Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

pajcina
23. nov 2009

Ahoj holky. Jsem tady nová. Mám na Vás dotaz. V září loňského roku jsem postoupila své 1.IVF, které se nezdařilo. V lednu 2010 se chystám na 2. IVF a tak zjišťuji, co se dá. A teď k tomu dotazu: měla jste některá z Vás zvýšenou teplotu po zavedení embryí? Tenkrát mi byly zavedeny 2 embrya a hned druhý den jsem měla zvýšenou teplotu až do menstruace. Nevím, jestli to bylo způsobeno Utrogestanem nebo se tělo bránilo přijetí embryí. Nevím, jak si to vysvětlit. Díky za odpovědi.

kacka81
23. nov 2009

Ahoj holčiny pročítám diskusi a u mě co se týče držení v CARU tak mě tam měli doopravdy do toho 12tt a pak mě předali mému dr.

pajcina zdravím tě mez námi ale co se týče tvého dotazu tak odpověď neznám mám za sebou 5 IVF a abych ti pravdu řekla tak mě ani nikdy nenapadlo se po ET měřit. Ale vydrž možná některá z holek bude odpověď znát. A jestli máš ještě příbalový leták od Ultrogestanu tak tam mrkni možná to tam bude napsáno. Já jsem koukala a bohužel už ho nemám.

denis19
23. nov 2009

ahoj pajcina, jsem na tom jako kacka, já po ET nemela nic, jen únavu, to ten utroš,ale zvýšenou,ale neztrácela bych klid, je to prec zákrok a telo se tak muže bránit!

pajcina
23. nov 2009

Díky za odpovědi. Do příbalového letáku jsem se dívala,ale nikde jsem nenašla, že by Utrogestan způsoboval zvýšenou teplotu. I když možné je všechno.Až půjdu do druhého IVF, tak už se tak kontrolovat nebudu. Nemá to totiž smysl. Akorát si rozhodím psychiku.

gabulik77
23. nov 2009

ahojky, tak jsem zpět, pár dárečků jsem nakoupila, ale spíše než shánění dárků to bylo shánění WC 😀 😀 , byla jsem asi čtyřikrát, Ty pocity jsou fakt hrozný😢
slaava: doufám, že bude vše v pořádku, pěkně zůstaň v posteli a odpočívej. To čekání je hrozné. Když člověk chodil do práce, tak ty dny utíkaly jako voda a týden byl pryč ani jsme si to neuvědomili a teď, když má člověk čekat 17 dní na test, tak se to vleče a ještě k tomu ty černý myšlenky 😢
Denis ty jsi v prac. neschopnosti? asi to doporučují po IVF, co?

gabulik77
23. nov 2009

ahoj pajcina: s tímto problémem jsem se taky nesetkala, tedy hlavně jsem si teplotu taky neměřila.

denis19
23. nov 2009

gabulik77
jo jsem na PN a to už od stimulace a prý ješte budu min do 12tt,oni to tak po IVF doporučují, nevrhli mi celé tehul doma,ale nejsem si jistá jestli to zvládnu.....

miriam74
23. nov 2009

ahoj devcata.tak miminko mi zase o neco poroselo.
pajcina-taky beru utrogestan a v letaku pisou jenom malatnost,nevolnost...ale o teplote nic.ja treba slabe krvacim a dnes jsem byla na UZ a vse je ok.doktor rekl,ze to muze byt reakce na hormony.taky uz nejsem nejladsi.hlavne lez a bud v klidu.

denis19
23. nov 2009

miriam74
tak to máš dobré nervy, já mela asi v 8tt slabounký nehnedlý výtok a delala jsem paniku....tak to jsi dobrá a klid, jsem starší....už i špatne vidím 😀

miriam74
23. nov 2009

no ze zacatku jsem mela strach a volala jsem dr.on ale v rekl,ze mam byt v klidu a hlavne lezet.tak jsem mu tada verila a porad jsem prosila miminko,at je se mnou a povidala jsem mu furt neco.tak to snad pomohlo,nebo co.

denis19
23. nov 2009

to určite pomohlo, také tak reším starosti..... 😲

gabulik77
23. nov 2009

ahoj miriam74 tobě taky zavaděli dvě mimka 🙂 ?
slava: tak co, jak ti je, jsi v poradku?

slaava
23. nov 2009

denis: jj - také 2 - moruly

gabulik: no úplně nevim - po obědě sem na sluníčku obešla barák a zas si zalezla do postele - ale objevilo se pár chomáčků hnědé sražené krve, ale maličké - dnes je to akorát 14 dnů od odběru, tak čekám, co z toho bude a řikam si, že děti zloběj od malinka

denis19
23. nov 2009

slaava
pokud je to nahnedlé tak to je dobre!!! a budeš doma delat test?

elana
23. nov 2009

Pajcino, Utrogestan, jakožto progesteron stejný, jaký produkuje tělo, BT samozřejmě ZVYŠUJE, takže po ET je naprosto zbytečné měřit, je zvýšená ať už se embrya zakously, nebo ne 😉

gabulik77
23. nov 2009

slaava urcitě to bude v pořadku, věřím tomu 🙂

miriam74
23. nov 2009

Gabulik-ne,mne v den transferu 2 umreli,takze mi zustalo jedno male,opustene.

gabulik77
23. nov 2009

ach tak, ale je jasné, že je co je malé to je šikovné a určitě hodně silné 😅

miriam74
23. nov 2009

no to doufam,ze bude silne a ze to se mnou vydrzi.zatim vyrostlo,ale jeste ho nebylo videt.dr.rekl,ze tam problikava,ale musim pockat do pondeli a ze by ho uz melo byt videt.tak se moc tesim.vy budte v pohode a trpelive cekejte.drzim palecky.

slaava
23. nov 2009

denis + gabulik: taky doufám, že je to ok - protože o špinění mi řekli, že může přijít - ale trochu se děsím, aby to jen nebyl začátek něčeho silnějšího.
gabulík: jak to vypadá u tebe - už vpohodě?

Jsem u našich v pidivesničcce v lesích, protože muž jel pracovat na sever, tak abych nebyla doma sama a test sem si sebou nevzala - zcela záměrně, aby mne to nepokoušelo - ale teď si řikam, že sem možná měla a bylo by to jasnější, ikdyž ty výsledky také nejsou 100% - no musim vydržet aspoň do pátku nebo do víkendu

miriam: jak je to maličké velké v 6t, když ještě není vidět? ať pěkně roste

denis19
24. nov 2009

dobré ránko!

slaava, tak to jsi udelala prima vec, odjet k vašim a nevzat test, super to schvaluji, já také nechtela testovat,ale pod tíhou koníku jsem podlea 😅

gabulik77
24. nov 2009

ahoj holky, dobré ráno,
tak u mě zatím nic nového, až se divím, je to nějaké divné, nevím jestli je to dobré nebo špatné znamení. Hele holky je možné že po Utrogestanu, který beru 2x2 by MS vůbec nedorazila i přes to, že by to neklaplo? Ještě beru ráno 1/2 prednisonu. Při prním pokusu o ET mi MS dorazila ještě dřív než v termínu. Jinak já mám test taky koupený od začátku, je schovaný v šuplíku 😀 , ale myslím že to taky vydržím 😉 , teda doufám. Takhle mám alespoň pořád nějakou naději že to vyjde, ale kdybych si udělala teď test a zjisitla že nic tak do 30.11 jsem stejně doma a byla bych z toho akorát hodně zklamaná. Ale chápu denis, že jsi to nevydržela🙂

slaava
24. nov 2009

brýtro,
no já mám test už někdy z loňkého roku, kdy to chvíli vypadalo, ale nakonec nebyl potřeba.
A zároveň sem si řikala, že je stejně důležité vydržet aspoň do 14. dne - což je stejně až v pátek.
Ale na druhou stranu, raději bych věděla na čem jsem, než planě doufat - jestli to nevyšlo, tak ať už to mam zasebou a můžu se vrhnout do něčeho jiného, co mi odvede pozornost, třeba do sportování - to mi hrozně chybí. Jen se hrozně pozoruju a řikam si, že by to bylo strašný 3-9 měsíců jen trnout hrůzou jestli se něco nepo.. Chtěla jsem si to užívat a ne se furt děsit, když mne někde píchne grrrbrrr

l.u.c.i.e
24. nov 2009

Ahojky holky, chápu vaše obavy... Já jsem panikařila skoro pořád 🙂 Musíte věřit.
Musím zaťukat, po vysazení ascorutínu (dnes je to 4 den), tak se krvácení neukázalo a doufám, že se ani už ani neukáže...

slaava
24. nov 2009

lucie: to je fajn - myslela sem, co se u tebe děje, když si se tu nějakou dobu neukazovala - a ty jsi doma? a ležíš? já mám teď od víkendu muže taky v zahr., tak je to docela otrava

gabulik77
24. nov 2009

tak to je super lucie, máme z tebe radost 🙂
Já dneska asi upeču nějaké cukroví, už se taky docela nudím. Lucie ty tlaky a pichani v podbřišku jsi taky měla před testem, nebo jsi byla uplně v klidu. Já už je mám asi od čtvrtka a je to takový divný, vždycky když po dlouhé době vstanu třeba nebo tak a hlavně se mi pořád chce na WC a tam pak jen pár kapek......

slaava
24. nov 2009

gabu: tak nucení na wecko je dobrý znak - to prý v prvním a posledním trimestru bývá

já mám tak břicho nějaký podivný - ikdyby to bylo přirozeně, tak bych si toho rozhodně všimla, že se něco děje, jen vědět, co

btw: změnila se vám nějak chuť k jídlu - já většinou nemám chuť totálně na nic ani hlad

gabulik77
24. nov 2009

slaava přesně tak, kdybych byla přirozeně tak si všimmnu že se něco děje, takhle mi břicho nikdy přeedtím nepracovalo 😨 a s tím jídlem to mám taky tak, včera jsem se musela až nutit něco sníst a navíc mám po jídle i průjem, je to celý nějaký divný?!!

janina83
24. nov 2009

ahojky holky mohla bych chvilinku s vami pokecat?? jsem taky 11 den po ET a test byl bohuzel / tak jsem zvedava na krev

gabulik77
24. nov 2009

ahoj Jani, vítej 🙂 Jani a neni 11 den moc brzo, kdy jdes na krev? a jaký máš pocity?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre