Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

sophiejane
30. júl 2010

no lucia musim priznat ze ti to moc nezavidim, me by to jedno uplne stacilo....

lucia.kl
30. júl 2010

@sophiejane ani ja si nezavidim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale tak za rok ked sa spolu zahraju a ja sa im nebudem musieť tolko venovať, to bude super...

denis19
30. júl 2010

@lucia.kl tak to ti verím a jsem ráda, že priznáš, že nekdy by stačilo i jedno, neboť já mám s jedním co delat 🙂 ale pravda je jedna, že pozdeji to oceníš, že byly dve holky najednou 🙂 tak ta naše se práve spánkem prodrala k revu 🙄

sophiejane
30. júl 2010

jo lucia, to zase začnou běhat 😀

denis19
30. júl 2010

sophiejane..jo a polezou zuby a to stereo..já mám strach z našeho mono 🙂 🙂 ..jak se ti vede?

lucia.kl
30. júl 2010

@sophiejane
@denis19 no a každá pobeží na inú stranu 😀 ale ja s nimi vybabrem, ja si ich dám na špagátik 😀 😀 😀
no a z tých zubov mám strach, ale počula som že je dobré natierať dasienka s Tantum verde, vraj to znecitlivie - 😀 dobrá rada od skúsenej mamičky 🙂

l.u.c.i.e
31. júl 2010

Dobré ránko,

lucia, máš můj obdiv.... Když jsem šla na umělý, tak jsem si přála dvojčátka, že to budu mít hned najednou. Dnes jsem ráda, že se uchytil jen Matýsek... Pevné nervy tobě i manželovi přeju a princeznám, ať moc neplakají a jsou spokojené... Až budou větší, tak se zabaví mezi sebou.

denis19
31. júl 2010

zdar matky i čekatelky.......jak se vám vede? my ted prožíváme krásné období tretího mesíce, kdy karolínka našla zálibu v kočárkování, ukážkove spinká a tak je to radost.... 🙂 už má pres 4500gr, tak se mi zdá neskutečne veliká 😕 to však pro Lucku není nic nového taková váha,co???? 🙂
gabulik..tak šup už domu 🙂

lucia.kl
31. júl 2010

my sme sa važili včera a NIcol ma 4300g a Alexa 4500g, no pekne mi tie baby priberaju 🙂

denis19
31. júl 2010

@lucia.kl no na to,že jste o polovinu mladší od nás, vážite suprišne 🙂 nám p naše princezna usnula na kuchyňském stolu, když mnž večerel 😀 😀 neuveritelné 😀 😀

gabulik77
31. júl 2010

ahoj holky všechny vás moc moc zdravíme. Tak jsme dnes doma z porodnice🙂 se tak rozkoukáváme 🙂 V porodnici jsme byli od pondělka, jak psal manža, měla jsem posličky, ti ale v úterý ráno úplně odezněli a nedělo se nic, dokonce to vypadalo, že pujdeme domu. V půl pátý mě prohlédl dr. a udělal jakýsi hmat🙂 a bylo. Bolelo mě hrozně břicho a hned to přešlo na rychlý porod. Takže porod se vším trval tři hodiny🙂 stačilo mi to, ale jsem moc ráda, že to bylo rychlé. Je to vše strašně velká změna🙂 ale jsme z něho fakt poprděný🙂

denis19
31. júl 2010

@gabulik77 ahoooj a vítejte doma...co malý péťa.....jaký je 🙂

sophiejane
31. júl 2010

ahoj gabuuu, tak si to hezky užívejte...to je fajn, že porod byl rychlý a v pohodě 🙂)

jo a nakonec poletíme příští sobotu na krétu na 12dní, čedok dnes zlevnil na super ceny tak jsem to hned zarezervovala, do stejného apartmanku kde jsme byli predloni 😀

lucia.kl
1. aug 2010

ahojte, nahodila som nové fotky do albumu 🙂

denis19
1. aug 2010

@gabulik77 Péa je super,moc hezký klučina 🙂 jen si to užívejte a radujte se....jak trochu vyroste, už to nebude takový veget 🙂

@lucia.kl ..tak to krmení v kočárku nemá chybu, kde jsi byla na ten nápad a je to v pohode, dobre se tak napapají???? to jsem ješte nevidela....
🙂 jak to je potom s grgáním 😲

l.u.c.i.e
1. aug 2010

@gabulik77, koukala jsem na fotečky Petříka. Úžasné miminko. Je nádherně vlasatý 🙂 Přejeme hodně zdravíčka 🙂 Užívej si maminkovství 🙂

@lucia.kl, taky krásné fotečky holčiček. Ať vám dělají jen a jen radost. Krásně přibíráte na váze. To je dobře. Je vidět, že jim mlíčko chutná...

@denis19, Matýskovi chutná papáníčko... Uvidíme kolik budeme mít v 6 týdnech... 🙂 Myslím, že přes 5 kg určitě. To je dobře, že ti malá dobře spinká v kočárku...

@sophiejane, jééé, tak už dovču máte zarezervovanou. Užijte si to a načerpejte nové síly... Budeme se těšit na nějakou fotečku 🙂

denis19
1. aug 2010

l.u.c.i.e tak Matýsek se činí a pribírá, no my snad také už budeme atakovat pet kilo 😀 😀 😀 dnes je Karolínka celkem dob brečená,asi ji vadí zase to teplo,ale jinak pohodička...spí aspoň v noci, když ne behem dne.... 😢

lucia.kl
1. aug 2010

@denis19 no ono to bol problém ked bola hladná len jedna, ked sme zastavili kočík tak sa tá druha rozplakala, tak sme to spravili takto, no a držať obom flašky naraz je docela zaberák na chrbticu, tak som vyskúšala a funguje to, ked sme vonku vždy krmim za jazdy, baby su spokojne a vždy pri papaní zaspia, s grganím ani grckaním sme po takomto jedení ešte problém nemali 😀 (klop,klop,klop) 😀

denis19
2. aug 2010

Dobré ránko matky 🙂
@lucia.kltak to vám tiše závidím, to grckání..my nemužeme vyjet s kočárkem dríve jak tak hodinku po jezení a to stejne ješte neco vypouští a je schopna se lehce pozvracet i tesne pred dalším jídlem, takže to je 4 hodinky po jídle...budeme to muset nejak pretret,ale unikají nám vzácne chvíle klidu v kočárku 🙂 🙂

maminky tak jak se máte?????

sophie....neboj se ty nic i ty budeš za chvíli mít starosti s blikáním a prdením...verím tomu, na dovolené chytíte další dech a hotovo 🙂

l.u.c.i.e
2. aug 2010

Dobré ránko,

musím zaklepat, že Mates nezvrací. Jen 2x se mi pozvracel přímo obloukem, ale to bylo, když byly ty obrovské vedra. Od té doby nic 🙂 Aspoň už víte proč máme větší váhu 🙂

Denis, my se máme fajn. Malej mi ještě spinká, tak využívám chvilku klidu 🙂 Pak půjdeme na procházku s kamarádkou. Budeme obě kočárkovat 🙂

denis19
2. aug 2010

Lucko, no mne karolínka také nezvracela, začala až od druhého mesíce a ted se budí tak zdar 🙂

gabulik77
2. aug 2010

ahoj holky, všechny zdravím, využívám chvilky času🙂 a píšu. Je to tedy hoňka. Péťa je malý, tak kojím každou hodinu a půl a v noci je to fakt záhul, ale jde jen o to abych si na to zvykla a bude fajne, Dneska se na Péťu přijde podívat dětská Dr. tak jsem zvědavá. Hned jak budeme mít trošku času, přidáme zase nějaké fotečky. Fotíme o 106🙂)

l.u.c.i.e
2. aug 2010

@gabulik77, taky jsem nazačátku kojila v krátkých intervalech. Byly ty vedra a malej měl neustále žízeň. Teď se to už srovnalo a kojím po 3 hodinách. V noci někdy i po 4 hodinách. K tomu se ale teprve dopracujete. Na fotečky se moooc těšíme.

gabulik77
2. aug 2010

ahoj Lucko, tak dnes jsem tady měla dr. a prý mám kojit po 3 hodinách přes den, akorát jsem mám teď hrozně zničené bradavky, tak asi budu muset používat klobouček, alespoň než se to zahojí. Přes noc nemám Péťu vůbec budit a mám ho nechat až se probudí sám. Prý není potřeba kojit tak často. Tak nevím, každý mi říká něco jiného. Hele Lucko a jak dlouho ti trvá jedno kojení?

l.u.c.i.e
2. aug 2010

@gabulik77, to je různé... Většinou je ale najezený do těch 10 minut. Někdy je hotov do 5 minut a za pár minut řve, že chce ještě mlíko. Poznám to podle toho, že si šouní ruku 🙂
Na zničené bradavky pomáhá bepanthen...

gabulik77
3. aug 2010

jo Lucko používám ho pořád, teď mimanža koupil i klouboučky ale asi jsou velké protože to mléko Péťa nevytáhl. Dnes jsme měli hroznou noc, vůbec jsme nevěděli co máme dělat. Péťa od devíti pořád jen brečel a když ho manža vzal do náruče tak byl klidný, ale jak jsme ho položili do postele tak strašně brečel. Nakonec mu v náručí usnul tak ho dal zpět do postele a zase se probral a brečel a tohle trvalo do tří do rána. Já mu od těch devíti snad 4x dávala napít, ale moc nepil, jenom brečel. Vůbec jsme už nevěděli co s ním, Nakonec ve tři ráno s náma usnul na sedačce a spali jsme až do devíti do rána a Péťa ani nekník, že by měl hlad. Je tohle Lucko normální?? Jsem bezradná. Před tou devátou než začal brečet spal 1x 3 hoďiny pak jsem mu dla najíst a pak spal tak 2 hodiny a pak to začlo, myslíš že mohl být přespalý nebo já nevím, ale prdíky asi neměl, protože u manžela byl v klidu.

denis19
3. aug 2010

@gabulik77 prespalý určite není, takovéto mimčo spí stále..spíše ho možná trápí horko anebo se chce proste nosit, to znám duverne 🙂

lucia.kl
3. aug 2010

@gabulik77 k tomu krmeniu, čo ti radila doktorka, som docela prekvapená, deťom sa má dávať jesť , keď su hladné, niekedy môže byť len smedný a preto si pýta, to by si si teda vytrpela plaču keby si chcela dfodržiavať trojhodinové intervaly. a k tomu stálemu plaču čo mal v noci, to kludne mohla byť aj kolika, moje baby to teraz mujú a tiež su kludné len na rukách alebo v kočíku - proste ked sa s nimi hýbe alebon hojdá alebno niečo podobné

gabulik77
3. aug 2010

@lucia.kl jo to ona dr. myslela, když bude spát a nebude se sám budit, tak ho mám po 3 hodinách sama vzbudit. Ale včera brečel pořád a já mu každou chvíli dala napít a stejně to nepomohlo.
@denis19 díky moc , je to fakt mazec🙂

l.u.c.i.e
3. aug 2010

@gabulik77, osobně si myslím, že Péťa měl jen koliku... Mohly ho trápit prdíky. Nám pomáhá, když mu dávám od 1 týdne fenyklový čajíček a máme po problémech. Krásně prdí i kaká... Taky mohl plakat, že se necítil v bezpečí. Dáváš ho spát v zavinovačce? Malé děti potřebují být ještě těsně zavinutý jako v děloze.
Snad vám dneska v noci neprobrečí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre