Kedy testovať?

stevvvka
29. júl 2014

ahojte baby. takych otazok je tu viac, ale uz stracam prehlad, tak zakladam novu otazku. robim si taky prieskum. kazda zena ma inu hladinu hcg, dve zeny, ktore su oplodnene v ten isty cas, muzu mat rozny vysledok na tehot. teste, jednej to ukaze den po vynechani, druhej moze ukazat uz den pred vynechanim. tieto odchylky neberme teraz do uvahy...vacsinou radite, testovat najskor v den predpokladaneho prichodu mrchy....podla mna to zalezi od dlzky lutealnej fazy, nie? ak je zena oplodnena tyzden pred mrchou, tazko jej to ukaze den po vynechani...a pripad druhy - ak zena otehotnie tesne po menstruacii, potom by ciarocky mohli byt na teste aj skor ako pred mrchou...skratka, nejake cca dva tyzdne minimalne, tyzden ratam na uhniezdenie vajicka, a tyzden na vzostup hcg. teda ak zena predpoklada, ze bola oplodnena 8 DC, mohla by testovat uz 22DC? co si o tom myslite? dakujem za nazory 🙂

hviezdicka111
29. júl 2014

no ja som mala ovu na 14dc...a prvy pozitivny 40dc 😀 a testovala som ako diva...od 6ci 7dpo 😝

piacere
29. júl 2014

No takto 🙂
1. ak by si bola oplodnená týždeň pred mrchou, to znamená, že ovulácia bola posunutá ako obvykle (ako teda predpokladáš príchod mrchy podľa obvyklého cyklu), což znamená deň oplodnenia + cca 13 dní (tá spomínaná luteálna fáza)... a tu dochádza k tomu, že žena si myslí, že už jej to mešká, testuje, test negatívny.... skutočnosť: ono to ešte nemešká, lebo ovulácia bola posunutá, tým pádom sa natiahne celý cyklus a v čase, keď testuje možno ešte len putuje oplodnené vajko do maternice a ešte neprodukuje hcg, ktoré by tehotenský test zachytil.
Preto tu nájdeš... testovala som týždeň po vynechaní mrchy a test bol negatívny, pozitívny bol až dva týždne od vynechania....

2. ak by si otehotnela pár dní po mrche, opäť to znamená, že si mala príliš skoro ovuláciu, takže suma sumárum, ak by si mala ovu napr. na 9-t deň, čo je cca 2 dni po mrche, + 13 dní, tak už na 22-hý deň cyklu by si mohla mať pozitívny test. A to sú zase tie, ktoré ti napíšu, ja som mala už 6 dní pred mrchou (ak by baba brala, že má 28-dňový cyklus) pozitívny test 🙂

A čo sa týka vzostupu hcg, tak to sa produkuje hneď, tam nepotrebuješ týždeň 🙂
Ja som mala pri prvom synátorovi koľajnice jak z BA do KE už na 10dpo, takže muselo dôjsť skoro k uhniezdeniu, pri druhom na 13dpo ledva viditeľný duch, takže k uhniezdeniu došlo o dosť neskôr ako u prvého....

ukulela
29. júl 2014

den po vynechani test negativny, pozitivny az 8 dnipo vynechani ms. skorovali sme normalne v strede cyklu. takze (aj pre usetrene peiaze za testy) radsej nesko, ako skor 🙂

tamarka9
29. júl 2014

ja mam kratky cyklus 26 dnovy, ked mam ovulku, tak citim bolesti, ale niekedy aj 2-3 dni takze neviem kedy presne nastane, no odhadujem 12 DC, test som mala pozitivny 23 DC (a nebol z ranneho mocu), ciarka sice nebola silna ako kontrolna, ale normalne viditelna, potom silnela. Takze ak zena ovulovala 8 DC, tak na teste by uz 22 DC mohlo byt nieco vidiet, ale nemusi, lebo aj hcg kazdej inak stupa. Najlepsie je asi ozaj testovat v den ms,alebo neskor, lebo to uz ukaze aj zenam, co mali ovu neskor...

bajana
29. júl 2014

zbytocne nad tym zlozito filozofujes....testovat sa ma az po vynechanej MS, dovtedy moze pozitivny test znamenat aj biochemicke tehotenstvo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre