Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

gabulik77
7. aug 2010

@l.u.c.i.e tak se nám peta po 2 hodinách probudil a řev jako blázen, čajík nepomohl, přebalení nepomohlo, pochování nepomohlo, a nakonec jsem ho znovu nakrmila a z prsa jsem dostala jen cca 3g takže opět flaška a vypil 30ml

gabulik77
7. aug 2010

@lucia.kl chtěla jsem se ještě zeptat, kojeneckou vodu na to UM ještě převařuješ asi viď?

lucia.kl
7. aug 2010

@gabulik77 hej hej, preváram. ja mám horúcu vodu stále v termoske a keď zarábam mlieko tak ju miešam s neprevarenou studenou aby mala akurát teplotu, kupujem lucku alebo drobčeka čo sa nemusí prevárať.

gabulik77
8. aug 2010

ahoj holky, tak za včerejšek, když jsem to všechno spočítala malej vypil celkem 237 ml mléka mého i UM celkem. Od půlnoci od půlnoci jsem ho celkem krmila 6x více jsme nestihli, jak pořád spí. Včera jsem ho nakojila ve 21:30 a pak spal až do 5:30 to jsem ho znovu nakrmila a zase spinká do teď ale už to zase byly tři hodniny, ach jo. Myslím, že jí málo, ale zase když takhle spinká tak asi hladíka nemá. Každopádně včera to byl týden co jsme doma z porodnice a když nás propouštěli tak měl 2530 a včera měl 2640, ale tuhle váhu měl i v pondělí, dva dny po propuštění, protože jsem ho od soboty kojila ve dne v noci po hodině a půl. Takže se ta váha od pondělka vlasně nehla. Tak co myslíte???

l.u.c.i.e
8. aug 2010

@gabulik77, buď ráda, že tě nechá vyspat... Myslím, že pokud přikrmuješ, tak váha stoupat bude. Hlavně nesmí klesat. Nemá náhodou novorozeneckou žloutenku, že je tak spavej? Takový miminka hodně spinkají a málo papají.

gabulik77
8. aug 2010

@l.u.c.i.e hodnoty žloutenky měl v normě, tak snad by ji neměl mít. Zítra se na všechno zeptám dr. a uvidíme.

iliteri
8. aug 2010

Ahoj holky, dlouho dobu jsem Vas cetla, a ted bych Vas jen chtela pozdravit a podporit Gabulika. 😅
Od 28.6. mam doma dvojcatka, a problemy s kojenim jsem si prosla, a nervovala se na zacatku jako ty Gabuliku.
Urcite to zvladnes, zacatky jsou tezky a jste chvilku z porodnice. Musim byt v pohode hlavne ty, hodne pit, doporucuji 3 l denne, Caro, homeopatika na podporu kojeni, kojici caj a byt odpocata - coz to posledni je horsi. Pak se ma hodne prikladat, coz delas. Ze zacatku si taky myslim, ze by maly mel minimalne pit co 3 hod, nebo i casteji ale to by se ti musel budit, pokud se ti nebudi, tak bych ho maximalne po tech3 hod behem dne radeji vzbudila. Pokud se nebudi, konzultovala bych to s dr. V noci ja holky nechavam ted uz spat (ale je nam 6 tydnu) - abych prezila, protoze jsou prece jenom 2, ale predtim jsem je taky radsi budila. Co se tyka odstrikavani, ja bych zkousela odstrikavat trosku dyl, ja nekdy po 10 min taky nemam nic a pak jo, ale mam elektrickou medelu. Odstrikavam kazdy prso tak 20, 25 min. A taky casteji ze zacatku odstrikavat i kdyz nic nepotece. Dobry stranky na uklidneni jsou www. kojeni.net a kontaktovala bych laktacni poradkyni at se za Vami doma stavi, zkontroluje techniku a poradi. Myslim ze to zvladnes, jsi holka sikovna. Vsechny jinak moc zdravim a blahopreju k prckum.

gabulik77
8. aug 2010

@iliteri díky moc za rady, uvidíme co zítra.

denis19
9. aug 2010

Dobré ránko holky!
Letmo jsem prečetla co jste prodiskutovávaly a musím, ríct, že my jsme také na Nutrilonu 1 HA a malé asi fakt chutná také. Je pravda, že se mi stane, že i po trech hodinkách neco vygrcne ven,ale není to nakvašené mléko,ale jen taková čirá tekutinky, tak z toho jsem cvok a chystáme se na to poptat dr. Čaje mi pije strašne málo , jako kdyby nemela žízeň.
@lucia.kl kolik ti holky vypijí čaje za den?
gabulik.....víš jak se to ríká, že z velkých prsou toho moc neteče 😉 nebud smutná, bud to rozproudíš, nebo budeš frčet na flaštičkách jako my s lucií 😉
jo a ješte jedna vec..@lucia.kl ty nemáš mléko na predpis? vím, že pojištovna nehradí moc,ale preci, ješte když máš dve...to mne jen tak napadlo, když jdeš do DM to tam i tak vyjde levneji?
l.u.c.i.e vidím, že Ty jsi nejak závideni hodne bez problému, tak to je parádní léto s Matýskem,co?

l.u.c.i.e
9. aug 2010

Dobré ránko, děvčata.

@denis19, zrovna včera mi malej zničeho nic brečel od 19hod do 21hod. Pak už jsem nevěděla co jemu, jelikož byl nakojený,vykoupaný, přebalený, nosila jsem ho na rukou, manžel taky, povídali jsme na něj, ani v postýlce se neuklidnil (jindy hned po zapntí kolotoče usne), tak jsem ho šla vysát nosánek. Holky nevěřily byste, ale on mi při tom usnul a spal mi v kuse skoro 6 hod. Teď tu spí v lehátku 🙂 Takže taky máme tak trochu řvoucí miminko. I když je pravda, že jsem neměla takové problémy jako vy.

denis19
9. aug 2010

l.u.c.i.e ale musíš zkusit vše a toto je jen takkové lechtání maminky 🙂 a kdyžmu vysáváš nosánek, tak tam neco i má?

l.u.c.i.e
9. aug 2010

@denis19, skoro pokaždé... Někdy jsou to i takové žluté hleny. Fuuuj. Nechápu jak tak malé miminko může mít v nosánku tolik bordelu... A to se snažím moc nevysávat... Jen prokápavat Libenarem...

denis19
9. aug 2010

lucko ten Libenar mám také, jak to s ním deláš, už jsem premýšlela, že to také vyzkouším 😲

l.u.c.i.e
9. aug 2010

@denis19, když chrčí, tak mu nakapu do nosánku po jedné kapce. No a zachvíli se mu nosánek uvolní... Když je moooc plnej, tak to nepomůže a musím odsát. Pak je teprve klid.

denis19
9. aug 2010

ahááá a po tom kápnutí i z nosánku neco vyteče?

l.u.c.i.e
9. aug 2010

@denis19, nám nic nevytéká. Leda když to přepísknu a dám více kapek. Někdy je to boj, když sebou šije.

denis19
9. aug 2010

l.u.c.i.e 🙂 no tak tomu verím 🙂 to je u nás když ji dávám šťávu 😕

gabulik77
9. aug 2010

holky tak oo dvou dnech co přikrmujem Nutrilonem mi přijde, že je malej docela neklidný než usne, pořád se svíjí a tlačí, ale bereme na prdíky kapičky a je každou chvilku pokakaný, je to po tom umělém mléce normální, nebo by měl být naopak klidnější. Dneska přes noc vůbec nespal. Já spala 3 hodiny:(

denis19
9. aug 2010

gabulik77...no mel by rozhodne spinkat,ale ve všeobecnosti muže mít po jídle bricha bolení,neboť je to težší strava, u nás je to i ted nekdy tak a preci i to rychleji z lahve vypije.pokud se to do týdne nezmení..rekni to dr a zkus jiné mléko,ale nečekej zázrak 😕 stále je to UM

lucia.kl
9. aug 2010

@denis19 mne vypiju toho čaju tak 200ml každa, ja zarobim vždy rano dve flaše a do večera to stiahnu. my nemame mlieko na predpis ja ten je tušim len to HA mlieko a my pijeme normalne, mňa vyde v DM to mlieko so zlavami od 5 do 8€za krabicu, ale aj tak sa na to mlieko opitam dr. na poradni

@l.u.c.i.e tak to večerne plakanie pozname aj my, včera sme boli prvikrat večer bez neho po dlhom čase, čitala som že to je ta kolika.... vždy v rovnakom čase a aj 3 hodiny trvajuci plač.

@gabulik77 to môže byť tým mliekom, buď si na neho musí zvyknúť alebo mu nesadlo a bude treba skusiť ine, nam Nutrilon nerobil dobre, teraz skušam klasicky sunar tak uvidime, baby mi ho stiahli na posedenie 120ml čo doteraz pili len 90ml, no ale už su aj staršie tak by sa patrilo 😀

no my kakáme tak max. 2x za deň - po materskom mlieku sa kaká častejšie. ake davaš kvapky? espumisan alebo sap somplex?? my sme s kvapkami prestali a myslim, že teraz prdia lepšie 😀

denis19
9. aug 2010

@lucia.kl každé mléko by melo být na predpis, co jsem pochopila u své de, tak se zkus opat, já sice doplácím na krabičku nutrilonu 6,6€ a vydrží mi 41/2dne,tak to jsi na te tvé cene,ale uvidíš a možná budeš platit méne.... 🙂 no mne Karolínka vypije 80ml a to láme rekord! Dnes jsem dala poprvé vyšší dávku mléka 150ml a celkem nám to prošlo.....a ano i já četla ,že to večer mužou být koliky i po jídle, že to tak bývá, já dávám infacol nebo sab simplex, nekdy vynechám a celkem to jde....dávám to ale jen jednou denne, pokud ho dám.

lucia.kl
9. aug 2010

@denis19 no ale Nutrilon stojí normálne 14€ ten 800g neviem aké balenie je to čo máš na predpis ty, ja mam momentalne sunar 600g a ten normalne stoji 8€, ved uvidime v stredu čo povie dr. no ale mohol by predpisovať to by nam dosť pomohlo, mne vydrži krabica pri dvoch deťoch dva dni no a to už začali piť viac, tak sa tešim ...

denis19
9. aug 2010

@lucia.kl no práve ta krabice nevydrží dlouho. mne predepisují 400g baléní a to stojí v lékárne 11,6€ a já doplácím cca6,6€ ,ale všimla jsem si , že mléko v DM či TESCU to samé stojí méne, jako ta základní cena. je to síla.
jak se vám holky jinak vede?ve trojici? 🙂

l.u.c.i.e
9. aug 2010

@lucia.kl, jojo o kolice jsem taky slyšela. Prý je bez příčiny pláč a může trvat až 4 hodiny. Je to hlavně záhul na nervy rodičů. Taky je ještě 3 měsíční kolika... Děs běs. Aspoň kdyby člověk věděl co těm našim drobečkům chybí, co?

@gabulik77, taky si myslím, že je to z umělého mléka... Může mít zároveň i prdíky. To poznáš když se kroutí jako had. Někdy Matýsek zabrečí i ze spánku. Jak si uprdne přestane plakat. Taky se ale stává, že ho to probudí a řve a řve... Jinak malej kadí o 106. Ale holt záleží na tom, co maminka sní...

@denis19, jakou šťávu dáváš malé?

Holky vůbec vám nezávidím, že musíte připravovat umělou stravu... Je s tím více práce... No, ale děťátka papat musí 🙂

denis19
9. aug 2010

l.u.c.i.e dávám jí šťávu z červené repy, delám ji doma a pomáhá ji to na krvinky.

l.u.c.i.e
9. aug 2010

Aha, to jsem nevěděla, že se můžou dávat šťávičky.... No, zítra jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá, jak malému dopadl krevní obraz na protilátky.

lucia.kl
9. aug 2010

@denis19 inak sa nám darí docela dobre, mm mal minulý týždeň dovolenku a normálne sa tešil do práce, on nezvládal ten ich plač a usúdil, že v práci si oddíchne viac 😀 ja už som si nejak zvykla na ten ich plač a už ma to netankuje 😀😀
@l.u.c.i.e už som si na tú umelú stravu zvikla a nedojde mi to, ja nakrmim hoc kedy a hoc kde a hlavne môžem deti nechať rodičom alebo mm a dať si pauzu... má to svoje výhody aj nevýhody

denis19
9. aug 2010

@lucia.kl super je to,že nemáte problém s papáním, to my také ne,ale to potom je nekdy náročné a hlavne ji nemohu hnedle dáti lehnou, nebo stále vypouští neco kútikem ven 🙂 ale u Tebe si to bez pomoci rodiny neumím ani predstavit 🙂 a také jsem si na to UM už zvykla a ani mi to neprijde.
dnes mi malá jen spinká, jsem z toho na nervy, dnes jedla zatím jen dvakrát, už nevím...jednou tak a potom onak a maminka je z toho zmatená 🙂

l.u.c.i.e
9. aug 2010

@lucia.kl, taky už rozeznám různé pláče Matýska. Je to zajímavé, jak už umí dát najevo co chce... Stejně je nejhezčí když se na mě směje 🙂 Když potřebuju pohlídat na delší dobu, tak mléko odstříkám a je to 🙂 Ale je to max. na 5 hodin... Stejně se mi už pak začíná stýskat a je to takové nezvyklé být bez malého. Pořád mi něco chybí 🙂

@denis19, mě po včerejším pláči taky Matýsek jen spinká. Celkem byl snad vzhůru jen 1 hodinu. No, aby večer zase nespustil...

lucia.kl
9. aug 2010

@denis19 tak mi mame pod hlavou stale plienku, občas grcnu ale to malo kedy, no a to vypušťanie kutikom ust tiež poznam, Nicoke sa to občas stava. mne chodi rodina hlavne na to aby som sa mohla vykecať a občas vyspať, inak som s nimi väčšinu dňa sama... ale nevadi, aspoň mám klud a nikto mi do toho nekecá ... ja bývam s babkou a strašne neznášam ked príde ked baby plačú a mi hovorí: netreba ju prebaliť, neńi hladna? nechce cumlik? neni jej zima? a podobne no a oni maju večernu koliku 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre