Kedy som otehotnela?

smejko0501
1. okt 2014

Ahojte babulky.Som tehotná test mi ukázal pozitívny a ja by som chcela vedieť či by ste mi vedeli povedať podľa vás kedy som mohla otehotnieť. Naposledy som mala menštruáciu 23.08...S priateľom sme od vtedy išli stále na plno..a test som si robila 24.09 ukázala mi jedna čiarka slabšia a druhá silnejšia a teraz už úplne rovnako silné farby.Ale chcem vedieť aj to keď sme boli spolu 17.09 či mi mohlo už ukázať po týždni že som tehotná stoho dňa. Alebo som bola oplodnena skôr, keďže vajíčko cestuje do maternice 4-10dni. Ďakujem pekne za odpovede.

monhla
1. okt 2014

1. Gratulujem
2. Neviem síce na čo Ti je presný deň . No na nete sú tehu kalkuačky, ktoré Ti podľa dátumu vyrátajú nielen termín pôrodu, ale spätne aj čas otehotnenia. No vždy je to len orientačne. Skús sa spýtať na prvej kontrole u gynekológa.

Prajem veľa zdravíčka a príjemné tehulkovanie 🙂

smejko0501
autor
1. okt 2014

A kde nájdem tu kalkulačku na nete? No V piatok idem na prvú poradu.A Ďakujem pekne

smejko0501
autor
1. okt 2014

Ukázalo mi na tej kalkulačke že som približne v piatom týždni, teda prečo mi ukázalo v teste až minuli týždeň prvý krát ,že je pozitívny? Aj keď som bola podľa kalkulačky tehotná už oveľa skôr? Čím to je? Ďakujem

adelakk
1. okt 2014

Az mas pravidelny menzes kazdych 28 dni a trva v priemere 6 dni, tak podla poslednej menstruacie 23.8. si mala ovulaciu 10.9., cize plodne dni boli 8.9.10.11.12.sept. a v tomto obdobi si otehotnela. A naco potrebujes presny den kedy si otehotnela? Ak ti ide o vypocet ocakavaneho dna porodu, tak to sa pocita od poslednej menstruacie, co tvojom pripade vychadza na 30.maj 2015.

hanka_april
1. okt 2014

@smejko0501 pretoze tehotenstvo sa pocita lekarsky nie odo dna oplodnenia ale odo dna zacatia poslednej menstruacie....

adelakk
1. okt 2014

@smejko0501 na zaciatku tehotenstva je hladina tzv. tehotenskych hormono velmi nizka, postupne sa zvysuje, takze niektore testy nie su schopne ranne stadium tehotenstva rozpoznat.

smejko0501
autor
1. okt 2014

@adelakk to bol začiatok menštruácie ,koniec som mala 29.08.Prepac to je osobné prečo to chcem vedieť. A ďakujem pekne.

smejko0501
autor
1. okt 2014

@adelakk akože dostala som ich 23.08 a skončili mi 28.08 tak teraz neviem od ktorého dátumu sa to rata

hanka_april
1. okt 2014

@smejko0501 pocita sa to od prveho dna a kedy mas plodne dni, to vies len ty...moja kolegyna otehotnela na 100% 28. den cyklu len preto, ze boli na dovolenke a ona bola spokojna a stastna, tak si telo vytvorilo vajicko ako chcelo 😀 a mimochodom spermie prezivaju v tele aj 10 dni, takze datum si neurcis nikdy presne.....

hanka_april
1. okt 2014

aj ked moj osobny skromny nazor je, ze 17.9. si neotehotnela....ale to ukaze az test otcovstva 😀 😀 😀 😀 😀

adelakk
1. okt 2014

@smejko0501 urcite sa to pocita od prveho dna menzesu.

devonrex
1. okt 2014

17.9. si urcite neotehotnela ak si mala pozitivny test 24.9.
Bolo to urcite skor.

smejko0501
autor
1. okt 2014

@devonrex skôr asi o približne koľko dní? Viem že mám hlúpe otázky, ale je to pre mňa dôležité.

adelakk
1. okt 2014

@smejko0501 ako som uz pisala v predoslom prispevku, plodne dni boli 8.,9.,10.,11.,12.sept. takze vtedy.

smejko0501
autor
1. okt 2014

@adelakk Ďakujem pekne. Jedno bábo už mám, má len 7mes.priatel má opustil ostala som z drobčekom sama.Nedavno som spoznala iného.Som sním 3mes.a teraz toto, lenže niečo popri ňom sa stalo niečo hrozne, to sa malo kedy počúva a stáva. Preto som potrebovala vedieť, kedy Som asi otehotnela.Len dúfam, že to nieje len v mojej hlave, ale inak ako by som chcela.Ale ani niesme rozhodnutý či si ho necháme. A ja už vôbec nie, po zlej skúsenosti.

devonrex
1. okt 2014

No to ti povie lekar ked pojdes na sono na aky tyzden a den to vyzera.
Neviem kedy ovulujes, kolko dnovy mas cyklus, ci je pravidelny...

Tehotensky test sa odporuca robit najskor v den vynechania menzesu. Ja som si ho robila dva dni skor a vysiel mi negativny, ale bol falosne negativny, t.j. bola som tehotna, ale hladina hormonu v moci bola este prilis nizka, aby ju test zachytil.

Z krvi sa da tehotenstvo zistit este skor, nasla som informacie, ze uz 10ty den od oplodnenia vajicka.
Cize tebou spominany datum 17.9. mi pride ako maximalne nepravdepodobny kedze si mala pozitivny test (mocovy) 24.9.

smejko0501
autor
1. okt 2014

@devonrex ovulaciu netuším ani ja kedy mam...ale cyklus som mala pravidelný, aj keď som už rodila...no noc iné mi neostáva, len počkať do poradne kým príde den

jalucija
1. okt 2014

@smejko0501 preco je datum taky dolezity? spala si s viacerymi? .)

ciusinka
1. okt 2014

@smejko0501 Nikto z nas ti bohuzial nepovie,kedy si otehotnela,pretoze to je daco tak individualne,ze kazda zena to moze mat inak..Napr.ja mam cyklus 28-dnovy,ale ovulaciu mam az na 17-18 DC,pricom vo vacsine clankov sa uvadza tabulkovo,ze by to malo byt na 10-14 DC..A lekar ti to asi tiez presne nepovie,lebo lekar sa vzdy pyta na 1.den poslednej menstruacie a podla toho sa rataju tyzdne tehotenstva..Babo moze rast rychlejsie aj pomalsie,napr.moje babo zodpoveda zatial presne tyzdnom podla menzesu napriek tomu,ze ovulaciu mavam neskor ako to uvadzaju tabulky..Takze aj keby si otehotnela neskor,babo moze byt kludne take velke ako keby si otehotnela aj o par dni skor..

dasenka1203
1. okt 2014

@jalucija tiez mi to napadlo ked tak silou mocou datum otehotnenia sa zhana 🙂 nejak sa nam tu rozrastaju zienky ktore nevedia s kym su tehu 😒

smejko0501
autor
1. okt 2014

@jalucija nie preboha už som písala že je to osobne

smejko0501
autor
1. okt 2014

A písala som približne prečo to chcem vedieť, prečo hneď za tým hľadáte ,že som spávala aj z inými. Sú aj iné veci ktoré sú dôvodom to vedieť. A v mojom prípade, niečo hrozne, ale to tu písať o svojich problémoch písať nebudem.

zuzka_puska
1. okt 2014

nie je to uplne jedno, kedy si otehotnela??? hlavne ze si otehotnela...

jalucija
1. okt 2014

@smejko0501 jasne prepac, ved mna to akoze s humorom napadlo. Keby aj, mne je to fuk 😉

smejko0501
autor
1. okt 2014

nie moja, lebo ak to mam povedať, neviem či bude priatelove, alebo zo znásilnenia :'(

lucinkab
1. okt 2014

ahoj. v prvom rade tehu test ukaze pozytivn vysledok az ked sa vajicko uhniezdi v maternici teda otehotniet si mohla aj vtedy resp +2-3 dni kedže spermie dlhšie nevydrzia. maximalne 4 dni. teda tehu si mohla ostat 10-19.9 tak neviem ci ti to pomohlio treba poriesit s kym bol sex v tomto obdobi 😒

jantula
9. máj 2015

ahojťe baby, prosím o radu alebo nejake skusenosti, dna 15.1 som isla na krvne testy a ukázali ze som už v 3 týždni tehotná. je možne že som otehotnela počas silvestra ? ako dlho trvá oplodnenie vajíčka , problem je vtom že si nepamätám presny den poslednej menštr,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre