Mali ste normálnu menštruáciu a boli ste tehotná?

kikajetop
29. apr 2021

Zdravím žienky, idem si k vam po radu. Stalo sa niektorej z vás že ste mali NORMÁLNU menštruáciu a bola ste tehotná? Nakoľko s priateľom spolu správame, ( nejak extra sa nechranime no stále ho vytiahne). Menštruáciu som dostala každý mesiac v normálnom množstve a aj s výstelkou maternice( len vo februári začala ružovým výtokom a v marci hnedým a potom sa rozbehla) lenže teraz 2 dni pred poslednou menštruáciou mi bolo na vracanie potom to prešlo a predvčerom a včera sa to opakovalo… žiadne iné príznaky nemám. Môže to byt tehotenstvo?? Test si momentálne nemôžem urobiť a lekára taktiež nemôžem navštíviť kvôli karanténe

ivver
29. apr 2021

@kikajetop a objednať cez eshop 😊 kuriér vám ho doručí.. To budete mať na istotu

s_a
29. apr 2021

Tak to že príde človeku zle, môže mať vela rôznych príčin.. 🤦‍♀️ pochybujem že si tehotná, keď si mala normálnu ms..

sara07
29. apr 2021

ano a zrazu som bola v 2 mesiaci , kamoška dokonca v 3, tá ešte aj behavat chodila v 4 nič jej nebolo vôbec

elizabet173
29. apr 2021

@kikajetop áno, ja som tak bola tehotná, menštruácia prišla a ja som bola sklamaná, lebo sme chceli bábätko. Až keď mi začalo bývať ráno zle, tak mi svitlo. A je tu na MK aj mamina, ktorá mala prvé štyri mesiace menštruáciu a to čakala tretie. Potom narýchlo všetko zariaďovala, nakupovala a zdravý chlapec.

kikajetop
autor
29. apr 2021

@elizabet173 ale bola to menstruacia pri ktorej sa vam vylučovala aj ta sliznica?. lebo nejde mi nejak dokopy menstruacia a tehotenstvo.. väčšinou pri tehotenstve je ta menstruacia slabšia

dmk_1
29. apr 2021

Kolegova zena mala 3 mesiace normalnu menstruaciu.

elizabet173
29. apr 2021

@kikajetop nie, slabšia nebola, bola normálna, mne to nešlo dokopy tiež, ale dieťa sa narodilo podľa termínu, ako keby som ju nemala a malo 3,80 kg

littlebubble
29. apr 2021

@kikajetop Keď som nebrala HAK nie vždy som tú sliznicu videla.Väčšinou to boli len zrazeniny a kopec krvi.
Známa menštruovala silno 3 mesiace.Pochybujem, že každá sleduje sliznicu

kikajetop
autor
29. apr 2021

@littlebubble mne ak väčšinou začína menstruacia tak neobvykle tak spozorniem a sledujem 😅

kikajetop
autor
29. apr 2021

@elizabet173 a nemali ste aj iné príznaky?

littlebubble
29. apr 2021

@kikajetop Ako netvrdím, že ja som neskúmala 😂😂😂, ale bolo to ťažké rozoznať.

elizabet173
30. apr 2021

@kikajetop nie, nič, iba som čakala, že vynechá a potom sklamanie, že sa tak nestalo. A potom zase radosť, že som sa mýlila

kikajetop
autor
30. apr 2021

@littlebubble a ako ste to rozoznali😅😅

kikajetop
autor
30. apr 2021

@elizabet173 v ktorom týždni ste to zistili

elizabet173
1. máj 2021

@kikajetop to si už presne nepamätám, ale asi tri týždne od tej menštruácie. Začalo mi bývať ráno zle, všetko mi smrdelo, naťahovalo ma aj zo zubnej pasty a pod.

kikajetop
autor
1. máj 2021

@elizabet173 tak mne je zle iba keď niečo zjem… a to skoro po každom jedle

littlebubble
1. máj 2021

@kikajetop Ak to bola zrazenina tak to bol veľký kus krvi a ak sliznica tak sa to tak naťahovalo.Nechcem trepať hlúposti, ale tak snáď to bola sliznica 😂.

Od kedy beriem HAK tak krvácam ako z nosa.Čistá červená krv, žiadne veľké kusy.

kikajetop
autor
1. máj 2021

@littlebubble ja pri menštruácii som mala take malinké červene kusocky, a to som doposiaľ mala pri každej MS alebo som si len nevšimla rozdiel 🤷‍♀️😅

kikajetop
autor
1. máj 2021

Ja by som chcela tiež začať brat HAK len sa bojím že neotehotniem potom, nakoľko už teraz veľa báb má problém s otehotnením

littlebubble
1. máj 2021

@kikajetop Lenže to nie je kvôli antikoncepcii.Kamarátka otehotnela hneď po vysadení.

Buď mala žena problém už predtým alebo má problém muž, alebo je to psychika.
Jedna kamarátka nebrala HAK a 2 roky sa snažili a nič.Až keď to prestali riešiť tak to prišlo a podľa lekárov boli obaja zdraví.

Niektoré ženy zase nevedia otehotnieť po HAK lebo čakajú, že otehotnejú hneď ako nejaká ich známa.Každá žena je však iná a môže trvať aj rok kým sa telo a hormóny spamätajú.U jednej cyklus môže nabehnúť hneď a druhej sa telo môže spamätávať dlhšie kým nabehne ovulácia.Vaječníky ,,spia,, môže to trvať.

Ďalšia vec je vek.

Ja nemám ešte 30 takže to neriešim. :D.Každá žena si musí zvážiť či chce HAK užívať.Ja sa trápiť nebudem ak to nepôjde.Ak sa však žena bojí a nechce riskovať možno kvôli veku lebo u takej môže rozbehnutie ovulácie trvať dlhšie a môže mať aj iné problémy tak nech sa chráni inak. 🙂

Mne HAK pomohla žiť normálne, chodiť do práce bez bolestí pri ktorých som nemohla ísť nikde takže aj preto ju beriem.

kikajetop
autor
1. máj 2021

@littlebubble ja našťastie žiadne bolesti nemám iba niekedy pri ovulácii, a aj keď som šla k doktorovi tak on mi nejak nechcel predpísať antiku.. strašne ma od toho ohováral 🤷‍♀️Tak neviem

littlebubble
1. máj 2021

@kikajetop A nie je nejaký veriaci? Ja som s tým nemala problém ani u doktora ani u 2 doktoriek.
Skôr sa stalo, že ženy otehotneli počas užívania.
Ak vidia, že môže mať žena problém tak vyskúšajú vysadiť HAK aby mohli vylúčiť alebo potvrdiť, že či je to z nej alebo HAK vymenia.Mne zabrala na bolesti až 3tia.

Nemáš nejaké zdravotné problémy? Niekedy lekár HAK neodporúča aby sa predišlo problémom ktoré hrozia u žien ktoré majú nejaké zlé výsledky.Má kopec vedľajších účinkov tak ti možno nechce spôsobiť problémy.

Sú ženy ktoré HAK neznášajú dobre a nemôžu ju užívať.Padajú im vlasy, puchnú nohy, krvné zrazeniny...milión vecí ktoré HAK môže spôsobiť, ale to isté môže spôsobiť aj tehotenstvo.

Určite netvrdím, že by som neprijala lepšiu formu antikoncepcie a takú spoľahlivú a odbúravajúcu bolesť.Je to zásah do tela a oblbnutie niečoho prirodzeného.

Čo si budeme klamať.

kikajetop
autor
1. máj 2021

@littlebubble tak ja žiadne zdravotné problémy zatiaľ nemám len v rodine mame cukrovkarov.. neviem či to môže byt kvôli tomu

littlebubble
1. máj 2021

Tak nízkodavkované tablety by vraj nemali byť problém, ale záleží od názoru lekára.
Ja sa stále stretávam s tým, že by sa mala HAK vysadiť ak sa užíva dlho a je to názor ľudí ešte zo socializmu keď tie tabletky mali iné množstvo hormónov.

Lekár vie najlepšie posúdiť tvoj zdravotný stav 🙂.Ja by som sa poradila aj s nejakým iným, ale zodpovedným nie, že predpisuje HAK mirnix dirnix.

kikajetop
autor
1. máj 2021

@littlebubble mala by som mat kontrolu koncom mája tak uvidíme čo mi povie zas

elizabet173
2. máj 2021

@littlebubble súhlasím, ja som nikdy HAK nebrala, pri prvom som otehotnela hneď prvá cyklus (aj keď som si spočiatku kvôli tomu krvácaniu myslela, že nie) a keď sme chceli druhé, tak sa nedarilo dva roky.

littlebubble
2. máj 2021

@elizabet173 HAK má vedľajšie účinky, ale ,,neplodnosť,, spôsobuje (môže, nemusí) možno tak na rok.A s tým musí rátať každá.
Väčšinou je to zdravotný problém ktorý lekár rieši až keď žena nevie otehotnieť pretože až vtedy sa robia takéto vyšetrenia a niektoré si myslia, že je to z HAK.

O jednej čo viem nebrala HAK a od 25 vždy potratila.Donosila a porodila s pomocou lekárov zložito a až po 40tke.

Jedna známa tak isto v 30tke žiadna HAK a rok im to trvalo.

Ďalšia žiadna HAK a potratila. Vek 25/6 mala.

Ďalšia tiež žiadna HAK a 2 roky im trvalo. V 23 porodila.

Ďalšia tak isto mala 21 a nevedela otehotnieť a HAK nebrala teraz má dieťa asi cca do roka môže mať a ona asi tak 26r. má teraz.

Jedna podstúpila umelé a potom sa zistilo, že problém má muž a nie ona.

Nepoznám ani jednu ženu v okolí ktorá by brala HAK a neotehotnela by, že toto by bol dôvod.Všetky HAK neužívali.

elizabet173
4. máj 2021

@littlebubble veď to, čo opisuješ je normálne, ja som nikde nepísala, že HAK spôsobuje neplodnosť

littlebubble
4. máj 2021

@elizabet173 Ja viem 🙂.Ja som to napísala tak aby si to prečítala aj autorka, že väčšina žien mala problém aj bez HAK.

natalia_685
7. aug 2021

Dobrý vecer neviete preco mi meska menštruacia uz 3tizdne uz to budu na chvíľku 4 ale nemala som pohlavný styk ale som bolo chora bude to tym alebo si mam ist aj tak kupit test a je mi 14 ale mne hovoria ze sa mi to upravuje ale ja som ju mala vzdy pravidelnú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre