Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže to byť mimomaternicové tehotenstvo?

paulina29
17. dec 2014

Ahojte žienky 🙂 som zúfalá, dúfam, že poradíte s mojou otázkou. S priateľom sme sa snažili o bábätko , potom som si robila asi 4 testy boli negatívne a teraz posledné dva boli tak slabučko pozitívne. Chystám sa ísť k lekárovi, ale veľmi ma znepokojila taká tupá, kŕčovitá bolesť v podbrušku, ako keby som to mala dostať asi 4 dni hneď od rána ako sa zobudím až do večera stále mám taký pocit, začínajú ma pobolievať kríža a mám naliate prsia. Čítala som o takýchto príznakoch a že to môže byť mimo maternicové tehu ☹ Bojí sa toho lebo keď som mala 2,5 roka bola som operovaná na prasknutie slepého čreva pričom sa mi hnis vylial do bruška a mala som tam nasadené veľmi silné antibiotika, primár hovoril mamine, že s otehotnením budú problémy kvôli zrastom čo mám v brušku. Neviete mi niektorá poradiť čo a ako? Veľmi Vám ďakujem za odpovede krásne žienky 😉 😉

vejaa
17. dec 2014

Ahoj, istotu ti dá iba vyšetrenie u lekára, zistí pomocou UZV, či je všetko ok. Ja som terajšie druhé tehotenstvo tiež mala od začiatku s bolesťou a pichaním, dokonca som cca od 6tt nejaké 3 týždne slabo špinila, takže som sa tiež obávala. Prvý pôrod bol však sekciou, takže zrejme to súviselo s uhniezďovaním vajíčka v maternici (bolesť aj špinenie), lekár nasadil lieky a až do konca tehu bolo všetko ok. Takže hlavne sa zbytočne neznepokojuj a čím skôr choď k lekárovi 🙂. Držím palce!

materina_duska
17. dec 2014

@paulina29 Ja sa obávam, že tu ti nikto uspokojivo neporadí. Niekto má popisované bolesti pri bežnom tehotenstve, ale aj pri prichádzajúcej menštruácii, či mimomaternicovom. Zbehni lekárovi, budeš múdrejšia.

michala1605
17. dec 2014

ahoj, len nestresuj, ja som to mala na zaciatku podobne ako ty, najprv testy negativne a az po par dnoch meskania slabucko pozitivny a samozrejme kazdy den krce ako na kramy a teraz som uz v 32tt a k doktorke som išla, až ked som si myslela, ze som v 9tt a podla sona som bola iba v 7tt, mala som neskor ovulku, drzim palce, urcite bude vsetko ok 🙂

paulina29
autor
17. dec 2014

Ďakujem Vám žienky 🙂 bojím sa toho hlavne kvôli tým zrastom lebo som s tým už mala v minulosti problémy kvôli mrške, bolo podozrenie, že jeden vaječník sa zachytil v tých potvorkách. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem 🙂 🙂

silvijam
17. dec 2014

ja som mala mimomaternicove tehotenstvo, lenze to bohuzial bez utz a vysetrenia neodhalis, lebo tie priznaky su aj pri normalnom tehu. Taktiez mi testy ani 2 tyzdne po meskani menstruacie neukazovali ako pozitivne az neskôr. Takze cim skor do doktora, ked chces mat istotu.

paulina29
autor
17. dec 2014

@silvijam ďakujem ti a ked sa ťa môžem spýtať mala si podobné príznaky ako ja??

silvijam
17. dec 2014

@paulina29 ano mala som, lenze tie som mala aj pri normalnom tehu, tak preto pisem, ze jedine vysetrenie ti da istotu, ta tupa pichava bolest ale nastupila intenzivnejsie den pred tym ako mi praskol vajcovod, a kedze sme boli v uk a tam bezne utz nerobia, ja som nevedela ze je nieco zle. Inak som mala vsetke priznaky, nevolnost, naliate bolestive prsia, a sem tam aj ta bolest tupa. Aj som trochu spinila, ale fakt len trochu.

ilie
17. dec 2014

Ja som tiež po operácii a tiež som na to myslela,ale všetko je v pohode. Bolesti ako pred ms som mala aj ja,myslím že až vyše týždňa,až mi to bolo čudné,lebo som furt chodila na vecko,že už určite dostanem,také bolesi som mala. Nakoniec ms neprišla... 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli