo pichnuté, ale tie bolesti v podbrušku som spočiatku pripisovala aj ovulácii, ale aj tak mi to nedalo a spravila som si test.
Teraz len teda čakať do najbližšej menštruácie, či príde alebo nie.

soldi
1. mar 2013

@majula25 bez ovulacie sa neda otehotniet. ovulacia je prasknutie folikulu, v ktorom je vajicko. vajicko poskytuje polovicu genetickej informacie dietata, cize skutocne nie je mozne bez neho otehotniet.
ucivo zakladnej skoly 😉

@petka811 na prasknutie folikulov sa picha pregnyl. mozes skusit zopakovat test (rovnaka znacka aj citlivost) o par dni. mal by byt slabsi. pokial bude silnejsi, tak to moze znacit tehotenstvo 🙂

xlucia
1. mar 2013

@majula25 v ziadnom pripade. musis mat ovulaciu, aby si mohla ostat tehotna. ale nemusis mat menstruaciu. trochu si postuduj biologiu 😉

petka811
autor
1. mar 2013

@soldi veď to som plánovala, nijak sa teraz ešte nestresovať ani neradovať a o pár dní si spraviť ďalší test. (aj keď bábätko by sme veľmi chceli)

awalancha3
1. mar 2013

.no.... ale otehotniet sa da aj bez ovulacie, 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 nie je to sice prípad zakladatelky... ale dá....

awalancha3
1. mar 2013

@petka811 ...petuska, asi budes sklamana, na tehotenstvo to nevyzerá.....príroda je mocná čarodejka, to áno, ale tentokrát kúzli umelo vpravený HCG....

majula25
1. mar 2013

@soldi ka viem čo je prasknutie folikul chodil som na to gynekologovi rok a ked už som mala mať ovolucia tak každý druhy den, a nepraskli tak neviem o čo ti ide..menzes som mala 3krat za rok a ked som chodila k gyn tak mi ju musel vždy zakaždym vyvolať aby som mohla brat tabletky ktoré podporuju ovoláciu a NIČ!!!!nie každa žena je dokonalá nastanu v prírode aj chyby..čo teraz mi nato povieš, či sa mam opeť vratiť do zakladnej školy???neviem do akej ty si chodila školy,ale v ktorej triede konkretne sa toto preberá,lebo to je dosť važne učivo na študiu v zakladnej škole 😒

majula25
1. mar 2013

@xlucia a ked nemaš menzes, tak ako si maš vypočitať ovulaciu, ha??

xlucia
1. mar 2013

@majula25 jezkove oci dievca ty mas kolko rokov??? uci sa to na prirodopise v siedmej triede. kludne mozes po porode ostat tehotna skor, nez dostanes menstruaciu. lebo ovulacia je skor ako menstruacia. vies kolko sa takto narodilo deti.
nemusis ju vediet vypocitat, hlavne ze nastane. ved ty nevies ani najzakladnejsie veci ako funguje zenske telo

dadli
1. mar 2013

@majula25 ja sa nestacim cudovat! dievca ty nechapes alebo co????? OVULACIA je prasknutie folikulu, ktore uvolni vajicko. vajicko sa spoji so spermijou a a tak vznika novy zivot. pochopila si to? Bez ovulacie t.j. VAJICKA nemozes byt tehotna!!!!!! Vysvetli mi, co ti asi tak v tvojom tele oplodnila spermija ked si nemala ovulaciu, cize vajicko?????? prosim ta tuto zahadu mi vysvetli ty odbornicka pripadne si otvor prirodovedu zo ZS!

a este jedna vec, ty ako pocitas ovulaciu podla menzesu???? 😕 vies lebo ja osobne mam ovulaciu raz na 13DC inokedy az na 19DC a stale inokedy. Vypocitas mi ju prosim ta na buduci mesiac ked ti poslem datum poslednej MS? uz by som nemusela merat BT a kupovat OVU testy....

xlucia
1. mar 2013

@dadli 😀 😀 😀 😀

mia_31
1. mar 2013
https://www.youtube.com/watch?v=nLmg4wSHdxQ


tak je to dosť jasné, bez ovulácie, není vajíčko bez vajíčka nemá spermia čo oplodniť 😀 ale možno nejaký coperfield by to dokázal zariadiť.

zizimimi
1. mar 2013

Ahojte babulky...brala som antikoncepciu styri mesiace koli silnemu krvacaniu vysadila som ju a dostala som ms...potom som ľ mesace nedostala potom dostala.naposledy som mala 25.11.2012 do 1.12.2012 a odvtedy nic...dnes som isla na gyndu a doktor ma ani nepozrel nic len mi dal zase antikoncepciu...lenze ako ju mam brat ked nemam ms?

soldi
1. mar 2013

@majula25 ovulacia sa neda vypocitat 😉
to, ze si nemala ovulaciu v case, ked Ta kontroloval gyn, neznamena, ze uz nikdy v zivote Ti ovulacia nepride.

povedat, ze si splodila dieta bez ovulacie je rovnake, ako povedat, ze si splodila dieta bez pohlavneho styku.

soldi
1. mar 2013

@zizimimi to si sa mala opytat svojho doktora. to je jedna vec. a druha, pokial Ta doktor poriadne nesleduje pocas uzivania antikoncepcie a nerobi testy, tak mozno je nacase porozmyslat o zmene gynekologa

majula25
1. mar 2013

@xlucia ovulacia môže nastať už žien rozne, či pred menzesom, po menzese a by si si čudovala aj počas menzesu..ti cítiš kedy maš ovulaciu?ked som nechodila ku gyn.a nevidela čo to vo mne robí folikul, že sa zvečšoval a zvečšoval a nepreskol až nakoniec mi musel dať injekciu aby som dostala menzes a nedalo sa mi otehotieť..tak neviem kto by sa mal opeť vzdel..predstav si že 3mesiace som nemala menzes a medzi tym som otehotnela, ako???a uražať dokaže človek len bez znalostí,,

majula25
1. mar 2013

@dadli rok som si kupovala ovu testy a ani raz mi neukazali že ovu mam..a odbornička si tu asi ti..ale škoda rečí, lebo každa žena to ma inak v tele zariadené..ja som len chcela povedať na mnargo zakladateľky tejto temy, že mne sa nepodarilo otehotnieť ani po vyvolavaní ovulacie, tym že mam nepravidelny menzes, to je 3krat za rok tak sa to neda vyratat presne ako u ženy ktora ma menzes každy mesiac..skus si prečitať temy vyšie a dôkladne a hned sa nenavažuj to vie robiť každy...a posledne čo ktomu dodám aj môj gyn, sa čudoval ako som mohla byť tehotna ked vedel aky mam problem..

majula25
1. mar 2013

@soldi to nikto nepovedal, neako sa spodiť musela, ale ako ked 3mesiace som menzes nemala a každy druhy den som si robila ovu testy..a poviem ti paradox že kamoška mala dlhe roky problem splodiť dieťa tiež zdrava všetko, menzes raz za rok, dr.ju ubezpečoval že dieťa nesplodí bez pomoci (gyn centrum a tak.) a stalo sa ked to najmenej čakala a to hovorila že ani v ten rok menzes nemala

zizimimi
1. mar 2013

@soldi Ahoj,pytal sa ma aky mam problem tak som mu to teda povedala ze som mala naposledy 25.11.2012 a odvtedy nic a on mi nato ze ci mi sadla ta predosla antikoncepcia maitalon tak som mu povedala ze ano...a on mi na to mame na trhu novu antikoncepciu daylette,predpisem vam ju na jeden rok.napisal mi recept a dovidenia...to je jednanie za milion....

janesa1984
2. mar 2013

padám do kolien 😀 😀 😀 😀

soldi
2. mar 2013

@majula25 uz to tu bolo napisane niekolkokrat: najprv je ovulacia, potom je menzes- to v praxi znamena, ze bez menzesu otehotniet mozes, ale bez ovulacie nie.
zbytocne si robis hanbu takymito hlaskami miesto toho, aby si sa nad tym zamyslela.

a kazdy druhy den si si robila ovu testy? to ma uprimne pobavilo 😀
pointa ovulacnych testov je, ze sa musia robit kazdy den o rovnakom case, inak nevypovedaju absolutne o nicom.

a co sa tyka Tvojej kamaratky: ako mozes napisat, ze uplne zdrava vsetko a sucasne napisat, ze ms mala len raz do roka? to si trosku odporuje 😉

urob sama sebe laskavost, tes sa z toho, ze si tehotna a nesir svoje "mudrosti" dalej 😉

@zizimimi hmm, tak po tomto by som mu povedala, dajte mi kartu a dovidenia. antikoncepcia nie je sranda. tam sa vazne musi sledovat krv, stav sliznice a vajecnikov.

soldi
2. mar 2013

@majula25 ha ha, teraz som si vsimla: kazda zena to ma v tele inak zariadene 😀 😀 😀
tak to je dobry hloood 😀 😀 😀

petka811
autor
2. mar 2013

akú búrlivú konverzáciu som tu rozpútala 😕
a to som chcela len poradiť, nuž, treba čakať a snažiť sa, ono sa to hádam raz podarí aj nám (som zvedavá, či mi príde za cca 10 dní menštruácia....)

dadli
2. mar 2013

@majula25 jaaaaj ty perlis jedna radost! ved sama si napisala ze si otehotnela bez ovulacie tak mi napis co ta spermija v tvojom tele oplodnila, ked si taka mudra, vidno ze odbornik si tu ty, ale asi na zazraky! 😀 ze by sme tu mali novodobu pannu mariu? 😕

ty si budes proste stat za svojim a tvrdit tu ze si otehotnela bez ovulacie, aj ked uz teraz sama vies, ze je to hovadina prvej triedy, ale chybu nepriznas, ze? kazdy dalsi tvoj prispevok potvrdzuje to, ze absolutne nevies o com hovoris a pises tu len bludy. odporucam ti to, co @soldi nestrapnuj sa a nesir dalej svoje "vedomosti" . je to v tvojom zaujme.

xlucia
2. mar 2013

@majula25 ty si totalna truba. MUSELA SI MAT OVULACIU, aby si otehotnela. to je jedno kolko si si robila testov. proste jeden krat ked ste sexovali, tak vtedy si mala ovulaciu. a vtedy si ostala tehotna.
viem velmi dobre ze ovulacia moze nastat rozne, ale LEN ak nastane moze byt tehotenstvo. aspon sa nestrapnuj ako dospela zena hlaskami ktore vypovedaju o tom ze ani nevies ako funguje zensky cyklus. to je hanba
pokial viem tisicrociami sa traduje len jedna zena, ktora to dokazala bez ovulacie.... som si uplne ista ze ty nie si druha v poradi

zizimimi
2. mar 2013

@soldi

pisala som na gyndu.sk a tam mi napislala ze HAK sa uziva 1.-5.den cyklu...a ze ked nieje menstruacia je nizka sliznica tak neviem a na mamaaja.sk mi zase napisala ze v mojom pripade je HAK iba naoko a ze zase ked ju vysadim ze to bude to iste a ze mozem ju zacat uzivat hned uz fakt neviem...ale dakujem ti ze si sa ozvala.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre