Môžem mať príznaky tehotenstva hneď prvý týždeň po nechránenom styku?

rea25
14. aug 2013

Ahoj maminky, 24.7. som mala 1.DM a k nechranenemu styku došlo 4.8. Po dvoch dňoch ma začalo bolieť v podbrusku a už v piatok mi začalo byť nevolno, ale zvracať nezvraciam iba sa mi neustále dvíha žalúdok a vždy si iba odgrgnem, tiež má veľmi naduva a som stále veľmi smädná, pričom ja obecne veľa nepijem. Zabudla som ešte že prvé štyri dní som mala desnu migrenu každý večer. Nevoľnosti pretrvávajú a je to stále častejšie. Podľa tehu kalkulačky by som mala byť v 3+0. Na test je stále priskoro ale nemôžem na to prestať myslieť. Myslíte, že by to mohlo byť tehotenstvo?

cikyta
14. aug 2013

@rea25 Ja si myslím, že 6.8. si mala iba citlivejšiu ovuláciu.

tinki
14. aug 2013

@rea25 nevoľnosti prichádzajú skôr v druhom mesiaci..tak od 6.týždňa..Zrejme chceš veľmi bábätko..Upokoj sa, príde keď to má prísť..

matafen
14. aug 2013

@rea25 Urob si test, 10 dni uz nie je priskoro, tie najcitlivejsie s cistlivostou 10mlU/ml ti uz spolahlivo urcia tehotenstvo a budes vediet, na com si.

iwesska
14. aug 2013

No to urcite nie. Po dvoch dnoch ta nemohlo boliet brucho z otehotnenia, pretoze zarodok sa uhniezduje az medzi 7-10 dnom, teda v tom case este len k otehotneniu dochadzalo, ak by nahodou teda. Ja som mala styk vtedy kedy ty 1DC a som v 5tt a nemam este ziadne priznaky. Takze bud si len zelas byt velmi tehotna a na vsetko sa sustredis, alebo mas nejaky iny zdravotny problem.

cecil36
14. aug 2013

nevolnosti zavisia od stupania hcg a kezde by si bola v tretom tyzdni, znamenalo by to, ze v lepsom pripade si dnes realne tehu max 5 dni od nechraneneho pohlavneho styku (oplodnene vajicko sa zahniezdi najskor na 5 den od oplodenia a vtedy zacina produkcia hcg hormonu, ktory stupa cca obden. Tu uz by test mohol byt slabulilinko pozitivny, ale zle by ti este stale nemalo byt), v horsom pripade embryjko este nie je ani zahniezdene (10 dni od oplodenia) a tym padom neprodukuje ziadne hcg alebo len velmi minimalne. Toto vsetko sa bavime, ak by si otehotnela presne v den nechraneneho styku cize 4.8. Ak by vajko cakalo na spermiu cca 2-3 dni tak sa to vsetko samozrejme posuva na neskor. Cize tvoje nevolnosti podla urcite nie su z tehu, aj ked tehu byt mozes. Nevolnosti su skor z pokazeneho zaludka, zvysenej kyseliny, znizenej kyseliny, kvasiniek.....atd. Daj si fatru a uvidis ci ti nevolnosti ustanu. A skus testnut.

timeab
14. aug 2013

pridam ja svoju skusenost, mne take slabe nevolnoosti zacali cca 10 dní po IUI - teda aj po ovulacii. a to som nevedela že som tehu lebo test mi neukazal nic, tak som to nechala tak. tiez ma napinalo skoro zo vsetkeho a prsia som mala naliate na prasknutie. brusko ma pobolievalo cely cas po iui - mohlo to byt ale samotnzm zakrokom. a este, po dvoch tyzdnoch mi brali krv a hcg bolo nizke, az neskor stuplo. drzim paalce

rea25
autor
14. aug 2013

Dakujem vám za odpovede 🙂 uvidíme, čo ukáže test, počkám ešte do víkendu. Ale nemyslím si, že by tie príznaky boli z toho, že by som chcela veľmi otehotnieť, pretože sa nám to momentálne moc nehodí. Sme totiž dlhodobo v Rusku a zdravotníctvo nič-moc. Samozrejme, kebyze sa potvrdí že tehu som, tak by sme boli veľmi šťastný 🙂

helenka3
14. aug 2013

tak keď som si prečítala tento príspevok akoby som ho písala ja 😀 tento mesiac sme sa začali snažiť. Takisto som mala 24,7 -1denM a 4.,5., a 6.8 sme mali nechránený styk. Tiež mám už týždeň pocity, že čokoľvek zjem, aj medzi jedlami ma ťaží - nejak ako opisuje autorka príspevku. Ja chcem počkať či príde menzes a ak nie, spravím test. Uvidíme...

rea25
autor
14. aug 2013

@helenka3 Ahoj 😉 tak aspon vidim, ze v tom nie som sama. Ja ms očakávam v utorok. A tiez chcem pockat s testovanim. Ale tie divne pocity mi nedaju pokoj... Drzim palce, nech vam to vyjde! 🙂

helenka3
14. aug 2013

@rea25 dakujem, podobne nech to vyjde aj vam......ja už mám kupeny test, ale odkladam ho na buduci tyzden. mam nejake zmiesane pocity. Jasne ze sa budeme tesit, ci to pride teraz alebo neskor. Len sa bojim toho ze uz teraz 😒 Neviem ako by som to oznamovala sestre, ktora nedavno potratila. Som z toho uz teraz v strese....

helenka3
14. aug 2013

ak by ste nasli nejakú tému ako citlivo oznamit tehotenstvo, vid. prispevok vysie odo mna - budem vdacna

ingmiriama
14. aug 2013

tak ja som si robila test 7dní pred príchodom menzesu (11 dni po nechránenom styku )a videla som tam veľmi slabú druhú čiarku ale až tak slabú že len pod uhlom som ju videla ...a presne deň menzesu som si urobila druhý a druhá čiarka sa ukázala tmavšia 🙂

anglicanka1981
14. aug 2013

Ja som mala priznaky uz naozaj par dni po oplodneni. 🙂 A to som sa naozaj nepozorovala, skor mm to zacal pripisovat moznemu tehotenstvu.
Test som si robila ten najcitlivejsi tyzden pred ocakavanou menstruaciou a hned bol pozitivny. Takze ano, je to mozne 🙂

emilia25
14. aug 2013

mna tiez pobolieva brucho test vysiel zatial pozitivny len duchom tiez ma sem tam aj ponapina ale len napne a dost a dostat mam az 25.tak tiez musim cakat ach jaj je to dlho.

tonjadabik2
16. aug 2013

@rea25 ahoj mam presne tvoje priznaky. som po MS..a cakam.. ci pride dalsia alebo nepride..presne bolest mierna v brusku..smedna som stale len na zachod chodim..cez MS som vracala na zachode co nikdy predtym nebolo.. som nervozna v kuse..zmeny nalad a uz badam aj chute..smiech,plac..neviem..neverim zeby som mohla byt v tom..necham to na osud..aj ked velmi chceme..

rea25
autor
16. aug 2013

@tonjadabik2 Ahoj, ja mám ešte tri dni do ms. A je mi stále viac nevolno. Ešte som nevracala ale stále sa mi dvíha žalúdok. Testy zatiaľ negatívne. Keď nejem je mi blbo, keď sa najem tak zas grgam a dvíha sa mi kufor. Dnes ma zas pobolievalo bruško a mám také divné pocity 😒 najviac ma štve že mám neustále pocit že potrebujem čúrať, je to veľmi nepríjemné... Ale nezostáva mi nič iné než čakať... Držím ti palce, nech vám to vyjde! 😉

tonjadabik2
16. aug 2013

@rea25 skus si neskor urobit test. hej diki aj tebe nech ti to vide

rea25
autor
19. aug 2013

@tonjadabik2 Ahoj, tak celý víkend som mala spinenie a dnes sa spustila ms... Pritom mala prísť až zajtra... Ale len taká slabá. Je to aj tak strašne divné, myslím tie pocity a hlavne tie nevoľnosti a ustavičné napinanie, naladovost až precitlivenosť... No nič... Next time...

tonjadabik2
19. aug 2013

@rea25 ani u mna to nevyzera ruzovo.. tiez asi z toho nic.. uvidime..

ingmiriama
20. aug 2013

baby neuveríte ale už druhý krát po milovaní na druhý deň pichalo podbrušku....a tušila som že budem v tom ....a bolo to tak a potom tri dni pred ms nevoľnosť ráno a už som to mala potvrdené 🙂

rea25
autor
20. aug 2013

@ingmiriama tak to ti gratulujem 🙂 ja som síce ms dostala ale mám stále zvýšenú teplotu, dnes až 37,5 , takže počkám až skončí a skúsim ešte testnut

ingmiriama
20. aug 2013

@rea25 pravdu poviem nevyznám si v tých teplotách nikdy som si to nemerala ale držím palec nech to dobre dopadne moja kamoška mala celých 5 mesiacov normálne ms a keď začala cítiť pohyby zistila že je tehu nemohla tomu uveriť 🙂

aluska11
20. aug 2013

@tonjadabik2 ahojky...ja som mala ovu 15 DC a dnes som 20 DC...dosť ma ťahá v podbrušku, neviem čomu to prisúdiť...myslela som že ovu neprebehla a bude teraz, podľa BT však prebehla...tak vážne neviem čomu to prisúdiť...nieje to bolesť ako pri ovu, skôr také ťahanie...takže som zvedavá čo z toho bude...dozviem sa o 10 dní 😉

seraa
20. aug 2013

@rea25

aku si mala ms? ta teplota vyzera slubne to je asi tehu, ako sa citis dnes?

seraa
20. aug 2013

inak zienky ja mam tehu priznaky pred kazdou ms odkedy sa snazime 😀

adka12
20. aug 2013

Na tehu príznaky je podľa mňa skoro, toto môže byť aj PMS 😉
Urob test, držím palce 🙂

rea25
autor
21. aug 2013

@seraa od soboty som mala spinenie, trvalo 2dni a v pondelok sa to spustilo ale včera k poobediu už slabšie a dnes už úplne odznieva. Normálne mávam 5-6 dní a to prvé tri dní silné a postupne končí. Nikdy predtým mi ms nezacinala spinenim... Premýšľam že zajtra ráno skocim na krv, to bude asi najistejsie

rea25
autor
21. aug 2013

@adka12 tiež som si to vravela, ale bolo mi fakt dosť zle, keď som nejedla tak veľmi nevolno, keď som sa najedla tak chvíľu lepšie a po asi 10-15minutach po jedle napinanie a takmer som aj zvracala. Teraz počas ms sa to zmiernilo ale stále mi je trochu blbo. Uvidíme zajtra, po krvných testoch budem mudrejsia 🙂

lucretia7
19. sep 2015

Niekto si to mozno len navrava, lebo velmi chce otehotniet, ale nie je to nemozne. nemozte sudit podla seba. ja som pri oboch tehotenstvach citila nezvycajnu nevolnost uz hned po oplodneni a citila som sa tak zvlastne, inak. aj bolesti podbruska zacali skoro. test som robila uz len na potvrdenie. V oboch pripadoch boli pozitivne. niektore zeny su skratka vnimavejsie.

angelika23
19. sep 2015

ahojte , ako sa rátaju tie plodné dni ked mi menzes končí 10 . teho takže ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre