Môžu to byť príznaky tehotenstva?

sany4554
24. jan 2024

Ahojte, je mozne že by som mala prve príznaky tehotenstva?
Ovuláciu som mala pred 5timi dnami a posledné dva dni ma boli podbrusko (tlak, pocit ako keby mam dostat MS) a je mi chvilkami na zvracanie. Pred ovuláciou som nemala bolesti ani mi nebolo zle. Budem vďačná za vas nazor poprípade skusenosti. Ďakujem 😊😊

domka222
24. jan 2024

Tri dni po ovulácii príznaky? Nie

doris11
24. jan 2024

@sany4554 asi si to len namyslas..

snazilka_bio_mamka
24. jan 2024

@sany4554 nie. 5 dni po ovulacii rozhodne nie. priznaky prichadzaju pritomnostou tehotenskeho hormonu, tj. pozitivnym tehotenstkym testom. ja som zacsla.mat priznaky 2 tyzdne po vymeskaní MS , samozrejme okrem vynechanej menstruácie a pozitivneho testu.okrem ineho sa bábo uhniezduje cca 9 dpo a v case 5 dpo len putuje do maternice v podobe zhluku buniek. HcG sa zacina uvolnovat az po uhniezdení bábätka. najskôr si príznaky nahovarate alebo mate pokazeny zaludok. samozrejme nie je vylucene ze neskôr v tomto cykle otehotniete, no momentale je fyzicky nemozne byt tehotna.

sany4554
autor
24. jan 2024

@snazilka_bio_mamka dobre, ale tie bolesti v podbrušku nemozu byt pri uhnizdovani? Pocula som viac prípadov ze niektore cítia aj uhniezdovanie presne takto bolesťami v podbrušku

sany4554
autor
24. jan 2024

@snazilka_bio_mamka pride mi divne ze sa mi to vsetko zacalo az po ovulácii a pohlavnom styku, ze mi je nevoľno a boli ma podbrusko, nahovárať asi si to nenahovaram to asi ani nejde si nahovárať ze mi je zle od zaludka chvilkami.

doris11
24. jan 2024

@sany4554 pri uhniezdovani môžu byt jemne bolesti v podbrušku, ale aj na to je ešte podľa mna skoro, viem že to je ťažké ale nesleduj sa tak a neprirovnavaj všetko ku tehotenstvu.

doris11
24. jan 2024

@sany4554 tak možno si len niečo zle zjedla, je fakt nemožné aby si za tých par dni mala príznaky.. ešte ku tomu nevoľnosti

sany4554
autor
24. jan 2024

@doris11 snazim sa nato nemyslieť ale mam tie bolesti nonstop a zacalo mi to az po tej ovulácii, uvidim pockam este par dni a urobim si test a ked nic pojdem k lekárovi, som po vysadení antikoncepcie a nemam MS uz 3 mesiace takze v podstate ani neviem ci vtedy ta ovulacia bola ale ratala som to podla toho co som mala ked som mala MS v poriadku, tak neviem.

doris11
24. jan 2024

@sany4554 vela šťastia, nech to vyjde tak ako si zelas 🙂

sany4554
autor
24. jan 2024

@doris11 ďakujem😊

doris11
24. jan 2024

@sany4554 este má napadlo, keď si niesi istá kedy máš presne ovuláciu, nemôžeš ju mat teraz? Ja napríklad mám bolesti počas ovulácie.

sany4554
autor
24. jan 2024

@doris11 kupila som si ovulacne testy skusim si urobit 😊

deti95060810
24. jan 2024

bola som 4 krát tehu, ale nikdy som necítila bolesť pri uhn.
držím palce

wejuska7910
24. jan 2024

@sany4554 a si si ista ze ovu uz bola?

sany4554
autor
24. jan 2024

@wejuska7910 robila som si ovulacne testy a najprv tam bol silnejsi prúžok a dalsie dni uz bol bledší a bledší takze si myslim ze som mala niekedy vtedy ale niesom si ista
Bola som uz raz tehotna ale bolo to biochemické tehotenstvo a vtedy som nemala bolesti ani nič som necitila
Dnes som si robila ovulacny test ci nahodou nemam toto z ovulácie a bol uplne slaby pásik takze negatívne

ar3m1s
24. jan 2024

Ja mam niekedy po ovulacii krce v podbrusku az kym mi nezacne menstruacia cize na tie krce by som sa az tak nespoliehala. Keby zacali tak 10-14 dni po ovu to by uz bolo ine. Stale vsak by mohli signalizovat aj bliziacu sa me struaciu. Cize ozaj sa radsej na tie krce nespoliehaj :/

wejuska7910
24. jan 2024

@sany4554 ale musi byt bud rovnako silna alebo silnejsia ako kontrolna ciarka,iba vtedy je pozitivny

doris11
24. jan 2024

A aj ako píšeš že si po vysadení antikoncepcie, ešte to môžeš mat celé rozhádzané, ten cyklus a telo sa niekedy dáva dlho dokopy.. píšeš že nemáš menzes už 3 mesiace.. tak neviem, nechcem ta sklamať ale príznaky tehotenstva to asi určite nebudu, nemôže to byt predsa len prichádzajúca ms?

sany4554
autor
24. jan 2024

@doris11 neviem 🤷🏻‍♀️ uvidime urobim si test o par dni a potom pojdem k lekárovi

mici88
24. jan 2024

@doris11 môže to byť kľudne PMS

snazilka_bio_mamka
25. jan 2024

@sany4554 podľa máš ovuláciu alebo ti začína menštruacia. Ovulaciu si mala potvrdenú lekárom? lebo ak nie, nevieš kedy mas ovualciu. Ak napises ze podľa apky tak si rovno odhodím mozgy.

snazilka_bio_mamka
25. jan 2024

@sany4554 k lekarovi načo ides? ak ti aj vyjde pozitivny test max v den meskania MS tak ku gynekologovi sa chodí min. týždne po vynechaní.

sofia1979
25. jan 2024

@sany4554 môže nemusí je to skoro nesleduj buď v kľude všetko bude, ako má ja nikdy nič nevylučujem, držím prsty

sany4554
autor
25. jan 2024

@snazilka_bio_mamka k lekarovi idem 20.teho az
Lebo nemam MS uz 3 mesiace… ved ale načo sa tu rozčulujete? ja som sa pytala ci to niekto tak mal, videla som tu viacej bab tak pisat že take príznaky maly a boli tehotné 😃

snazilka_bio_mamka
26. jan 2024

@sany4554 ja sa nerozculujen, len som ti odpovdala.. fuh ak 3 mesiace nemas MS tak tam bude iny problem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre