Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

kacka81
13. jún 2010

Ahojky holky,

teda Gabulík ty jsi se činila jsi šikulka, a jak to tu tak pročítám tak mám na něco chuť 😀 😀 Půjdu to zaspat.

Denis i já se přidávám fotečka s kočárkem je perfektní a tvá postava taky 😉 😉 Já osobně jako každou stimulaci přibrala 3,5kg a teď už mám 2 takže už jsem o 5,5kg těší, takže si myslím že to bude to samé co s Kačenkou zase si naberu 25Kg 🙂 Ale vůbec mi to nevadí hlavně že tam bublinka je.

Mi jsme dneska byli u nás na dětském dnu malé se tam moc líbilo, a tak se tam unavila že už před 19h spala. Tak mám docela klidný večer ještě uklidím složené prádlo a zapadnu taky. Bolí mě v kříži měla jsem to i s malou a je to nepříjemný tak se těším až se natáhnu. Jinak i mě by zajímalo jak se vede Medi ale na zprávy asi nereaguje. Už by měla mít krátce před porodem a nebo už to má možná za sebou. Tak se zatím mějte

l.u.c.i.e
14. jún 2010

Dobré ránko děvčata 🙂

Denis, mrkla jsem se na novou fotečku a maminkovská role ti sekne jako ulitá. Moooc ti to sluší. Karolínka je překrásná.

Gabulík, užij si dnešní rozlučku. Je mi jasné, že nějaká ta slzička ukápne, ale čeká tě krásný úděl maminky. 🙂

Kačko, hlavně, že jste si to s malou na dětském dni užili. To já jsem měla flákací den 😀 Snad už ti bolest v kříži ustoupila...

gabulik77
14. jún 2010

ahoj holky, zdravím vás. Tak mám ten dnešní den za sebou 😉 Samozřejmě jsem to neustála a slzy byly 😕 ale dostala jsem nádherné dárky, byla jsem fakt překvapená. Bylo to fajn, dala jsem nějaké fotečky do alba. Asi nejkrásnější dárek byl dort z plenek, prostě super. Dělala ho kolegyňka, je strašně šikovná 🙂 a ten mě právě rozbrečel, ale jinak super den, zatím si to moc neuvědomuji, ale zítra už mi to asi docvakne.

l.u.c.i.e
15. jún 2010

Ahojky,

dort z plenek? To si neumím představit jak to vypadá. To je fajn, že rozlučka se vyvedla a budeš mít krásné vzpomínky. No a teď se pomalu můžeš připravovat na maminkovskou roli 🙂

l.u.c.i.e
15. jún 2010

Už jsem se ti mrkla do alba a dárečky jsou všechny moooc krásné, ale ten dort z plenek je nejlepší. Fakt bomba. To se ti nedivím, že tě dojal. Moc šikovná kolegyňka.

sophiejane
15. jún 2010

ahoj holky dnes jedu na 16hod opět do Prahy k dr. do CARu, udělá mi cytologii když k nim chci chodit jako na gyndu, no a uvidí se jak dopadnu s tou neschopenkou 🙂 holt kdyžtak ještě půjdu chvilku do školy, ale to by mělo smysl tedy 😠

gabulik77
15. jún 2010

jo Lucko je to super nápad ten dort, jsou to normálně smotané plenky do ruličeka a stažené krásnou ňuchňací dekou na prcka a ještě je přes to pentle s dudákem a na vrchu je napnutý bílý overálek na spaní a to druhé patro dortu je úplně stejně dělané, jen menší a omotané pruhovaným bodyčkem a na vrchu jsou ťapky, fakt nádherný, ani se mi to nebude chtít rozbalovat. Naštěstí tam holky daly větší velikosti jak oblečení, tak plenek, takže to nebudu muset hned rozdělávat 🙂

sophie- doufám, že ti neschopenku nechá, je to fakt blbost, chodit na 14 dní do práce.

sophiejane
15. jún 2010

ahoj holky, tak doma budu do 25.6. a pak si půjdu ještě uklidit stůl do práce na dva dny to už je mi fuk...

jojo ten dort z plenek jsem už viděla v několika časopisech!

kacka81
15. jún 2010

Ahojky holky,

gabulík dárečky jsou opravdu krásné ale ten dort opravdu nemá chybu !!!

sophi tak to má smysl tě posílat na dva dny do práce to mi hlava nebere. Chtěla jsem se tě zeptat kam chodíš do Caru? Já mám totiž kamarádku a ty chodili taky někam do prahy a taky chtěli ty imuno testy. Měli za sebou 5 IVF které nebyli úspěšný. A testy jim stejně neudělali. Tak se jim tam na to vyprdli a šli jinam. Tam je na testy poslali hned na prvním pohovoru a udělali jim další a další a bez problémů. Ale z bejvalím Carem měli problém i kvůli převozu spermijí nechtěli jim půjčit nějakou tu specialní chlazenou bednu. Tak museli do toho Caru kam přecházeli řekli jim problém že jim to nechtějí půjčit a tam jim to bezproblémů půjčili aby si to mohli převést. Když mi to teď kamarádka vyprávěla tak mi to hlava nebrala. A hned jsem si vzpoměla na Vás. Ale zapoměla jsem se jí zeptat do jakého Caru chodili. Já ti to zjistím možná chodila do toho samého.

lucie dětský den jsme si fakt užily, až na to že malou den předtím bolelo bříško a večer zvracela. Ale na ten dětský den byla v pohodě mysleli jsme si že se uhnala v pátek na té svatbě. Ale po tom dětským dnu večer nastoupila teplota 38 a průjem takže střevní viróza. Aby se to nepletlo tak mě to vzbudilo v noci z neděle na pondělí. Tak jsme s malou celé pondělí proleželi a strávili na WC. Odpoledne když muž přišel z práce tak zalehl také. Večer kolem 18h mi psala mamka že táta už taky zvrací, pak tak kolůem 19h přijela sestra z práce dřív taky jí to skolilo. A v noci to položilo i mojí mamku, no hrůza. Dnes mi psala kamarádka že jí je taky blbě. Ale je to nějaká jednodení viróza protože dnes už je nám ok, jak kdyby nám včera nic nebylo. Ale byl to mazec.

l.u.c.i.e
16. jún 2010

Dobré ránko,

Sophi, to má opravdu cenu jít do práce na 2 dny. Pak máte ve školství taky nějaké ty prázdniny, co? To jsou placené? Vůbec nevím, jak to funguje.

Gabulík, jak si užíváš mateřskou?

Kačko, tak to nakonec skolilo všechny. Ještě, že to byla jen jednodenní viroza a jste už ok.

Denis, a co vy?

Za chvíli jdu do poradny, tak jsem zvědavá co a jak. Připadá mi, že už mi klesá břicho. Respektivě malej už mi nekope do bránice, zato hodně tlačí na močák.

sophiejane
16. jún 2010

luci o prázdniny si ve školství vybíráš dovolenou, takže nic moc...vzít si ji tedy jindy je pak vážně problém

sophiejane
16. jún 2010

a to už je mi fuk, tak ty 3dny budou líp zapalacené a půjdu tam už jen na chvilku, to už mi nevadí, já jen nechtěla před studenty týden před koncem, to by bylo fakt ujetý

jitakl
16. jún 2010

Krásné dopoledne holky jak se všichni máte?

sophie: opravdu nechápu jak to s těma neschopenkama funguje znám hodně doktorů kteří přemlouvají pacienty aby zůstali ještě doma a někoho zase tlačí do práce i když se na to ještě necítí. Jsem z toho jelen ještě že ti to docela dobře vyšlo to jsem moc ráda.....

Lucie: pak se ozvy jak jsi dopadla v poradně já už se tam taky moc těším ale jdu až toho 22 =( zdá se to nekonečné jelikoš jsem celou dobu doma doktor mě nechal na ryzikovim už od začátku léčby na ivf a už mě to teda doma moc nebyví vše utíká tak moc pomalu.... Padá ti bříško jo? tak že už by se to blížilo? =)

denis19
16. jún 2010

Ahoj holky...vidím, že poslední dny jsou pro každou nejakým zpusobem zajímavé 🙂 mne ho delá zajímavý dcera a nekdy jsem už ne zoufalá ,ale taková nevrlá, že nevím co s ní , jak ji pomoci...naše karolínka nemá svuj den, teda už od včera...asi ji neco bolí či co, neboť se pučí víc jak je zvykem, po každém jidle grcká a to i po čaji...tak dumám, že pujdu k doktorce....ať se na ní podívá, od druhé rána nespala a ted jen tak na pul oka ,aby se nereklo.....musí ji neco trápit.....jinak nemám vysvetlení.....
Lucko...držím palec ať se dozvíš samé dobré zprávy!!!!!
Sophie......život je proste zajímavý a i lidé co potkáváme...nemám co dodat!
gabulik...tak jak je doma?

l.u.c.i.e
16. jún 2010

Jsem zpět z poradny a vše je ok. Neotevírám se, na monitoru žádné kontrakce. Jen mi trichu kleslo břicho, ale to je prý normální u prvorodiček, že klesá dříve. Kontrola za týden.

Sophi, tak to jo. Chvilku to v práci vydržíš a pak pojedeš s mužem na dovču. Jistě se už těšíš. 🙂

Jitakl, taky jsem byla hned po OPU doma a zezačátku mi to vůbec neutíkalo. Taky jsem musela skoro 3 týdny jen ležet a to byla otrava. Pak se vrátil manžel ze služební cesty a už to utíkalo rychleji. Nejvíce to utíká teď 🙂
22. 6. už máš za pár dní. To ti uteče a určitě uvidíš své dvojčátka 🙂

Denis, raději s malou k lékařce zajdi hned. Projistotu. Třeba jí opravdu něco trápí. Pak dej vědět. Raději otravovat doktory několikrát než něco zanedbat.

denis19
16. jún 2010

lucko....tak super, už jen vydržet do termínu a hurá na to 😀 😀

jo jo já tam zajdu už dnes,ale nechci ji ted budit, neboť jak se vzbudí bude hladová a to by se v zurvalství mohla celá poliklinika zbláznit 😀

l.u.c.i.e
16. jún 2010

To chápu, že jí nechceš budit, když je spinká. Pak dej ale vědět co a jak... Držím palečky, ať to není nic vážného.
To nevím, zda vydržíme do termínu. První mám 28. 6. a druhý až toho 4. 7. Třeba budu přenášet 🙂

denis19
16. jún 2010

Lucko..to nášení není nic moc, co jsem videla v nemocnici, tak radeji na termín.....uvidíš to bude ok......to se celé muže zmenit ze dne na den 😲

l.u.c.i.e
16. jún 2010

Já vím že jo. I sám doktor mi řekl, že dnes to na porod není a zítra už můžu mít Matýska u sebe 🙂
Škoda, že nevíme nic o Medenečkovi. Osobně si myslím, že už je taky mámou, když musela skoro celé těhu proležet. Snad se na nás někdy přijde podívat.

denis19
16. jún 2010

No težko ríci co je s Medi, nekdy aspoň zareagovala na IP,ale ted ani to ne...asi je fakticky už máma a nestíhá stejne jako já 😀 😀 😀

l.u.c.i.e
16. jún 2010

Denis, tak co, byla jsi s malou u doktora? Copak jí trápí? Doufám, že už je vše ok.

kacka81
16. jún 2010

Ahojky holky,

denis přesně jak ti psala lucka je lepší k doktorům zajet než pak třeba nedej bože litovat. Já mám na naší dr i mobil a je pravda že ze začátku se snámi zapotila, už dokonce podle čísla poznala že jí volám já. Ale byla úplně v pohodě oni to chápou tedy alespoň ta naše ano. Jednou to už byla malá větší jsme sní museli na pohotovost bylo to asi kolem 23h a byli tam pěkně nepříjemný. A teď nedavno upadla na schodech tak místo na pohotovost protože to bylo už po 18h tak jsem volala naší dr. A ta mi řekla ať přijedeme kní domů tak nám na ní koukla dala mi rady co hlídat, a kdyby se něco co říkala začlo dít tak ať jedeme na nemocnici díky bohu ale nic takže jsme tam nemuseli.

Luci to je dobře že prohlídka dopadla dobře a že je vše v pořádku. Ještě chvilinku a budeš mít Matýska doma.

sophi dnes jsem byla v caru na kontrole a nedalo mi to a musela jsem se dr zeptat jak je to stím imuno vyšetřením, řekla jsem jí že mám kamarádku a že vám ho ještě neudělali. A ona mi říkala že to prý není standartní vyšetření k IVF a že je to možné že některý car ho nedělá hned. Ale stejně to nechápu, zrovna když je takoví procento lidí kteří stím mají problémy nám tenkrát myslím říkali že na to trpí 65% párů.

Jo a jinak já byla dnes na kontrolním UZ. Tak je vše v pořádku mimísek odpovídá 9 týdnům. Měří 2,12cm a termín porodu mám 19.1.11. Další kontrolní UZ mám za 14dní. A pak 19.7 screening + ultrazvuk. Fotečku přidám

l.u.c.i.e
16. jún 2010

Kačko, to jsou skvělé zprávy. Mimísek krásně roste. Jééé, kdyby se tak mrně narodilo 11. 1. 2011 to by byl moooc hezký datum 🙂 Hlavně, ať je to zdravé....

jitakl
16. jún 2010

Kačko tak to jsi na tom skoro jako mi nám dali termín na 9.1.11 ale říkala jsem si že kdyby bůh dal a vyšlo to třeba na 1.1.11 tak by to bylo super no ale stejně je to ještě daleko.... jak ti jinak je? já docela často zvracím je zajímavé že vždy jen večer u mě jsou ranní nevolnosti nějak posunuté =) mimísek ti krásně roste... 🙂

holky mám dotaz co je to ten screening? můj doktor o ničem takovém nemluví takže spoustu výrazů co tady používáte neznám ☹ cítím se jak idiot

jitakl
16. jún 2010

a ještě dotaz ted jsem se koukla na utz Kačky je opravdu moc hezké a musím se na to zeptat dělají ti utz přes břicho nebo ten vnitřní? já jen že máš tak krásné fotečky já jen dva takové flíčky ☹

kacka81
16. jún 2010

dělají mi Uz vnitřní, a screening je myslím vyšetření na vývojové vady.

l.u.c.i.e
17. jún 2010

Zdravím vás do krásně prosluněného rána 🙂

Jitakl, Kačka má pravdu, screening je vyšetření na vývojové vady. Vezmou tě krev + udělají ultrazvukové vyšetření. První screeaning se platí 1000kč. Zdravotní pojišťovna ho neplatí, až ten druhý o měsíc déle. Můžeš to ale odmítnout a počkat si o ten měsíc déle. Já jsem to ale neriskovala.

denis19
17. jún 2010

hezký den preji, práve jsme se vrátily z karolín z procházky a venku je nádherne 😎 jak se máte kočandy? 😕

l.u.c.i.e
17. jún 2010

Denis, máme se fajn. Za chvíli půjdu zase já ven. Jdu si nechat zkrátit nehtíky a pak si jdu posedět s kamarádkou...
A co vy? Je malá ještě plačivá?

kacka81
17. jún 2010

Ahojky holky,

lucie on se en první platí? Tak to musí bejt nějaká novinka já s malou jsem ho neplatila, a teď když jsem tam byla vyplnit papíry tak o placení také nic neříkali. No tak uvidím.

Jinak venku je moc krásně mi jsme přišli teď včera už jsem neměla večer chuť na vaření tak holt dneska musím vařit přes den. Ale hned jak uvařím tak zase pádíme. A zítra asi odjedeme na Hracholusky. Pojedeme sami muž jde o víkendu do práce. Ale zase tam budou děti tak si odpočinu. A malá si tam chodí brzy lehnout jak jí ty dětičky unaví. Tak já si půjdu sednout k vodě těším se na ryby to bude fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre