Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
15. aug 2010

lucie..ahoj, ty se ani neozývej 🙂 Matýsek je príliš dokonalý 🙂 🙂 ale mooc Ti to preji 🙂
já si vegetím u našich, karolínka si spinká na terase a táta čučí na motorky, dokonalost nedelního odpoledne 😕

l.u.c.i.e
16. aug 2010

Ahojky, kde jste?

denis19
16. aug 2010

ahoj lucie, já se flákám u našich, nechávám si dítko opečovávat babičkou a dávám se hýčkat sestrenicí, je kosmetička 🙂 a ty?

l.u.c.i.e
16. aug 2010

@denis19, já chci taky být opečovávaná 🙂 Zrovna jsem dovařila bramboračku a osmažila houbové řízečky... Včera nám přivezl strejda plnou tašku hub, tak ještě sušíme... Už ale nemůžu houby vidět... No a čekám až přijde manža domů a půjdeme na procházku 🙂

gabulik77
16. aug 2010

ahojda holky zdravím, Tak Péťa měl dva dny řvavou a dneska je úplně hodné mimimko. Skoro pořád spí. Byli jsme i na převážení a od pátku přibral 100 gramů, hurá, konečně, hned jsem klidnější. Váží tedy 2750 takže má zpět porodní váhu. Musím tedy max. po dvou hodinách přes den stále krmit, než bude mít 3 kila.

@l.u.c.i.e nechápu jak to všechno stíháš, já byla dnes dopoledne venku a když jsem doma a Péťa usnul, tak rychle nádobí, prádlo, sušička připravit mléko, umýt lahvičky a tak a nějak na to vaření nemám vůbec čas:( Snad až bude Péťa větší, tak to budu taky zvládat. Manža byl dneska brzo doma, přijel po druhé hodině, tak jsem byla hrozně ráda. Nemám ráda, když tu jsem sama, jinak jezdí po páté hodině a to je strašný.

@denis19 a jsi u vašich s manželem? Já mám takové stavy, že chci být pořád s ním a neumím si představit, že bych jela k mamině na týden a manža zůstal doma, navím mamka pracuje, sice chodí z práce po 13hodině, ale stejně, nevím jestli bych to zvládla. To by mě spíš pomohlo, kdyby byla tady, ale dovču měla, když jsem byla v porodnici, takže už jinou neplánuje.

gabulik77
16. aug 2010

@denis19 ty jsi se ptala jaké bereme ty kapky- probiotika, tak nám dr. doporučila Bifiform, ty stáli nějak přes 200,-Kč, ale teď nám známý, kteří měli také s chlapečkem velké problémy doporučili Bio Gaia a ty stojí asi 600,-Kč. Péťa ty kapky bere od pátku a zatím se stav nemění, bolení má dost často a stolici jen po čípku..

denis19
16. aug 2010

gabulik..tak mu dáváš které ty kapky, neboť já četla, že bio gaia je až pro vetší deti? ale v zásade je to asi jedno....a jsem u rodiču sama bez manžela, ten chodí do práce a stále je v terénu, takmi je tu s maliu fajn 😀

gabulik77
16. aug 2010

@denis19 no teď zatím bere Bifiorm, zkusím je ještě týden a uvidíme. Dneska měl Péťa už dvě stolice🙂 jupí

l.u.c.i.e
17. aug 2010

Dobré ráno,

@gabulik77, jsem ráda, že už malej přibírá. Hurá 🙂 Teď už to bude jen lepší... Já jsem zase slyšela, že Bio Gaia velmi pomáhá. Moje kamarádka je má taky a malé to dávala hned od narození. No a od té doby pravidelná stolice 🙂 Taky za ně dala 600kč.
Neboj se, taky budeš stíhat až malej bude větší a spánek bude mít pravidelný... Hlavně ti pomůže až se sám zabaví 🙂

@denis19, copak dnes máte v plánu? Další opečovávání 🙂

Já jdu v poledne s malým na kyčle, tak doufám, že vše bude v pořádku... Jinak malej má opět rýmu. Jak se změnilo počasí, tak chroptí jako blázen... Ach jo.Už jsem myslela, že jsme se toho zbavili...

gabulik77
17. aug 2010

@l.u.c.i.e ahojky, hele mě v porodnici řekl doktor že mám jít na kyčle ve 4 týdnech? Ty jdeš až teď v 6 týdnech?

l.u.c.i.e
17. aug 2010

@gabulik77, jojo, mám to napsané v propouštěcí zprávě, že máme přijít na kontrolu v 6 týdnech. V porodnici měl kyčle v pořádku, tak doufám, že budou i nadále.

gabulik77
17. aug 2010

@l.u.c.i.e tak jak jste dopadli u dr. o kyčle, je všechno v poho. Jinak u nás nic nového. Dneska jsme zase bez stolice a to jsem ráno dávala čípek, ale bolení má malej každou chvíli. Odpoledne měl půl hodiny v kuse křeče že se kroutil plakal, až ho tak vyčerpalo, že po hodině co jedl vypil zase svoji dávku.

lucia.kl
17. aug 2010

ahojte baby.
tak my to mame teraz naročne, doobeda sa snažim by čo najviac vonku lebo v kočiku mi super pospia no a poobede si uživam doma plač ☹ dnes to bol zas des, po kupani našťastie Nicolka zaspala ale Alexa strašne plakala 3x som musela použiť rektalnu trubičku aby sa odplynila až potom mi zaspala, no hruza, idem sa ja opytáť doktora, že čo odporuča, takto sa to dalej nedá a chudák Nicol je už od plaču uplen zachripnuta ☹

@gabulik77 neboj, maly bude teraz už len lepši a lepši, za chvilu dobehne všetky deti vo svojom veku 🙂

l.u.c.i.e
18. aug 2010

Dobré ránko 🙂

@gabulik77, na kyčlích jsme dopadli relativně dobře. Jamka se už tvoří, ale ještě není dovyvinutá... Kontrola ve 3 měsících. Preventivně ale máme dávat 1 plenu navíc.
Už je malej v pohodě? Pomohl mu čípek?

@lucia.kl, bylas u doktora? Poradil něco? Snad už je Nikče lépe... To musí být na nervy, když nevíš co a jak 🙂

Včera byl malej taky nevrlej, jelikož jsem ho ve 12hod budila a šli jsme k doktorovi, tam jsem ho znova budila na prohlídku. To už řval a pak mě v kočárku nechtěl usnout... Naštěstí usnul, ale jen na hodinku. No a od 14hod do 21hod byl vzhůru s jednou hodinovou přestávkou spánku v 17hod. Tak si dovedete představit jak byl protivní... Večer ne a ne zabrat a poplakával... No a kolem 21hod se zadařilo a spal až do 2:30hod. To je poprvé, co mi spal tak dlouho bez kojení 🙂 Ještě teď spinká v postýlce...

gabulik77
19. aug 2010

@l.u.c.i.e ahojky malej mi přestal v noci spát, budí se teď dřív, tak je to pro mě trochu nezvyk:( a jinak čípek dávám každý den ráno a pak během dne se vždycky jedna stolice dostaví, ale víc ne, snad jen jeden den se stalo, že byly dvě. JInak mu dávám už více mléka a přijde mi klidnější🙂 ale večer pravidelně má bolení a to se kroutí jako blázen, je mi ho líto, vždycky na dvě minutky usne a pak ho probudí kreč a pak zase usne a tak do kola, třeba hodinu nebo dvě:(

l.u.c.i.e
19. aug 2010

@gabulik77, to je tím umělým mlékem... Musí si na to zvyknout. A co mu dát před spaním rektární rourku? Aspoň by si ulevil a pak by usnul... Mě je ho taky líto, že takhle trpí... Ach jo.

gabulik77
19. aug 2010

@l.u.c.i.e zkoušela jsem rourku a dneska i teploměr, ale žádné prdíky nevychází, ale zkusím to když ty křeče bude zrovna mít, jestli to trochu nepomůže.

lucia.kl
19. aug 2010

@l.u.c.i.e k doktorovi sme prišli ale mal dovolenku ☹ no ale na Nicolku zabera rektalna rurka, po nej sa vyprdi a potommi pekne zaspinka, no ale musime ju použivať rano naobed a večer inak maju krče ☹ no ale ALexa ta narieka stale tej ani rurka nepomaha, malo kedy sa vyprdi. dnes sme kupili sab simplex, tak uvidime a ked nepomôže pojdem v pondelok k dr.
@gabulik77 ten plač čo ma maly je kolika, tym si bude musieť pri umelom mlieku prejsť, my sme mavali taketo plače aj tri hodiny vždy večer pred spanim, teraz je to už lepšie a poplaču si tak max 15 min.

gabulik77
19. aug 2010

@lucia.kl ahojky, ja jsem dnes dvakrát použila teploměr a prdíky šli ven🙂 bolení sem tam má, ale zatím to dnes nebylo tak hrozný. Hodně mu pomáhá, když mu nahřejeme gelový polštářek a dáme mu ho na bříško, pak ho zabalím do rychlozavinovačky a je v pohodě. Dneska po každém krmení chvilku kouká a pak spí, takže v noci to bude asi síla, moc spát asi nebude, to jsem na to zvědavá.

gabulik77
19. aug 2010

@lucia.kl ještě jsem chtěla napsat že sab simplex jsem na doporučení doktorky používala před každým jídlem 15 kapek a vůbec mi nepřišlo, že by mu to pomohlo, ale na každého to může působit jinak. Takže mu ho už pravidelně nedávám, jen někdy, když má křeče a nepřijde mi že by se mu po tom uklidnily.

denis19
19. aug 2010

Ahoj holky!
gabulik...s tou rektálkou je to náročnejší, musíš si s ní pohrát a potom i po chvilce treba znovu, nekdy to nejde hnedle a klidne mužeš Péťu i zabalit do pleny s rourkou v zadečku, naší karolínce to v nemocnici tak delali a vždy se ji ulevilo....jen pevné nervy. A Tobe je už lépe? Už to ustupuje?
lucie....jak ješte jednu plenu navíc, jako žer budeš dávat pred poštolkama dve bavlnené plenky? A Tobe je jak? To víš Matýsek už roste a nebude tolik spát a bude si už i chtít s vámi hrát 🙂 ale je to super období a jak si začne žvatlat tu svoji haltlaninku , tak to se teprve zasmejete.
lucia.....a Ty a kočky? už jé lépe ? Museli jste k tomu dr s malou?
jo a gabulik...sab simplex nám velice zabírá,ale dávám jen jednou denne, ne stále a Karči má prdíky jako starý chlap 🙂 🙂 nebo zkus i Infacol, tern je také super,ale u nás není na predpis, tak ho platíš celý..cca 5€.
Já si to jinak u našich užívám maximálne a Karolínka se zase posunula vývojem dál a prohraje si sama spoustu času ze dne a já mužu treba uklízet baarál 😀 je to už paráda, i v noci a kaká miá gabulik také jen jednou za den, to je u UM normální, neboj.
pridávám i nejaké fotečky.... 🙂

lucia.kl
19. aug 2010

@gabulik77 neboj určite spať bude, mysli pozitývyne 🙂 ja som pred tým skúšala espumisan L ale ten mam pocit že ich naduval ešte viac ☹ zati sa tvaria v pohode, obe ticho ležia čo už som asi mesiac nezažila - len aby som to nezakrykla 😀 😝

@denis19 hej už sa maju baby lepšie, Nike sa vratil hlas a už môže zas nahlas kričať 😀 😠 u doktora sme zatial neboli

l.u.c.i.e
19. aug 2010

@gabulik77, nám taky zabírá Sab Simplex... Stačí když mu dám 1 denně 15kapek a v poho... I když podle doktorky by to měl brát až 4x za den...

@denis19, přes jednorázovou plenku dám složenou bavlněnou plenku... Má pak od sebe dále nožičky... Tak yjsi to musela dávat preventivně? V porodnici v poho. Teď taky, ale projistotu...

@lucia.kl, malé ž spinkají? Hlavně, že už je to lepší...

gabulik77
19. aug 2010

@denis19 ahojky, se mnou je to trochu lepší🙂 ještě sice sem tam depka, ale docela to už jde, hlavně manža je teď doma, do práce nechodí, mají vytopené pracoviště, takže jsem určitě klidnější, protože je doma. Příští týden už jde do práce. Jen v úterý bude s doma, protože jedeme na kyčle. Jinak vím, že stačí při UM jedna stolice, ale kdybych nedala ráno Peťulovi čípek, tak právě nemá ani tu jednu stolici:(
@l.u.c.i.e ahojky Lucko a když dáš tu hadrovou plenku přes jednorázovou, tak používáš nějaké plenkové kalhotky aby to drželo??

lucia.kl
19. aug 2010

no si predstavte, že oni fakt dnes zaspali bez kriku a dokonca si na večeru dali 120ml čo oni doteraz zjedli najviac 90, tak som zvedava aka bude noc a kedy sa zobudia, normalne mi spia 7 hod.

l.u.c.i.e
19. aug 2010

@gabulik77, plenkové kalhotky nepoužívám. Drží to dobře v bodýčku. Vy máte ale kyčle v pořádku, že?

@lucia.kl, tak to je fajn, že dnes usnuly bez křiku a vypily i hodně mlíčka. To by mohly spát určitě dlouho. Zítra dej vědět...

gabulik77
20. aug 2010

@l.u.c.i.e mi jdeme na kyčle v úterý, takže ještě nevím.

@lucia.kl nepamatuješ si, kolik ti holky vypily když jim byly ty 3-4 týdny a neměly ještě 3 kg? a jak často si jim přes den dávasla. Mě včera jiná dr. doporučila abych zvedla dávky, že klidně 70-80 může vypít a mám ho nechat max. 3 hodiny přes den.

gabulik77
20. aug 2010

@denis19 a tobě Karolínka než měla 3 kg vypila kolik a jak často si jí dávala papkat??

Jinak jsme se byli zase převážit a Péťa zase přibral, váží 2850kg, takže dobrý.

l.u.c.i.e
20. aug 2010

@gabulik77, super, Péťa už přibírá. Hurá 🙂

l.u.c.i.e
20. aug 2010

Malej je od včerejška nějaký neklidný a pořád by chtěl jen a jen pít mlíčko... Dřív mi vydržet 3 hodinky bez jídla a teď se dožaduje už po hoďce a půl... I v noci. Snad se mi neztrácí mléko. Přitom když odstříkám mi přijde, že ho mám dost... Možná je to z toho horka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre