Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem byť tehotná aj napriek menzesu?

calin
11. feb 2013

na úvod zdravím všetkých 😉 , chcem sa len opýtať - či sa niekto nestretol s niečim podobným:
- už 3 mesiace sa nechránime ( čiže plánujeme ... 🙂 ), nejaké extra príznaky nie sú - teda menzes mám ( síce veľmi krátky 3-4dni )
čo mi príde zvláštne..navyše som pribrala / 3kg /.. Od 16 rokov vážim cca 46 kg/ 163 +/- 1 kg hore dole. Teraz som pribrala na takmer 50. Jednoducho váha sa mi nikdy tak rapídne nezvýšila - preto aj táto otázka.. Ďakujem za odpoveďe a skúsenosti

zuzi0911
11. feb 2013

no v prvom rade treba vysetrenie.a urobit si test.stava sa vselico a tehu moze byt 🙂

soldi
11. feb 2013

@calin menzes 3-4 dni je viac menej normalny, ideal sa uvadza 5 dni.
pribrat si mohla aj po vysadeni antikoncepcie, ak si sa chranila tak, tehotenstvu by som to nepripisovala, aj keby si tehotna bola.
ak chces vediet, ci si tehotna, nie je nic jednoduchsie, nez ist do drogerie/lekarne, kupit si taku tycinku s napisom tehotensky test za par eur a ocikat ju 😉 jej vysledok bude urcite presnejsi, nez "vestecke" odpovede z fora.

eebey
11. feb 2013

Ahojte aj ja by som potrebovala poradiť, potvrdiť resp. vyvrátiť môj dohad o možnom tehotenstve? Mám 32 dňoví cyklus predposledný 07.01.2013, dňa 27.01.2013 nechránený pohl.styk. Týždeň nato som dostala závraty na odpadnutie pri vstavaní zo sedu alebo ľahu, bolo mi aj zle od žalúdka, tak sme sa aj tešili, že to môžno konečne vyjde. No od pondelka 04.02.2013 som mala kŕče v podbrušku a nato som v utorok dňa 05.02.2013 menštruáciu dostala. Tá však trvá 7 dní (ešte dnes špiním) no má iné sfarbenie ako inokedy a je podivuhodné, že som od stredy nemala žiadne bolesti ako inokedy ( 1. - 3. deň MS). No od včera ma trápia kŕče v podbrušku, som nafúknutá a za posledné 2 týždne som šla s váhou dole (-2 kg). Test som si nerobila, keďže je 16 deň po styku, má zmysel robiť si ho? Ukázal by mi niečo? Aj som sa bavila so sestrou, tak ona mala pri 1. tehu aj prvú menštruáciu. Ďakujem Vám 🙂

koniarova
11. feb 2013

Nepríde mi zvláštne, že máš menzes 3-4 dni. Podľa mňa je to úplne normálne. Extra príznaky nemáš a pribrať 3 kg ja dokážem pomaly aj za deň. 😉 Skús test ako každá normálna žena. Zbytočná otázka a pravdepodobne aj moja odpoveď, keďže zajtra tu bude nová téma a zase podobný obsah. Trošku to už unavuje. 😒 😒 😒

lucyt1
11. feb 2013

Menštruáciu môžeš mať až do 6 mesiaca tehotenstva (ak nás učiteľka v škole na zdravovede neklamala 😅 ).

renata04
11. feb 2013

ja som bola tehotna v štvrtom mesiaci a mala som normalne menzes nemala som žiadne priznaky ani zle mi nebolo takže ja ti radim test ten ti ukaže už po 4 dnoch či si alebo nie ale naistotu po 7 dnoch dalej stav ktory opisuješ odporučam lekara mala som niečo podobne amala som cysty sice nezhubne ale narobili mi hromadu problemou

monika15
12. feb 2013

ano ano ano ano ano !!!!

ja som mala do 6 mesiaca......

radlinka
12. feb 2013

jasne moze byt ( v pohode kratsi cyklus prve mesiace) ani som nevedela ze som v tehu... 😅 sprav si test 😉

tone_in_tone
12. feb 2013

Aj moja babka keď čakala moju mamu (bolo to jej 3. dieťa), mala normálne menzes, až vtedy si všimla že je tehotná, keď cítila už pohyby bábabka 🙂 Kočky spravte si test 🙂

kessica
12. feb 2013

ja mam normalne menzes 4 dni a som spokojna,ze to nieje viac 😀 a ked planujete tak jednoducho sprav zasobu tehu testou a vyhnes sa takymto otazkam 😀 ♥