Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

l.u.c.i.e
12. mar 2010

To víš, venku sněží, tak co bych nežehlila 🙂 Ale už mě to lezlo krkem, jelikož jsem žehlila i ostatní prádlo pro nás 🙂
Takže od 29.3. jsi na PN až do mateřské?

inza
12. mar 2010

sophiejane: jsem tez nejak pesimistka no prave ze me ted po druhem ivf je upne jinak nez pri prvnim. nam KET nevysel protoze nasi nanuci neprezili rozmrazeni. Ted po druhem nanuky nemame. Tez nevim co delat dal. Dr po prvnim IVF rikala ze nevi proc to nevyslo kdyz vse probihalo jak melo. My uz mame i genetiku a imunologii. U obou teda u me neco nasli, ale ta genetika na to pry nema vliv resp to neovlivni a na imuno beru prasky. Me teda prsa trochu boli a bricho ted uz ne, ale tak 3-4 den po ET me bolelo jako na mrchu. Ja do Gennetu v Pze.

denis19
12. mar 2010

lucko.....no já vyberu celou letošní dovolenou a to tak vyjde do nástupu na matersku,asi nebude treba PN 😕

l.u.c.i.e
12. mar 2010

Denis, to máš tolik dovolené? Super. Mě by vybrání dovolené mělo vyjít někdy na duben a pak mateřská. Musím se poradit u gyndaře, kdy mi tak vychází nástup, abych věděla, kdy mám PN ukončit.

Inzo, neboj, musíš věřit, že to teď vyjde. Já jsem taky neměla žádné mrazáčky. Držím palečky.

denis19
12. mar 2010

lucko, jediná výhoda u vojáku, máme více dovolené na kalendární rok a chci si ji všechnu vybrat, neboť nevím jestli náš ústav prežije volby a celé tri roky mé materské 😀 😀 😀 😀

l.u.c.i.e
12. mar 2010

Tak to jo. Aspoň za ten stres máš nějakou výhodu. To je dobře.

gabulik77
12. mar 2010

ahojkz holky, všechny zdrvím, Inza a Sophiejane musíte hlavně věřit, nic jiného nezbývá, budme tu všichni moc moc držet palečky, musí to prostě vyjít 🙂
Tak Denis hned jak jsem se teď přihlásila, tak jsem mrkla do tvého alba a kde nic tu nic 😠 😠 😠 😠 😠 tak už ale 🙂 jinak je dobře, že ti dr. řekla že je vše v pořádku, to je nejdůležitější 🙂

inza
13. mar 2010

tak jsem nevydrzela a zkusila pocurat papirek 😀 . Ted nevim zda se me tam zda hodne slabej duch a nebo je to tim ze ho tam chci videt. 🙂 Takze se bude cekat dale 😒

gabulik77
13. mar 2010

ahoj Inza no jestli je tam duch, tak bude jen sílit 🙂 🙂 🙂 🙂 kolikátý jsi den po ET

inza
13. mar 2010

gabulik77: no ja si mylsim ze tam je 😀 nebo ho tam chci proste videt 😀 . Dneska 9

gabulik77
13. mar 2010

ne to jestli ho tam vidíš Inza tak tam určo je, a 9. den to je dobrý, to by už opravdu slabě mohla být vidět, jen tak dál, ať pěkně sílí 😀 😀 bude něco vidět na fotce, zkus ho cvaknout a dát do alba🙂

zanda81
13. mar 2010

Ahojky omlouvám se že Vám sem vstupuju,ale potřebuju malou radu🙂 1.3. jsem byla na OPU a 5.3. na ET a dneska jsem začala malinko špinit a bolí mě občas dneska břicho jako před menst.Na krev jdu 19.3.,myslíte že to nic neznamená,měla jste některá něco podobného?Děkuju moc

gabulik77
13. mar 2010

ahoj zanda, já tedy po ET ani po KET špinit nezačala ale po KET které nakonec vyšlo mě tak 6,7 den začalo pobolívat v podbřišku a někdy jsem měla i pořádné křeče, hlavně v noci. Měli jsme to tady skoro všichni, určitě to k tomu patří. Když se objeví jen špinění, tak to není zlé, hlavně, aby to nebylo klas. krvácení...držím ti moc palce aby ti to vyšlo 🙂 takže jsi dneska 8 den po ET, tak ještě chvilku vydrž a testni, doufám že budeš mít // já testovala až 15 den, ale dá se určitě dřív🙂)

sabinca2
13. mar 2010

Ahojky děvčata, snad se mohu přidat k Vaší diskuzi.. 🙂
Také momentálně řeším, zda se nám ket povedl, nebo ne... 😕 Má některá z Vás zaručené příznaky a byla opravdu těhulka? Já zatím mám teda nesmírně nalitá prsa, což nemívám nikdy, ani před MS a bolesti v podbřišku, ovšem testy jsou téměř sněhobílé a to jsem dnes 8.den po Ket. Co myslíte, mám ještě doufat?

gabulik77
13. mar 2010

ahoj Sabinca, budeme radi, kdyz se k nám pridáš 🙂 Mě to taky vyšlo po KET 🙂 🙂 takže určitě i KET je úspěšný. Jak jsem tady psala, já i ostatní jsme měli přesně stejné příznaky, bolest v podbřišku, kreče a prsa o těch ani nemluvím, ta mě přestala bolet až kolem 12 týdne těhu. Mě zaváděli dvě embr. a obě se chytly, jedno se později přestalo vyvíjet, takže čekám jedno mimčo. Sabinca ještě počkej s testem, alespoň na ten 10 - 12 den, já testovala 15. den a to byl test naprosto jasný 😀

sabinca2
13. mar 2010

Ježiši fakt si mě uklidnila... podle těch příznaků jsem si říkala, holka to vypadá nadějně 😀 , ale pak přišla studená sprcha s tím testem dnes ráno! Já nikdy neměla citlivá prsa ani při stimulaci na ICSI ani před MS a teď od cca 4.-5. dne po KET je mám o číslo větší a žíly jako blázen. Jinak mi také zaváděli 2 embrya holčičku a chlapečka (měli jsme PGD). Ještě jsem se Tě chtěla Gabuliku zeptat na zvíšenou teplotu? Mám poslední 3 dny 37,3 v podpaží, což také není standardní hodnota 😉 Asi mi jebne, fakt!!!!

sabinca2
13. mar 2010

Sakra ZVÝŠENOU, omlouvám se, jsem ostuda 😲

gabulik77
13. mar 2010

Sabinca tak s tou teplotou nevím, tu jsem si neměřila, ale snad jsem četla, že v těhu se bazální tepl. zvyšuje, ale fakt nevím. Ty příznaky vypadají opravdu dobře, přesně takhle jsem to měla já a je fakt že po ET které bylo u mě neúspěšné jsem ty příznaky vůbec neměla a naopak asi 7. den přišla MRCHA. Takže to vypadá opravdu dobře, netestuj zatím, akorát se člověk nervuje 😉 já teda taky měla pořád tendence, ale vydržela jsem to. A kdy by se měla u tebe dostavit MS?

sabinca2
13. mar 2010

No po neúspěšném ET se dostavila také 7 den jako Tobě, ale teď si lepím od 1DC náplasti Estahexal (estrogeny), které blokují MS, takže já mrchu nedostanu... musím zkrátka vyčkávat ☹
Ale mockrát děkuju za povzbuzení. A jak se cítíš ty, máš to už za půlkou... a do jakého centra jsi chodila? Já jezdím z Prahy až do Brna do Repromedy

gabulik77
13. mar 2010

aha tak počkej 3-4 dny a testni, budu moc držet palce 🙂 . Já jezdila do Prahy do Pronatalu. Byslím kousek za Prahou takže to byl kousek a hlavně v Praze pracuju, takže to nebylo žádné dojíždění. Do půlky 4 měsíce jsem byla na neschopence a teď už skoro měsíc zase chodím do práce. Jsem v pohodě, kdyby mi trochu nenarostlo břicho a dost nenarostla prsa ☹ , tak ani nevím, že jsem těhu, žádné nevolnosti jsem neměla, takže pohoda. Snad tam do mateřské vydržím 🙂

inza
13. mar 2010

zanda81: ja mam ted uplne to same. Jsem byla na ET 4.3. a ted taky trochu spinim a presne me take boli bricho jako pred mrchou. Se me zdalo na testu ze tam je duch, ale nevim zda to opravdu je ci ne. Necham to a zkusim testnout treba v pondeli. Tak zkus testnout treba zitra

zanda81
13. mar 2010

Holky děkuju moc,uvidíme jestli se odvážím testnout nebo zda vyčkám na krev🙂
Mějte se tady hezky a přeji všem at máte // 🙂

sonulienkas
13. mar 2010

Čaute kočky , ja som po 1. IVF vedela ,že sa to podarilo asi na taký 10. -12. deň,keď mi začali tmavnúť bradavky,čo ma veľmi prekvapilo,prsia som mala každým dňom vačšie a bradavky tmavšie.Takže keď som volala do centra po odbere krvi na 14. deň,aj som očakávala pozitívnu odpeveď.

denis19
14. mar 2010

Dobré ránko!!!!!
Gabulik...Lucie.....hlásím úkol splnen a to i s bonusem 😀 😀 😀
Zdravím nové bojovnice apreji //: Určo to vyjde!!!!! A prsa...to je tu super indikátor pozitivnosti 😀 😀 😀

sabinca2
14. mar 2010

Dobré ránko všem...
Tak sonulienkas mě trošku povzbudila, také mám tmavší bradavky 😀 Teď momentalně sedi u notebooku a tak pekelně mě bolí v podbřišku, že si říkám, že to musím dostat během 5ti minut. Ale Mudr. má opačný názor...
Jé Denis, ty budeš mít holčičku? Mě se má narodit neteř na konci května... holčičky jsou fajn 🙂

denis19
14. mar 2010

😀 sabi...no uvidíme, jak moc fajn,ale verím, že určo ano!!!!!! 😝
a ty nemysli na nejhorší,ale na to nejlepší, že koncem roku budeš míti ty baby 😀

radysek
14. mar 2010

Inza vůbec nestresuj s tím špiněním! Já dokonce i krvácela a teď jsem v 11 týdnu těhu a ještě k tomu se nám to podařilo po KETu.
Jinak zdravím ostatní těhulky a omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyla. Trochu víc mě pobolívalo v okolí bříška, tak jsem jen ležela. No a taky se přidala trošku nevolnost, tak jsem byla totálně k nepoužití. Teď jsem začala popíjet šumivky magnesia a je to mnohem lepší. Ale jak se tady dočítám Vám vše se daří výborně a některé se už blíží k vytouženému cíli. Tak vydržte ať to stojí zato!

denis19
14. mar 2010

radýsek...určo stojí,ale ted už tretí hodinu stojím za žehlícím prknem a mám pocit, že ta hromada roste, jako kdyby na ní pracovali mravenci 😀 😀 😀 ted nevím co mne bolí víc, jestli ruka, záda či nohy 😀 😀 😀 😀

sonulienkas
14. mar 2010

sabinca2,ja som samozrejme tiež mala dosť silné a časté bolesti v podbrušku , tiež to vyzeralo na mesiačiky , ale tie tmavnúce bradavky ma povzbudzovali ktomu ,že to asi bude predsa len OK.

sabinca2
14. mar 2010

Ahoj Sonulienkas a ty jsi doma netestovala vůbec? Rovnou jsi šla na krev? A kolikátý den jsi byla na té krvičce?
Omlouvám se za hromadu otázek, ale znáš to sama...je to na bednu 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre