Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

sophiejane
21. okt 2009

a cítím se úplně normálně, nic nebolí, stejně jako minule, tak asi i proto jsem pesimistka 😒

medenecek
autor
21. okt 2009

Hyperstimulační syndrom jsem měla těsně po odběru folikulů. V břiče litr tekutiny, bolest. Chodila jsem v předklonu a ještě mi pak posunuli zavedení první várky a to o tři měsíce později. Odběr vajíček v červnu a teprve v září první transfer.
Břicho jsem měla jako v 5 měsíci. Léky mi žádný nedávali. Jen jsem si brala brufen na bolesti, který nepomáhal. Každý týden na odběry krve alespoň 3x. Ruce rsamou modřinu, brali mi vždycky 6 zkumavek.
Naštěstí do 14 dní se to upravilo.
Hodně se to stává těm co se jim vytvoří hodně vajíček.
Pokud bych měla tohle zažít znovu při otěhotnění, alespoň budu vědět, že to stálo za to.
Že ta bolest zmizí a bude mimčo. Ale po tom odběru kdy nemáte nic, transfer se posune a zamrazením várky se opět sníží % na úspěch a ještě k tomu bolesti, to je fakt síla.
Holky držím palce.
A omlouvám se za ICSI, myslela jsem něco jiného. Popletla jsem to s AZSVO (asistované zavedení spermií k vajíčku v době ovulace pomocí dlouhého katetru pod ultrazvukem v těle budoucí matky). Ty zkratky jsou šílený. 🙂

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Zojec, díky za radu. No, mě břicho nebolí, leda jen občas takový pocit plnosti. Prsa občas pobolívají a docela mě pořád bolí hlava. Dá se to ale vydržet. Jinak jsem pořád ospalá... Nic víc. Důležitý poznatek je, že jsem v pondělí nedostala menzes, tak si říkám, že to snad vyjít mohlo. To víš, budu klidná, až to budu mít potvrzené z krve a mimi bude v bříšku. 🙂
Medenecek, neboj, ono se taky zadaří. Nesmíš ztrácet naději... Hlaď si bříško a povídej si s nimi. 🙂 Tak to aspoň dělám já. Přemlouvám je... 😵 Já vím, blázen.
My jsme na ICSI museli jít, jelikož v mističce by se ani jedno vajíčko neoplodnilo. Máme málo živých a jsou ke všemu moc líný... Navíc jsem měla málo vajíček k oplodnění. Jen 6 a z toho se stejně oplodnili jen 3, vydrželi 2, které mám v sobě...

medenecek
autor
21. okt 2009

sophiejane já jsem po ET právě 7 den. Taky nic necítím. Prsa nebolej, jen sem tam rejpne křeč v břichu. To jsem měla i po prvním ET. Mám břiše zavedeny po druhé 2 embrya.
Taky čekám. Test dělám 30.10 kdy ty?

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Jééé, tak tu druhou zkratku zase neznám já... 🙂
sophi, neztrácej naději. Já jsem taky ze začátku nic necítila, až od blížící se menstruace. Musíš věřit, že to vyjde...
Jednou určitě.

medenecek
autor
21. okt 2009

l.u.c.i.e nejsi blázen když si hladíš bříško a povídáš si s nima. Já to dělám taky. Prosím je ať zůstanou 🙂

Jestli máš menzes pravidelnou, tak to určitě vyšlo.

Někdy jí ale mohou opožďovat léky.
Já jsem po prvním ET menzes nedostala ve stanovený termín udělala test a byl negativní. Vysadila jsem léky a teprve po týdnu přišla menzes.

Ale já mám s menzes problémy. Mám jí nepravidelnou, někdy nepřijde vůbec, nebo přijde a je slabá.
Tak mě neber jako měřítko pro Tvůj případ.
Držím palečky, aby ti to vyšlo. 😵

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Já taky nemám menzes pravidelnou... Museli mi jí upravovat, aby chodila aspoň trochu rozumně. I když doktor říkal, že by teoreticky jak jsem dopovaná hormony měla přijít na den. Když jsem byla na IUI, tak taky přišla... No, jak říkám, oddychnu si až to budu mít potvrzené z krve a mimísky uvidím v bříšku...

denis19
21. okt 2009

Zdar devčata, tak jsem si prečetla denní korespondenci a jsem v šoku! Sladce jsem žila v domnence, že pokud už je po ET OHSS už nevypukne! A ono opak je pravdou!!!! Fúha 😲
Trochu jsem se lekla, neboť bé bríško, teda bricho, je také jak na úrovni 16 týdne!!!! a ne jako 16 den po ET 😀 😀 ale mnž tvrdí že se zmenšuje, tak mu to baštím.
U nás v CARu ríkají, že pokud si dáme dve a jsme trochu na pochybách, tak se určite dve ujmouale dve deti je lepší než žádné, tak čekám kolikch se tech dvojčátek tady ujme! a povídat si s nima? no to by jinak ani nešlo a za chvíli začnu s angličtinou 😀 😀 😀

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Mě pan doktor taky před OHSS varoval a doporučil mi denně vypít okolo 4-6 litrů vodů, že to pomáhá... Nikdy jsem tolik nevypila max. 3 litry, ale je pravda, že mě břicho přestalo docela brzo bolet. I když je to možné i tím, že jsem měla málo vajuchů...

denis19
22. okt 2009

l.u.c.i.e
dobré ránko, teda to všem preji!
začala jsemtaké pít více vody a uznávám, že i bricho splaslo a je mi lépe, nikdy jsem nemla probléms pitným režimem, vždy jsem kolem 2,5litru vody vypila,ale jak jsem začala se stimulkou, tak se mi to celé posr...., jeden skoro ani litr a potom jsem se nešla dopít a bylo mi blbe,ale už se mi to upravilo.
jak se dnes vede?

l.u.c.i.e
22. okt 2009

Ahojky Denis, už aby byl zítřek a já měla jistotu. Dnešní test je zase stejný jako ty předchozí... Mám docela obavy...
A co ty? Jak se máš?

denis19
22. okt 2009

l.u.c.i.e
mrkla jsem na ten tvuj test a myslím, že zbytečne stresujš, to bude Ok, uvidíš, zítra je krev a sono? a který to jsi den po ET? už jsem to nejak zapomela, to víš, nejsem nejmladší 😀 😀
jinak také hezké ráno a jaké máš dnes plány?
Mne je dnes dobre, už ani v noci žádné bolesti, prsa také pohoda, tak verím, že se nic nestalo!

l.u.c.i.e
22. okt 2009

Krev bude určitě, ale sono se u nás asi takhle brzo nedělá. Nevím, uvidím. Jsem 12 den po ET (15 DPO)... Chtěla bych už mít jistotu. No, zítra touto dobou si to snad budu moc odnést do laboratoře, abych to věděla hned 🙂 To víš, jsem netrpělivka... 🙂
Na dnešek mám naplánované, že si zajdu na nehty, pak za kámoškou, půjdu se mrknout asi i na mamku a večer si jdu na chvilku posedět s přáteli. Aspoň se dozvím něco nového a přijdu na jiné myšlenky...
Mě taky nic nebolí. Občas cítím pnutí v prsou, občas zabolí v kříži a občas pobolívá v podbříšku. 🙂
Neboj se. Všechno je u tebe ok. Copak budeš dělat ty?

denis19
22. okt 2009

myslím, že nebudu delat nic duležitého, dopoledne sei popíšu na nete, potom si skočím do lékárny pro další balení utroše,taky ho bereš???? a odpoledne procházka s kámoškou a jejím ročním synem, koláček a budu se tešit,že se mi dnes konečne vrátí domu manžel!!! 🙂
tak ti držím na zítra drápy a dej vedet co a jak, budu čekat!!!!

l.u.c.i.e
22. okt 2009

Jojo, taky beru Utrouš, 4 denně. K tomu jsem dostala předepsáno kyselinu listovou a Calibrum babyplan.
Kdes měla manžela? Já ho mám už skoro 2 měsíce v zahraničí a vrátí se mi až před Vánoci. Původně jsem myslela, že za ním v úterý poletím (mám již koupenou letenku), ale takhle nevím, zda mě doktor pustí.
Neboj, zítra hned písnu až budu na netu. Ale po doktorovi musím ještě do práce odevzdat papíry, tak tu budu někdy po 13hod.

denis19
22. okt 2009

Ty jo ! Ty to ted vše zvládáš sama, jsi hrdinka a manžel nemusel být u ET? Asi to podepsal pred tím, co!
A to letadlo si vyhod z hlavy, je to nebezpečné pro zdraví zdravého človeka a ne pro Tebe v Tvém stavu!!!! Už vydrž do vánoc, ikdyž je to daleko. To teda zvládáš dosti dobre všechno kolem IVF, to jsi i sama stimulovala!!!!! Co delá mnž venku, pokud se mohu ptát a co deláš Ty, pkud nejsi tehotná 😀
Muj mnažel byl v terénu na tri dny, takže s tebou se to nedá rovnat!!!

l.u.c.i.e
22. okt 2009

Manžel před odletem zanechal v centru své spermie a souhlas, že si s nima můžu do konce roku dělat co chci 🙂 Nechtěli jsme zase čekat další 4 měsíce. Dohodli jsme se tak. No, musela jsem to zvládnout. Ale každý den jsme ve spojení, voláme si přes skype, takže se i vidíme a když jsem byla na OPU, tak mi za ten den volal služebním telefonem 6x. Měl strach. 🙂
Manžel je zkušebák a dělá ve škodovce, no a já dělám v balíkárně na poště. Teď jsem na neschopence.
Copak děláte vy?

denis19
22. okt 2009

Zkušebák znamená, že delá zkušební testy na škodovce???
Oba jsem GISáci (geografické informační systémy) ,mnž to aplikuje v geodézii, merení terénu a tak nejak a já delám v armáde redaktora map. Vytvárím nové mapy a ruzné mapové podklady pro krizové situace.

l.u.c.i.e
22. okt 2009

Jojo, přesně tak. Už je úplně poslední, co zkontroluje třeba tramvaj do ulic... 🙂
Jé, to je ale pěkná práce, ne? Baví tě to?

denis19
22. okt 2009

Jo, když jsem to studovala ani mne nenapadlo, že mne to bude tak bavit,ale nejdríve jsem začalas tím delat, když jsem pomáhala mnž a potom to šlo samo!!!
A to musí pracovat potom mnž v zahraničí??

l.u.c.i.e
22. okt 2009

Důležité je, že vás to baví oba.
Nene, chtěl jet, jelikož je to jediná šance, jak si docela rychle vydělat penízky. Zařizujeme ke všemu byt, tak abysme mohli utrácet 😀 To víš, nedávno jsme si brali na hypotéku byt 3+1, tak jsme trochu bez penízků...

denis19
22. okt 2009

Tak tomu verím!!!!! Hypotéka, to je neco! Kolik tak stojí 3+1 u vás????

l.u.c.i.e
22. okt 2009

Dali jsme za něj 1 990 000 kč. Už je ale zrekonstruavaný, ale stejně. Měsíčně máme splátky okolo 13500kč + když započtu všechno okolo bytu, tak se to vyšplhá k 20000kč.
Vy máte baráček? Nebo jste v podnájmu?

denis19
22. okt 2009

Ty vole!!!!Sorry! Ale 1,9mil!!! to jsem nečekala,aspoň , že je zrekonstuovaný, tak jakse vám líbí!
Ne máme také 3+1, sami jsem si ho rekonstuovali, postupne do vytoužené podoby a asi jsem už hotovy,ikdyž stále neco spekulujeme. jsem minimalisti, tak nemáme moc nábytku a ted bude muset porešit nejaký ukládací prostor pro mimčo, už se na to teším 😀

l.u.c.i.e
22. okt 2009

Byl je pěkný, velký a hlavně jsem skoro celý den svítí sluníčko. To víš, taky nemám moc nábytku. Postupně zařizujeme. Jinak to ani nejde 🙂

denis19
22. okt 2009

Presne! Také jsem nic nezdedili a ani nevyhráli, taksi vydeláváme prací 😀 😀

l.u.c.i.e
22. okt 2009

V dnešní době se zvlášť člověk musí otáčet 🙂
Nejvíc mě štve, jak vláda snížila porodné a mateřskou. Je to děsný. Vůbec tu není žádná podpora mladých rodin.

denis19
22. okt 2009

To není ani u nás a co to znamená ,že snížila, z kolik na kolik???

l.u.c.i.e
22. okt 2009

Pokud vím. Tak porodné je teď 13000 a od roku 2010 bude 10000 a mateřská se u nás taky snižuje. Nevím to procento přesně. Rodičovský příspěvek po dobu 3 let je u nás teď 7600 a od roku 2010 6800. Je to síla, co?

denis19
22. okt 2009

Tak to ano a také to máte tak, že pokud porodíš dvojčata tak máš rodič. príspevek jako na jedno díte???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre