Koľko by mala byť bazálna teplota?

ketrin3112
26. feb 2020

Aká vysoká by mala byť bazalna teplota pred menzesom keď chcem zistiť či som tehotná lebo všetky príznaky mám a skúšam ešte tu teplotu

giuli
26. feb 2020

Tazko povedat...je to individualne ....zalezi na predovulacnych teplotach....no podla skusenosti by to malo byt okolo 37st..+-2 st...merias rrano,hned po prebudeni,po min.6hod.spanku....

natalindaaaaa
26. feb 2020

treba si merať cely cyklus, ťažko povedať aka by mala byť.. Má sa držať stále hore jednoducho povedane

giuli
26. feb 2020

Najlepsie je spravit si test

ketrin3112
autor
26. feb 2020

@giuli hej nedám každé ráno a furt to mám okolo 36.7-36.8-36.9 a takto mi to skáče

giuli
26. feb 2020

Predpokladam,,ze ti este nemeska MS...,ak som dobre pochopila...tie teploty mozu byt poovulacne a indikovat tehotenstvo....no je tazke vyjadrit sa,najlepsie je spravit si test....ak ti pomoze prikladam ti moj graf,kt.bol vitaznym a tiez tie teploty neboli vyssie

ketrin3112
autor
26. feb 2020

@giuli ďakujem

zuzanaete
26. feb 2020

Bezalna teplota sa zvysi po ovulacii. Ak pocas ovulacie dojde k otehotneniu, tak pred menzesom alebo v den potencionalneho menzesu teplota neklesne, ale stale zostava na urovni poovulacnej. Takze ak menzes neprichadza a teplota sa drzi hore, tak je to s najvacsou pravdepodobnostou kvoli tehotenstvu. Nepamatam si presne, ci to bolo celkovo 18 alebo 21 dni zvysenej teploty potvrdzuje tehotenstvo.

giuli
26. feb 2020

@zuzanaete pamatas si dobre 18dni

pitrova
4. júl 2021

@giuli prosim ako sa meria ten graf? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre