Hodnota hCG a tehotenstvo

16. jan 2024

Prosím poraďte.
9.1. mi vyšiel prvý tehotensky test pozitívny.
15.1. som začala mať ranné špinenie/ krvácanie po utreti ráno na toalete. Keďže som po spontánnom potrate ( a toto je ďalšie tehotenstvo a neviem či medzi tým dlhým krvácaním aj bola menštruácia..) šla som včera na krv. Dnes boli výsledky:88 hcg. Mám prist o dva týždne. Zatiaľ doktorka nevidela nič . Keď som si spätne" rátala" hcg tak cca mi vychádza že možno by to aj sedelo keďže prvý desiatkovy test mi zachytil dve čiarky 9teho tak ťa včerajšia hodnota by mohla byť v poriadku. Ale stále a bojim.. doktorka povedala že treba len čakať či sa spustí ms alebo je to tehotenstvo.. zostatkove HCG to nebude lebo bolo nulové po skončení krvácania.. ak ste dočítali až sem, ďakujem. Držte palce.. najmä to krvácanie má straší,nedostala som ani žiadne lieky vraj len kyselinu listovú.. predtým som mala utrogestan,síce nepomohol ale pre moju psychickú pohodu to bolo aspoň niečo..

autor
16. jan 2024

No a jedno zdravé tehotenstvo mám už za sebou,v ňom som nekrvacala. V druhom som krvácala a skončilo zle. Teraz zas krvacam síce len ráno ale tak to bolo aj predtým. Tak sa naozaj bojím. Viem že je to na prírode ale aj tak

cookie29
16. jan 2024

ved si zajdi na krv ako samoplatca.... hodnota v moci a v krvi nie su rovnake... dolezite je, aby sa kazdych 48-72h hodnota zdvojnasobila. Ja som krvacala ako niagarske vodopady. A dnes ma ten drobec viac nez 2 roky...

majamat
16. jan 2024

ja mam za sebou zdrave tehu so spinenim asi 2t a neskor krvacanim - jendorazovym slabym.

a druhe tehu, takmer be krvacania, iba kvaka rvi na toaletaku 2x za den a dalsi den nic a nakoniec MA. je fakt, ze potom sa mi uz neskor aj krvacanie rozbehlo a aj krce.

podla toho to naozaj nemozes sudit,

progesteron sa casto dava,a le pokial ho tvoje telo rpodukuje dost a chyba je niekde inde, nepomoze ti vobec. moj vtedajsi dr mi h nedal, pri tom zdravom tehu a vsetko rpebehlo tak ako ma.
pri tehu, ktore skoncilo MA som ho mala a nepomohlo.

gejb
16. jan 2024

Každá hodnota nad hcg 5 znamená tehotenstvo. Hneď keď sa embryo uhniezdi tak ho začina produkovať a dôležité je aby stúpalo.
Na to aby doktorka niečo videla na to je ešte skoro... V tak skorom štádiu je to vždy 50:50 ci embryjko zotrvá alebo nie...možes len dúfať ze bude silné. Držím palce 🤞

henrietka12
20. jan 2024

Ahoj ako to pokračuje u teba ? Nebola si na odber krvi ako samoplatca ? Ja som bola na krv 16.1. Hcg50 bola som tak 13-14dpo ...ty si koľko dpo bola keď si bola na odbere ? Ja som bola o 2 dni ako samoplatca a Hcg87.70 stúplo ale nie tak ako malo tak mám dilemu či to dopadne dobre ...v pondelok idem zase na odber ...

autor
20. jan 2024

@henrietka12 žiaľ nie lebo som nenašla nikoho kto by mi krv odohral ,unilabs to u nás nerobí.. chvíľu som potom nekrvacala len spinila ráno po utreti ale dnes som už začala mať aj krv n papieri aj trocha n vložke. Bolelo ma brucho ako na ms. Kúpila som si test a prerestujem sa či čiarka je stále tam a stále silná... Ak áno tak v pondelok by som volala doktorke či nechce niečo nasadiť keďže hcg je prítomné ale krvacam a niečo teda na zastavenie..tiež sa bojím. Držím ti palce 🙏🏻

henrietka12
20. jan 2024

A prečo nejdeš na pohotovosť ? Možno ti oni niečo nasadia a zoberú ti aj krv ... A keď si mala Hcg 88 to si bola koľko dpo?

autor
20. jan 2024

@henrietka12
@henrietka12 to bolo 6 dní od pozitívneho testu

autor
21. jan 2024

@henrietka12 zrejme ide o biochemicke tehotenstvo. Tak mi to vychádza. Mám na papieri krv ako pri spustení ms a čiarka slabne. Takto nemá vyzerať skoro dva týždne od prvého pozitívneho testu.. takže počkám na ms a pôjdem k dr. Dám vedieť ako to dopadlo

henrietka12
21. jan 2024

Vieš čo ber to tak že je to lepšie keď sa sama vyčistiť keď už to na takto dopadnúť ... A môžte sa potom hneď snažiť ... Áno choď ku dr a nech ti po ovu nasadí progesterón ten podporuje udržanie tehu ...
Moje testy dnes stmavli ... Tak dúfam že aj Hcg bude zajtra vyššie a stúplo o toľko ako malo ... Mne prvý krát čiarky urobil min týždeň v sobotu ...

autor
21. jan 2024

@henrietka12 áno parádne čiarky máš. Držím veľmi Palce nech to vyjde,držte sa 💛

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre