Dá sa zistiť tehotenstvo bez testu?

harmonika01
14. mar 2009

Mam taku otazocku,mozno mi bude niekto vediet odpovedat. Vie gynekolog len podla hmatu poznat,ze je zena tehotna? Mozno sa tam nejak poposuva maternica alebo co ja viem co... Lebo bola som u dr., ze uz dva mesiace som nemala menstuaciu a povedala som mu,ze som si robila test a vysiel negativny a on sa nejako nenamahal overit si to. Ale vysetril ma a zobral mi cyto...

ukulela
18. nov 2016

@katyy123 mas 15? ak ano, tak mozes sexovat a nikto za sex s tebou do basy nepojde. dalsim problemom suvisiacim so sexom - tehotenstvo, pohlavne choroby - sa da predist jednoducho, a to skatulkou kondomov. mam aj ja synovca v rodine, co si jeho otec "daval pozor". takze na tuto mantru ja (zvlast pri mladych bujkoch) neverim ani nahodou. kym nemas ozaj staly vztah, tak kondom. ked budes mat dlhotrvajuci vztah, bude na tebe, ci pojdes do HAK, alebo iny sposob ochrany.

katyy123
18. nov 2016

@sibalka21 ano mam 15 a neviem ako je to zo zakonmi zato sa bojim s tym nieco robit .. nevravim ze kazda ale ze niektore ... ja som s tym chalanom uz vyse pol roka je to moj prvy a dufam aj posledny vztah ...

papricka33
18. nov 2016

@katyy123 teraz už veľa nenarobíš. Treba rozmýšľať pred tým dievča. ... že "šiel sa dorobiť na WC" no, to mi je antikoncepcia ☹

sibalka21
19. nov 2016

@katyy123 to nemyslis vaaaazne? mas 15 a si taka odvazna ze si sexovala bez ochrany?? Vtedy si vedela nohy roztiahnut bez kondomu a teraz tu places ci si tehotna? Poucila si sa? A co z toho ked decko bude cakat decko? To ti poucenie uz prd pomoze... A co znamena ze ste si davali pozor len po druhy krat? To sa akoze prvy krat spravil do teba? A mas 15 a ty uz vies kedy ovulujes?....No ocividne maminka o tom vie, tak nech ide do lekarne a kupi test a modli sa aby bol negativny, lebo z tvojho polrocneho zamilovaneho vztahu asi vela neostane...

miriell
19. nov 2016

@katyy123 Mozno je to len tvoj strach. Jediny isty sposob zistenia tehotenstva bez testov (krvnych, opakovanych mocovych) je porod 🙂 . Sama nebudes mat klud, kym ti priamo lekar nepovie po krvnych testoch, ze nie si tehotna. Ziadne testy nemusia byt natolko presne, aby by vedeli na zaciatku potvrdit alebo vyvratit tehotenstvo. Napr. ja som citila pri oboch detoch, ze som tehotna (ano, zeny to dokazu vycitit), ale testy z mocu mi to prvykrat potvrdili az v 10-11.tyzdni. Dovtedy som mala vsetky negativne, lebo som mala na zaciatok velmi pomaly narast ludskeho hormonu hCG, na zaklade coho sa urcuje tehotenstvo z mocu. Takze, ked sa chces prestat trapit, jedine gynekolog. Mas 15r, mozes ist aj bez maminy, aj ked by bolo fajn, keby o tom vedela. Kazdu mamu by trapilo, ked by jej dcera tajila tak dolezitu vec v jej zivote. Mozno sa tvoja mamina bude hnevat, ale to nie je preto, zeby ta nelubila. Prave naopak, kedze ta lubi, tak bude mat o teba strach a zaroven hnev, ze si zacala citat vo svojom zivote kapitolu, ktora sa musi citat uz zodpovedne, lebo bude mat nasledky do konca vsetkych vasich zivotov 🙂 Drzim ti palce, nech uz sa dozvies hocico 🙂

katyy123
19. nov 2016

@sibalka21 vidis ... vravis ze som decko a hnevas sa ... aj preto sa s tym bojim daco robit ... dospely ma nechapu ... nevedia co som si prezila a nevedia ze chapem veci inak a vidim svet inak ... niesom poblaznena 15 rocna pubertacka ... ak ked si myslite ze to su len keci ... a davali sme si pozor oba razy ... lenze spermie ostavaju na konceku a byvaju aktivne ... to sa stalo ...nie mama o tom nevie ... iba ocino vie ze som neni panna
v kazdom prípade dakujem za rady a pomoc

sibalka21
19. nov 2016

@katyy123 Je to tvoj zivot, ja niesom tvoja matka ani nebudem vychovavat tvoje decko... Nemam sa preco hnevat len ma zaraza ze ked ste sexovali tak ste boli odvazni a teraz ti lepi ze si tehotna... V kazdom pripade treba spravit test ale ak ste si davali pozor tak tehotna nebudes... A ved pises ze sa do teba nespravil, nemas byt z coho tehotna...Odkial mas ze ostavaju spermie na konceku aktivne?? Spermie sice ostavaju v mocovej trubici ak sa pred druhym sexom nevycura alebo neumyje, ale je velmi mala, skor nulova, sanca ze by si takto otehotnela... JA to prevadzam uz niekolko rokov a tehotna niesom... Su to famy....

sibalka21
19. nov 2016

@katyy123 Bolo by jednoduhsiie keby napises rovno kedy si mala poslednu MS, kedy ti ma prist dalsia, ci mas pravidelnu a kedy ste spolu spali.... Z toho by sme skor posudili ci mozes byt tehotna

miriell
19. nov 2016

@katyy123 Katy, hnev mnohych ludi nie je prejavom nelasky. Praveze ludia, ktori ta maju radi a miluju sa budu na negativny cin hnevat, lebo tusia, ze to bude mat nepriaznivy nasledok a boja sa toho.
Hnev prejde - mozno bude trvat intenzivne par hodin, menej intenzivne par dni, ale prejde.
Opakom lasky je lahostajnost (keby im bolo jedno, co s tebou bude a nechali ta vo vsetkych problemoch samu) a bud trosku rada, ze sa tvoja mama a otec budu mierne hnevat - to znamena, ze im na tebe zalezi a nechcu, aby si si ublizila. Samozrejme, vsetko by malo byt s mierou, aj ked neviem, ako intenzivne by som zareagovala ja, keby mi to povedala moja dcera v 15tich, vzi sa do koze svojich rodicov, aj ty raz budes mama 🙂 . Samozrejme, hnev by mal ustupit a prist na rad racionalne riesenie - lekar a ten ti povie pravdu. Takto sa iba trapis. A ked uz budes u lekara a nebudes tehotna, nechaj si rovno poradit, co robit, aby sa ti to uz nestalo, kym TY nebudes chciet 🙂

slavkom
24. jan 2017

@bleelka ahoj moja ako sa to meria ta bazL teplota dakuhmhem velmi pekne 🙂

zuzana7071
5. jún 2017

Ahojte baby stem sa vas opitat .mala som na posledi MS maji a este som ho nedostala .mozem byt tehotna .strasne ma boli pod bruskom aj sa my toci hlava strasne .aj krize ma bolia .dakujem za otpoved

obsadenemeno
5. jún 2017

@zuzana7071 kristova noho..... ty si chodila vobec do skoly?
Nauc sa gramatiku a az potom sexuj 😠

klaudinka363
6. jún 2017

No ja som to zistila najprv že mi meškali týždeň, lebo mne nemeskavali, a začali mal bolieť prsia. Potom som si spravila test a vyšiel.pre nás to bolo o to radostnejsie, lebo sme plánovali.
Ale každý má iné príznaky. Mne nebolo napr.vobec zle, nezvracala som.

monikak12345
18. jún 2017

Ahojte babulky meska mi 3 dni menzes robila som si dnes test papierik obycajny a mala som tam dve ciarky hned po troch hodinach som si urobila znova ale taky do prudu mocu a tam nic som tehotna?

miselmiseli
26. júl 2017

Dobry den s manzelom sa snazime o babetko dostala som menstruaciu a mala som ju iba dva dni moze to bit tehotenstvo test som si urobila a ukazalo ze niesom po kolkich dnoch zistim ci som tehotna Dakujem Pekne😉

nikolica12345
30. júl 2017

Ahojte, Mam 18 rokov a mala som prvý sex pred 3 dňami no a mám po tom bolesti brucha a bojím sa ze budem tehotná, poradili by ste mi prosím vás či je to niejaký príznak tehotenstva

ukulela
30. júl 2017

@nikolica12345 ano, bolest brucha je priznak - lebo sa roztahuje maternica. ale NIE, 3 dni po sexe ta z tehotenstva brucho bolet nemoze. dolezita vec, ci si mala sex c ochranou, alebo nie ...

saskamilova
3. mar 2018

Dobri den chcela bich som poradiť viete mala som ms 2krat mesiaci 7.1 a potom 28.1 a vediem čo to môže byť poraďte mi dakujem

zuzanahabankova
5. dec 2018
stefana12
19. jan 2019

A

vanes332
27. jan 2019

Ahoj😊 chcem sa spýtať ..či môžem byť tehotná? S priateľom máme za každým nechránený sex..uz nejaký ten čas mi je zle ..točí sa mi hlava, bolia ma nohy aj kríže, začali ma bolieť aj oči no čudné zrazu vidím rozmazané..na dotyk ma bolia aj prsia ..robila som si tehotenský test asi cca pred 2 týždňami a neukázalo mi nič ..len obyčajná jedna čiarka ani žiadny duch ..no k lekárovi sa ísť bojím ..ďakujem za každú odpoveď 😊😊

meey1989
5. apr 2020

Dievčatá skúšali ste po domacky tehu test ?

miavirvin
28. dec 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať ak som mala pohlavný styk bez ochrany, ale partner nemal orgazmus vo mne, tak môžem byt tehotná? Dakujem

emily9
25. aug 2023

dobrý deň, mala som nechránený pohlavný styk, mám všetky príznaky tehotenstva, ale tehotenský test vyšiel zatiaľ negatívny... máte nejaké skúsenosti? .... ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre