Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

denis19
21. okt 2009

l.u.c.i.e
jsem už 16-tý den po ET, m za sebou už i krevní testy a pozitivní!!!!Jen jsem si dala vit dve ďobky a nevíme ješte kolik jich tam je,na prvním sonu po 14-ti dnes ET tam nebyli videt,mršky malé.Ale krev je jasná, tak se jn modlím,aby to bylo OK. Dalšíkontrolu mám v úterý) 🙂

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Jé, tak to ti gratuluju a doufám, že se ti v bříšku objeví. Držím palečky, pak dej vědět... To jsem ani nevěděla, že se na ultrazvuk chodí takhle brzo. Tak to jsem zvědavá, jestli mi ho taky udělají v pátek. Můžu se zeptat jak jsi měla vysoké hcg?

denis19
21. okt 2009

l.u.c.i.e
na to jsem se v tom radostném stresu, když mi to zavolali ani nezeptala, tak se zeptám ted v úterý! No unás delají po tech 14-ti dnech krevní testy a i sono,jen nevím proč , když tam nic nevidí 😀 asi kontrola z dola 😀

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Proto mě to překvapuje. A ty chodíš do jakého centra?

denis19
21. okt 2009

Já chodím do MARTINA (Slovensko) Sanatorium Helios. Bydlím na Slovensku totiž, z velké lásky jsem se sem vdala 😀 A Ty?

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Já jsem z Plzně a chodím do Natalu. Jak se dlouho snažíte?

denis19
21. okt 2009

Deset let!!! Tak jsem se letos rozhodlipro IVF, už nemám čas a nenašla jsem schudnejší cestu!

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Páni, to je strašně dlouhá doba. To tě obdivuju, žes to takhle dlouho vydržela. My se teda snažíme skoro 2 roky a už jsem byla i dost na nervy... Mám PCO a velmi trpím na cysty. Navíc manžel má málo živých spermií... Hlavně, že se teď zadařilo a snad vše dopadne dobře. Držím palečky.

denis19
21. okt 2009

Dikas,podobne! Do pátku je už jen pár dní to zvládnete a dala jsi si vložit obe?

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Ale jo, jen se to vleče. Dneska jsem se trochu vystrašila, když ta čárka je stejná. Myslela jsem si, že každým dnem zesílí. Jojo, vloženy mámě obě. Nemělo cenu si nechat zamrazit jen jedno, když pak nemáš jistotu, zda by přežilo rozmražení. Takhle máme aspoň jistotu, že se snad uchytilo aspoň jedno. Uvidíme. Jaký jste měli problém vy s otěhotněním?

denis19
21. okt 2009

Manžel mel špatnou morfologii spermií a ze začátku i byli líné,mršky😀
a máme i dva snehuláky,ale také tomu moc neveríme, že prežijí rozmražování a tak.

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Takže jsem pochopila správně, že máte případně zamraženo? Ale to snad nebude potřebovat 🙂 Kolik chcete mít dětí?

denis19
21. okt 2009

Ne to nemužeme potrebovat, ted to vyjde, no vzhledem na vek jsme chteli jedno,ale pokud se chytí obe tak budeme rádi a budeme kompletní rodina!

medenecek
autor
21. okt 2009

holky říkal vám někdo s doktorů čeho se máte vyvarovat z bylin a koření? Nám nikdo nic. Od kamarádky vím, že by se nesměla používat skořice, hřebíček, šalvěj. Pry způsobují potrat. Ale nám nic takového neříkali. A co koření? Třeba majoránka do bramboračky, pepř, kmín a tak? Vyhýbáte se něčemu?
Já jsem týden po transferu. Zatím čekám. Test dělám koncem měsíce. Nemám odvahu si ho udělat dřív. Nechci být zklamaná. Říkám si, že na špatné zprávy je vždycky dost času.

denis19
21. okt 2009

medencek, já si delala test na jedenáctý den a byl pravdivý jako krev 😀
já jen vím, že se nesmí echinacea a máta o korení nevím nic a nemelo by se exotické ovoce,vyvolává stahy,ale co se týče bežných korení, myslím si že pohoda,jen pozor na sul!!!! Jo a nemeli by se ryby jako makrela,losos, prý obsahují hotne rtuti a krobové jídla mimo rýže! A radeji kyselé mléko jako normální 😀

denis19
21. okt 2009

jo a z minerálek jen Fatra, ta je u nás na slovensku, nevím jak v čechách a magnezia, o lucce nemluvím, to není minrálka

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Denis, my bysme chtěli 2, tak uvidíme...
Medenecek, doktor nic o koření neříkal... I to slyším poprvé. Jen nesmíme nic těžkého tahat, jinak fungovat máme úplně stejně jako předtím, aby se děloha prokrvovala. 🙂 Ještě netestuj. Je brzo. Zkus to až tak ten 10 den. Já vím, že je to těžké. Já jsme to taky nevydržela a testla jsem o den dříve 🙂 Držím palečky, abys tam pak měla //.

denis19
21. okt 2009

Dvojčata, to bude paráda, co????? 😀

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Popravdě řečeno, mám i z dvojčat trochu obavy, ale když se uchytí obě, samozřejmě budu šťastná. Jen si nedokážu představit jak to budu zvládat 😉

denis19
21. okt 2009

tak to já také ne a muj manžel už vubec ne, mámproblém, že kam se potom vlezu teda nevlzu s kočárkem 😀

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Vidíš, o tom jsem ještě ani nepřemýšlela... Spíše si nedokážu představit, jak se o ně budu starat najednou, když třeba budou oba brečet...

denis19
21. okt 2009

no kámoška co má dvojčata, zase tvrdí, že je to výhoda, když jsou nemocní tak najednou a nechytí to jeden od druhého a že se společne i zahrají a nevyžadují tolik pozornosti,ale nemluvila nic o krmení, chystání se ven a podobne,asi to úmyslne utajila

medenecek
autor
21. okt 2009

Holky já mám zavedená dvě.
I v prvním transferu jsem měla zavedena dvě. Bohužel to nedopadlo. 🙂
Taky jsem si říkala, že pokud by se to chytlo, nevěděla bych jak pak dvojčata zvládnout.
Ale to je asi normální, že se člověk bojí, když něco nezná.
Nyní bych byla za dvojčata ráda. Stejně chci dvě děti, tak bych to měla naráz.
Holt by pomáhala rodina. Manžel a tchýně a tak.
Jen aby to vyšlo.
Mám ještě čtyři mrazáčky, ale kdo ví, jestli se po rozmrazení budou vyvíjet. ☹
Všem přeji jen to dobré, aby vše dopadlo tak jak má a tahle peripetie, kterou jsme musela každá projít měla šťastný konec: miminko(a)

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Denis, taky si to říkám. Ale když to zvládly ostatní holky, proč bysme to nezvládly i my, ne? 🙂 No a to ještě ani nevíme, zda opravdu ty dvojčátka čekáme. 😉
medenecek, tak to by bylo moc hezké, kdyby se ti uchytili obě. 🙂 Snad jo. Budu ti držet palečky. Kdy jdeš na krev?
Mám jeden a asi i blbý dotaz, ale zajímalo by mi, jestli se zjišťuje proč se embria neuchytili.

denis19
21. okt 2009

l.u.c.i.e
u nás se to nezjišťuje, pkud se ze dvou uchytí jedno je to super a pokdu se neuchytí žádné u nás posílají na genetiku,ale nezjistí se , že proč, proste tu zapracovala príroda. Meli jste ICSI?

medenecek
autor
21. okt 2009

u nás v Pronatalu se to nezjišťuje. Prostě se to nechytí a jede se dál. Na krev jdu v případě, že mi vyjde pozitivní test a ten si dělám 30.10. Poté volám na kliniku a řeknou mi v případě pozitivního testu, kdy přijít. Při negativním výsledku čekám na menzez a objednávám se na 11 den od jejího začátku. To pak jdu na ultrazvuk a zjistí se termín pro zavedení dalšího embrya. Co je ICSI?

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Denis, jojo, měli jsme metodu ICSI... Jinak by to u nás ani nešlo, bohužel. Ale jsme rádi, že vůbec taková možnost existuje.
Medenecek, koukám, že v každém centru se to dělá jinak. U nás musíme chodit i při negativním pozitivním testu... co kdyby náhodou.
ICSI je zavedení spermie jehlou do vajíčka.

zojec
21. okt 2009

ahoj l.u.c.i.e, ja si tiez myslim ze pregnyl uz je davno z tela vonku, .. stupa ti HCG.. 🙂 takze neboj sa testov, urcite tam nejake je.. 🙂 uz len aby pekne stupalo.. a vsetko bude ok.. a inak si myslim ze zavisi aj od testu aky si pouzila.. kazdy test je inak citlivy na HCG..

moje pocity po ET? 5 dni po ET sa mi dostavil OHSS, cize velke brucho, bolesti, no proste katastrofa.. :( ale vedela som ze malicke sa ujalo.. lebo vtedy ked to prepukne tak sa vacisnou uhniezduje... a mala som pravdu.. 🙂 prvy HCG test mi robili uz asi 9 den po ET a HCG vtedy bolo asi 69 napamatam presne.. a pekne pomalicky stupa.. som tehotna a citim sa ako tehotna.. je mi zle, bolia ma prsia, tmave bradavky, proste vsetko co k tehotenstvu patri.. 🙂 a k tomu OHSS... nic prijemne vam poviem, aj ked ja mam len tu najlahsiu formu, cize nemusim byt hospitalizovana, a hadam to za pomoci liekov zvladneme doma.. takze vsetkym co cakaju drzim palceky.. 🙂

medenecek
autor
21. okt 2009

aha, tak to slyším tuto zkratku prvně. Já mám obě vajíčka ve stadiu blastocysty. Což je myslím to nejvíc co může být. Odpovídá to asi 14 dnům těhotenství. A stejně to nepomohlo. Tedy při prvním. Na druhý výsledek čekám.

Ale mám strach, že to bude zase ko.

Mám chvilkama křeče v břichu. Jednou na levé straně, pak na pravé. Prsa mě nebolej. Nepozoruju nic co by nasvědčovalo, že se to povedlo. Ale dokud neudělám ten test do kterého mi zůstava 9 dní, stejně hýčkám naději. Alespoň ten jeden mrňous by se zahryznout mohl.

K tomu ICSI podstoupila jsem ho jednou a bylo to na nic. Tak mi doktorka rovnou doporučila IVF. Kromě toho procedůra je stejná. Injekce na týden, léky jen jedno nekončí odběrev v narkóze. Tak jsem podstoupila raději odběr vajíček. Měla jsem 29 folikulů z toho 19 vajíček a z nich 10 ve výborné kvalitě. 6 už mám pryč, zmrazují se po třech nebo dvou. První dvě slámky po třech a ostatní jsou po dvou kusech. Jedno vždycky nepřežilo rozmrazení. Mám tam ještě 4 mrazáčky, ale taky se může stát, že nezbude ani jeden. ☹

sophiejane
21. okt 2009

ahoj holky, já jsem ted 4dny po KET, mě rozmražení mé jediné 2 přežily a prý jsou pěkné, minulý měsíc jsem měla neúspěšné ET s jedním pěkným embryem, tak nějak ted tomu moc šancí nedávám ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre