Menštruácia prišla skôr a je slabá

katkaa661
17. nov 2022

Ahojte, s manželom sa snažíme o bábätko. Navštevujeme Helios. Menštruáciu som mala 18.10.2022, po prehliadke mi gynekologička zistila, že ovuláciu mám 30.10. 2022. Kázala nám mať pohlavný styk 8-14 hod. pred a následne na to prísť na kontrolu. Na kontrole bolo všetko v poriadku, spermie sa udržali. Na to mi nasadla doktorka progestanelle. Užívala som 10 dní a potom vysadila a mala som čakať či sa menštruácia dostaví alebo nie. Mala mi prísť 18.11.2022. Prišla mi skôr o tri dni čiže 15.11.2022, avšak úplne iná ako niekedy - slabšia. Síce to nie je špinenie, je to krv ale postačia mi max 2 vložky denne. Včera 16.11.2022 som si robila tehotenský test, ktorý bol negatívny. Je podľa vás ešte šanca, že by vyšiel pozitívne alebo mám toto slabé krvácanie brať ako menštruáciu a že sa to tento mesiac nepodarilo?
Všetky výsledky moje a manželove sú v poriadku.
Ďakujem

janetinka27
17. nov 2022

@katkaa661 ahoj, ak si mala ovu 30.10., potom ti MS prisla v poslednej chvili. poovulacna faza trva tych 11-16 dni, viac nie. datum MS sa odvija od datumu predoslej ovu, preto nie je mozne, aby mala prist MS az 18.11., ale najneskor 15.11., pretoze od ovu to nemoze byt neskor ako 16 dni.
test by ti uz mal nieco ukazat. aj ked mensia nadej tam byt moze. a teda ze sa mozno nejedna o skutocnu MS a ze sa ciarka este moze objavit.

katkaa661
autor
17. nov 2022

@janetinka27 ďakujem za odpoveď. Kedy je asi vhodné zopakovať test?

janetinka27
17. nov 2022

@katkaa661 asi zavisi od toho, ci ti zosilnie krvacanie. testovat podla mna mozes ako sa sama rozhodnes. citlivejsi test by uz ale mohol ukazat teraz. treba ratat aj s moznostou, ze sa budete snazit aj dalsi mesiac, drzim ti palce

janka_01
21. nov 2022

@katkaa661 skúšala si ešte testovať?

katkaa661
autor
21. nov 2022

@janka_01 skúšala som test 19.11. a bol negatívny takže predpokladám, že sa to tento mesiac nepodarilo. Vo štvrtok ma čaká Hyfosy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre