Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

jitakl
19. máj 2010

Ahojka holky tak se po delší odmlce opět vracím a omlouvám se za ní ale nebylo mi v poslední době dobře tak jsem jen ležela.... denisko tobě i malé karolínce držím pěstičky a věřím že se za chvíli budete už moc radovat z toho že se máte.
Jinak nesu vám skvělé zprávy byla jsem na dalším ultrazvuku jsem v šestém týdnu a na utz se oběvili obě takže snad to výjde a budeme se radovat z těch mích vytoužených dvojčátek..... Jinak mám nakázané jen ležet jelikož jsem jeden den začala trochu krvácet ale už to vypadá že je to ok. No nemusím vám ani říkat jak moc jsem sem se lekla.... zatím se tayd mějte a já se zase oběvím na všečchny odtud moc myslím..... s pozdravem Jita

kacka81
20. máj 2010

Ahojky holky,

jitakl tak to jsou skvělé zprávy, moc moc držím palečky ať vše vyjde tak jak má. A podle mích zkušeností v prvním těhoenství tak já jsem takto zašpinila každý měsíc až do 3 měsíce pak už to bylo dobré. Taky jsem první 3 měsíce tak nějak proležela. Tak držím palce.

gabulíku chci se zeptat co ti řekli na to magne b6? Do kdy ho máš brát ?

Jinak holky já se tu teď do neděle neobjevím. Dneska odjíždím s malou a kamarádkou a s jejíma dvěma dětmi na Hracholusky. Naši tam mají karavan tak snad se nám i umoudří počasí. Moc se obě těšíme tak snad bude alespoň bez deště, podle regionální předpovědi by mělo bejt tak uvidíme. Malé se tam moc líbí. Měli jsme svůj ale bohužel jsme ho kvůli 5 Ivf museli prodat, tak doufám že teď to vše dobře dopadne a koupíme si ho zase. S malou jsem tam jela úplně poprvé když jí bylo půl roku a bylo to fajn. Tak se tu mějte a užijte si víkend.

l.u.c.i.e
20. máj 2010

Dobré ráno,

Jitakl, přinesla jsi opravdu dobré zprávičky. Ke dvojčátkům ti moooc gratuluju a držím palečky, aby krvácení ustalo. Taky jsem krvácela od 6tt a musela jsem ležet. Od 12tt pak už bylo vše ok. Takže odpočívej v postýlce 🙂 Určitě se brzo ozvi, jak jste na tom.

Kačko, magne b6 můžeš brát po celou dobu těhu, ne? Nebo si to pletu? Užijte si prodloužený víkend na Hracholuskách a snad nebude pršet. Pak napiš, jak jste se měli. Karavan se zase časem koupí. Důležité je, že se zadařilo 🙂 Dávej na sebe pozor.

Gabulík a co ty? Jak se máš?

sophiejane
20. máj 2010

ahoj holky, tak já byla včera na NT screeningu a mimi se nechtělo hýbat ani otočit, zkoušeli to naměřit 2x zespoda i přes břicho a nic moc, navíc má malo plodovky, přitom před 3týdny na fotce jí má akorát, bylo tam celé skrčené chudinka...

musím tam opět za 14dní ☹ napsali mi do papíru že má sníženou pohyblivost, protáhlejší hlavičku a menší množství vody ☹ se picnu ☹( moc jsem toho neviděla, na obrazovce kam mi to pousteli nebylo skoro nic videt, tak jsem vzdy rozeznala jen tak hlavu, i mozek byl vidět, srdíčko tlouklo dobře...ptala jsem se, jestli se to množství vody dá ovlivnit, ale prý vůbec....myslela jsem třeba kdybych víc pila, že by se tam dostalo víc....

přítel byl se mnou, tak jsme z toho měli takové smíšené pocity....

přístí týden jdu ještě do poradny k mému dr. do caru, tak jsem zvědavá co ten řekne...to bude chudák prosvícený, pořád samý ultrazvuk....

co deniska, byla tu včera??? moc na ni myslím

gabulik77
20. máj 2010

ahojky holky moc zdravím.
Dovolenou si opravdu užíváme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 pořád něco děláme, nebo někde lítáme, včera jsme byli v Praze, ale tak nechutně jsme zmokli, až jsme se tomu jen smáli 🙂 🙂 🙂
Lucko jsem v pohodě, žádné problémy 🙂 jen se mi po dovče už nebude chtít asi do práce. 15.6. nastupuju na mateřskou, takže to je za pár 🙂

Kačko já se na to Magne B6 zapomněla v pondělí u dr. zeptat. Ale 2.6. jdu znovu na velký UTZ ve 32 tt, tak se snad nezapomenu zeptat 🙂 🙂 jsem hlava děravá, každopádně to moje tvrdnutí břicha prý není tvrdnutí břicha, mám to totiž jen na pravé straně. Kdyby to bylo tvrdnutí, tak mi tvrdne celé břicho..Tak se mi tam jen prý mimčo nějak napíná nebo co, moc tomu nerozumím.

sophie já ty problémy s množstvím plodové vody měla taky. Měla jsem pak ještě jednu kontrolu po 3 týdnech a množství pak zase bylo v normě. Tak nevím čím to bylo.

Jitakl, super zprávička, moc gratuluju k dvojčátkům 😀 😀

l.u.c.i.e
20. máj 2010

Gabulík, to ti věřím, že se ti pak nebude chtít po dovče do práce, ale už to máš za pár 🙂 Ty jdeš k doktoru ve stejný den jako já, jen s tím, že už mě čeká první monitor. Velký UTZ si užij, i když už to nebude ono, jelikož malej bude velkej 🙂

Sophi, ohledně plodové vody ti neporadím, jelikož jsem to neměla. Ale věřím, že se ti to upraví, jak píše Gabulík. Neboj se.
Uvidíš, co ti řekne ještě tvůj gynekolog. Třeba ti udělá zase UTZ a už tam bude více plodovky.
Včera tu Deniska byla a psala, jak se malá vyhřívá v inkubátoru 🙂

sophiejane
20. máj 2010

jojo už jsem to našla... no já musím mít pořád něco holky 😒

jitakl gratulace!!!

sophiejane
20. máj 2010

a kacko kdy ty jdeš na nějakou kontrolu??

l.u.c.i.e
21. máj 2010

Dobré ránko holky,

mám jeden dotaz. V neděli nastoupím na MD. Včera jsem byla v práci odevzat ukončenou neschopenku a žádost na mateřskou. Přijde mi od zaměstnavatele nějaký papír kolik budu brát mateřskou a do kdy? Kdy se pak žádá o rodičovský příspěvek? Včera mi v práci řekli, že až mi skončí MD, tak mi proplatí dovolenou (33dní) a že by mi zároveň měl jít o rodičák. Vůbec se v tom nevyznám. Jo a neměl mi doktor vystavit i peněžní lístek, když mě ukončil neschopenku k 22. 5.? Díky

sophiejane
21. máj 2010

jo v tom ti tedy neporadím, ale určitě tady na to najdeš nějakou diskuzi...

lucia.kl
21. máj 2010

l.u.c.i.e - papier o tom aku budeš mať MD ti pošlú zo sociálky aj ako dlho bude trvať. papier na peniaze by si potrebovala len ak by si bola PN do 31.5. ak ukončuješ PN počas mesiaca tak ho nepotrebuješ.

l.u.c.i.e
21. máj 2010

Luci, děkuju za odpoveď. Hned jsem klidnější. Jééé, my máme stejný termín porodu. A čekáš dvojčátka. To je krása. 🙂

gabulik77
21. máj 2010

ahoj Lucko, myslím, že mateřská trvá 28 týdnů, když čekáš jedno mimčo, a pak to přechází na rodičovský příspěvek a určo si o něj budeš muset požádat na sociálce, protože ty do 21 týdnů života mimča musíš na sociálce nahlásit, zda chceš být doma dva, tři nebo čtyři roky podle toho se určuje výše peněz. Dá se to všechno najít na netu

jitakl
23. máj 2010

Ahojka holky
přeji krásnou neděli taky večer budete všichni koukat na hokej???? já teda ano stejně nic jiného než koukat a ležet nemohu 🙂 jinak je mi dobře a čekám na další UTZ na ten jdu ale až prvního taky jste chodili na gyndu každých 14 dní????
A jak se daří vám????

kacka81
23. máj 2010

Ahojky holky,

gabulík to nevadí ale když si vzpomeneš tak se optej

sophiejane ani já ti ohledně plodové vody neporadím. Ale myslím si že ti to upraví.

Jinak mi jsme si Hracholusky užily úplně na 100%. Bylo tam hodně dětí a protože tam jezdíme už několik let tak se tam známe takže to bylo fajn. Hlavně malá si to užila vyhrála si tam. Jinak já jdu teď ve středu na UZ tak uvidíme jestli ta bublinka bude tam kde má. A jestli bude vypadat tak jak má.

l.u.c.i.e
24. máj 2010

Ahojky holky, konečně jsem se dostala k počítači, tak vás jdu pozdravit 🙂

Gabulík, díky za vysvětlení. To víš, zmatkuju. Přece jenom jsem na mateřské poprvé 🙂 Jak se vede?

Jitakl, to víš, že jsme včera koukali na hokej a byli to nervy 🙂 Neee, bylo to úžasné. Jojo, na začátku těhu jsem taky chodila na gyndu 14 dní. Až když pak byla potvrzena srdeční aktivita, tak jsem začala chodit po měsíci.
Mě se daří relativně dobře. Malej akorát dělá v břiše nějakou akrobacii, jelikož jednou kope nahoře, pak dole, za chvíli z boku. 🙂 To by mě zajímalo, kdy se usadí zpět hlavičkou dolů 🙂

Kačko, to je super, že jste si to na Hracholuskách užili. Bylo i celkem vydařené počasí. My jsme v neděli byli v Bezdružicích a v Konstantinových lázní, takže taky super.
Uvidíš, že středeční UTZ potvrdí mimíska v bříška. Už se těším na první fotečku 🙂

Sophi, jak se daří?

Denis a co ty a Karolínka?

sophiejane
24. máj 2010

ahoj holky, mě se daří dobře, zítra jedu do poradny, tak uvidím, co mi řeknou tam...to jsou pořád nějaké nervíky...

l.u.c.i.e
25. máj 2010

Ahoj,

Sophi, hodně štěstí v dnešní poradně a snad se dozvíš jen samé pozitivní zprávy. Hned dej vědět, ju? Držím palečky.

sophiejane
25. máj 2010

nic moc pozitivní luci, pořád výrazně málo vody ☹(

sophiejane
25. máj 2010

takže opět mi nemohl dát fotku, ani ho pořádně změřit, jen obvod hlavičky, tenv je ok, odpovídá přesně 13+5, srdíčko tlouklo, ale mě už to fakt stresuje, příští týden musím opět do motola zkusit porovnat další NT screening, ale to zase nic neuvidí, a za 14dní jedu opet k doktorovi který už bude mít výsledky NT z krve...se fakt bojím, aby to nedopadlo nařízeným potratem, já prostě nemůžu mít chvíli klid a užívat si to...

l.u.c.i.e
25. máj 2010

Co vlastně způsobuje málo vody? Jsem úplně mimo... Nesmíš se bát. Mimísek bude určitě v pořádku, jen tě napíná. Moc na vás myslím a držím palečky, aby všechny testy dopadly dobře a ty jses mohla radovat.

sophiejane
25. máj 2010

no právě že třeba vývojové vady, problém s ledvinami nebo močovými cestami, výživou...je toho víc 😢

sophiejane
25. máj 2010

tohle jsem našla, samý hnusy:

V praxi se porodník orientuje podle definovaných ultrazvukových kriterii. Je důležité rozpoznat nedostatečnost placenty, jenž má výrazné klinické následky. U plodu může být příčinou zúžení močovodů nebo močové trubice, nevytvořené ledviny a jiné vrozené vady.

l.u.c.i.e
25. máj 2010

Sophi, ono je to asi nejlépe nečíst... To je jako když jsem hledala vše o ledvinách, jelikož nám na genetice řekl, že nevypadají jak mají a můj gynekolog mě pak uklidnil, že se to během měsíce vše může změnit. Celej měsíc jsem se stresovala. A změnilo. Malej má ledviny v pořádku.
Snad se vše urovná a začnete mít více plodové vody. Moooc na tebe myslím. Musí ti být hrozně. 😒

sophiejane
25. máj 2010

je to na palici....

kacka81
26. máj 2010

Ahoj holky,

sophiejane přesně jak píše lucie lepší je to nečíst, akorát se zbytečně člověk pak stresuje. Protože si vždy z toho co přečte bere jen to nejhorší. Uvidíš že to na další kontrole dobře dopadne. Budu moc moc držet palečky.

Jinak já dnes byla na ultrazvuku. Dnes je to 20 den od ET. Ale bohužel tam zatím váček nebyl. Ale dr říkal že je to ještě brzy takže máme přijít za týden. Hned jak jsem přijela domů tak jsem to porovnávala z ET co se povedla Kačenka, a zjistila jsem že váček tam byl vidět 28 den po ET. Tak mě to docela uklidnilo. Holky jestli si to pamatujete napište mi po jak dlouhé době jste měli vidět váček vy. Chtěla bych se uklidnit. Je mi tak všelijak. Jinak jsem hned koupila těhu test a mám dálnici jako fík. A to to bylo z odpolední moči přidám foto.

sophiejane
26. máj 2010

mě neviděl jeden doktor NIC ještě v 7tt!!! bud v klidu!

kacka81
26. máj 2010

Blbnu je to 23 dní od ET

kacka81
26. máj 2010

Sophie ani nevíš jak jsi mě teď uklidnila děkuji

sophiejane
26. máj 2010

dyt se podívej na tu mou první fotku, já totiž něelě ažádnou tu bublinku (možná problém s plodovkou už na začátku, kdo ví) a tak jeden doktor nenašel NIC a za dva dny druhý tohle a už i se srdíčkem, ale to chvíli hledal. takže bud opravdu v klidu všecko bude ok...

a kdy jdeš k němu znova?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre