Funguje bazalná teplota?

mineralka123
3. mar 2014

ahoj som tu nová.Mám taku otazočku či meranie bazalnej teploty naozaj funguje.S manželom sa snažime o baby.Baz.teplotu si meriam,len pár dni .Tento mesiac sme sa velmiii snažili o baby 😀 .Mám tri dni pred menzesom dnes ráno som mala teplotu 36,7C je to dosť vysoké na tehotenstvo?Akosi som s toho jelen 😅 Alebo sa za tehotenstvo považuje až hodnota nad 37C??A kolko dní by mala byť zvyšená teplota cele tehotenstvo??Včera som mala baz .teplotu 36,6C .Viem ,že tato otázka je tu už otrepaná,prosím neodsudzujte ma že som zase načala tuto tému .Dakujem za odpovede.

miriama11
3. mar 2014

Urcite funguje.mne sa podarilo na druhy mesiac ked som si merala .pokial ti o 3,4 dni neklesne a bude rovnaka aj neskor tak asi si tehotna.drzim palce.ked mas nejaku otazku tak napis spravu mozno ti budem vediet poradit

laura84
3. mar 2014

Ahoj. U mna predovulacne teploty 36.00-36.4, poovulacne 36.6 a ked som otehu boli max. 36.8. Niekto by povedal ze velmi nizke, no podarilo sa nam otehotniet na prvykrat. Ale predtym som si bazalku sledovala pol roka a vedela som uz z nej vycitat ovulku,plodne a neplodne dni. Cize odporucam sledovat cykly, zapisovat (ja som mala aplikaciu v telefone, znacila som si tam aj dalsie veci ako hlien, dlzku a intenzitu menstruacie, pohl. styk apod.). Vela stastia!!!

paskolinka
3. mar 2014

To sa nedá takto povedať. Tie teploty su individuálne. Niekto má 36.6 pred ovu a u niekoho su to už zvýšené poovulacne hodnoty. Dôležité je, aby sa zvýšená teplota po ovu držala stale hore aj ked už mala prist ms. Vtedy sa môžeš začať tešiť a dúfať 😉

anulqua
3. mar 2014

bolo by dobre ak by si sem pridala graf 🙂 inak ak mas BT po ovulke zvysenu viac ako 14 dni myslim tak sa to povazuje za tehu 🙂 po tych 14 dnoch po ovulacii by mal prist menzes 🙂

beka25
3. mar 2014

Caute, mam aj ja jednu otazocku, predovulacne teploty som mala 36,3 36,4
menstruacia mi meska 11 dni (este sa mi to nikdy nestalo) poovulacne teploty mam 36,6 36,8 36,6 a posledne tri dni po sebe 36,5 myslite, ze moze byt este nieco z toho?? Tehu testy mi nic neukazuju a na krv som bola dnes...nemozem sa dockat vysledkov. Ďakujem 😅

bullinka
3. mar 2014

Ak ti zvýšená teplota vydrží aj na 15 deň, urob si test. A nedá sa určiť podľa určitej teploty, ci si tehu, alebo nie. To je individuálne. Ja som max. mala myslím 37.3 stup, keď som otehotnela, predtým tak do 37.1 stup. Sú baby s nižšou, ale aj vyššou tehu teplotou. Drzim palce. A skus pozorovať hlieny, ak by to teraz nevyslo. Tie signalizujú, ze ovu je blízko. Bazálna ti povie, ze ovu uz prebehla a vtedy je väčšinou neskoro na nejaké pokusy.

banbinka
4. mar 2014

kocky a co znamena ,že mi par dni pred ocakavanou menstruaciou stupa BT? meriam si kazde rano o 7 hod v sobotu som mala-36,4.v nedelu som mala bt-36,7 pondelok-36,8 utorok-36,8 menzes mam mat v sobotu preco teplota stupa može to byt tehotenstvo???dakujem za odpoved.

nufanek
4. mar 2014

Ano, funguje! 🙂

zinocka
4. mar 2014

@banbinka toto je otazka, nie diskusia, tak radsej otvor vlastnu temu a daj prip. aj graf 😉 alebo napis do inej diskusie, kde sa prebera BT. ked je tema oznacena ako "otazka", tak kazdy moze prispiet len raz a tazko sa debati 😉 inak ak das graf s teplotami od zaciatku cyklu, tak by sa dalo lepsie odpovedat, lebo podla toho, co pises, si mohla mat kludne ovulku v sobotu

volejbalistka
8. okt 2016

Baby BT môže byť prvý deň menštruácie 37.1? Či môžem byť tehotná?

sibalka21
8. okt 2016

@volejbalistka no ak mas ms tak tehu asi nebudes

volejbalistka
8. okt 2016

@sibalka21 len moja mama mala pri mne do piatého mesiaca ms...

sibalka21
8. okt 2016

@volejbalistka hej ale to je skor vynimka ako pravidlo, je to velmi male percento zien ktore maju MS (no skor spinenie alebo slabsiu MS) aj pocas tehu... Preco si myslis ze by si mohla byt tehu? Ci mas nejake priznaky? Ked hej, skus test.. Vela stastia 🙂

volejbalistka
8. okt 2016

@sibalka21 skúsim ten test...tehotná by som mohla byť,príznaky mám,ale tá ms asi značí o niečom inom...ďakujem

sasesoe
8. okt 2016

@mineralka123 pozri stranku lpp.sk maju aj velmi dobre knihy...

baaskaa
23. mar 2018

Ahojte no mne dva dni meska, teplota vcera 36,45, dnes 36,54....test negativny....obcas ma pichne v podbrusku, citlivejsie prsia,....inak nic. Som zmetena lebo PMS mavam fakt, sialene....co si myslite? Inak ovulaciu som mala 19-20dc

dadus_ka
1. apr 2018

@baaskaa ahoj ako to dopadlo? Ja som na tom podobne tiez mi klesla a 2 dni meska

baaskaa
1. apr 2018

@dadus_ka 5dni meskalo teplota klesla a prisla mrcha hnusna.... :(

dadus_ka
1. apr 2018

@baaskaa to ma mrzi :( a prisla hned normalna ms? Ja mam dnes hnedy hlien na krcku a ms meska 3 dni. Brucho neboli

lukrec
1. apr 2018

2x som otehotnela vdaka meraniu bazalnej.
Ono moze par dni pred ocakavanym prichodom menzesu klesnut na den dva a ak zase stupne ste tehotna ak nie dojde menzes.
fertility.sk je stranka kde symptomalna metoda. Je rozpracovane v grafoch ake mozu byt vykyvy teplot a co to znamena a radia tam priamo odbornici na to.

terenee
30. aug 2018

Ahojte. Meriam si BT teraz prvý mesiac tak sa v Tom snažím vysomarit. Trošku mi to tam skáče a appka podľa mňa nevyhodnotila dobre ovuláciu. Čo myslíte?

dadus_ka
30. aug 2018

@terenee zalezi od toho ake mavas dlhe cykli no kludne mohla vyhodnotit správne a ten pokles 25dc mohol byt implementacny

terenee
31. aug 2018

@dadus_ka ahojky. Mávam pravidelny cyklus 29 dní. Zdá sa mi to strašne skoro. Veď len 11 mi skončili krámy a 18 už píše ovuláciu. Ale budem to sledovať dalej. 🙂

dadus_ka
1. sep 2018

@terenee ahoj 🙂 pri 29 dnovom cykle to nieje skoro, praveze je to akurat. Tie dátumy dole to su dni cyklu alebo dni v mesiaci?

dolynkag
17. okt 2018

@terenee tak ako to dopadlo, bola ovulka, si tehu?

atack
22. mar 2023

Ahojte dievčatá, akurát som si merala bazalnu teplotu a mam 36.9C môže ísť o tehotenstvo? Alebo ovuláciu? 🙈 Som s toho blba🙈 ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre