Kedy som otehotnela?

dianazoldakova52
16. nov 2023

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, dá sa vypočítať približný deň oplodnenia? Na ako presne sa to dá zistiť? a Ako sa to dá? Dá sa to približne vypočítať z hladiny HCG? Alebo to uvidí presnejšie na sone gynekológ?
Začiatok menštruácie som mala 1.7.2023 v Júli a Skončila mi menštruácia 7.7.2023 v Júli Menštruačný cyklus mávam 28 dňový, A čo sa tika pohlavného stiku mali sme každý deň pretože sme sa snažili s priateľom o bábätko Chcela by som vedieť, kedy sa nám to podarilo 🙂 Vedel by niekto podľa toho vedieť, ktorý dátum sa nám zadarilo? Neviem ale na 100% v Júni ale ktory deň bola by som rada keby že niekto vedel mi poradiť ináč veľmi pekne ďakujem za každú vašu odpoved … 🙂🙂🙂🙂

sono2
16. nov 2023

Prosím ťa a to ako dlho vieš, že si tehotná s pravidelným cyklom?? Si otehotnela keď ti skončili krámy okolo 14.7.
Veď je november...

paciko9
16. nov 2023

Spat na biologiu, len tolko. Ano su zeny co otehotneju pred menstruaciou ale po nej

januska12323
16. nov 2023

Ak si s nikým iným nebola tak neviem načo ti je presný deň, to aj tak nezistíš keďže oplodnenie nejaký čas trvá.

ailiba
16. nov 2023

@dianazoldakova52 ked prides na kontrolu u gynekologa, tak okolo 10.tt, ked ti urobi sono, tak vie urcit, podla plodiku presne kolko si tehotna. Napr. Podla ms ti to moze vychadzat 9+6tt, ale podla ultrazvuku 10+2tt. Pokial to nie je velky rozdiel, tak sa pocita podla ms. Ale ty mozes viac menej ratat, ze velkost podla ultrazvuku je presnejšia. Takze si to potom spatne podla toho vyrataj.
Inak sa to neda.
To, ze vies kedy bola ms je fajn, ale ovu mohla a nemusela byt v strede cyklu.
Gratulujem k tehotenstvu❤️

opatrna38
16. nov 2023

@sono2 ona je tehotná a spätne si zisťuje.

jaskolka
16. nov 2023

@dianazoldakova52 nedá sa to presne určiť,kedte nedá sa nikdy presne povedať, kedy bolo vajíčko oplodnené. Ovulácia je približne v strede cyklu, ale nie je to pravidlo, potom je otázne, koľko putovalo oplodnené vajíčko do maternice a kedy sa uhniezdilo...
Vždy je to len orientačné, neda sa povedať, že to bolo v ten a ten deň. Aj keby si mala jediný sex v mesiaci, tak ani tam nie je 100%ze práve v ten deň aj bolo oplodnenie,a nestalo sa to o deň-dva neskôr.

maryetta
16. nov 2023

@jaskolka presne tak. Dokonala odpoved 🙂
Uplne presne sa to urcit neda.

Ja som teraz pri poslednom mala styk 5dni pred ovu. Potom bol muz odcestovany. Takze viem ze iba vtedy 🙂 takze u autorky to mohlo byt tiez ci uz skor alebo neskor. A ak vie kedy ma ovulaciu ci uprostred cyklu alebo nie to su dalsie dni.

maryetta
16. nov 2023

@ailiba u mna dr napr pri prvom absolutne nepozeral na termin podla ms. Kedze som ju mala celkom nepravidelnu. A rozdiel bol skoro 3tyzdne.
A drobec sa narodil presne na termin podla utz. Ked robil lekar v 12.tt.
Pri dalsich uz potom bol rozdiel “iba” 1-3dni to uz sa riadili podla ms.

timea301196
16. nov 2023

@maryetta ja som mala rozdiel podľa sona a ultrazvukok 3 dni a všetci sa riadili sonom 🤷🏻‍♀️

maryetta
16. nov 2023

@timea301196 tak oni do tehu knizky zapisali termin podla ms a uz to nechali takto.
Napr aj teraz ze je 3dni vacsia. Od zaciatku. Hovorim ze nooo podla utz by to aj sedelo. Ale… to uz je ozaj “menej” 3 dni a 2-3tyzdne

ailiba
16. nov 2023

@maryetta hm, zvlastne, vacsinou, ked je rozdiel menej ako tyzden, tak to lekar neriesi.. Vsak naco... Aj tak je tam isty rozptyl. 3 dni su fakt nic. Pravdaze, pri nepravidelnom cykle je to ine....

maryetta
16. nov 2023

@ailiba ja co mam kamosky. Tak vacsina lekarov riesila prave termin podla ms. Co som bola sama prekvapena. Ale to je uz jedno. Babo najlepsie vie a tie datumy kym je to ozaj 1-2-3dni rozdiel tak…

any_soj
18. nov 2023

@paciko9 k tej biológii - zrovna tento screenshot je blud. K ovulácii nedochádza "zhruba v strede cyklu", ale zhruba 12-16 dní pred menštruáciou. Čiže keď ma niekto čojaviem 42 dňový cyklus, tak máva ovulku napríklad 30.den (alebo trochu skôr). Keď má 20.denny, môže mávať kľudne už na 4.den. Že plodné je 4 dní pred a 4 po strede cyklu teda tiež nie je pravda, so stredom cyklu to nemá nič.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre