Kedy je správny čas na tehotenský test?

lucy3080
18. dec 2022

Ahojte, viete mi prosím povedať kedy je ten správny čas si urobiť tehotenský test ? Googlila som, našla som rôzne články a diskusie a aj tak si niesom istá. Momentálne mi menzes mešká 3 deň a test negatívny. Je možné ze som ho spravila ešte skoro ? Vraj 2 týždne od prvého dňa meškajúcej menštruácie . Niektorím to zase ukázalo už na druhý deň po meškajúcej . Nechcem minút kopec eur za testy radšej si spravím jeden a neskôr . Lenže aj to čakanie a to že neviem na čom som ma ubíja. Pre info, menzes mi nemeskava mávam ho presný ako hodinky aj vďaka liekom od mojej gyn …prechladnuta ani chorá niesom…vyšetrenia i gyn som absolvovala 3 týždne do zadu všetko som mala v poriadku aj krvné testy aj od spodu …..

veronikaszabova
18. dec 2022

@lucy3080 zalezi kolko si od ovulacie. Vacsinou uz 10DPO ukaze vysledok.

lucy3080
autor
18. dec 2022

@veronikaszabova no to je to že ja neviem kedy mávam ovulaciu. Skúšala som jeden mesiac ovu testy divne mi to ukazovalo a len ma to deptalo tak som sa potom na to vykašľala . Potom som bola u mojej gyn na vyšetrení hormonálny profil , aj od spodu kde povedala že mám všetko Ok a výsledky krvy ukázali že tiež hormóny všetko Ok a že podľa toho vyzerá že ovulacia práve prebieha alebo nasledujúce dni bude … že sa máme s muzom teraz snažiť . Tak sme tak aj urobili a hneď na to toto meškanie menzesu . Tak som teraz neistá . Ja mám dlhší cyklus a podľa nej som mala ovulaciu tak na 19,20,21 DC… niektorí z týchto dní…. Dnes mám 30DC

veronikaszabova
18. dec 2022

@lucy3080 ak si mala ovulaciu v tom rozmedzi, tak menzes ti este ani nemeska. Lutealna faza je vacsinou rovnako dlha - cca 14/17 dni... Niekedy menej. Avsak stale je rovnako dlha. Pockaj este par dni a ked ti nepride menzes, otestuj sa

lucy3080
autor
18. dec 2022

@veronikaszabova Ok , ďakujem skúsim teda zase za pár dní 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre