Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
13. nov 2009

luci
klid,každá se víc pozorujeme, otehotnet prirozene, možná ješte ani nevíme, že jsem tehul a nic nerešíme!!!!
jo mne píchne z času na čas v podbríško a relativne dost!

l.u.c.i.e
13. nov 2009

Tak to mám radost, že v tom nejsem sama. To víš od toho krvácení mám neustále strach. Ve zprávě pro gynekologa mám napsáno, že mi stále hrozí potrat. Tak proto.

medenecek
autor
13. nov 2009

i mě loupne každý den i několikrát v podbřišku, občas cítím vaječníky, břicho mám jako po cvičení namožené. A k tomu jsem vyfasovala zácpu a bez čípků prostě nejdu. 😉

kacka81
13. nov 2009

Ahojky

l.u.c.i.e přesně tak jak píšou holky nevolnost není známkou těhotenství. Já to měla tak na střídačku někdy se mi po ránu udělalo nevolno a někdy ne. V podbřišku mě taky pobolívalo. Asi je to normální stav.

Denis dnes mám vařenou zelňačku pro nás, pro malou mám polívčičku a večer budu dělat frtancoský brambory. Nevím jestli máš krátké a nebo dlouhé vlasy. Ale myslím si že by mě určitě něco napadlo. Já totiž dělám strašně ráda netradiční účesy ať co se týče barvy tak střihu.

denis19
13. nov 2009

jé kačko, tak to te nekdynavštívím, já strašne rád avangardu, ted mám jednu stranu na ježka a jednu dlouhou pod uši a to se mi moc dobre nosí.......škoda, že bydlíš tak daleko,často jeydím do čáslavi,ael plzeň je dááááleko

medenecek
autor
13. nov 2009

holky mám dotaz. Koupete se ve vaně? Nebo od doby kdy ste těhotné jen sprcha? Já bych si ráda dala vanu, samozřejmě né s horkou vodou, ale bojím se, aby to neuškodilo dítěti.

denis19
13. nov 2009

Medi, já se ted radeji nekoupu,ale vím, že nekteré ženské chodí i na termál,ale určite ne v prvním trimestu.

kacka81
13. nov 2009

Medi já se taky radši sprchovala z vany jsem měla taky strach

Denis tak tebe bych stříhala a barvila strašně ráda, ty jsi typ jako má sestra. Ta má taky jednu strranu na krátko a druhou dlouhou. Než jí ta strana narostla tak jsem jí to prodloužila a ted už jsme jí ty prodloužený vlasy sundali a už má jen sví. Akorát minulý týden jsem jí barvila. Má to selé černý akorát konce má červený a půl ofiny taky. Ofinku má do obloučku a vypadá to fakt dobře. Předtím to měla taky černý a měla vtom vedený šikmý bílý pruh.

denis19
14. nov 2009

Ahoj holky!

Kačka , tak tvá sestra zná výborne 😝 ty i prodlužuješ vlasy.....hm, no v plzni jsem ješte nebyla 😀

l.u.c.i.e
14. nov 2009

Holky, tak jsem včera opět začala krvácet tmavě hnědou krví. Opět nasazen Ascorutin. Mám takový strach.

denis19
14. nov 2009

lucie
pokud je to tmave hnedé, je to ten lepší prípad......neztácej víru!!!!!!!!! .........ale chápu Te!

l.u.c.i.e
14. nov 2009

Denisko, to je tak těžký, aspoň kdybych tu na to nebyla sama... Aspoň, že si tady můžu ulevit...
Jak se máš?

denis19
14. nov 2009

no to si neumím predstavit, prožívat to sama!!!!Ale možná to druhé embrijko odchází a to se nejak projevit musí, já mám zase stres z toho, že tam stále je 😀 ....jinak se mám dobre, dikas za optání, nic mne nebolí, výtok ustál a papám co mi chutná 😀

l.u.c.i.e
14. nov 2009

Tak to mám radost, že ti nic není... Mě už druhý den taky není špatně od žaludku. A to druhé embryjko je stále prázdné? Třeba se vstřebá a ani to nepoznáš...
Moc ti to přeju.

denis19
14. nov 2009

no jo je prázdné, objevil mi ho až muj obvodní gynekolog tento týden, nevedel co to je, tak jsemmu rekla, že mi transferovali dve blastocysty a takse porádne podíval, zkonstatoval , že nežije a že se vstrebe časem.....

hlavne, že nám není blbe 😀 já jsem jen dost unavená z ničeho....nevím co bych delala chodit do práce 😀 😀 ...velký užitek by ze mne nebyl.....ale to delá ten utroš, mrcha jedna.....

a kdy se vrátí manžel?

l.u.c.i.e
14. nov 2009

Já taky spím po utrouši. Kromě včerejší bezesné noci, kdy jsem měla strašný strach. Ale dneska jsem volala do Natalu, tak mě trochu uklidnili. V pondělí už jdu taky ke svému obvodnímu. Už aby to bylo a já měla jistotu, že je vše ok.
Snad se vstřebá. Mě se jak vidíš nestřebává a takhle postupně odchází... Moc ti přeju, aby se vstřebal a nemusela si prožívat ten strach.
Manžel se vrací až 17. 12. Takže ještě celý měsíc sama...
To mě povídej, je to fajn, když už se mi z jídla nezvedá žaludek... Ale ještě mě občas dráždí různé pachy.

denis19
14. nov 2009

já si lucko myslela, že se vždy musí vstrebat,ale jak te tak čtu, tak asi ani ne, jako to druhé neuchycené embrijko, zajímalo by mne od čeho to závisí?????
pachymi nevadí, jen poslední dny, do sebe nejdu nalít tekutiny, jemi z toho zle,ale aspoň ty dva litry čaje či vody vstrebu,ael to není nic moc....a také mám nechutenství a jím jen ze zodpovednosti, nei mi nejde na chuť,kdyby to tak bylo pred tehotenstvím 😀 😀 😀 to bych mela postavu 😀 😀

l.u.c.i.e
14. nov 2009

Denis, to já právě taky vůbec nevím. Jelikož v Natalartu mi nejprve řekli, že druhý embrijko nevidí a že se pravděpodobně vstřebalo. Na pohotovosti ho taky nenašel, tak mě řekl, že pravděpodobně odchází tou starou krví a naposled v Natalartu mi řekl, že je u embryjka ještě nějaké prosvětlené místo a že to vypadá na zbytky embrya... Já vůbec nevím. Uvidím, co mi řekne v pondělí můj gynekolog. Nikdo mi ani pořádně nevysvětlil proč vlastně krvácím... Jen mám v papírech stále hrozící potrat. Taky napsal do papíru, že má mi ve 12 tt napsat žádanku na genetické vyšetření...
Naštěstí tekutiny mi nevadí. Nejraději mám džusy 🙂

denis19
14. nov 2009

no džusy mi nikdy moc nešly, tak to mám smulu....
a co se týče druhého embrijka...jsem zmatená...mne muj gynekolog našel vedle gestační váčku se živým embrijkem další gestační váček, bez akce srdíčko,ale je mi divné, že ho v CARu nevideli,ale radeji už na to nemysleme 😲
budu v tom pití tyto dny muset zabrat.....abych byla zza zodpovednou....jo já mám ve 12tt I.poradnu a také mi budou delat první testy ...a ted jak jsem byla v 8tt u svého dyndare, tak mi delal stery, cytologii,kultivaci a bral krev, príští týden si mám volat na výsledky ....

miriam74
14. nov 2009

Ahoj devcata.Muzu se k vam pridat.Jsem 14 den po transferu a vcera jsem zacala hnede spinit.V pondeli budu mit vysledky krve,testy jsem si delala dva a byli pozitivni,ale presto mam strach ze spineni.Ctu tady vase komentre,tak mne to trochu uklidnilo,ale nic moc to neni.Popichuje mne porad v oblasti vajecniku.Jo a 12 jsem mela termin menstruace.Muze to spineni byt procinou terminu menzes?

denis19
14. nov 2009

ahoj miriam, to špinení s tím datumem je propojené, také se mi to stalo....ale až na další cyklus,ne hned po ET, tak bud v klidu, testy močové máš pozitivní a v pondelí Te uklidní i odborníci 😀 hodne zadru a vítej mezi námi.....

miriam74
14. nov 2009

Dekuji moc.Cely den se ukecavam,ze to bude dobry,ale moc mne to nepovzbudilo.Ale tvoje zprava me trochu uklidnila.Vim,ze mi nezbyva nic jineho,jen cekat do pondeli.Zitra si chci udelat znovu test.Co myslis? 🙂

kacka81
14. nov 2009

Ahojky holky dřív jsem to dnes nezvládla, malou jsem teď uspala tak jsem se vlítla abych věděla co a jak.

l.u.c.i.e to bude určitě odcházet to druhý embrijko, drž se ale vím jak ti je, ono se to říká viď. Mě taky tenkrát doktoři uklidnili ale stejně na to člověk pořád myslí. Drž se

miriam74 já měla to samé, testy pozitivní ale špinila jsem a vše bylo ok. Doporučili mi ležet a mít nohy ve vyvýšené poloze. Takhle jsem špinila první tři měsíce vždy v době kdy měla přijít menstruace a pak to úplně vymizelo. A malé byli ted 2 roky 😉

medenecek
autor
14. nov 2009

Ahoj holky,

tak já se taky konečně dostala na počítač. Během dne, jsem nějak nestíhala. 🙂

Lucko: bude to dobrý. Mluvila jsem se svou sestrou (je zdravotní sestrou) a říkala mi, že slabé krvácení v prvních třech měsících je ok. Proto taky často ženský nevědí, že jsou těhotný, teda ty co do toho přišly normální cestou. A vím, že ségra zjistila, že je těhotná až ve třetím měsíci, protože stále slabě krvácela. Až když se jí udělalo zle a šla k doktorovi, že má něco se žaludkem, tak jí oznámil, že už je 3 měsíce těhotná. Tak klídek.

Jinak dnes mi manžel udělal radost. Přinesl mi domů dvě knížky o mateřství, 30 růží (10 červených, 10 bílých, 10 růžových) a velký mandarinkovník (nevím, jak o něj budu pečovat) je obsypanej mandarinkama. Asi měl nějaký záchvat dobrosrdečnosti, protože kytku mi nedal ani nepamatuju. 🙂 A najednou takovejch darů, to mám asi vánoce napřed. 🙂

kacka81
14. nov 2009

Ahoj medi tééééééééda to je paráda. To si musela bejt pěkně překvapená

medenecek
autor
14. nov 2009

kacko koukala jsem na muže jako tele na nový vrata a nechápala, co se děje 😉
On jednou za čas tyhle záchvaty má

denis19
15. nov 2009

Dobré ránko, tak nevydržím večer ,ale ráno jsem první!!!!!!
medi, lehká závist.......

l.u.c.i.e
15. nov 2009

Ahojky holčiny. To já jsem vstávala před chvíli. 🙂 Dneska už nekrvácím, hurá. Ještě, že ten ascorutin zabírá hned.
Díky za podporu, jsem vždy o trochu klidnější, i když to nevypadá 🙂
Medi, páni, to je krása. To bylo moc hezké překvapení...
Miriam, ahoj, vítej mezi námi...
Denis, tak uvidíme zítra u svého gyndaře. Třeba už mě taky udělá stěry a cytologii... Už máš těhu průkazku?

denis19
15. nov 2009

LUCIE
ne ,tehul prukazku nemám, u nás ji dávají až ve 12tt, tedy na I. poradne a ty stery a pod. ti už asi budou delat zítra,jako mne.....
mne dnes začala pobolívat jedna mandlea to jsem byla včera jen asi n a15 min v obchodáku!!!!hruza

l.u.c.i.e
15. nov 2009

Tak uvidíme...
Tak to bolení madle ti vůbec nezávidím. Snad se ti to nerozjede...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre