Je možné cítiť príznaky tehotenstva tak skoro?

romanaveronika
26. okt 2013

Ahojte žienky, mám otázočku....19.10. som mala podla výpočtu (14 den pri pravidelnom cykle) ovuláciu, tak sme sa so snúbencom pokúsili o bábatko...beriem aj kyselinku listovú (sporadicky, pre istotu)...dnes je týžden po tom, a mne je zle od žalúdka, mám silnú hnačku a bolia ma kríže tiež v podbrušku ako keby som mala dostať MS.....celú noc som nespala kvôli tomu, že som zvracala, mala som zimnicu... atd....môžu sa tak skoro objaviť tehotenské príznaky, alebo je to nejaký zápal? Mávam aj cysty na vaječníku, obávam sa, že by to mohlo byť aj z toho....chcem ist v pondelok k lekárovi, len by som potrebovala nejake vaše názory, čo si o tom myslíte?? Tehotenský test bol negatívny, ale podla mna je ešte skoro na test (v lekárni mi vraveli, že test sa má robiť až po 14 dnoch, že inak je to tipos bingo). Ďakujem za váš názor, pekný deň.....

marienka1703
26. okt 2013

@romanaveronika Myslim, ze je to prííííííílis skoro na tehotenske priznaky, a uz vobec ak bol test negativny, dnes mas testy s najnizsou citlivostou , cize uz - 4-6 dni by ti mohol ukazat,, drzim palce dalej

uhnakova
26. okt 2013

Test obvykle ukaze nejakeho toho ducha po 10 dnoch od pocatia, pokial ma dobru citlivost. Cize si testovala priskoro. Priznaky mozu aj nemusia byt tehotenske, takze tazko radit. Ak nevydrzis cakat do vynechania menzesu, skus za tri dni znova test 🙂

carol1ne
26. okt 2013

Podla mojich poznatkov, priznaky sa dostavuju ako nasledok rastuceho mnozstva hCG hormonu a ten mas podla testu na urovni netehotnej zeny. Kazdopadne nehovorim, ze tehotna nie si, avsak si myslim, ze dane nevolnosti su asi sposobene niecim inym. Ale k lekarovi by som sla, ved mas bolesti v krizoch. Drzim palce!

flafly
26. okt 2013

Ahoj, ja si myslím že na tehotenské príznaky je to príliž skoro...ja som zistila, že som tehotná v 7mom týždni tehotenstva a aj to nie na základe príznakov alebo meškajúceho menzesu ( i keď meškal, ale odporúča sa počkať 10-14 dní po predpokladanom termíne a až potom sa testovať ), ale jednoducho som mala chrípku a pred návštevou lekárky som chcela mať istotu...prvé ozajstné tehu príznaky až v 9tom týždni...takže to môže byť niečo iné... je to naozaj veľmi individuálne...držím palce!

linda20111
26. okt 2013

@romanaveronika ahoj, tiez si myslim ze je to skoro na priznaky, ale neznamena to ze nemozes byt tehotna. Bud trpezliva, vydrz este par dni a potom urob test znova.

romanaveronika
autor
26. okt 2013

Možno je to zo stresu, len ma zmiatli tie bolesti ako pri menštruácií...ale tiež si myslím, že ak nie je hormon v tele, tak nemá prečo robiť tú šarapatu...už mi je trochu lepšie, bolesti krížov sú stále a stiahnutý žalúdok, dnes si dam len suchý rožok a uvidíme....dakujem baby za čas, že ste odpísali....

zita19
26. okt 2013

@romanaveronika Mne sa zda, ze to je crevna infekcia a nie tehotenstvo.

b1105
26. okt 2013

kamoska mala cystu a takto podobne sa citila ja myslim ze to bude cysta musela ist s tym aj na pohotovost radsej chod uz dneska lebo to isto bude nieco taketo

zuzi0911
26. okt 2013

Ja som mala toto iste no bez hnacky...asi mas virozu

romanaveronika
autor
30. okt 2013

No tak žienky nakoniec sme šli na pohotovosť a do včera som bola v nemocnici...zápal žalúdka...hned mi brali krv a potvrdili, že tehotná nie som, že to bude v niečom inom...ale chválabohu už mi je lepšie...tak musíme sa snažiť ďalej, hádam sa to raz podarí...Ďakujem za reakcie žienky, pekný deň 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre