Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

sophiejane
30. okt 2009

lucia, ty jsi celo udobu v práci,i po transferu? tak to jsi dobrá, žes to zvládla a chytlo se to...já učím na gymplu angličtinu, tak trošku starší, než ty🙂 a jak to zvládáš, dyt to musí být náročný...

denis19
30. okt 2009

sophiejane
jiný kraj jiný mrav.
u nás v Heliose je to tak, že nejradeji by nás nechali doma do porodu, pekne v teple a klidu s vychutnáním si všeho kolem.
Myslím si , že už samotný fakt IVF a stimulace vyžaduje klid a žádnou fyzickou námahu, tak není problém, aby si dr obhájil PN pacientky, ikdyž muj místní gynekolog se také divil jako blb, že nač mne nechali doma! tak mne nasral!!!! poslední dny stimulky jsem mela vaječníky jako balony, sotva jsem se bez píchnutí vyčúrala a on se divil!!!!!! 😠
jsou nekterí divní! a také mám výhodu v tom, že chodím stále k jednomu dr a ten se prizpusobuje mojim kontrolám, to je super!

Kacenko, nejak nic nepíšeš!!!!

medenecek
autor
30. okt 2009

Kacko tak jak? Už jsi volala?

Holky tak to vás ještě pobavím. 🙂
Hrozně, ale hrozně mi padají vlasy.
Šla jsem si před hodinkou umýt hlavu a zase plná hrst vlasů v čudu.

Říkala jsem si, jestli se to mimčo podaří, tak bude mít holohlavou mámu a hned jsem se tu myšlenku jala řešit.
Sedla jsem si k počítači a začala hledat zahušťování vlasů.

Manžel seděl vedle mě a povídá: co tam furt tak usilovně hledáš? Vystydne ti polívka, kterou jsem ti ohřál a dotáhnul na gauč.

Já: řeším vlasy, šíleně mi padají. Koukej na tuhle paní ta byla skoro plešatá a jaké pěkné vlasy jí dokázali vyrobit.
Muž: máš vlasů dost, mít jich já tolik, tak si pískám. Mě slejzají vlasy z lebky na tělo. Tam vypadám jako gorila a žádnej chlup nevypadne.
Já: ty jsi chlap a klidně můžeš mít holou lebku u tebe je to jedno, ale ženská bez vlasů to má šílený.
On: no ženská bez vlasů je ošklivá, to je fakt. Tu žádnej chlap nechce.
Já: no vidíš! A co má taková chudák ženská asi dělat?
On: tak si koupí paruku no.
Já:Co když bude foukat vítr? Nebo jí třeba někdo zatahá za vlasy a zůstane mu paruka v ruce
On: koupí si blendadent ten na zubní protézy a přilepí si jí na lebku no...
Já: jenže ten slavnej blendadent nefunguje. Máma ho má na protézu a nedrží jí to..
On: tak si koupíš kanagon a paruka drží ještě v rakvi...

🙂

lucia.kl
30. okt 2009

mne to pomáha, ja som mala prvý transfer cez prázdniny a neujalo sa, som na to stále myslela takto myslím na prácu a nesedím doma a nenudím sa, ja by som doma asi zblbla, ja som išla do roboty po Ket aspoň sa naobedovať. 😀 😀

medenecek
autor
30. okt 2009

sophi, já bych jim neříkala že vyšel test negativní. 😉
Já bych to vydržela do pravého termínu kdy ho máš udělat.
Léky bych taky nevysazovala a v ten termín ještě jednou udělala test.
A teprve poté když by byl stále negativní, tak bych se objednala na krev a sono.
A jestli jsi nemocná tím spíš. Musíš se šetřit. Budeš potřebovat hodně sil.

Já jsem teda taky nastydlá. Ono není divu, když baštíme léky na potlačení imunity.Volala jsem na kliniku a řekli mi, že můžu paralen, tak jsem si hned včera vzala a do nosu stříkám sterimare. To je jen mořská sůl.

A jestli je nějakej doktor takovej vůl, že nepochopí, co ženská všechno vytrpí a že potřebuje čas na zmátožení tak mi řekni kterej a já mu rozbiju hubu
🙂

denis19
30. okt 2009

medi
na sto procent souhlasím s každým tvým písmenem

minka051
30. okt 2009

denis ahoj tak ako bolo na skrášlovacej kúre 🙂 🙂 🙂 ja som p troch hodinách dorazila domov ale nezlakli sa ma 😀 😀 😀 😀

sophiejane
30. okt 2009

medi, já v papírech jen mám, že mám přijít na kontrolu za 20dní, což je až příští sobotu, akorát kdybych to dostala, mám se objednat🙂 jen mi minule sestra řekla, že si test můžu udělat po 14dnech od transferu. ale už vidím, že to jako na potvoru dostanu zítra - nebo v neděli 🙂 ale to tam nejsou, tak jeden den bych mohla ještě vydržet, a minule pak nezkoumali, jestli právě krvácím...🙂 no uvidím, jak mi bude, ale asi to zítra ukončovat fakt radši nebudu, akorát si vezmu ten lístek. já mám totiž problém, že jakmile nejsem fit nebo nemůžu mluvit, jsem ve škole nanic. ted jsem se měřila aměla jsem 37,5 ...jsem to od toho mého chlapa prostě chytla, ještě radši, že nejsem těhu. on naštěstí byl za 3dny ok tak to snad nic nebude.

jo a medu, já beru jen utrogestan, prednison zatím nemám, ten dávají spíš až při druhém pokusu. tak se taky šetři, a z chlapa se nenervuj! natož z tchyně...a vlékárně se na něco zeptej na ty vlasy, ted jsou toho spousty.mě taky hodně padají, ale mě tedy padaly vždy dost...

lucia.kl
30. okt 2009

ono je normálen na jeseň a na jar, že vypadne v priemere 100 vlasov za deň, tak odporúčam zrátať 🙂 😀
moja kaderníčka radila sa tým nestresovať. a hlavne ak sú vlasy dlhšie tak to vyzerá, že ich padlo vela

kacka81
30. okt 2009

Tak i poslední nadšje se rozplynula jak pára nad hrncem ☹ ☹ je to negativní. Vypadl nám internet.

Sophiejane medecek má doopravdy pravdu s každým slovem.

medeneceku ten tvůj má dobrý hlášky. A jinak s tima vlasama si nedělej starosti. Jsem kadeřnice a člověku během dne vypadne až 100 vlasů. A kort při mytí to padaj daleko víc. A jinak je to jako u zvířat (přelínávání) vždycky máme nějaké období kdy padají vlasy více. Kdy už to není normální tak třeba kdyby jsi se ráno probudila a měla na polštáři chuchvalec vlasů.

lucia.kl
30. okt 2009

kacka.
to mi je lúto.

medenecek
autor
30. okt 2009

Sophi mě taky vždycky vlasy padaly hodně, ale nyní je to fakt síla! Co já už na ně vyzkoušela! Levné i drahé vitamíny, minerály, vodičky i jiné pičičandičky i u kožařky jsem byla a nic platný, všechno na prd. 😉
Na klinice mi řekli, že to může být k té stimulaci a vůbec k podávání léků.

No a nyní už mám výběr preparátů vůbec omezenej, protože něco prostě nyní nemůžu. 😉

Jsi rozumná holka, ještě vydrž doma, to je jasný. Nejlíp ještě ten jeden týden.Ve škole nastydlá by jsi stejně nemohla učit. 😉
Kromě toho zrovna sleduju v telce že sem táhne chřipková pandemie. Tak zůstaň doma co to půjde. 😉

sophiejane
30. okt 2009

holky vy jste dobrý, ale víte co je průser, že bude čvrtletí, a já učila sotva měsíc, a nemám známky, to bude mazec 🙂 si to holt vymyslím a každému přilepším 😀

sophiejane
30. okt 2009

kaci, skoda....budeš zkoušet dál?

kacka81
30. okt 2009

Medeneceku víš co vyzkoušej já si to taky dělám je to na vyživení vlasů a určitě ti to teď neublíží. Kup si majolku takouvou tu v těch vaničkách jestli máš dlouhé vlasy tak alespoň 2-3 to si napatlej na hlavu přikryj to igeliťákem a nech to působit čím dýl tím líp já si to napatlám a třeba u toho vařím a smeju to tak za hodinu. Ten můj mi na to říká že by to radši vyděl v bramborovým salátu. A nebo je taky dobrý po umytí si napatlat na vlasy med je to šílený lepidlo ale pak to jen smeješ teplou vodou. Neboj se úplně se to vymyje a je to v pohodě.

medenecek
autor
30. okt 2009

Kacko, tak to je mi líto, že to nedopadlo. ☹
Příště to musí prostě vyjít! A vyjde.

No a k těm vlasům: mě jich během dne ta stovka vypadne 100%, ale spíš ještě víc. Ráno mám na polštáři taky vlasy. Ne chuchvalce, ale tak 10-20. Vlasy mám v jídle, na oblečení, prostě všude, jen né na té lebce. 😉
Zatím ještě nemám plešku, ale to asi nebude dlouho trvat a pak si koupím ten kanagon a paruku. 😉

kacka81
30. okt 2009

Včera jsme se o tom bavily stím mím a sám navrhl že půjdem do dalšího i když ho budou muset operovat. V pondělí jedeme do Prahy už jsme objednaný na konzultaci v 10:30, aby nám řekli co nás bude čekat.

kacka81
30. okt 2009

Holky děkuji vám za vaše slova. Taky doufáme že to vyjde příště.

medenecek
autor
30. okt 2009

Kacko to s tou majolkou je dobrej nápad. To vyzkouším. Nenní nad fundovanou radu.😉
Mám polodlouhý vlasy. Tak dvě by měli stačit. 😉
Měla jsem vlasy do půlky zad, ale dala jsem je pryč když tak pelichám. 😉
Už slyším svého muže až mě uvidí s tou majonézou na hlavě: bože ty už nevíš co by jsi na sebe napatlala. To ti nestačí ty šlupky od okurek na obličej? To už regulérně ničíš něco co bych tak rád sněd? 🙂

medenecek
autor
30. okt 2009

Kacko a Sophi, mám ještě v lednici injekce na stimulku.
Ráda daruji. Já už je doufám, nebudu potřebovat a vám by to mohlo alespoň trošku pomoci. 😉
Podívala bych se kolik toho tam a čeho je. 😉

denis19
30. okt 2009

kacko, tak to mi je také moc líto,hlavne ta predstava další perepuťe!!!!!ale vy to zvládnete a ruhho vytouženého mimča se dočkáte!!!

A k vlasum, mela jsem pocitjako medi a tak sjemse dala ostríhat na ježka a je mi fajn 😀

Minka zkrášlovací kura byla fajn, jen tyto piocity se rozplynou a nastává doma realita 😀 😀
sophi a zusat doma , je to nej rozhodnutí!!!!!

kacka81
30. okt 2009

medeneceku reakce u nás na majonézu a med jsou úplně stejné 🙂 A jinak ty léky co doma máš tak je klidně od tebe i koupím, podle toho co jsi používala ale písni mi to radši do IP neradi to tu vydí

denis19
30. okt 2009

medi, tvuj milovaný je zjevne veselá kopa 😀 😀 😀
kacka a nemužu se k tobe objednat na strih a barvu???? už nevím co se sebou..... 😀

sophiejane
30. okt 2009

jasně holky, do práce se nepohrnu 😉 buhvi, kdy zase bude šance si odpočinout, až tak v únoru🙂 kaci manžela obdivuji, že do toho takhle půjde znova. to si neumím ani představit, u nás žádný problém nenašli, ale to taky moc člověka neuklidní...

denis19
30. okt 2009

sophiejane
to človeka vubec neuklidní,jako nenašli duvod proč se nedarí otehotnet???jako nic, žádný špatný spg, hormony, vajíčkovody nic?????

sophiejane
30. okt 2009

přítel říká, že se nám ted třeba mimino zadaří přirozeně🙂 že prý domácí produkt je vždy lepší, než kupovaný 🙂 to je taky kašpar 🙂 my tak nějak taky věříme, že se to sakra jednou povede. ale už by tedy mohlo. medi, co ty máš za sebou, bylo to 2.ivf? a po prvním jsi měla i kety?

medenecek
autor
30. okt 2009

Sophi, známky vymyslíš, někomu přilepšíš a studenti tě budou milovat. 🙂
Já mít takovou učitelku na gymplu tak si pískám.
My měli takovou ježibabu.
Ještě dnes se mi o ní v noci zdá jak tříská ukazovátkem do stolu a ječí: Eine verdammte Schurken, werde ich lehren! Ta byla fakt šílená. Vůbec nevím, jak jí mohli nechat učit.
Němka a chovala se jako Hitler. Od tý doby nenávidím němčinu a ač jsem jí studovala 5 let, nikdy jsem s ní nepromluvila po škole ani slovo.

sophiejane
30. okt 2009

denis nic. spermio super, já vše průchodný, hormony dobrý, sliznice roste, ovuluju, cyklus 28dní jak hodinky. teda, ted ne, to asi ty hormony. je to na palici. ale podrobnější testy nemáme, třeba detailní imuno nebo genetické. to prý až po neúspěšném 2.ivf 😒

sophiejane
30. okt 2009

prosímtě, já měla taky na gymplu deutsch, ale co je to verdammte schurken? něco zatraceného? 🙂 ale taky mě nebavila...

kacka81
30. okt 2009

denis19 tak klidně přijeď já tě ostříhám i obarvím 😉
sophiejane je jedno jaký komu našli nebo nenašli problém, ale trpíme tu všechny stejně je to nespravedlivý.
A jinak já toho svýho taky obdivuji a kort teď když už ví do čeho jde. Já když jsem ho vyděla po té první tak mi ho bylo strašně líto. Muselo ho to strašně bolet 14 dní kulhal. A jeho slova na tu bolest byla že je to jako by ho do koulí nakopala kobyla přesně tak to řek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre