Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

l.u.c.i.e
1. jún 2010

Ahojky Gabulík, o Denisce bohužel žádné zprávy nemám, ale říkám si, žádné zprávy jsou dobré zprávy, tak snad to bude pravda. Věřím, že jsou obě v pořádku.
Jinak mi těch foteček taky nemáme moc. Jen kolem 20ks a to si ještě musím vybrat ty nejhezší. Nechce se mi jít do ateliéru a platit okolo 2000kč, když nás může cvaknout kamarád, ne? 🙂 Zase nějaká modelka nejsem 🙂

l.u.c.i.e
1. jún 2010

Sophi, držím ti palečky u doktora. Doufám, že přijdeš s dobrými zprávami o miminku a plodové vodě.

sophiejane
1. jún 2010

holky je konec, mimi nemá už žádnou vodu, nejspíš nemá ledviny. jsme v prdeli, zítra ráno se jedeme do nemocnice domluvit, kdy mi udělají potrat 😢 😢 😢

jitakl
1. jún 2010

ahoj Sophi: to je mi moc líto ale na podruhé se to už na 100% povede a budeš mít krásné miminko přeji ti at se s manželem držíte............ Budu na tebe moc moc moc myslet

sophiejane
1. jún 2010

děkuju ti jitu...

l.u.c.i.e
2. jún 2010

Sophi, co to čtu... To je mi hrozně moooc líto. 😢 To snad není možné... Ten život je nespravedlivý... Drž se s manželem... I já na tebe budu myslet.

gabulik77
2. jún 2010

ahoj holky, zdravím
Sophi, je mi to moc líto, nechci tomu ani věřit ☹ ☹ ☹ moc mě to mrzí, takový kus cesty jste ušli.
Musíš nabrat sílu a hned jak to půjde, zkusit to znovu, budu moc držet palce.

l.u.c.i.e
2. jún 2010

Tak jsem zpět z poradny a taky nemám zrovna nejlepší zprávy:
Na monitoru jsme dopadli dobře. Nic se neděje 🙂 Matýsek už je otočený hlavičkou dolů a je v pořádku. Což jsem moc ráda. Mě nabírali kultivaci z pochvy a musela jsem ještě dnes na hematologii, jelikož mi zjistili mutaci krve C677T v genu MTHFR. Tam mě vzali 5 ampulek krve a mám přijít 8. 6. pro výsledky a pak se bude vědět více. Taky se divili, že se na to nepřišlo už na genetice, když mě brali krev. Prý jsem měla být na injekcích... Vůbec tomu nerozumím, hlavu mám plno informací, ale nic mi nedává smysl. Taky už bych pak nikdy neměla brát hormony... Docela mě to dostalo, protože po porodu musí vyšetřit i malýho, zda to nezdědil po mně... Snad to nebude tak vážné, jak mě to teď připadá. Poradna 9. 6.

gabulik77
2. jún 2010

ahoj Lucko, no to jsou názvy, vůbec tomu nerozumím ☹
jinak já byla taky dnes v poradně a prcek i já jsme v pořádku, je trochu menší, ale při mé výšce to bude prý jen lepší 🙂 váhový odhad je 1772g, ale zatím není otočený, takže v průkazce už mám poznámku KP (koncem pánevním) ☹ ☹ takže to zatím vypadá na císaře, ale prý by se mohl ještě otočit, jen dr. neví jestli právě bude mít ještě místo. Tak uvidíme. Další kontrolu mám 23.6.

l.u.c.i.e
2. jún 2010

Gabulík, ve 32tt jsem měla malého taky otočenýho koncem pánevním, 34tt poloha příčná a teď ve 36tt se otočil hlavičkou dolů. Takže na císaře ani nemysli. Otočí se, má čas. Pak už tě čeká taky monitor.
To máš jedno, taky tomu nerozumím. Uvidím za týden.

kacka81
2. jún 2010

Ahoj holky,

sophi nevím co na to říct, je mi to strašně moc líto 😢 to snad není ani pravda že to takhle dopadlo. Je to strašně nespravedlivé. Dneska když jsem jela na kontrolu tak jsem na tebe myslela jak ti to dopadne ale tohle mě ani ve snu nenapadlo. Oba se držte naberte sílu a příště už to bude ok.

l.u.c.i.e přesně jak píše gabulík taky tomu vůbec nerozumím a řekli ti vůbec z čeho to může bejt. To je stich hormonů?

Gabulíku malinkej se určitě ještě otočí uvidíš 😉

Jo a jinak já jsem dopadla dobře máme bublinku, tluče nám i srdíčko 🙂 Jsme velcí 7,5mm a odpovídáme 6+5. Ale našli mi tam krevní sraženinu a cisty na vaječníkách. Ale ty cisty jsou pravděpodobně po stimulaci. Ptala se mě jestli nešpiním tak jsem říkala že ne ale po vnitřním ultrazvuku jsem špinit začala tak doufám že bude vše v pořádku. Přidám foto do alba.

l.u.c.i.e
2. jún 2010

Kačko, to jsou super zprávy. Vidíš to, říkala jsem ti, že tam bude bublinka a už i srdíčko. Moc ti to přeju. Jen ty cysty a sraženinu ty nezávidím. Asi budeš opravdu špinit. Napsali ti něco na to?
Ohledně té mutace, tak prý je dědičná. Mám jí od rodičů a pravděpodobně jí předám i svému dítěti. Za normálních okolností by se na to nepřišlo, ale VZP začala nově od tohoto roku vyšetřovat srážlivost krve a tak se na to přišlo. Mám prý 3x větší riziko infarktu, mrtvice, trombozy... Teď už aspoň chápu proč se u nás na tyto nemoce umíralo a docela i v mladém věku. Naštěstí je to hlídatelné a berou se na to nějaké léky... To jsem si našla na netu. Ale více se dozvím až po výsledcích z krve na hematologii. Jen doufám, že malej bude opravdu v pořádku, protože jsem měla brát od začátku těhotenství nějaké injekce... Taky je tu velké riziko neplodnosti a potratů. Díky bohu, že jsem nepotratila a dítě žádné rožtěpy nemá.

kacka81
2. jún 2010

Tak to je tedy dobrý hlavně že nám dělají takových testů. Ale jak píšeš díky bohu že malinkej je a nemá roštěpy. A výsledky snad budou v pořádku a malinkej taky.

Foto sem přidám dýl teď to nějak nejde

l.u.c.i.e
2. jún 2010

Měla jsem štěstí v tom, že mi můj gynekolog poslal rozbor krve na srážlivost až do Prahy, protože kdyby to dělali tady u nás na genetice, tak by na to nepřišli...
Taky si říkám, že když si tělo poradilo s krví do teď, tak to zvládneme až dokonce. Jen už prý budu více sledována a při jakýmkoliv zákroku mi musí podávat nějaké léky či co. Vůbec tomu nerozumím.

sophiejane
2. jún 2010

ahoj holky, tak už mám sbalenou tašku a zítra ráno razím, prý to udělají ještě "spodem" 😖 nejdřív mě dají nějaký čípky na rozvolnění...doktor blbě vtipkoval že kdybych byla po 3 potratech a jednom porodu dělalo by se "to" líp, protože takhle mám tuhý čípek 😢 ...

dnes jsme byli v Motole asi 6 hodin a chovali se ke mě jako ke kusu masa, sestry na gyndě na ambulanci nepříjemné, všude jsme jen čekali a čekali a běhali sem a tam...ještě mi dali do ruky flaštičku s roztokem na "vzorek" co odeberou abych ji tam zítra vzala na příjem 😢

mě je hrozně, dnes ještě žije a zítra ho nechám zabít a ještě takovýmhle způsobem, jsem v prdeli.... 😢 😢 😢

pokud bude vše ok, budu tam jen přes noc a další den mě pustí...

sophiejane
2. jún 2010

bohužel jestli je to prý nějaký syndrom, který způsobuje nevytvoření ledvin, a jsme oba skrytí nositelé, je riziko 25 procent, že se to může opakovat... ☹

sophiejane
2. jún 2010

nabrali nám dnes krev na genetiku, oběma...a půjdu i na podrobné imuno

sophiejane
2. jún 2010

i na ty krevní mutace luci nám to nabírali, já mám taky po tátovi v rodině trombozy...tak se u mě asi taky něco najde...

kacka81
2. jún 2010

sophi co ti na to mám říct, nemám slov. Jen to buď moc moc statečná vy oba. Od té doby co jsem si to tu přečetla natebe pořád myslím pořád se mi to honí hlavou. Je to nespravedliví ☹

l.u.c.i.e
3. jún 2010

Sophi, ani nevíš jak mi je smutno, když to čtu. Normálně mě tečou slzy... 😢 Život je tak strašně nespravedlivej. Dneska na tebe budu moc myslet, aby jsi to s manželem ustála. Snad se ta prázdnota co nejdříve zacelí a po veškerém vyšetření se snad budete moci pustit do dalšího snaženíčka... Posílám ti moooc síly a hlavně to v sobě nedus. Plakej, uleví se ti.

kacka81
4. jún 2010

Ahoj holky, jdu vám popřát pokud možno příjemný víkend. Mi zachvilku odjíždíme zase na Hracholusky. Muž zachvíli příjde z noční tak pak hned vyrazíme. Tak zatím pa

l.u.c.i.e
4. jún 2010

Konečně krásné slunečné ráno. Huráááá 🙂

Kačko, užijte si to na Hracholuskách. Budete mít i pěkné počasí 🙂

jitakl
4. jún 2010

krásný den přeji ve spolek konečně sluníčko a manžel dorazí domů co si člověk může více přát???? Jinak už jsem dlouho neinformovala jak jsem na tom takže jsem v osmém týdnu a šestém dnu stále zvracím ale vše je jinak ok miminka měří 2 cm a mají se dobře tak už jen aby bylo líp mě a bude to ok......
Kačko přeji krásný víkend má být krásně tak si to tam užijte

Sofii: jak jsi na tom ty? snad dobře musíte se držet stále na vás moc myslím

zuzu2002
4. jún 2010

Ahojte, dnes som tu 1x. Hľadala som info o tom, ako zistím ci sa IVF podarilo. Našla som si vašu debatu a prosím o radu.
ET mi robili minulý piatok a z toho čakania som už na nervy. Bojím sa ako to dopadne. Dnes som si robila test, bol negatívny, ja dúfam, že preto, lebo je to skoro. Na krv idem až v stredu.

l.u.c.i.e
4. jún 2010

Jitakl, tak to jsou krásné zprávičky. Hlavní je, že jsou obě miminka v pořádku a ty relativně taky. Zvracení časem přejde. Už to k tomu patří. 🙂 Opatrujte se. Fotečky mimísků nějaké máš?

Ahoj Zuzu, pokud ti ET dělali minulý pátek, tak dnes je na test ještě brzy. Zkus si ho udělat tak v pondělí a z raní moče. Ta je nejvíce koncentrovaná. Budu ti držet palečky, aby na tebe vykoukli //. Hlavně nic nevzdávej. Kolik ti zaváděli embryjek?

zuzu2002
4. jún 2010

2 a obe boli 4 bunkové, tak aj toho sa bojím, či neboli maličké? Od včera mám zvláštny pocit v podbrušku.

l.u.c.i.e
4. jún 2010

Začátek těhu nerozeznáš. Já jsem se cítila jako před menstruací, jen jsem pak byla více ospalejší. Až později, kdy mi bylo těhotenství potvrzeno z krve mě začalo být divně od žaludku. Některé holky dokonce mají negativní test, špiní a krev jim vyjde pozitivní. Musíš věřit, že aspoň jedno miminko se uchytylo 🙂 Domlouvej jim. To je tvůj první pokus? Máš ještě nějaké mrazáčky?

zuzu2002
4. jún 2010

@l.u.c.i.e nie, pri odbere som mala len 3 vhodné vajíčka a to menej kvalitné ako povedala lekárka, ostatné bolí ,,prázdne´´. Ked mi nasledudúci den volali, že sa oplodnili 2 už to bol úspech. Mrazáčikov bohužial teda nemám. Ja nemám zatial žiadne špinenie, beriem utrogestan tak len z toho mám výtok. Trošku ma pobolievajú prsia ale inak nic. Mozno som nervozna aj z toho čakania, to je na tom to najhoršie.

Toto je náš prvý pokus, ja mám endometriozu a toto je možnosť ako predísť dalšej operácii a potom sa chceme s manželom pokusiť prirodzenou cestou hned o dalšie, chceme mať 3 detičky 🙂

Stále im dohováram, aby tam pekne spinkali, tak dúfam, že ma poslúchnu. 🙂

l.u.c.i.e
4. jún 2010

Zuzu, mě se oplodnili 3 vajíčka, 2 mi zavedli a poslední zničili. Prý nebylo vhodné na zamražení. Taky to bylo moje první IVF a vidíš čekám miminko. Moooc ti držím palečky, aby se vám to taky podařilo hned na první pokus. Výtok při utrogestanu je normální. Já vím to čekání je nejhorší. Pak zase budeš čekat na potvrzení bublinky a později srdíčka. Stále na něco čekáš a strachuješ se...
My bysme chtěli aspoň 2 dětičky, tak uvidíme zda se to podaří. Bohužel u nás to nikdy nepůjde přirozenou cestou. Snad se vám to pak podaří. Moc bych vám přála dvojčátka.
Jen s nimi mluv, taky jsem to dělala a hladila si bříško. Někdy jsem si připadala jako blázen, ale mě to pomáhalo a navíc taky tady jsem si mohla o všem promluvit co mě zajímalo.

zuzu2002
4. jún 2010

Ja som sa najprv vyhýbala takýmto foram, po operácii mi to len zhoršilo náladu a stav, ked som si čítala na nete skúsenosti. Aj teraz som sa toho bála, ale tu ste všetky pozítívne a radíte si. Získam tu odpovede a skúsenosti, ktoré by som inde nezískala. Robím všetko pre to aby to dobre dopadlo: nestresujem sa, stále len ležím, nič nerobím(neupratujem, nevarím) proste nič aby som bola na to dobre.

Musí sa to podariť, nič si viac neželám 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre