Možné tehotenstvo 2 mesiace od pôrodu

21. máj 2024

Baby chcem sa spýtať či nemáte niektorá skúsenosť je možné otehotnieť po 2 mesiacoch od pôrodu? Mala som taký divný pocit z dola a hlas v hlave mi našepkával aby som si spravila tehotenský test a ten mi vyšiel pozitívny. Samozrejme idem objednať dalšie testy ale nerozumiem vôbec tomu. Kojím a ešte som nemala ani MS. Viem že ovulácia ide prvá a potom MS ale s manželom sme mali prerušovanú súlož neberie mi to hlava 🙈 Bavili sme sa že chceme dve detičky ale až takto skoro som to nečakala ak to naozaj bude pravda.

maryetta
21. máj 2024

Hmmm mozne to je. Dojcenie nie je antikoncepcia. A mam kamaratky ktore boli do roka v porodnici znovu.

diewcatqoo
21. máj 2024

Dojcenie nie je antikoncepcia a prerusovana suloz nie je spolahliva ochrana. My tiez fungujeme xy rokov na prerusovanej, ale po porode sme sa chranili aj kondomom, lebo otehotniet takto skoro po porode, tak to si asi hodim.

jaass
21. máj 2024

Je to možné, kamaratka takto otehotnela 😊 ale oni chceli takto hneď 🙂

kacena4
21. máj 2024

mozne to je, ja mam tak deti po roku 👍😀🤪 presne ako ty... prisla som na ro az v 3m tehu. a nie som jedina, kamaratka je od brata starsia o 11m. drzim palceky

autor
21. máj 2024

@maryetta prikladám aj foto testu. Ale zatial nepociťujem nič žiadne nevoľnosti alebo dačo podobné ako pri prvom tehu.

pato88
21. máj 2024

Ja mam tiez kamosku, ktora ma rozdiel medzi detmi 11 mesiacov a treti sa im narodil 13 mesiacov po druhom… ma dvojrocny rozdiel medzi prvym a tretim. 🙂 a davaju to super 👌

nafka0483
21. máj 2024

Hlava ti to sice neberie, ale prerusovana suloz nie je spolahliva ochrana. To je vzdy bud - alebo.

Urcite urob dalsie testy a ak budu pozitivne, tak sa objednaj k lekarovi.
Neviem ci je mozne ze po porode ostane tak dlho v krvi hcg.

autor
21. máj 2024

@pato88 dost ma to prekvapilo nemala som ani najmenšie tušenie že by som mala byť v tom. Len to podvedomie mi hovorilo sprav si test. Som dosť v šoku ale ak to naozaj tak bude tak sa musíme nato nastaviť a určite to zvládneme.

barus26
21. máj 2024

no dá sa. Mám kamosku, ktorá porodila v júni dievatko a následne v maji dvojičky 😀

autor
21. máj 2024

@barus26 vážne? Och že dvojičky tak to neviem ako by som reagovala 🙈😂

maryetta
21. máj 2024

Este mozes byt v tych prvych tyzdnoch. A samozrejme kazde tehotenstvo je ine.

denisa0504
21. máj 2024

Mne sa to tieš stalo a šok to bol teda riadny 🤷‍♀️ ale tak čo už, zvládame to a dcérka má 2 roky a 5 mesiacov a syn 1 rok a 4 mesiace

sense
21. máj 2024

Môžeš kolegyňa ma do. Roka dve deti rozdiel ani nie 11 mesiacov a tiež kojila

pato88
21. máj 2024

Jasne ze to zvladnete 🙂 drzim palce

autor
21. máj 2024

@denisa0504 a mala si bezproblémové druhé tehotenstvo? ? Mám trošku obavy nakolko je to dosť skoro

mamamasama
21. máj 2024

Moja sestra je dôkazom toho, že je to možné 🤭

januska12323
21. máj 2024

Tak snáď vieš ako sa robia deti a keď ich nechceš máš sa chrániť. Prerušovaná je len pre tých, ktorí to naozaj vedia. Sprav si digitálny, tam to bude na istotu a volaj lekárke.

anavixy
21. máj 2024

To si otehotnela tak mesiac po porode snad 🫣 no drzim palce, pre telo riadna zataz, zvladnut zvladnete, co ine vam ostava (ludia casto vravia ze je to tak este lepsie)🙂 mne zasa hlava neberie ako toto moze niekto urobit (mat nechraneny sex tak kratko po porode) a potom sa este cudovat 😃 vela zdravia prajem 🍀

cookie29
21. máj 2024

Mozne to je, neboli by ste prvi, co mate dve deti do roka. Ja osobne by som to nedala, ale teda moje telo sa davalo do poriadku hodne dlho :( takze u nas ani intimita nejako nefungovala, predpokladam, ze u Vas tak kratko po porode asi fyzicky problem nebude. Tak blahozelam a drzim palce

denisa0504
21. máj 2024

Autorka áno, toto posledné tehotenstvo bolo ako jediné úplne bez problémov 🙂

denisa0504
21. máj 2024

A ak by si chcela ešte niečo vedieť, kľudne mi napíš do správy

maryetta
21. máj 2024

Mam kamosku ktora takto otehotnela dokonca po sekcii a ok 😉 k by to telo nezvladlo tak by sa “to nestalo”.

mia781312
21. máj 2024

Aj mojej susede bývalej do roka sa im narodilo druhé naozaj do roka, dievčatá sú novembrové

autor
21. máj 2024

Ďakujem všetkým za odpovede 😊

mia781312
21. máj 2024

Ako ste to vstrebála ak sa smiem spýtať

autor
21. máj 2024

@mia781312 no pravdu povediac stále vstrebávam kedže som nato prišla dnes. Ale som večný oprimista a dajak sa s tým popasovať musím/e. Chceli sme dve detičky no s väčším rozostupnom ale beriem to tak že sa to stalo pre niečo určite to má svoj dôvod takže sa budeme pekne tešiť a všetko si zopakujeme ešte raz no už v trojici pre zmenu 😃🙈

ronie338
21. máj 2024

To je v pohode, poznám doktora ktorý sa čudoval ze jeho manželka otehotnela keď kojila, veď mala byť chránená... po sekcii sa telo inak dáva dokopy ako po prirodzenom pôrode, tam ak je to naozaj skoro odporúčajú interrupciu a ak žena odmietne tak na vlastné riziko, nakoľko je veľká pravdepodobnosť ze sa môže niektorá vrstva potrhat. Predsa len je to veľká operácia a tiež mame známu ktorá 5 mesiacov po sekcii otehotnela a mala problém nájsť lekára. Každé tehotenstvo je iné. Len sa treba pripraviť aj na to aby na konci bola pomoc od manžela lebo v tom čase a veku už bude staršie pohyblivé a s bruchom to bude trochu ťažšie.

cookie29
21. máj 2024

@maryetta sorry to nie je uplne pravda... mala stastie kamaratka. Lebo prasknutie maternice nie je nic moc. A ani embryjko, ktore sa ulozi v jazve po sekcii. Ide o zivot ohrozujuce situacie.

angeli121212
21. máj 2024

Autorka páči sa mi ako si napísala, že sa proste na to nastavíte keby náhodou 😊 verim, že to dáte a úprimne po pôrode je dosť veľká šanca otehotnieť ak máš už ovuláciu lebo telo je akoby na tehotenstvo nastavené.

maryetta
21. máj 2024

@cookie29 pisem iba jej skusenost ze nemala komplikacie. Nie ze kazda jedna bude mat taky priebeh 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre