Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

sophiejane
4. máj 2010

tak já volala na výsledky krev z min.týdne, tak prý ok, byl to snad jen krevni obraz a glukoza a serologie...a utrouš už mi prý další nedají doberu ho tak ten příští týden, a to jsem říkala, že ještě semtam špiním a byla ještě i ta krev, ale prý to stačí, že to ted v dostatečné míře produkuje placenta...no to budu vykleplá teda, některé holky snižují postupně...
ale dnes tedy celý den bez špinění, a to jsem šla i na poštu 😅 jsem tam musela...akorát mi dole pobolívá, pořád ta hyperstimulace, jsem zvědavá, kdy to začne ustupovat, mám vaječníky jak balonky 😠

denis19
4. máj 2010

no to te muže bolet i deloha jak roste...... 🙂 myslím, že hyperstimulák by to už nemel bý,ale človek nikdy neví 😲 😲
no já utroš vysazovala postupne....tak také začni postupne,ať to není šok 🙂 si myslím 🙂 🙂 🙂

gabulik77
4. máj 2010

ahojky holky, zdravím
Denis to jsou pořád nějaké šoky, věřím, že Karolínka je silná holka a vydrží u tebe co nejdéle to půjde, ale jak píše Sophie, už teď by to zvládla v pohodě, ale ať se určo ještě drží. Budu vám oběma držet moc palce a ty hlavně opravdu odpočívej.

denis19
4. máj 2010

ahoj gabuli...jsem ráda,že te tu vodím a zdravím te, verím,že se máš bez komplikací a ješte nasáváš energii z víkendu 🙂

l.u.c.i.e
5. máj 2010

Dobré ránko holky,

jdu vás pozdravit a po 8 hod letím do poradny. Jsem zvědavá co a jak 🙂

Sophi, i já jsem vysazovala utrouš postupně, aby to nebylo pro tělo šokující. Jako i ten ascorutín. Jinak to bolení v pobříšku je určitě od rostoucí dělohy...

Denis, jak se máme? Odpočíváš poctivě?

Gabulík, copak je nového u tebe? Už si pomalu děláš výbavičku?

denis19
5. máj 2010

Nazdárek...tak už mám odebráno 3 ampule krve a včerejší celodenní moč, to byla jiná sranda to doma sbírat do džbánku a ted už jen čekat na výsledek do zítra..jinak se válím jako kapitalista na gauči a mnž mne obskakuje 🙂 lehce se na to zvyká 🙂 . tlak jsem dnes mela 150/105...ale tech 105 jsem si v hlave preonačila na 100 a je to super 🙂

sophiejane
5. máj 2010

ahoj ahoj dnes jsem spala dlouho, asi tím počasím, tady je 8st 😝 no taky si to myslím s tím utroušem, beru 2-0-2 tak ted jsem si ráno dala jen jeden a večer ještě dám dva...a pak postupně i večer jeden...přijde mi to lepší než to utnout...a jinak včera vůbec žádné špinění, dnes zatím taky nic, tak trošku snížím i ascorutin, to by bylo super, kdyby to ustalo

denis19
5. máj 2010

ahoj sophie...po dobrém spánku i dobré zprávičky, super.....jo postupne to snižuj tu dávku utrošu,bude to lepší a ten ascorutin neporadím nebo neznám 🙂 já jsem dnes jako ovalená, verím,že je to z toho počasí a ne z mého tlaku 🙂
Lucko co poradna?

l.u.c.i.e
5. máj 2010

Ahojky, jsem zpět z poradny... Představte si, že se mi malej otočil. Teď jsme koncem pánevním. Fotečku nemám, jelikož už je moc velký... Jinak jsme velcí 39cm a vážíme 1700gr... Plodová voda přiměřená. Všechny výsledky z krve jsou negativní. Moc toho doktor nenamluvil. Řekl jen, že je vše jak má být a snad se nám "zlobič" vrátí do původní polohy jak byl 🙂 Příští kontrola za 14 dní, což je 19.5.
Nástup na mateřskou mám do 23. 5. Prý už můžu jít od 9. 5. Záleží jak se domluvím se zaměstnavatelem a pak mě k tomu datumu ukončí i nemocenskou. Jak to máš Denisko ty? Mému zaměstnavateli je to jedno. Takže, když jsi na ten papír napíšu nástup 23. 5., nemocenskou mi ukončí k 22. 5. a to odnesu do práce, tak to stačí? Nevím, zda jsem to pochopila správně. Jinak jsem taky dostala dárkový box. kde máme lahvičku, časopisy a prospekty 🙂

denis19
5. máj 2010

Lucko...pochpila jsi to úplne presne!!!!!!!Záleží,kdy se rozhodneš jít na materskou a podle toho ukončí PN ,dáš to do práce a hotovo......jé vidíš to já vám zapomela napsat, že náš prcek má do 1800gr a délka se nedala, neboť je tak neskutečne akrobatická....že dr to vzdal 🙂 neboj on se malý možná ješte otočí....šibal jeden...já mámnové foto a chystám se to tam dnes dát.....jen ted jsem nejak jako na vode, točí se mi hlava a mám záhu...tak polehávám,ale to bude to hrozné počasí co u nás panuje.....
No a ješte kolik jsi pribrala holka jedna????? 🙂 🙂 🙂

sophiejane
5. máj 2010

luci neboj, malej se zase otočí zpět...je to asi divoch 🙂 to já už mám holky určo 2kg navíc 😅 ráno vlezu zítra na váhu 🙂 mě ted fakt chutná a můj chlap se směju že vymetu talíř dřív než on, nevolnosti se mi asi fakt vyhnuly, aspon něco

tak denisko odpočívej a na tu žáhu prý pomáhá pít mléko

l.u.c.i.e
5. máj 2010

Denis, jen odpočívej. Fotečku dáš dodatečně i s bříškem. Fakt, malá má 1800gr a to je o týden pozadu, nechápu.
Jsem ráda, že jsem to pochopila správně. To víš, spousta informací najednou. Ty jdeš na MD kdy? Nebo už jsi na ní?
Taky doufám, že se otočí. Má ještě čas. 🙂
Jinak jsem přibrala od minulé poradny 30dkg. Doktor to ani nekomentoval. Mávl rukou a řekl, že dítě prospívá... Jen mi předepsal železo na únavu.

Sophi, to je dobře, že ti chutná... Ty nějakou váhu přibrat musíš. 🙂 Dítě si ze mě může brát zásoby, ale ty si je musíš udělat...

denis19
5. máj 2010

Lucko..no to je ale váha ti povím:D
sophie..klid já na to jsem stejne:D

l.u.c.i.e
5. máj 2010

Já zato nemohu, že nepřibírám. Ani dneska nemám otoky, takže se mi v těle nezadržuje voda, tudíž váha je nižší. Jak je zima, tak je vše ok. 🙂

denis19
5. máj 2010

Hlavne,že je vše ok a tak jak má být....to je jedno kolik pribíráme nebo nepribíráme!!!! 🙂 🙂 🙂

sophiejane
5. máj 2010

jasněěě...luci 30dkg to se vykadíš a máš to dole 🙂 ale bud ráda, když je mimi v pořádku...lepší než pak shazovat nějakých 20kg...neee??

denis19
5. máj 2010

sophie..to určite,ale nakonec to asi bude muj prípadeček 😀 😀 😀 nevadí, jen ať je vše v porádečku......čo inak porábate baby???

kacka81
5. máj 2010

Ahoj holky, tak jak to tu tak pročítám tak vše vypadá v pořádku a samé dobré zprávičky. Akorát denis tobě je nějak špatně to je určitě to počasí mě se taky dnes nějak motá hlava a je mi tak nějak všelijak. Jinak dneska už jsem vylezla z postele a byli jsme si dát z mužem a malou kávu ven pod pergolu. Mi jsme takoví venkovní tipy pokud tam není -10 tak jsme pořád venku. Male to svěčí, zabaví se tam mnohem líp než doma. Oni šli ještě ven ale já už zalezla nic se nemá přehánět. Volala jsem do Caru tak nám zamrazili dvě embrijka 🙂 Jinak z váhou si nedělejte starosti jak už jsem psala já nabrala 25kg a asi tak za 7 měsíců jsem to měla dole bez diet a bez cvičení šlo to úplně samo 😉

l.u.c.i.e
5. máj 2010

Holky, však vy taky váhu necháte v porodnici. Deniska je jen samá voda... 🙂

Kačko, tak to je super, že máte 2 embryjka zamražené. Skvělá zpráva. Třeba je ani nebudete muset použít hned, ale až na 3 děťátko 🙂

gabulik77
5. máj 2010

ahojda holky, jsem doma z práce, tak hned koukám na koníka 🙂
Lucko, výbavu zatím pořádně nemám, musím už začít, jen jsem koupila pleny a osušky a přebalovací podložku, teď v květnu si nakoupím ty blbůstky na mimčo jako krémy a tak. Asi pomalu začnu i prát věci co jsem dostala, začínám být trochu neohrabaná, tak abych to pak ještě zvládla. JInak je to u mě každý den ráno do práce, večer z práce a musím říct, že večer už toho mám docela dost, tak se mi ani nic nechce dělat, na nic není čas. S manžou máme rozdělané a nedodělané tři skříně a pořád se nám nějak nedostává času to dodělat 😖 😖 😖 o víkendu jsme rádi, že jsme rádi. Teď se začalo dělat hezky, takže přišla na řadu i zahrada a to je pořád něco 😖 😖 😖 jsem zvědavá jak to všechno stihneme připravit.

radysek
5. máj 2010

Ahojky holky, tak jsem to tu pročítala a zvládáte to všechny víc než dobře. Já měla teď větší odmlku, protože mě začalo zkouškové období ve škole a taky to vyšetření naší slečny bylo na hranicích, tak jsem měla obavu co bude dál. Teď jsem byla na velkém ultrzvuku a naštěstí dopadl skvěle. Srdíčko tluče jak má a taky to hlavní, že nám vyšly všechny martkery Dow.syndrom negativní, tak to mi spadl kámen ze srdce. Docela jsem se kvůli tomu stresovala, protože nám řekli, že výsledky krve jsou na hranici 1:570. No a super zpráva byla, že čekáme ke dvojčatům vytoužené děvčátko. Jen teď bohužel musím jen ležet , protože mě zjistili placentu preavia a prý je to fakt pro nás obě nebezpečné. Tak to je asi vše z novinek. Myslela jsem, že vás tu bude víc, ale asi taky všechny nemají to těhotenství růžové nebo, že by nebyl čas?!.

denis19
6. máj 2010

Dobré ránko........Radýsek...to víš každý máme neco,ale hlavne ,že máte mimčo v porádku 🙂 Co je to "placentu preavia "?
gabulik....ani se Ti nedivím,že toho máš večer hodne, užby jsi i mohla zustat doma v lidu, co Ty na to????ä
A jak se jinak vede v tomto dnešním u nás upršeném dni????

l.u.c.i.e
6. máj 2010

Dobré ránko,

Denis, posílám ti odkaz, kde je popsáno, co to je placenta previa... http://www.rodina.cz/dotaz191.htm
Jak ti dneska je? Určitě je lépe, když nejsou teplé dny. To já teď nemám ani otoky 🙂

Radýsku, jen odpočívej a uvidíš, že to obě zvládnete 🙂 Hlavní je, že je Kačenka zdravá. Moc pěkné jméno jste jí vybrali.

Gabulík, však na výbavičku máš ještě čas. Pak všechno zvládnete až budeš na mateřské 🙂

denis19
6. máj 2010

Ahoj Lucko...no je mi stabilne a to je dobre, tlak mi práve prišla odmerit sestrička...je 160/100 bez zmeny..tak aspoň to,ale já mám otoky už permanentne....nevadí, jdu mrknout placentu....vidím,že každý máme neco..... 🙂
Co plánuješ dnes???

l.u.c.i.e
6. máj 2010

Jééé, k tobě chodí sestřička měřit tlak? Hlavně, že je stále stejný... a ty se cítíš relativně dobře.
Dneska venku prší, tak asi půjdu do knihovny pro nějakou pěknou knížku a budu lenošit v pelíšku... 🙂

denis19
6. máj 2010

Super nápad, už neznám moc lidí co chodí do knihovny.......co rádca čteš?

l.u.c.i.e
6. máj 2010

To je různé... Nazačátku těhu jsem vše četla o těhotenství a dětech... No a teď spíše nějaký ten román. Takže červená knihovna 🙂

denis19
6. máj 2010

To je super, to se malému určo bude líbit 🙂 a Ty nemáš žádný stres 🙂 to čtení o tehotenství a detech mám také za sebou, bylo to silné období 🙂 stále jsem si myslela ,že musíš toho prečíst kvanta 🙂

l.u.c.i.e
6. máj 2010

Velmi hodně jsem toho přečetla, pak se sledovala a nakonec panikařila. Znáš to jistě sama 🙂 Jééé a těch časopisu jako Bettynka, Miminko... co mám doma 🙂 Blázen na entou 😀

sophiejane
6. máj 2010

ahoj holky...dobráé ránko, to je zase venku hnusně, co 🙂 ale u mě pořád žádné špinění, supeeeer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre