Možné tehotenstvo 3 mesiace po pôrode

twitinka
30. júl 2015

Ahojte. Mam 3 mesacnu dcerku, ktoru som este donedavna cisto len lkojila no bohuzial som zacala stracat mlieko a zacala som prikrmovat sunarom. Teraz uz viac sunarujeme a kojime len 2-3x za den. No my sme s priatelom spolu mali nieco ako sex pred asi mesiacom možno viac. Len raz od porodu. Mali sme kondon ale ma to bolelo tak sme to chceli "rozbehnut" bez neho. Ale bolelo ma to i tak. Tak sme prestali. Cize se neurobil do mna. Dokoncila som ho rukou a spravil sa asi za minutu. No a posledni tyzden je mi uplne spatne od zaludku ale az tak ze sa mi chce vracat a obleje má pot. Mavam zavrate ale hnusne také som predtiy nemela. Obcas má bolia vajecniky raz jeden potom druhy. No a to všetko zaclo tak pred týždňom a zhruba v dobe kedy som zacla stracat mlieko. No a stale cakam na mesntruaciu aby som si mohla nasadit antikoncepciu co som brala predtym ako som otehotnela. A teraz zacinam mat strach. Citim sa hrozne slabá furt by som lrn spala. ja som sa najprv
bala ze budem chora alebo ze som nieco zle/pokazene zjedla alebo nieco take. Az dneska ked mi prislo zase zle tak sa mi to tak vsetko spojilo. Mam si kupit test alebo mam prestat panikarit, nasadit antikoncepciu a zacat uzivat nejake vitaminy? Dakujem.

twitinka
autor
30. júl 2015

Plus otázka ak som nahodou tehotna, nebudem o tom vediet a nasadim antikoncepciu, mozem to potratit?

tajka1986
30. júl 2015

@twitinka zatial na anitikoncepciu zabudni. Cakaj na riadnu MS a potom si ju nasad. Nemyslim si ze si mohla otehotniet z toho co pises aj ked vylucene to nie je. Na kontrole po porode si bola? Myslim po sestonrdeli.Ja by som sa skor priklanala k tomu ze sex kedze ta bolel este si nebola riadne zahojena a bolia ta vajecniky ci tam nie je nejaky problem,ur ite by som skocila k dr.,ci nemas nejaky zapal alebo infekciu

twitinka
autor
30. júl 2015

@tajka1986 ja som rodila cisarskym a bolelo to lebo som bola velmi stiahnuta.

twitinka
autor
30. júl 2015

@xxxxxnnnnn dakujem velmi pekne

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
twitinka
autor
30. júl 2015

@petuska86 no ja zijem v uk a tu je to s antikoncepciou uplne o nicom. Daju ti ju zadarmo a vobec nerobia testy krvi ani vysetrenia predtym. Povies vseobecnemu ze chces anti a da ti hocijaku na mesiac "skusit". Tak som chcela nabehnúť na tu co som brala pred pocatim, ktoru som mala zo Slovenska (novynette). A co sa tyka kojenia to uz aj tak pomaly ustava takze si myskim ze za par tydnov uz kijit nebudem.

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
31. júl 2015

no ja mam z tohto pocit, ze tehotna asi nemozes byt, ale po styku by som po cca 10 dnoch urcite skusila pre istotu test, znama otehotnela po 6 mesiacoch a plne kojila cely cas, ale sex teda mali normalny...u teba skor to tehotenstvom nebude...

Ja som po porode mala navaly, potenie, slabost dost dlho, to su hormonalne zmeny, moze to suvisiet s laktaciou a jej ustavanim napriklad. A chysta sa mozno menzes...

Ja som dostala prvy raz po 4 mesiacoch plneho kojenia, odsavania, maly sa napapal a este som deci odsala a mrazila. A menzes prisiel aj tak...

Ale k antikoncepcii: v ziadnom pripade by som si nenasadila sama tabletky, vobec nie kombinovanu, pokial kojis, tam sa uzivaju len gestagenove, inak to moze skodit babatku, tie hormony idu do mlieka a to by mohlo sposobit neskor hormonalne problemy u babatka, estrogeny napriklad ( tie umele), mozu spustit aj nadorove ochorenia, tak ak si nasadis tuto antikoncepciu, tak urcite nekojit!

twitinka
autor
31. júl 2015

@nevenka dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre